kaitsmete amperaaž

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

kaitsmete amperaaž

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tervist!

korteri peakaitse (trepikojas) on 25A. korteris sees on kaks 10A kaitset. probleem on selles, et kui mitu suurt tarbijat lähevad korraga sisse (pesumasin+boiler, boiler+veekeetja vms) siis lööb korgi välja. kas selle 10A korgi asemele võib midagi tugevamat panna?
suurpoiss
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 262
Liitunud: 22 Nov 2006, 00:11
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas suurpoiss »

16 A pane see peab selle koormuse ilusti vastu _)
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tugevamat kaitset tegelikult panna ei või, kuigi võibolla ehk kannataks välja. Üsna kindlalt pole kaabel suuremale voolule arvestatud ja kestval koormusel võib juhtme isolatsioon ülesse sulada. Kaugel siis matakas on. Ülessulanud kaableid küll nähtud (eriti kui veel alumiinium on)
Soovitan suuremate tarbijateni õige jämedusega uus kaabel viia (koos oma kaitselülitiga) siis on üsna ohutu suurem kork ette panna.
Ohutu ja seadusliku lahenduse pakub muidugi välja pädevust omav spetsialist, kes ka vastava projektiparandusega asja ära vormistab. Kui aga elu, tervis ja vara kallis pole siis anna ... äkki läheb seekord õnneks.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

okei. ärge nüüd lööge rumalat, aga:

kui 220A pinge juures 10A kaitse läbi läheb, tähendab see et tarbijaid peab kokku olema rohkem kui 2200W. kas on nii?

(või koolis õpitud ohmi seadusest siin ei piisa? :P )
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ohmi seadus kehtib suurepäraselt antud olukorras, aga eelpool nimetatud 10A voolutugevus on ületatud juba veekeetja ja kohvimasina üheaegsel kasutamisel. Siinkohal peaks kindlasti suurematele tarbijatele eraldi liinid vedama. Boiler võiks sisuliselt ka läbi lekkevoolukaitsme käia, kui tervis midagi maksab. Kui vahetad toitekaablid tänapäevaste vastu välja vastavalt tarbija võimsusele, võid panna endale ka 20A kaitsmed.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tänan konsultatsiooni eest.
otsisin igaks juhuks siiski spetsialisti, kes ise üle vaatab et kõik korralikult tehtud saaks.
Alar
külaline

Lugemata postitus Postitas Alar »

ennem kui inimestele soovitama hakata, tuleks omale ikka selgeks teha mis on RIKKEVOOLUKAITSE ja LEKKEVOOLUKAITSE, need ei ole 1 ja sama asi ning tavainimene boilerite, põrandakütete, pesumasinate jne puhul puutub kokku siiski rikkevoolukaitsmega.
loll
külaline

Lugemata postitus Postitas loll »

No alar, räägi siis mis vahe on rikke- ja lekkevoolukaitsmel? Lase oma teadmistel rumalate peale langeda, too paar poetootenäidist ka!
(ei huvita, mis on põhimõtteline vahe rikke- ja lekkevoolul, räägi ikka kaitsmetest).
Aitäh.
Teemaautorile - ei tohi suuremat kaitset panna kui sul on vana kaabeldus. Kui uued 3G2,5 kaablid siis võiks 16A küll panna.
PS. ametlikult on pinge eestis kodudes, nulli ja faasi vahel 230 V
Vasta