Uksekell vooluuvõrku

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
netcat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 18 Jaan 2019, 12:03

Re: Uksekell vooluuvõrku

Lugemata postitus Postitas netcat »

dumbuser kirjutas: 12 Mai 2020, 18:50 Meenutaks nüüd natuke millal te viimane kord päriselt uksekella kasutasite. Enamasti tehakse moblakõne. Vähemasti ise olen küll sellisele järeldusele jõudnud. Ma muidugi ei ole ka korterielanik, seal võibolla on teistmoodi.
Mul on vastupidine olukord ehk uksekell on seinas olemas, aga nuppu ei ole, sest vana retronupp sai omal ajal remondi käigus maha monteeritud, aga uut sellist mis esteetilistele tingimustele vastaks - ei tahtnud suvalist plastist hiina imet - müügilt ei leidnud. Aastaid hiljem märkasin et Fiskostarist saab tellida väärikaid messingist nuppe, aga need nõuavad jälle süvistatud paigaldust ja nii ta tegemata jäi.
Niisiis korterielanikuna kirjutan, perspektiivi avamiseks, et uksekell on tänapäevaste kortermajade fonolukkude ajastul dekoratiivne nähtus - selleks et inimene sisse pääseks peab ta juba maja trepil kella laskma ja sisselubajaga rääkima. Siis sa juba tead, et keegi tuleb ja kes ta on. Milleks enam uksekell?
Eramajas oleks muidugi kella korda teinud.
Maal "mamma juures" on ka korter, seal on maja turvalisus rohkem stiilis "suure tormiga paneme ukse kinni". Ei tahtnud seal enam selle kella paigaldamise probleemiga üldse tegeleda , välisuks oli puust, lõime sinna koputi külge. Väike probleem on, et võõrad ei julge seda kasutada, ei tea kas ei oska või arvavad, et hammustab - ikka leidub mõni tobu, kes koputi kasutamise asemel koputab käega ukse peale. Aga muidu väga öko ja loodussäästlik mahelahendus.
Vasta