Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Tegelikult oleks päris tore kuulda hr ping-i plussenergiamajast
Nimelt oleks huvitav teada järgmist:
- eelmise aasta energiakulu EUR (A) - juhul kui ei osta siis EUR kui ostaks (lahuta maha müügist saadud EUR)
- energiatootmisseadmete ja muude sellega seotud kulude kogumaksumus EUR (B)
Tehes jagamistehte B / A saaks väga ligikaudse (sest siin pole teatud tegureid) "tasuvusaja"
Ma tegelikult mõistan kui hr ping ei soovi avaldada väärtusi EUR - kuid tehte B / A vastuse võiks ikka avaldada?
Kui oletada, et tootmisseadmed on "võtmed kätte" siis ma "pakuks puusalt" B / A > 15...
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 06 Apr 2021, 22:35 Tegelikult oleks päris tore kuulda hr ping-i plussenergiamajast
Nimelt oleks huvitav teada järgmist:
- eelmise aasta energiakulu EUR (A) - juhul kui ei osta siis EUR kui ostaks (lahuta maha müügist saadud EUR)
- energiatootmisseadmete ja muude sellega seotud kulude kogumaksumus EUR (B)
Tehes jagamistehte B / A saaks väga ligikaudse (sest siin pole teatud tegureid) "tasuvusaja"
Ma tegelikult mõistan kui hr ping ei soovi avaldada väärtusi EUR - kuid tehte B / A vastuse võiks ikka avaldada?
Kui oletada, et tootmisseadmed on "võtmed kätte" siis ma "pakuks puusalt" B / A > 15...
Pole hetkel mahti "sendist traati venitama hakata" ja peent tunnipõhist arvestust teha.
Aga kui võtta võrdluseks, et oleksin ostnud elektri keskmise hinnaga 0,13eur/kWh siis oleks aastakulu ca 800eur.
PV seadme maksumus oli umbes 6500.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ega ei mõelnudki tunnipõhist - 0,12...0,13 kõlbab kenasti...
Väike lisaküsimus - kas 6500 sees on KÕIK kulud (projektid, liitumised, paigaldus, amprid jne)?
Pakun, et mitte...
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

ping kirjutas: 06 Apr 2021, 23:230,13eur/kWh siis oleks aastakulu ca 800eur
Keeruline on võrrelda. Tähendab see -800 € oleks kogukulu koos küttega? Aga praegu on lihtsalt +100 € aastas? Kas saun on ka majas?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Tegelikult ei ole keeruline võrrelda - ilusti on öeldud aasta kulu 800.
Samuti ei puutu asjasse see kas saun on majas / üleüldse ei puutu asjasse mis on majas / kui suur on maja jne
Sest me üritame teha mingit arvutust just konkreetselt hr ping-i andmetega ja võtame aluseks vaid võimalikud kulud ilma tootmissüsteemita / tootmissüsteemiga (ligikaudselt kuid siiski annab pildi).
Teised teevad arvutused oma andmetega.
Ma oletaks 6500 ainult seadmete hinnaks ning sinna lisanduvad muud kulud selleks, et tootmine ja võrku müümine oleks võimalik ning samuti paigaldus...
Ma ootaks hr ping-i kommentaari...
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

Peale elektri, muid küttematerjale kasutavaid soojusallikaid majas ei ole.
Kõikide kodumasinate soojus jääb ka maija.
Seadmete hind jah, üles panin ise koos abilisega ja oma redeliga.
Võrguettevõtjale tuli maksta "voolumõõtja vahetuse" eest veel tavaline 500. (Selle numbri maksmise püüavad paigaldajad nagunii seadme koguhinnast välja jätta, sest see on eraldi leping võrguettevõtja ja kliendi vahel, täpselt samamoodi nagu kliendil peakaitsme amprite juurdeostmine.)
PV projekti tegin ise ja hooneprojektile lasin paneelid joonistada juba ehitusloa staadiumis.
Audiitori viisiiditasu tuli nagunii uue kilbi kasutusele võtul maksta, olenemata PV seadmest.
Nagu olen kirjutanud, et maja projekteerides oli mõte saavutada kindel eesmärk ja usun, et selle toimimise jätkumine kestab veel vähemalt 10 aastat.
(Muidugi on valmisolek ka tulevikutehnoloogiate kasutamiseks (lisa PV paneelid, elektriauto kasutamine salvestuseks, vesinikuenergiaelemendid, kodune tuumareaktor, jne. asju mida me veel ette ei kujuta koduses majapidamises. Näiteks olen käes hoidnud tavalises 0,5L klaasist konservipurgis olevat soojusenergiaakut kust sai soojust vajadusel juhitavalt välja võtta, soojus oli purgis juba üle aasta seisnud ja minu käes pandi see asi jälle soojust eraldama.)
Kõik tulevik on kinni inimese mõtlemises.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

