Päikesepaneelide hinnapakkumised

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

hm.. see on nagu aktsiisimaks .kui ei tarbi, siis ei maksa...
kui ei suitseta, siis ei pea maksma... kuhu see tubakaaktsiis pidigi minema...?
bensuaktsiisiga pidi algselt teid ehitatama.... kui ei sõida, siis ei maksa üldse.

Või kui oleks niimoodi, et õlleaktsiisiga tehtaks uusi käsitööõlle pruulikodasid juurde...
See viiks õlle hinna järjest alla... mis pruulijatele pole küll meeltmööda...
Valitsus aga , kes õlle hinda ei tõsta, ei kuku... :jooma

Muide... vähemalt selle lühikese perioodi jooksul nüüd mulle paistab, et need hüperkallid elektrihinnatunnid jäävad alati päevavalgest väljapoole... seega juba olemasolevatel paneelidel see mõju on olemas.

Miskid kõvemad ärplejad ähvardasid sin aasta kaks tagasi ka elektrit Lätist tooma hakata...
100 kWh Teslaga oleks see teoreetiliselt võimalik, kui veel Pärnu kandis elada...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

trebla kirjutas: 27 Okt 2020, 16:59 Aga ennustamine on tänamatu töö muidugi... olen ka öelnud, et kui meist ekvaatori pool elavad Maa elanikud, (keda on 99,5 % inimkonnast) lõpuks ära jagavad, et PV ongi neile tasuvaim, siis ei jõuta nõudlust rahuldada ja hinnad tõusevad... ja me peame oma järjekorda ootama kuni neil kõik on paigas...
Ära muretse - kui nõudlus kasvab siis saab tehaseid juurde ehitada.... Tänane paneeli hind on ikkagi tootmishind + kasum.
Tänane seis on ikkagi selline, et isegi sütt ahju ajades mujal maailmas on kWh soodsam. EL teab seda ja seepärast üritab nui neljaks poliitiliselt ära keelata söeelektrit. Ja meie valitsus ei saa ilmselt aru kuidas kott pähe tõmmatakse, palju seal üldse kedagi on, kes energeetikast midagi jagab.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Pigem vedas meil tänase aastaga..
Tehaseid ehitati ja ehitatakse juurde, aga nõudlus Covid'i tõttu kukkus tagant ära...
Seega said eestlased oma buumi odavalt ära teha...
Kaks aastat tagasi poleks keegi siin ette kujutanud et paneelivati hind on 20 senti.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Taastuvenergia (sh PV) on odavaim:
- just seepärast tulebki toetusi maksta
- just seetõttu ruigavadki PV "kobarparkide" arendajad selle peale, et kobarparkide arendajatelt on soov toetused ära võtta
- just seetõttu rumalad suurtarbijad soovivadki toetuste alandamist sest tootehinnad pole enam konkurentsivõimelised
- just seetõttu tulebki tarbijatel keelata muud alternatiivid
- just seetõttu tuleb kohustada rumalad kodanikud PV paigaldama

Midagi veel?
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Toetused võetigi ju 2 aastat tagasi ära ja kobarparke ei tohikski olemas olla...
Kes oli loll ?
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 518
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 11 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas new1 »

-Tuleb energiat tarbida/toota nii, et süsinikku maa seest välja ei kisu ja ringlusse ei lase. Kui mingi parem alternatiiv välja pakkuda, anna minna, kui ei, siis maksa ühise keskkonna saastamisele aktsiiside/maksude või mille iganes kaudu peale, et sul kaoks ajapikku tahtmine/tasuvus ühist ruumi saastada rahakoti näol. See aktsiiside näide on suhteliselt tabav, alko/kütteaktsiis just selleks ette nähtud, et kahjuliku toote tarbimine oleks piiratud ja raskemini kättesaadav pööblile. Ise ma samamoodi kasutan kütust kui tarbin alkot, samas ei käi ulgumas mööda ilma ja foorumeid, et oi see nii kallis ja see nii kallis. Ongi pahed need ühes või teises mõttes ja ei tohigi soosida nende enamtarbimist. Täpselt sama teema energiaga, kui ei taha maksta puhtama alternatiivi eest, siis ära tarbi ja istu ilma, või siis tooda ise, õige variant kuidagi puhtalt keskkonda saastet paiskamata, vaikselt kuskil võpsikus elades saaks rahumeeli samasugust saasta ahju loopides ka ilmselt ilma neid meeletuid makse maksmata energiat toota.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Tuleb energiat tarbida/toota nii, et süsinikku maa seest välja ei kisu ja ringlusse ei lase
Vaata - jutt oli praegu hinnast mitte sellest mida Sina räägid
Ja see mida Sina teed on nüüd tüüpiline hämamine (kui hinna jutt käest ära läheb)
Ei olegi siis vaja mingit odava hinna juttu ajada - eesmärk on olenemata hinnast "süsinik maa sisse jätta"
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Kogu see EL maht olla ainult 15 % globaalsest CO2-st.
Mul on lahendus ammu pakutud - maksusada tuleb naftapumpamine - see lõikab maha naftakartelli ülikasumid ja tarbijale hinda ei muuda, sest tarbijahinda hoitakse niikuinii tema maksevõime piiril..
Pealegi on paarisadat või tuhandet maksustatavat tootjat lihtsam administreerida kui 8 miljardit maksustatavat tarbijat .
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

