Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Ardi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 795
Liitunud: 26 Okt 2006, 21:32
Asukoht: Raplamaa,Juuru
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Ardi »

Ma oma 2,5kw inverteriga olen saanud käima nii Boschi 1,7kw elektrisaagi kui ka süvaveepumpa, mingi 4000 kroonine, mis on pea 30 aastaga igasugu vett ja vilet näinud (riknenud rõhuandur, mistõttu pump töötas mitmeid nädalaid järjest, kui ka katki läinud toru, kus pump samuti töötas nädalaid, enne kui avastasin). Boschi sae käiviatmiseks pidi aga hulk akusid olema, kui käivitamisel pinge alla võttis, siis lülitas inverteri välja.
Müün küttepuid,osutan kallurveoteenust(3T).5280616
Osutan ka palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

new1 kirjutas: 08 Mai 2021, 20:15 Paanitsed siin tõenäoliselt üle, mul oli tööbussis 1700W 12V-230V sujuvkäivutusega inverter, täiesti tavaline paarisajaeurine seade. ...
Ei paanitse, need näitajad on võetud seadmete tehnilistest andmetest ja see on põhikooli füüsika.

Paarisajaeuriseid mänguasju võib ju katsetamiseks hulgim osta, aga kui inimene teeb mitmetuhandelise investeeringu ja see asi ei täida mõnda vajalikku eeldatud otstarvet, mida ostmise hetkel ei oskanud vaadata siis on lugu kurb.

Ei maksa võrrelda juba aastaid töötanud (raskeid, hea soojuse ärajuhtimisega transistoritelt) vanu invertereid tänapäevastega kuna varem avaldati seadme nominaalvõimsus ja tavaliselt kannatasid vanemad inverterid 5-10 sekundi jooksul ca 200% koormust.

Tänapäeval tavaliselt avaldatakse reklaamiks mitte inverteri nominaalvõimsus vaid see teoreetiline hetkevõimsus mille number on nominaalvõimsusest vähemalt 2 korda suurem.

Hiljuti ostsin omale (tööriistade toiteks odava) inverteri millel müüja poolt reklaamitud võimsus on 5000W ja kaal sellel ainult 950gr.
Juhendis oli peenes kirjas, et max võimsus on 50% seadme reklaamitud võimsusest.
Sae, trelli ja kuumaõhupuhuri 2000W võttis taha (mootori ja küttekeha vool ja võimsus langevad pinge langedes) ning inverteri väljundpinge langes küll tugevalt aga 1800W induktsioonpliiti käima tõmmata ei suutnud sest induktsioonpliidi impulsstoiteploki tarbitav vool suureneb inverteri väljundpinge langedes.
Seega minu jaoks see inverter oma oodatud otstarbe täidab, vaatamata sellele kirjutatud numbritele.
Ardi kirjutas: 08 Mai 2021, 20:15 Ma oma 2,5kw inverteriga olen saanud käima nii Boschi 1,7kw elektrisaagi kui ka süvaveepumpa,. ...
Tänapäeval oleks sellele inverterile Hiinlased peale kirjutand vähemalt 5000W.

Kuna inverterid pole eriti minev kaup, siis võib veel müüjate ladudest leida ka vanemaid seadmeid, millede numbrid on reaalsed.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas new1 »

Minu inverter on paarisaja eurine ja täiesti tänapäevane, ka hetkel müügis ja pole ta sul mingi mänguasi, saab hakkama sellega mis lubatud ja tundub et isegi ületab neid piigivõimekusi. Sa tundub et oled ebay-st mingit kõige odavama saasta tellindu ja topid kõigile seadmetele sinna automaatselt võrdusmärgi vahele. Vähegi kvaliteetsemal tootel vastavad need nominaal ja piikvõimsused täiesti sildil olevatele andmetele. See kui sa eelnevalt oma mingi pumba käivitusvoolusid ei tea ja tuimalt seetõttu ilma vastava võimekuseta(softstart) seadmed ostad on juba sinu viga ja peaksid enne teadma mida paigaldad või siis käivitusvoolud ära mõõtma ja saaksid ka info eelnevalt teada mida vaja ning sobiva seadme valida.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