OK
No oletame, et kõigil pole võimekust nii projekti kui paigaldust jms ise teha (või pole tahtmist, või pole aega) ja tuleb osta "võtmed kätte"
Oletame kuludeks sel juhul kokku 8000 (6500 + 500 + 1000) / lihtsalt oletame
Mõtleme pisut ja võtame suhteliselt konservatiivselt intressimääraks (tootluseks) 5% aastas summalt 8000
Nüüd oletame, et me võtamegi iga aasta "selle välja"
5% = 400 EUR / selle lahutame kuludest - jääb 400
Väga "rusikaga" tasuvus - 8000 / 400 = 20
Nüüd arvestame amorti ja olemegi jõudnud ligikaudu sinna kus tasuvusega 0 jõudes on süsteem amortiseerunud
Ei pretendeeri täppisarvutusele - lihtsalt ülevaade / indikatsioon
Vahe on aga selles, et kulutades iga aasta 400 on meil perioodi lõpus 8000 ikka alles
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

jah, kuid selline märkus, et see , kes paneb 8000 kuhugi raha juurde kasvatama, peab samal ajal ikkagi panema teise samasuguse summa oma küttesüsteemi alla ja maksma igakuiseid küttearveid. Ja perioodi lõpus on tal küll 8000 ilusti pangas/fondis alles kui paralleelselt on tal samuti olemas väljavahetamist vajav küttesüsteem.

Võrdluseks... äsja küsisin "võtmed kätte" hinda KÕIGE ODAVAMALE võrkaiale , 200m.
Hinnaks öeldi 25 euri meeter , ehk 5000. Sealjures puuduvad samuti veel projekteerimiskulud, ehitusluba ja muud "väga vajalike" dokumentide asjaajamiskulud. Ehk peaks siis veel samamoodi 1500 või kasvõi 500 sinna juurde arvestama?


Pärast valmissaamist hakkab see võrkaed samuti tasapisi roostetama, aga raha ei too kuskilt otsast sisse... :cray:
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ega PV süsteem ei välista küttesüsteemi
PV süsteem on küttesüsteemile LISAKS
Ja mainitud oli - ei pretendeeri täppisarvutustele - on indikatsioon
Viimati muutis xxx111, 08 Apr 2021, 09:11, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Pärast valmissaamist hakkab see võrkaed samuti tasapisi roostetama, aga raha ei too kuskilt otsast sisse...
Aga ilmselt Sa ei nimeta seda ka investeeringuks...
Samuti ei nimet investeeringuks kulusid küttesüsteemile...
Mina ei nimetaks kulutusi OMA ELAMISSE üldse investeeringuks...
Aga kohe kui PV-d mitte nimetada investeeringuks muudan juttu...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

OK. no siis ongi kõik selge.
Mina ehitasingi esimese asjana omale põllu peale valmis küttesüsteemi, sest riik toetas väikeelamute energiamärgise parandamise eesmärgil tehtavate küttesüsteemide ehitust. Selle põllupealse küttesüsteemi ehitasin aga kohe nii suure, et suudab ära kütta nii maamaja kui ka linnaelamise, sest linnaelamises on mets ees ja päikesepaneele ei saa sinna panna.
Kahju ainult, et 220 energia lõpetas ära käibemaksuvaba eraisikute vahelise müügi. Nüüd on loll olukord, maal toodan ja linnas tarbin omaenese elektrit ja riik kasseerib selle pealt veel käibemaksu (just energia pealt, ma ei räägi võrguteenuse käibemaksustamisest) . See on sama kui oma maal kasvataud kurkide ja õunte kulleriga linnasaatmise puhul võtaks riik käibemaksu veel õunte turuhinna pealt.
Novembris detsembris 220 kunde olles ei pidanud seda maksma.

Lisaks toetab riik ka väikeelamute soojustamist, aga seda ma veel kasutada ei saa, sest väikeelamust on seni olemas vaid ehitusluba ja elektriliitumine...

Need mitmemegavatiste kobarjaamade ehitajad on äkki hoopis kinnisvaraarendajad?... ehk on iga pargi liitumise juurde planeeritud ka selline väike puust maja... kokku siis mitmed "väikesed puust linnad...nagu Viljandid.."
:good:
Viimati muutis trebla, 08 Apr 2021, 10:10, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mina ehitasingi esimese asjana omale põllu peale valmis küttesüsteemi...
Ehk kirjeldad seda küttesüsteemi?
Aga kui mõtled PV süsteemi siis ehk kirjeldad kuidas (ilma reaalse küttesüsteemita) see toodang "kütteks moondub"?