maksusada tuleb naftapumpamine
Aga küsiks, et miks tuleb maksustada kui taastuv on kõige odavam?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

trebla kirjutas: 28 Okt 2020, 18:45 Toetused võetigi ju 2 aastat tagasi ära ja kobarparke ei tohikski olemas olla...
Kes oli loll ?
Huvitav miks igatsugu kurjategijad ja kavalpead on alati kaks sammu seadusandjate mõtteviisidest eespool. Kas seadusandjad ei peaks olema helgemad pead + neil on seaduse väljatöötamis abiks kari mitte just kõikse odavama tunnitasuga juriste. Milles küsimus, et sellised seaduseaugud.
new1 kirjutas: 28 Okt 2020, 18:52 See aktsiiside näide on suhteliselt tabav, alko/kütteaktsiis just selleks ette nähtud, et kahjuliku toote tarbimine oleks piiratud ja raskemini kättesaadav pööblile. Ise ma samamoodi kasutan kütust kui tarbin alkot, samas ei käi ulgumas mööda ilma ja foorumeid, et oi see nii kallis ja see nii kallis.

Panna vabatahtlik ja sunniviisiline ühte patta on ikka demagoogia klassika. Kas karsklane maksab alkoaktsiisi? Ei, sest ta ei tarbi seda ja karsklase arvates vaadaku alkotootjad ise kuidas oma tootearendustega hakkama saavad. Kas karskalane saab elada ilma elektrita? Saab, aga mis elu see on. Aga PV tootjate tootearenduse peavad kinni maksma nii karsklased kui ka joodikud. Elektri hind läks tavatarbijale kallimaks kui tulid toetused PV tootjatele ja elektri tarbija on sundseisus, mitte vabatahtlik valik tarbida või mitte tarbida.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10850
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Urmas »

trebla kirjutas: 28 Okt 2020, 19:14 Kogu see EL maht olla ainult 15 % globaalsest CO2-st.
Mul on lahendus ammu pakutud - maksusada tuleb naftapumpamine - see lõikab maha naftakartelli ülikasumid ja tarbijale hinda ei muuda, sest tarbijahinda hoitakse niikuinii tema maksevõime piiril..
Pealegi on paarisadat või tuhandet maksustatavat tootjat lihtsam administreerida kui 8 miljardit maksustatavat tarbijat .
Nõus, eriti paaripäevase uudise valguses uuest maailma kõrgeimast purskkaevust, kusjuures lohutusena on mainitud, et kasutatakse puhastamata merevett. Aga energia purskaevu töös hoidmiseks tuleb kuskohast? Naftašeikidel pole raha kuhugi mujale realiseerida kui mõtetusse edevusse.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mis valemiga muidu ette kujutate nt Lähis-Ida naftariikide "maksustamist"?
EL kehtestab teise riigi sees omad täiendavad maksud sealsetele ettevõtetele?
Või läheb ikka nii nagu tavaliselt - EL maksustab oma tarbijad (kes seda Lähis-Ida kaupa tahavad) sh nii eratarbijad kui ettevõtted (kes omakorda kannavad maksu edasi oma tarbijatele kui enne pankrotti ei lähe) ning need keda maksustada taheti plaksutavad ainult käsi sest konkurente jälle vähem?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kuid treblale (ja teistele kes on veendunud alterntiivenergia "võidukäigus") soovitaks ma "füüsiliste PV paneelide" asemel finantsid paigutada vastavatesse ETF-desse (oluliselt likviidsem ja kasulikum).
Ise ma veendunud "fänn" ei ole kuid see ei tähenda, et aeg-ajalt "sõitu kaasa" ei tee...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

xxx111 kirjutas: 28 Okt 2020, 22:46 .....
Ise ma veendunud "fänn" ei ole kuid see ei tähenda, et aeg-ajalt "sõitu kaasa" ei tee...
nonii... eriti selle uudise valguses..
https://www.fool.com/amp/investing/2020 ... y-the-dip/