new1 kirjutas: 09 Mai 2021, 06:27 Minu inverter on paarisaja eurine ja täiesti tänapäevane, ka hetkel müügis ja pole ta sul mingi mänguasi, saab hakkama sellega mis lubatud ja tundub et isegi ületab neid piigivõimekusi. Sa tundub et oled ebay-st mingit kõige odavama saasta tellindu ja topid kõigile seadmetele sinna automaatselt võrdusmärgi vahele. Vähegi kvaliteetsemal tootel vastavad need nominaal ja piikvõimsused täiesti sildil olevatele andmetele. See kui sa eelnevalt oma mingi pumba käivitusvoolusid ei tea ja tuimalt seetõttu ilma vastava võimekuseta(softstart) seadmed ostad on juba sinu viga ja peaksid enne teadma mida paigaldad või siis käivitusvoolud ära mõõtma ja saaksid ka info eelnevalt teada mida vaja ning sobiva seadme valida.
Väike laps kah võib lõpmatuseni vaielda, et "KÕIK tomatid on punased ja kollaseid ega rohelisi tomateid pole olemas".
Õppimisvõimeline isik jätab ka teiste kogemused meelde.

Kui rääkida "sujuvkäivitusseadmetest", siis need spetsseadmed on ettenähtud mootorite käivitamiseks ja kui sellist asja teeb "standardikohast võrgupinget (230V +-10%) väljastama pidav toiteseade", siis see toiteseade on vigane sest võib rikkuda teised tarbijad, mis on sama toiteseadme taha, samal ajal ühendatud.

"Korralik inverter" peab väljastama ainult kas ettenähtud sagedusega pinget või üldse mittemidagi ja kui ta seda ei tee siis ta kas pole "korralik inverter" või on mingi muu otstarbega seade.

Erinevate mootorite konstruktsioonist tulenevaid käivitumise karakteristikuid peaks iga elektrotehnikat õppinud isik teadma ja võrgust toidetavatele laiatarbeseadmetele selliseid andmeid tavaliselt ei kirjutata sest tavakasutaja ei oska tavaliselt nendega midagi teha.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Igat asja võib mitmest otsast vaadata...

Hiinasse on paigaldatud 38 ja 36 % Maa tuulikutest ja päikesepaneelidest aga emiteerivad nad ainult 29 % CO2.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

trebla kirjutas: 10 Mai 2021, 17:23 Igat asja võib mitmest otsast vaadata...

Hiinasse on paigaldatud 38 ja 36 % Maa tuulikutest ja päikesepaneelidest aga emiteerivad nad ainult 29 % CO2.
Tõepoolest...
PV annab ~ 4% ja tuul ~12% vajalikust...
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas new1 »

ping kirjutas: 10 Mai 2021, 13:37
new1 kirjutas: 09 Mai 2021, 06:27 Minu inverter on paarisaja eurine ja täiesti tänapäevane, ka hetkel müügis ja pole ta sul mingi mänguasi, saab hakkama sellega mis lubatud ja tundub et isegi ületab neid piigivõimekusi. Sa tundub et oled ebay-st mingit kõige odavama saasta tellindu ja topid kõigile seadmetele sinna automaatselt võrdusmärgi vahele. Vähegi kvaliteetsemal tootel vastavad need nominaal ja piikvõimsused täiesti sildil olevatele andmetele. See kui sa eelnevalt oma mingi pumba käivitusvoolusid ei tea ja tuimalt seetõttu ilma vastava võimekuseta(softstart) seadmed ostad on juba sinu viga ja peaksid enne teadma mida paigaldad või siis käivitusvoolud ära mõõtma ja saaksid ka info eelnevalt teada mida vaja ning sobiva seadme valida.
Väike laps kah võib lõpmatuseni vaielda, et "KÕIK tomatid on punased ja kollaseid ega rohelisi tomateid pole olemas".
Õppimisvõimeline isik jätab ka teiste kogemused meelde.