Riik ei toeta midagi - Sind toetavad teised kodanikud...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Lihtne... mul on betoonpõrandasse paigaldatud Dewi küttekaablid ja seinas elektrilised Thermosofti õliradikad linnamajas juba 20 aastat ning vananemise märke ei näita.
Kusjuures soetasin need aastal 1999 - 2000 võimalikult soodsalt ostes, kokku kulus 10 000 krooni. Tänases vääringus siis 600 €. Sealhulgas ka 200 liitrine 6 kW Austrian Email elektriboiler, mis oli kõige kallim (1000 krooni) üksikkomponent ja mis ilmselt on esimene asi mis praegu hakkab vist amortiseeruma.

Kuna seni oli puudu selle elektriküttesüsteemi elektritootmise pool, siis paigaldasin vahepealsetel aastatel ka kaks õ/õ soojuspumpa, aga need tahavad ju vahel hooldust mis teatavasti maksab.
Praeguse elektritootmisvõimekuse juures jääksin aastaringselt plussi ka puhta elektriküttega.

Vahepeal olid elektriarved küll mõnevõrra kopsakad, kuid teisalt tuleks lugeda säästuks siis ka toruküttesüsteemi ehitamata ja maha monteerimise kulude pealt saadud kokkuhoid...
Mis parata kui vahel tuleb ise teaduse ja tehnika revolutsiooni järele oodata..
:hello:
Viimati muutis trebla, 08 Apr 2021, 12:28, muudetud 3 korda kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Selge...
Otseelektriküte - väga ebaefektiivne
Praeguse elektritootmisvõimekuse juures jääksin aastaringselt plussi ka puhta elektriküttega
Siin ei tasu segi ajada "plussi" tootmises kWh ja "plussi" EUR - need on kardinaalselt erinevad asjad...
Ning: isiklikult mina pean äärmiselt ebaõiglaseks, et teised kodanikud on pidanud selle asja kinni maksma...
Jääb vaid lootus, et selline jama lõpeb...
Viimati muutis xxx111, 08 Apr 2021, 10:29, muudetud 1 kord kokku.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

xxx111 kirjutas: 08 Apr 2021, 10:26 Selge...
Otseelektriküte - väga ebaefektiivne
Praeguse elektritootmisvõimekuse juures jääksin aastaringselt plussi ka puhta elektriküttega
Siin ei tasu segi ajada "plussi" tootmises kWh ja "plussi" EUR - need on kardinaalselt erinevad asjad...
Eeldangi plussi jäämist € arvestuses, nagu ping.
(NB! ma ei arvesta siin taastuvenergia toetusega! see laekub teatavasti Eleringi kaudu ja selle saamine pole muide üldse 100% kindel... meetmes on sees ülekompenseerimise klausel ja nad võivad selle ühel ilusal päeval lambist ära lõpetada või ka lausa tagasi küsida! )
Aga tegemist on uue asjaga ning tuleb aasta ära oodata, et kokkuvõtteid teha...

Sina ja teised kodanikud saavad tänu sellele , et maksavad 1.13 senti taastuvenergiatasu, muide nautida madalamaid elektrihindu. Ilma nende toetusteta poleks ei tuuleparke ega päikesejaamu ehitatud. Hoopis Sutter oleks teinud miski uue jaama, sest " turuhind oleks garanteerinud investeeringu tasuvuse" ehk oleks pidevalt aasta ringi olnud vast siis miski 6-7 senti ?
Praegu aga on nädalavahetuseti trend nii, et hind 2 senti või madalamgi... ja paar päeva tagasi lükkasin minagi oma põrandad öösel pikemalt salvestama, sest hind oli mitmete tundide jooksul negatiivne.

Kusjuures mina olen samuti alati toonitanud, et meie väikese riigi toetustest maailmas midagi ei olene.
Meile on vaja kõigepealt tugevaid välisühendusi tugevasse võrku. Siis ei peaks talviti vesise suuga pealt vaatama, et meil on 6 senti aga Norras 2.
Kui aga raha vägisi ukse alt sisse topitakse.... äkki võtan ühel päeval vastu ka elektriauto toetuse, ehkki CO2 emissiooni vähendamise seisukohalt 100 korda kasulikum oleks riigil see raha anda PV parkidele.