kes siis lõpuks kelle kulul elab... ?
....Mis valemiga muidu ette kujutate nt Lähis-Ida naftariikide "maksustamist"?..
Kui CO2 on kliima kaudu julgeolekuoht, siis on ta seda globaalselt ja globaalse julgeolekuohuga peab loomulikult tegelema ÜRO Julgeolekunõukogu.
Sobivasti istuvad seal alaliste liikmete hulgas nii kaks suurimat nafta ja söe tootjat kui ka kaks suurimat nafta ja söe tarbijat...
Omavahel otsustavad ära panna iga barreli ja tonni pealt dollari või kümme fondi, millest hakatakse globaalset rohepööret tegema ja väiksemad vennad seatakse lihtsalt fakti ette, et neil tuleb kah maksta, muidu.....

niikaua kui siin pisike euroopa nurgake EL oma püksirihma pingutab, heas usus, et neegrid nende eeskuju äkki järgivad, ei muutu tõesti midagi...


mittealaline liige Eesti võiks järgmiseks istungjärguks neile mustandi valmis kirjutada ja lauale ette lükata... hakkavad arutamisega vähemalt peale ...


Igasugu "õiglase majanduse" kohviube promotakse, aga katsuks õige "õiglasest naftast' aetud benssu kah müüa....?

...Aga küsiks, et miks tuleb maksustada kui taastuv on kõige odavam?...
eks varem või hiljem loksub asi niikuinii hinna järgi ise paika.
Aga suunates pigem varem...
Ega aurumasin (kasutegur väga madal) ja söega kütmine Londonis kah kohe ära ei kadunud... inimesed tegelesid inertsist vanaviisi edasi...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

CO2 pole mingist otsast julgeolekuoht.
Midagi pole teha, Brüsselis on kari idioote otsustanud maailmaparandamist vastu peaga seina jooksmisega ravida.
Muu maailm vaatab rahulolevalt pealt. Saab ehk päikesepaneele hea hinnaga maha ärida.
Aurumasin hakkas kiirelt tasuma. Terve riik, hiljem terve kontigent. Ja ei mingeid riiklikke toetusi. Asi oli vägagi isetasuv.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Midagi pole teha, Brüsselis on kari idioote otsustanud maailmaparandamist vastu peaga seina jooksmisega ravida.
Muu maailm vaatab rahulolevalt pealt.
Olen Kalvisega täpselt nõus
Täpsustuseks, et rahulolevalt vaatavad pealt kõik konkurendid...
kes siis lõpuks kelle kulul elab... ?
No kuule - see, et ma ei nõustu vastava poliitikaga ei tähenda ju seda, et ma ei võiks seda ära kasutada
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

xxx111 kirjutas: 29 Okt 2020, 07:46 Olen Kalvisega täpselt nõus
Täpsustuseks, et rahulolevalt vaatavad pealt kõik konkurendid...
Siiski on EL osakaal uutes paigaldistes vähemgi kui 15 %.
https://www.pv-magazine.com/2020/05/01/ ... -says-iea/
Tegelikkus on see, et sakslased on viimase 15 aastaga selle tootearenduse kinni maksnud.
muidu istuksime ikka tänaseni miski 5 €/W paneelide otsas...
MEIE väike Eesti raha ei ole siin kunagi midagi mõjutanud, seega poleks olnud vaja seda sinna toppida..
No kuule - see, et ma ei nõustu vastava poliitikaga ei tähenda ju seda, et ma ei võiks seda ära kasutada
siis tasub minna kohe sedasama Enphase'i juurde ostma....!
https://www.pv-magazine.com/2020/10/29/ ... e-product/
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

siis tasub minna kohe sedasama Enphase'i juurde ostma....!
Minu aeg ja pädevus pole piisav üksikaktsiate valikuks (tulu / risk)
Seepärast eelistan teisi instrumente
Kuigi tean inimesi kes on jätnud oma senise töö ning end täielikult pühendanud finantsanalüüsile / investeerimisele - ning edukalt / loomulikult kuuluvad siia ta tagasilöögid...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma siiski täpsustaks, et ma seda "karja Brüsselis" päris idiootideks ei pea
Tegemist on poliitikutega - ja sellega on kõik öeldud
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Siis on hilja nutta kui Brüsseli käsulaudade alusel on Narva Buldooseriga maatasa lükatud, saabub külm talv ja elektrit pole. Mõned aastat tagasi, kui kõik jaamad oli olemas juhtus selline asi Lõuna-Euroopas. Hungari, Balkanimaad ja Türgi olid elektrinäljas, linnad lükati karjakaupa pimedaks. Inimesed oleksid maksnud kasvõi 200€ MWh eest aga mida polnud see oli elekter. Roheliste lintšimine siis enam ei aita.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Sellepärast peabki igaühel olema tootmisvõimsust varuga...