Kui rääkida "sujuvkäivitusseadmetest", siis need spetsseadmed on ettenähtud mootorite käivitamiseks ja kui sellist asja teeb "standardikohast võrgupinget (230V +-10%) väljastama pidav toiteseade", siis see toiteseade on vigane sest võib rikkuda teised tarbijad, mis on sama toiteseadme taha, samal ajal ühendatud.

"Korralik inverter" peab väljastama ainult kas ettenähtud sagedusega pinget või üldse mittemidagi ja kui ta seda ei tee siis ta kas pole "korralik inverter" või on mingi muu otstarbega seade.

Erinevate mootorite konstruktsioonist tulenevaid käivitumise karakteristikuid peaks iga elektrotehnikat õppinud isik teadma ja võrgust toidetavatele laiatarbeseadmetele selliseid andmeid tavaliselt ei kirjutata sest tavakasutaja ei oska tavaliselt nendega midagi teha.
:hello:

Mõtetult jaurad ja võitled siin ma ei tea mis oma õiguse eest, vastavad seadmed ammu turul olemas ja täitsa talutava hinnaga, võid ise veenduda ja käega katsuda ning pumbad käivituvad nii mis mühiseb. Ja see pingelang sul tekib samamoodi pea igas hajaasutusega majas mis vähegi pikema liini otsas asub. Selle inverteriga saab täiesti rahulikult ka sedasi toimetada, et panedki pumbale täiesti eraldi selle inverteri ja siis igasugune pinge tunduvalt jõnksudevabam kui enamikes maakohtades, kus liinid paratamatult pikad.
Ja oma ülejäänud majapidamissseadmeid võid siis oma hiina pazaga käitada kui tahad, millega su kokkupuude tundub et ka piirdub.
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas new1 »

kunn24 kirjutas: 10 Mai 2021, 14:33 PM-is lugu UURING ⟩ Hiina paiskab atmosfääri rohkem kasvuhoonegaase kui teised arenenud riigid kokku

Võib püstitada hüpoteesi, et osa suursaastest on seotud nn rohelise kola tootmisega.

Ega hiinas toimub ka läänemaailma suurem osa igasugu toodangust, läänemaailm piltlikult öeldes toodab oma toodangu hiinas ja loogiline et seal kus toodad seal ka praeguse energiatootmise juures rohkem co2 õhku paiskad.
Nüüd ehk hakkab tasapisi see tootmine siiakanti tagasi kolima.
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas new1 »

new1 kirjutas: 10 Mai 2021, 19:50
ping kirjutas: 10 Mai 2021, 13:37
new1 kirjutas: 09 Mai 2021, 06:27 Minu inverter on paarisaja eurine ja täiesti tänapäevane, ka hetkel müügis ja pole ta sul mingi mänguasi, saab hakkama sellega mis lubatud ja tundub et isegi ületab neid piigivõimekusi. Sa tundub et oled ebay-st mingit kõige odavama saasta tellindu ja topid kõigile seadmetele sinna automaatselt võrdusmärgi vahele. Vähegi kvaliteetsemal tootel vastavad need nominaal ja piikvõimsused täiesti sildil olevatele andmetele. See kui sa eelnevalt oma mingi pumba käivitusvoolusid ei tea ja tuimalt seetõttu ilma vastava võimekuseta(softstart) seadmed ostad on juba sinu viga ja peaksid enne teadma mida paigaldad või siis käivitusvoolud ära mõõtma ja saaksid ka info eelnevalt teada mida vaja ning sobiva seadme valida.
Väike laps kah võib lõpmatuseni vaielda, et "KÕIK tomatid on punased ja kollaseid ega rohelisi tomateid pole olemas".
Õppimisvõimeline isik jätab ka teiste kogemused meelde.

Kui rääkida "sujuvkäivitusseadmetest", siis need spetsseadmed on ettenähtud mootorite käivitamiseks ja kui sellist asja teeb "standardikohast võrgupinget (230V +-10%) väljastama pidav toiteseade", siis see toiteseade on vigane sest võib rikkuda teised tarbijad, mis on sama toiteseadme taha, samal ajal ühendatud.

"Korralik inverter" peab väljastama ainult kas ettenähtud sagedusega pinget või üldse mittemidagi ja kui ta seda ei tee siis ta kas pole "korralik inverter" või on mingi muu otstarbega seade.