See "genekaga metsatalu" paralleel on mul võetud siitsamast foorimist.... keegi (ping ?)kirjeldas kuidas lisati genekaga tallu pv paigaldis ja palju see asja odavamaks tegi. Enne oli elatud ainult diisli peal. Üksi oma väikeses riigis oleksime samasugused, vahet pole kas on tuuma- või põlevkivigenekas...
Viimati muutis trebla, 08 Apr 2021, 11:42, muudetud 4 korda kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Eeldangi plussi jäämist € arvestuses, nagu ping.
Hr ping-i +100 EUR müügist EI TÄHENDA "plussi" kokkuvõtvalt...
Samuti ei pruugi +10000 EUR müügist tähendada "plussi" kokkuvõtvalt...
Seda siin üritangi selgitada
Käsitledes PV-d INVESTEERINGUNA tuleb seda ka arvutada investeeringuna
Investeeringu AINUKE eesmärk on tulu
Seega tuleb võrrelda ALTERNATIIVSEID investeeringuid
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Me ju leppisime kokku et küttesüsteem ei ole investeering?
Seega , kui mina enam elektrimüüjale raha maksma ei pea, vaid ainult 1 kord aastas lasen tekkinud ettemaksu omale tagasi kanda, siis olen ju plussis.
Seda taastuvenergiatoetust ma siin ei arvesta. See koguneb mujale .... pole veel tegelenud.. uus asi ju...

Ja minu hooldusvaba küttesüsteem annab rohkem vaba aega kui kasvõi miski gaasikatlaga jantimine.
Viimati muutis trebla, 08 Apr 2021, 22:00, muudetud 2 korda kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

OK - nüüd arusaadav
Kui PV-d mitte käsitleda investeeringuna siis selge - tegemist on nö "hobiga"
Ja erinevad hobid võivadki osutuda kulukaks ning loomulikult ei oota "hobilt" ka tulu
Vabandan eksimuse pärast...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

jah.. mul on hobi korras elektriküttesüsteem, mis maksab vähem ja kestab loodetavasti kauem kui Toyota Corolla aga miskipärast tekib lisaks arvele raha....(võib-olla).
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

trebla kirjutas: 08 Apr 2021, 10:57 jah.. mul on hobi korras elektriküttesüsteem, mis maksab vähem ja kestab loodetavasti kauem kui Toyota Corolla aga miskipärast tekib lisaks arvele raha....(võib-olla).
See Toyota võib vabalt osutuda VÄGA KASULIKUKS investeeringuks...
Palun võrdleme võrreldavaid asju ning esimene asi võrdluse puhul on selgeks teha kriteeriumid mille alusel võrrelda
Nö "lambist" võrrelda Toyotat ja PV-d on absurd (ja Sa tead seda ise ka)
Kui leppisime kokku, et ei käsitle investeeringuna siis me ei oota sellelt ka tulu ja pole mõtet võrrelda millegi muuga
Kui käsitleme investeeringuna siis võtame ette ja käsitlemegi nii - ja siin on ainus eesmärk tulu (mitte füüsiline PV jaam) - ja hakkame võrdlema alternatiive...
Ja minu väide sel juhul on, et investeeringuteks on paremaid alternatiive...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

no ma olengi hetkel probleemi ees, et Toyota lagunes ära ja vaja otsustada kas osta uus või on see liiga kulukas hobi .... parem ehk rendin vahel kui vaja....
Võiks ju lasta riigil jälle 5000 euri enesele ukse alt sisse toppida, elekter nüüd omast käest, aga ma ei sôida aastas seda 20 000 km täis, mis elektriauto toetuseks vaja.....

NB! Sorry, ärme hakka nüüd siin elektriautodest jahuma...see käib auto24 foorumis teemas Elmo rent ja elektriauto mõttekus....
:jooma
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Päikesebusiness läheb nii hästi, et mõni firma võib lambist hinda tõsta...
https://onestepoffthegrid.com.au/unacce ... rice-hike/
tegelikult näitab see vast pigem rahatrüki ulatust...?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

trebla kirjutas: 16 Apr 2021, 09:44 Päikesebusiness läheb nii hästi, et mõni firma võib lambist hinda tõsta...
https://onestepoffthegrid.com.au/unacce ... rice-hike/
tegelikult näitab see vast pigem rahatrüki ulatust...?
Rahatrükk on kindlasti ka põhjus...
Lisaks toormaterjalide ja komponentide hinnatõus (ja siin on ruumi veel küllaga)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Tavaline turumajandus - hind on selline nagu on nõudlus - "pettunud" kliendid võivad alati loobuda...
Lepingute juriidikat ei tea ja ei kommenteeri...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

xxx111 kirjutas: 16 Apr 2021, 09:49 Rahatrükk on kindlasti ka põhjus...
Lisaks toormaterjalide ja komponentide hinnatõus (ja siin on ruumi veel küllaga)
Teatav hinnatõusu surve turul on:
https://www.pv-magazine.com/2021/04/15/ ... -problems/

Kuid majandada 12 kWp paigaldise juures summadega 100 000 +/-20 000 USD , näitab lihtsalt "kaubamärgi jõudu" ?

Või on see "tikutoosi hinna efekt"?
Nimelt vene ajal maksis tikutoos 1 kopika, sest miskit eset odavamalt müüa polnud lihtsalt võimalik.

Praegu siis maksab 1 Tesla 1 bitcoini ja Tesla Power Roof 2 bitcoini...

:jooma
Vasta