halogeeni asendamine LED-iga

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Paulmann
külaline

halogeeni asendamine LED-iga

Lugemata postitus Postitas Paulmann »

Remondi käigus sai koridoris rippuv hõõglamp vahetatud kipslae sees olevate halogeenvalgustitega- Paulmann 4 tükki koos trafoga, neli aastat nad kestsid , kuid siis hakkasid läbi põlema. Otsustasin vahetada ja LED valgustitele üle mianna - uurisin internetist, prooviks 2 tükki LUCKY LIGHT Led- lampe mis pidid müüa jutu järogi selle trafoga sobima ,mõne nädala pärast selgus, et üks kolmene rida seal lambi sees on kustunud, kokku on neid seal seitse kolmest riba. Ja paari nädala pärast kustus veel üks kolmene grupp ja praegu on servades jäänud kolm kolmest gruppi, mis eriti valgust ei anna. Mingit urinat ega vilumist ei ole olnud kõik on tip-top aga valgust vähe, kas need LED-idkestavad siis vähem kui halogeenided
A.S.
külaline

Re: halogeeni asendamine LED-iga

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Paulmann kirjutas:prooviks 2 tükki LUCKY LIGHT Led- lampe mis pidid müüa jutu järogi selle trafoga sobima
Kas pidid sobima või tegelikult ka sobisid?
Mis pinget trafo välja annab (ja on see alalispinge või vahelduvpinge) ning mis pinget LED saada tahab?
 
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: halogeeni asendamine LED-iga

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Üle poole LED nubludest kustub ära puuduliku jahutuse tõttu. Väga üksikud tootjad julgevad juurde panna ka sellise info kui pikalt tema nublak järjest tohib tööd teha. Ehk siis kas ongi sitt lambike sattunud või siis on nad kuskile väga umbsesse kohta topitud. Tee pilt sellest asjast.
Paulmann
külaline

Re: halogeeni asendamine LED-iga

Lugemata postitus Postitas Paulmann »

dumbuser kirjutas:Üle poole LED nubludest kustub ära puuduliku jahutuse tõttu. Väga üksikud tootjad julgevad juurde panna ka sellise info kui pikalt tema nublak järjest tohib tööd teha. Ehk siis kas ongi sitt lambike sattunud või siis on nad kuskile väga umbsesse kohta topitud. Tee pilt sellest asjast.
Jahutusega peaks korras olema, 20cm on kipslae peal ruumi, pilt peaks olema siin:

http://tinypic.com/usermedia.php?uo=nvl ... QFTaWf9nDd
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: halogeeni asendamine LED-iga

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Pane Osrami 230V LED ja rahu maapeal. Tk hind ei ole jah paari EUR kandis, kuid kvaliteet peaks olema ning 10 aastat tootja garantiid. Kuidas seda kontrollitakse, ei tea, kuid seni kõik GU10 sokliga halogeenid töötavad, kokku neid ~16 tk hetkel, 4 tk ootavad järge.
Paulmann
külaline

Re: halogeeni asendamine LED-iga

Lugemata postitus Postitas Paulmann »

Kas hr Rostfrei müüb neid osrameid või, mulle nad ei sobi, sest GU10 sokkel ei lähe nende halogeenide pessa. Seal on kaks traadist pulka (kuidas seda soklit nimetatakse) ja kui kogu kupatust hakata maha võtma siis tuleb ka lagi maha lõhkuda. ehk seda siis järgmisel aastal kui 5 aastat täis saab ja remondi aeg kätte jõuab.
Aga LED lambid on soovitatud läbi toiteploki ühendada, 220v LED-idel on igaühel oma toitplokk sisse ehitatud ja see pole sugugi odav (igaks juhuks nagu mõnele ...) Naabrimees pani kogu maja korruse LED-idele ja läbi ühe toiteploki. ja 2,5 aasta jooksul pole tal ühtegi läbi põlenud, ostis ta veel tagavaraks ka LED-e. Nüüd on LED-ide hinnad natuke langenud.
Ma arvan, et see Paulmanni halogeenide toiteplokk peaks ikka sobima,olen siin lugenud igasugu anomaaliatest LED-idega ja mul neid pole. Eks katsetan mõne muu firma omadega ka.
Külaline
külaline

Re: halogeeni asendamine LED-iga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Paulmann kirjutas:... Ma arvan, et see Paulmanni halogeenide toiteplokk peaks ikka sobima,olen siin lugenud igasugu anomaaliatest LED-idega ja mul neid pole. Eks katsetan mõne muu firma omadega ka.
Ühel tuttaval oli halogeenide aladi läbi põlenud ja otsides uut, sattusin Oomipoodi, kus kohe öeldi, et neil on ainult leedide jaoks ja see halogeenidele ei sobi. Miks peaks halogeenide oma leedidele sobima, ei oska arvata.
PS. Asendasin samuti halogeeni leediga, aga leed läks kärssama. :) Minu tehtud lollustest võid siit lugeda viewtopic.php?f=8&t=31440

Urmas
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: halogeeni asendamine LED-iga