Erinevate mootorite konstruktsioonist tulenevaid käivitumise karakteristikuid peaks iga elektrotehnikat õppinud isik teadma ja võrgust toidetavatele laiatarbeseadmetele selliseid andmeid tavaliselt ei kirjutata sest tavakasutaja ei oska tavaliselt nendega midagi teha.
:hello:

Mõtetult jaurad ja võitled siin ma ei tea mis oma õiguse eest, vastavad seadmed ammu turul olemas ja täitsa talutava hinnaga, võid ise veenduda ja käega katsuda ning pumbad käivituvad nii mis mühiseb. Ja see pingelang sul tekib samamoodi pea igas hajaasutusega majas mis vähegi pikema liini otsas asub. Selle inverteriga saab täiesti rahulikult ka sedasi toimetada, et panedki pumbale täiesti eraldi selle inverteri ja siis igasugune pinge tunduvalt jõnksudevabam kui enamikes maakohtades, kus liinid paratamatult pikad.
Ja oma ülejäänud majapidamissseadmeid võid siis oma hiina kõige odavama pazaga käitada kui tahad, millega su kokkupuude tundub et ka piirdub.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

new1 kirjutas: 10 Mai 2021, 19:50 Mõtetult jaurad ja võitled siin ma ei tea mis oma õiguse eest, vastavad seadmed ammu turul olemas ja täitsa talutava hinnaga, võid ise veenduda ja käega katsuda ning pumbad käivituvad nii mis mühiseb. Ja see pingelang sul tekib samamoodi pea igas hajaasutusega majas mis vähegi pikema liini otsas asub. Selle inverteriga saab täiesti rahulikult ka sedasi toimetada, et panedki pumbale täiesti eraldi selle inverteri ja siis igasugune pinge tunduvalt jõnksudevabam kui enamikes maakohtades, kus liinid paratamatult pikad.
Ja oma ülejäänud majapidamissseadmeid võid siis oma hiina pazaga käitada kui tahad, millega su kokkupuude tundub et ka piirdub.
Mis seadmetest jutt käib? Mark, mudel?
Omaarust kirjeldasin üldisi probleeme, mida reservtoite elektriseadmete planeerimisel tasub tähele panna ja ühtegi konkreetset seadet ei märkinud.

Kas tahad oma müüdavale kaubale reklaami teha?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas new1 »

Mul pole mingit huvi millelelgi reklaami teha, lihtsalt mainin et pumba saab rahulikult ka päris odava seadmega tööle ajada, ei pea mõne kW-se pumba jaoks paarkümmend kW varuks arvestama nagu eespool väitma kippusid, lihtsalt sobiv seade valida. Sellisega olen muidu ise kõik tööle saanud http://datasheets.content4us.com/en-us/550688366
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

new1 kirjutas: 11 Mai 2021, 03:23 Mul pole mingit huvi millelelgi reklaami teha, lihtsalt mainin et pumba saab rahulikult ka päris odava seadmega tööle ajada, ei pea mõne kW-se pumba jaoks paarkümmend kW varuks arvestama nagu eespool väitma kippusid, lihtsalt sobiv seade valida. Sellisega olen muidu ise kõik tööle saanud http://datasheets.content4us.com/en-us/550688366
Nüüd on kohe selge, et tegu on "funktsionaalse lugemisoskuse puudusega" mis ei luba pikkadest tehnilistest lausetest arusaada ja ohjeldamatu egoistliku sooviga omale arusaamatule tekstile iga hinna eest vastuvaielda.

"Odav" ja "kallis" on suhtelised subjektiivsed mõisted ja sõltuvad isiku eelistustest ning mina seda siinkohal ei hinda.

Ma olen alati soovitanud tehniliste seadmete esmasel valikul lähtuda tehnilistest andmetest ja hinda jälgida alles siis kui tehnilised parameetrid vastavad nõutule ning just soovitasin, et mitte ei ostetaks "liiga kallist" mittesobivat asja (uskudes ilusaid reklaampilte).