Kahesaja aasta tagune talumees oleks ennast kõverasse naernud, kui talle oleks öeldud, et tulevikus on igaühel üle saja hobuse....

"Kes neid kõiki toita jõuab ? "

No ja ikka need riikidevahelised tugevad ühendused...

PS

Tuleb välja et selles gigavatises merekaablis on ka lätlaste huvi sees ja kui kunagise artikli juurde lisatrud skeemi vaadata, siis kaabel lähebki Lihulast üle Sõrve Kuramaale....
Viimati muutis trebla, 29 Okt 2020, 16:31, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kahesaja aasta tagune talumees oleks ennast kõverasse naernud, kui talle oleks öeldud, et tulevikus on igaühel üle saja hobuse....
Ma naeran ka tänapäeval end kõverasse: IGAÜHEL üle 100 hobuse
Samuti naeran kõverasse: IGAÜHEL oma PV

Rõhk on sõnal IGAÜHEL
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ma muidugi pidasin silmas perekonda...
Aga mis sa siin naerad ?
küll on peresid kus autosid on rohkem kui inimesi...
Mu naabrimehel üle 10 kindlasti...(aga "sööta" ta neid tõesti kõiki ei jõua... st. liikluskindlustust teha..)

Viimasel ajal tuleb mulle aga stiigo hinnahoiatusi peamiselt odava hinna kohta - ja homme öösel jälle - mingil tunnil on hind 6.26 €/MWh.
ehk siis 0.6 senti/kWh.

Ja sellele börsile käivitavad soomlased peagi oma Olkiluoto 3, mille toodangu omahind peale mõnede miljardite korstnassekirjutamist on 4,5 senti ning poolakad hakkavad ehitama 8 reaktorit..
Tea kas soomlastel tekib siis elektriarvele täiendav rida - tuumaenergiatasu...? :jooma

Kui täna vaadata hinnakaarti, siis siin Põhja-Euroopa kõige kallimas nurgas (britid ei tule enam Brexiti tõttu arvesse) on hinnad valgel ajal 50 euri kandis... seega paneeliomanikel selle 200 € pealt teenimisele eriti loota ei tasu.

...Ja akude hinnad langevad....nii, et neid pimedama aja 200 € hindu neil mõne aja pärast endal kah karta ei tasu...
Viimati muutis trebla, 29 Okt 2020, 16:34, muudetud 2 korda kokku.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4444
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 223 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 29 Okt 2020, 15:44
Kahesaja aasta tagune talumees oleks ennast kõverasse naernud, kui talle oleks öeldud, et tulevikus on igaühel üle saja hobuse....
Ma naeran ka tänapäeval end kõverasse: IGAÜHEL üle 100 hobuse
Samuti naeran kõverasse: IGAÜHEL oma PV

Rõhk on sõnal IGAÜHEL
30 aastat tagasi ei uskunud keegi, et tuleb aeg kui peres võib olla telefone rohkem kui on perekonnas liikmeid ja televiisoreid rohkem kui tube elamises ning raadioid vähem kui telefone.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Päikesepaneelide hinnapakkumised

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

ping kirjutas: 29 Okt 2020, 16:23
xxx111 kirjutas: 29 Okt 2020, 15:44
Kahesaja aasta tagune talumees oleks ennast kõverasse naernud, kui talle oleks öeldud, et tulevikus on igaühel üle saja hobuse....
Ma naeran ka tänapäeval end kõverasse: IGAÜHEL üle 100 hobuse
Samuti naeran kõverasse: IGAÜHEL oma PV

Rõhk on sõnal IGAÜHEL
30 aastat tagasi ei uskunud keegi, et tuleb aeg kui peres võib olla telefone rohkem kui on perekonnas liikmeid ja televiisoreid rohkem kui tube elamises ning raadioid vähem kui telefone.
:hello:
Äkki väike vahe sees?
Võrdleme siis juba ka aluspükste ja sokkidega?
See, et 1M elaniku kohta on 1M ühikut on hoopis teine asi kui see, et igaühel on 1 ühik.
Energiatootmisest on jutt...
Hobikorras võib 1K elanikul ka igaühel olla 1 ühik - hobid ei pea olema optimiseeritud
Vasta