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ma seda toiteploki juttu enne miskipärast ei pannud tähele aga nüüd Urmas juba rääkis ära mis seal valesti on. Aga alati saab ju veel ja veel sama reha otsas trampida. Ja ära põe, neid geeniusi kes toiteplokke, harukarpe, igasugu ühendusi jne asju kinni müürivad, neid on ikka lademes.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: halogeeni asendamine LED-iga

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Paulmann kirjutas:Kas hr Rostfrei müüb neid osrameid või, mulle nad ei sobi, sest GU10 sokkel ei lähe nende halogeenide pessa. Seal on kaks traadist pulka (kuidas seda soklit nimetatakse) ja kui kogu kupatust hakata maha võtma siis tuleb ka lagi maha lõhkuda. ehk seda siis järgmisel aastal kui 5 aastat täis saab ja remondi aeg kätte jõuab.
Aga LED lambid on soovitatud läbi toiteploki ühendada, 220v LED-idel on igaühel oma toitplokk sisse ehitatud ja see pole sugugi odav (igaks juhuks nagu mõnele ...) Naabrimees pani kogu maja korruse LED-idele ja läbi ühe toiteploki. ja 2,5 aasta jooksul pole tal ühtegi läbi põlenud, ostis ta veel tagavaraks ka LED-e. Nüüd on LED-ide hinnad natuke langenud.
Ma arvan, et see Paulmanni halogeenide toiteplokk peaks ikka sobima,olen siin lugenud igasugu anomaaliatest LED-idega ja mul neid pole. Eks katsetan mõne muu firma omadega ka.
Ei ei müü, kuid kuna ei vaevutud täpsustama, mis sokliga tegu, siis GU10 on loogiline oletus. Ning tüütuks läheb see lugemine ning kahju on neist vennikestest, kes ebay 'st ja mujalt kräppi ostavad ning siis halavad.
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: halogeeni asendamine LED-iga

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

Esimeses postituses jutt trafost, st 12V halogeenid. GU10 on 230V valgusallikad
12v sama mõõt on MR16.

Osram või philips valgusallikatele kirjutan kahe käega alla. Kestab saastast paremini ja täiesti toimib ka 2. pretensioonide esitamise aeg.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: halogeeni asendamine LED-iga

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Nüüd on vist müügile tulnud kõigile tüüpsetele halogeensoklitele ka vastavad 230 (või 12 V) V LED variandid. Tuleb vaid rohkem poode külastada.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: halogeeni asendamine LED-iga

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Kalvis kirjutas:Nüüd on vist müügile tulnud kõigile tüüpsetele halogeensoklitele ka vastavad 230 (või 12 V) V LED variandid. Tuleb vaid rohkem poode külastada.
Kus juures otsisin 230V hallogeenile 230 V LED asendust, hallogeen ise see 2 traadiga, ilma soklita (neid on ka veel kahte mõõtu, see suurem :D ), aga ei leinud vajaliku võimsusega. Osram pakub, aga nõrga võitu.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: halogeeni asendamine LED-iga

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Võimsuse kehva valiku osas nõus. Tüüpne LED on 3 W mis saada ja see jääb lahjaks.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: halogeeni asendamine LED-iga

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Vingemaid on ka olemas aga kuna keskmine ostja nutab tund aega enne ja pärast ostu asja üle mille hind on kolmest eurost kõrgem (sekka mingi imeline ebay kiitmine)siis peale enamasti üsna sita asja midagi ei saagi.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: halogeeni asendamine LED-iga

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Kalvis kirjutas:Võimsuse kehva valiku osas nõus. Tüüpne LED on 3 W mis saada ja see jääb lahjaks.
Kus juures Osrami GU10 soklile 230V - 3,4W on väga head, hind on ~8-9 EUR juures, kuid valgust annavad korralikult ning värvustemperatuur on igati OK.
kunts
külaline

Re: halogeeni asendamine LED-iga

Lugemata postitus Postitas kunts »

Vist ei sobi siia teemasse, kuid tahan ka terve maja LED-dele üle minna. Suure toa valgustuseks aga ei oska leida sobivaid. Teistes tubades on need ümmargused laes ja tavalise hõõglambi kujulisi ka ei tahaks, seal igal oma toiteplokk sees jne... ka valgusriba ei tahaks , olen näinud ja kuidagi nadi mulje jätavad. Kas keegi teab veel mingeid võimalusi, on ju tänapäeval LED prozektorid ja ...., lihtsalt et natuke suuremalt pinnalt valgus tuleks. Kasvõi neljakandilised!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: halogeeni asendamine LED-iga

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ei saa aru mida taga ajad. On saada G27 sokliga tavaLED-e ja on ka halogeenide pessa minevaid (neil on mõned probleemid). Nii et sammu poodi ja osta. Isegi LED tööstusprozektoreid on saada.
LED torukaablit on ka osta, vot selle analoogi hõõglampide vallas polegi. Ja on ostetud kaunistuseks jõuluvalgusteid - lisaks heale hinnale saab väga maitsekaid värve nautida. Ongi sellega üks pime koridor tehtud.
Vasta