Nagu näha siis antud 5671gr kaaluv (spetsiaalselt kodumasinate toite) seade paatidesse ja autodesse tootekoodiga: Order code: PIMS170012, on üle 20 aasta vana tehnoloogiaga "tüse raud" ja Google otsingu tulemusel turul juba alates märtsist 2000 aastast.
https://www.google.com/search?q=PIMS170 ... F2010&tbm=

Kuna EAN kood hakkas kehtima alates 2002 aastast siis selle koodi järgi alates samast aastast:
https://www.google.com/search?q=5412810 ... F2010&tbm=

Kui vaadata selle inverteri tehnilisi andmeid: https://www.powerinvertershop.nl/omvorm ... -1700-watt
Lisainformatsioon
Nominaalne väljundvõimsus: 1500 Watt (soojas keskkonnas, sest paadis on soe)
Suurim võimsus (maks. 30 min): 1700 Watt (soojas keskkonnas, sest paadis on soe)
Peak väljundvõimsus: 3000 Watt
Kaitse:* 30A x 10tk
Ja teades, et 30A auto sulavkaitse põleb ca 1 sekundi jooksul läbi ca 80A vooluga, siis näeme, et selle inverteri sisendis on ca 800A kaitse, mis lubab sekundi murdosa jooksul lasta läbi ca 9600W (mis on piisav 1,5kW assünkroonmootori käivitamiseks).

* Ülekuumenemise väljalülitamine : 60 +/- 0,5 kraadi Celsiuse järgi
Inverteri (jahutava korpuse) massi suurus määrab ära kui suur soojuse kogus on võimalik jõupooljuhtidelt ära juhtida (ka ümbritsevas suvesoojuses suletud sõidukis), sest temperatuuri tõustes üle +60C lülitub seade välja.
See inverter eraldab soojust, töötades nominaal võimsusel, vähemalt 150W ja see tekkinud soojus tuleb ka seadmest ümbritsevasse keskkonda juhtida.

Vastandudes kaasaegsele 5000W reklaamkirjaga inverterile kaaluga 1kg (mis on sama hinnataseme juures üle 5 korra kergem) võib igaüks ise järeldusi teha, et millise võimsusenumbri sellele inverterile kaasaegsed "ärimehed" kirjutaksid.

See, et teda muutmata tänapäevani müüakse, näitab et tegu on vägagi korraliku soojas keskkonnas (sõidukis) töötama ettenähtud seadmega: https://www.oomipood.ee/product/pims170 ... s_2xschuko
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas new1 »

ping kirjutas: 11 Mai 2021, 10:15
new1 kirjutas: 11 Mai 2021, 03:23 Mul pole mingit huvi millelelgi reklaami teha, lihtsalt mainin et pumba saab rahulikult ka päris odava seadmega tööle ajada, ei pea mõne kW-se pumba jaoks paarkümmend kW varuks arvestama nagu eespool väitma kippusid, lihtsalt sobiv seade valida. Sellisega olen muidu ise kõik tööle saanud http://datasheets.content4us.com/en-us/550688366
Nüüd on kohe selge, et tegu on "funktsionaalse lugemisoskuse puudusega" mis ei luba pikkadest tehnilistest lausetest arusaada ja ohjeldamatu egoistliku sooviga omale arusaamatule tekstile iga hinna eest vastuvaielda.

"Odav" ja "kallis" on suhtelised subjektiivsed mõisted ja sõltuvad isiku eelistustest ning mina seda siinkohal ei hinda.

Ma olen alati soovitanud tehniliste seadmete esmasel valikul lähtuda tehnilistest andmetest ja hinda jälgida alles siis kui tehnilised parameetrid vastavad nõutule ning just soovitasin, et mitte ei ostetaks "liiga kallist" mittesobivat asja (uskudes ilusaid reklaampilte).

Nagu näha siis antud 5671gr kaaluv (spetsiaalselt kodumasinate toite) seade paatidesse ja autodesse tootekoodiga: Order code: PIMS170012, on üle 20 aasta vana tehnoloogiaga "tüse raud" ja Google otsingu tulemusel turul juba alates märtsist 2000 aastast.
https://www.google.com/search?q=PIMS170 ... F2010&tbm=

Kuna EAN kood hakkas kehtima alates 2002 aastast siis selle koodi järgi alates samast aastast:
https://www.google.com/search?q=5412810 ... F2010&tbm=

Kui vaadata selle inverteri tehnilisi andmeid: https://www.powerinvertershop.nl/omvorm ... -1700-watt
Lisainformatsioon
Nominaalne väljundvõimsus: 1500 Watt (soojas keskkonnas, sest paadis on soe)
Suurim võimsus (maks. 30 min): 1700 Watt (soojas keskkonnas, sest paadis on soe)
Peak väljundvõimsus: 3000 Watt
Kaitse:* 30A x 10tk
Ja teades, et 30A auto sulavkaitse põleb ca 1 sekundi jooksul läbi ca 80A vooluga, siis näeme, et selle inverteri sisendis on ca 800A kaitse, mis lubab sekundi murdosa jooksul lasta läbi ca 9600W (mis on piisav 1,5kW assünkroonmootori käivitamiseks).

* Ülekuumenemise väljalülitamine : 60 +/- 0,5 kraadi Celsiuse järgi
Inverteri (jahutava korpuse) massi suurus määrab ära kui suur soojuse kogus on võimalik jõupooljuhtidelt ära juhtida (ka ümbritsevas suvesoojuses suletud sõidukis), sest temperatuuri tõustes üle +60C lülitub seade välja.
See inverter eraldab soojust, töötades nominaal võimsusel, vähemalt 150W ja see tekkinud soojus tuleb ka seadmest ümbritsevasse keskkonda juhtida.

Vastandudes kaasaegsele 5000W reklaamkirjaga inverterile kaaluga 1kg (mis on sama hinnataseme juures üle 5 korra kergem) võib igaüks ise järeldusi teha, et millise võimsusenumbri sellele inverterile kaasaegsed "ärimehed" kirjutaksid.

See, et teda muutmata tänapäevani müüakse, näitab et tegu on vägagi korraliku soojas keskkonnas (sõidukis) töötama ettenähtud seadmega: https://www.oomipood.ee/product/pims170 ... s_2xschuko
:hello:
Sul endal sel juhul väljendusoskus tugevalt puudujäägis, kui ajad üht iba suust välja ja mõtled teist ning siis pärast teed mingeid järeldusi siin ja kukud siin enda erroreid teiste pähe määrima. Jutt on tore küll, numbrid juures ja puha, vau :clapping: . Kui ostad kõige nigelamat hiina kräppi, siis sellel loomuikult ei vasta
märgitud numbrid reaalsele võimekusele, vähegi tegijam tootja endale sellist asja lubada ei saa, seal kõik andmed kenasti vastavad lubatule ja isegi võivad neid ületada, lihtsalt pead teadma mida ostad ja mida käiata tahad nendega.

Ja viimane harmooniliste paranoia all kannataja, on sul reaalselt mõni kokkupuude ka mingigi tagajärjega mida su meeletud harmoonilised igal pool teevad? Mul oli see inverter samamoodi sarnase koormuse taga( mikrolaineahju suur trafokobakas) ja häireid ei näinud unes ka mitte, inverter asus transitis esiistme all, ahi taga kuudi lõpus, iialgi polnud vähimatki häiret ei samas sõidukis olnud raadio töös, rääkimata telefoni, wifi või mille iganes levi probleemist. Seega kui reaalselt mingeid kõrvalnähtusid ei ole, siis milleks kisendada et igal pool harmoonilised blabla. Oleks võinud ka puhassiinusinverteri võtta, see pea poole kallim, ei näinud mingit mõtet selle mõningase ahju kasuteguri kaotuse arvelt ristkülikuga toites seetõttu siinusinverteri peale minna. Algselt küll kaalusin, ent uurisin siitsealt ja lõppjäreldus oli, et toimib ka kenasti ristkülikuga. Omal käel mitu aastat pidevas kasutuses olnud asi ja siin saate reaalsel kogemusel tagasiside, et toimib ja probleemivabalt, mitte mingit teoreetilist ummamuudu juttu.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 11 Mai 2021, 11:58 Väljundpinge kuju on modifitseeritud siinus, st koosneb ristkülikutest, sisaldab harmoonilisi ja tekitab mootorites rauaskadu.
https://panther.ph/wp-content/uploads/2 ... e-Wave.jpg
Kas "modiitseeritud siinus", "ristkülik", "harmoonilised", "rauaskadu" on tänapäeval nii solvavad sõnad, et mõni lumehelbeke võib neid nähes ärasolvuda, eriti kui numbrid ka on veel juures?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas new1 »

Hahha, kaks ennu teineteist leidnud nagu näha ja tekitavad üksteisele võidu erektsiooni :D. Seadmed aastakümneid tootmises ja kasutuses, softstartki asjadele juurde lisatud ongi enamjaolt mootorite käivitusmomentide üle elamiseks, ent kaks ennu ikka sügelevad siin üksteist nagu tea mis asjad, tore lugu küll. :D
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

new1 kirjutas: 12 Mai 2021, 20:31 Hahha, kaks ennu teineteist leidnud nagu näha ja tekitavad üksteisele võidu erektsiooni :D. Seadmed aastakümneid tootmises ja kasutuses, softstartki asjadele juurde lisatud ongi enamjaolt mootorite käivitusmomentide üle elamiseks, ent kaks ennu ikka sügelevad siin üksteist nagu tea mis asjad, tore lugu küll. :D
Pärast sellist kommentaari ei ole võimalik ükskõik missugust Sinu teist postitust tõsiselt võtta...
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas new1 »

Nagu sa enne oleksid midagi teadmiseks võtnud, kordusplaat läheb varem või hiljem peale, kirjuta mida või kuidas tahad.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mind Sa tõepoolest "rohe- või taastuvenergia" jutuga ei veena (samas kindlasti kedagi veenad)
Kuid see ei välistaks diskussiooni
Aga eelpool mainitud kommentaar lihtsalt näitab teatud asju...
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas new1 »

Ega vaadates milliseid teooriaid siin algselt kunagi propageerisid, siis ei olegi mõtet siin mingist veenmisest rääkida.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Teemasse kah...
:read:
Paneelide hinnad maailmaturul tõusevad..
https://www.pv-magazine.com/2021/05/13/ ... -possible/

Eks põhjus muuhulgas ka selles, et Hiina, kes on konkurentsitult ka absoluutarvudes suurim tuule- ja päikesejaamade valdaja (suurem kui EL tervikuna) , on oma järgmise viisaastaku plaanides otsustanud oma koguvõimsuse rohkem kui kahekordistada. Ja üldsuse rahustamiseks võib öelda, et paistab seda sellel viisaastakul tegevat ilma toetusteta ...
https://www.pv-magazine.com/2021/05/13/ ... t-in-2021/

:write:
Muuhulgas jõuab ta niiviisi Eestile järele ja läheb ka mööda... seda siis per nase arvestuses...
Viimati muutis trebla, 14 Mai 2021, 08:43, muudetud 2 korda kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Eelnevale lisaks...
Soovitaks vaadata ka börsiuudiseid...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

???
Guggenheim langeb... börs võttis kasumi juba ette välja...

(nad ei tea, et ka mina kavatsen paneele juurde osta..)
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Üks visuaalsetest reostustest...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Turutingimustel taastuvenergiast veel...

https://www.err.ee/1608211534/eesti-ene ... -garantiid
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2765
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Minu mõistus ei võta kuidagi kinni, kuidas see vene odav elektrienergia just venemaaga piirnevate Nordpooli alade elektri muust Nordpooli alast pidevalt kallima suudab hoida.....

Aga panen siia uuesti lingi nendesamade taanlaste oma kodumaal kasutatavast skeemist :
https://www.pv-magazine.com/2021/05/04/ ... e-program/
Riik garanteerib hinnavahe, kui börsihind on pakkumishinnast väiksem , aga kui börsihind on kõrgem, siis saab ka riik selle vahe omakorda endale...

Pargiomanik saab muretult kedrata oma tuulikuid fix hinnaga ja ei pea pead vaevama, kuhu teenitud raha panna...


Kõlab kuidagi väga riigikapitalistlikult?....
Vasta