Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kylaline7
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kylaline7 »

Hmm, mul selline:
detsember 2012 kokku 1320 kWh Hind: 0.103
jaanuar 2013 kokku 1290 kWh Hind: 0.132

28.16 % hinnatõus

huvi pärast ka:
elekter öine
detsember 2012 914 kWh / 53.20 eur 1kWh= 0.058
jaanuar 2013 798 kWh / 65.19 eur 1kWh= 0.082
41% öise elektri tõus.

Parandage nyyd palun võhikut- kas ma saan õigesti aru, et
monopol nimega EE on kaotatud ja tekkis uus monopol nimega
Elektrilevi AS?
Kas on võimalik Elektrilevi AS asemel kedagi teist valida?
Ando
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Vaata, hinnalipikul on mitu erinevat hinna komponenti:
1. Roheline elekter, see on papp mida siis üks minister jagab tuulikute pundile. See on riigi otsustada kui palju ta neile "kuldse elektri" eest maksab, seni üsna priskelt. Rahvaküsitlused näitavad, et suur osa rahvast on sellise nuumamisega seni nõus.
2. Riigieelarvesse - elektriaktsiis, eks järgmist riigikogu valides mõtle sellele kellele oma hääle annad. Senine riigikogu hääletas elektriaktsiiside vähendamise osas eitavalt
3. Võrgutasud. Võrguettevõtte valikul kehtib tulevikuski monopol, seda saad "valida" vaid elukohta vahetades mõne teise võrguettevõtja piirkonda. Konkurentsiamet on üsna hambutu sealseid hinnakomponente kontrollides ja monopoli ohjates. Elektrilevi on EE omanduses olev võrguettevõtja. Nii et on võimalik Elektrilevi asemel valida mõni teine, kui ostad Haapsalusse kinnisvara ja kolid sinna elama ning vana onni müüd maha.
4. Toodetud elektri vahendaja. Seda saad valitud nimekirjast vabalt valida. Ega hinnad palju ei erine. Lihtsalt EE tõmbas üldteenuse klientidele koti pähe, kuid ega teised palju paremad ei olnud.
lilleke_rohus
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas lilleke_rohus »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
el.küte200m2 kirjutas:öö 2220 kwh
päev 2014 kwh

EE üldteenuse kogusumma 495.89 € ehk siis koos käibemaksu, aktsiisi, rohelise ja ampritasudega

11,71 senti/kwh
Sa maja soojustamise peale ei ole mõelnud? Mul üle 200m2 maja, 5 inimest ning arved on poole väiksemad (maaküte).
Ja palun tasuvusarvutust, palju maksab 200m2 maja viimine maakütte peale ja veel lisa soojustamine, millal see nende numbrite puhul ennast ära tasub?
Ära näe vaeva, enne amortiseerub maapump, kui see majanduslikult ära tasuks.
Jah, sest ainult maaküte maksab - katla, ahju või elektrikütte paigaldamine on ju tasuta.
Tänapäeva inimesel on maja ehitamisel kaks varianti - katel või maaküte, hind on samasse auku. Nüüd on ainuke küsimus selles kas inimesel on puud omast käest võtta (endal suur mets) ja kui palju ta hindab oma aega ja mugavust. Samuti tulevad mängu pisemad faktorid nagu kui paikse eluga inimene on, kas on talvisel ajal võimalik iga päev kodu kütta või peab vahepeal kuskil reisima.
Ühesõnaga minu ainuõige valik oli maapump, kui kellelgi on teisi mõtteid (koos viisakate põhjendustega) siis kuulan hea meelega.

(Ahi jäi valikuvariantidest välja kuna meeldib ühtlane soojus ja soe põrand, Ühe räigelt kuuma objekti omamine keset tuba ning temperatuurideerinevus toa erikohtades 10 kraadi on nagu eelmise sajandi lahendus.)
Kuna meeldib ühtlane soojus, kütab minu maja kaminahiahi, sooja põranda annab 33mm kuuse laudpõrand. Veel meeldib õhtul kaminahjus elusat tuld nautida ja leivaahjus hõrgutisi küpsetada ja vahel on hea leso peal niisama lesida ja ennast soojendada. Seda ei asenda ükski soojaks köetud elutu põrand, seda peab kogema :thumbsup: Aga, et see kõik inimlik ja kaasaegne oleks, ehk et mitte olla suure koguse puudetassimise ori on vaja maja muuta õhutihedaks, väga hästi soojustada ja kasutada soojustagastusega ventilatsiooni. Lisaks oli see lahendus umbes 2 korda odavam, kui maakütte väljaehitamine.
Vau, mõnel mehel on elav kuusest põrand mis suudab ise sooja toota! Aina paremaks läheb.

Huvi pärast uuriksin, et palju siis sinul läks maksma korstna, kaminahju, leivaahju ja leso ladumine? Kui see töö viisakalt pottsepalt tellida siis mina ei taha kohe mitte uskuda, et see odavam tuleb, kui maakütte paigaldamine. Eriti veel arvestades, et kredex pakub kuni 40% toetust maaküttele olen mina suhteliselt kindel, et maaküte tuleb isegi odavam.

Muidugi ei saa vastu vaielda, et eluaeg on jällegi ahjudel pikem aga viisakad pumbatootjad annavad tänapäeval oma toodetele juba 10 aastat garantiid (ja ega see ka ei tähenda, et peale kümmet aastat päeva pealt asi õhku lendab) mis ongi selline hea aeg kui tehnoloogiad jõuavad areneda ja võib uusi ja säästlikumaid asju vaatama hakata.

Aga mis hilisemaid kulusi puudutab siis see on juba personaalne. Paljud kiitlevad jah, et nemad kütavad puudega tasuta aga kas tõesti? Talvel nädal aega metsas, sae kulu, kett, kütus, õli, traktor ning kõik traktori kulud, hiljem lõhkumine, riita ladumine, kuivatamine, sara alla viimine ja veel hiljem iga päev ajakulu kütmistegevusele ... mõelge mitu tundi sinna kulub ja korrutage see tundide arv eesti keskmise palgaga(või oma palgaga) (ning liitke siis kuluvad materjalid otsa) ning ongi teie tasuta teile olemas. Kui viisaka palgaga inimene seda arvutuskäiku teeb siis mina julgen jällegi väita, et maakütte toodetud elektriarve tuleb jällegi soodsam.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

lilleke_rohus kirjutas:
Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
el.küte200m2 kirjutas:öö 2220 kwh
päev 2014 kwh

EE üldteenuse kogusumma 495.89 € ehk siis koos käibemaksu, aktsiisi, rohelise ja ampritasudega

11,71 senti/kwh
Sa maja soojustamise peale ei ole mõelnud? Mul üle 200m2 maja, 5 inimest ning arved on poole väiksemad (maaküte).
Ja palun tasuvusarvutust, palju maksab 200m2 maja viimine maakütte peale ja veel lisa soojustamine, millal see nende numbrite puhul ennast ära tasub?
Ära näe vaeva, enne amortiseerub maapump, kui see majanduslikult ära tasuks.
Jah, sest ainult maaküte maksab - katla, ahju või elektrikütte paigaldamine on ju tasuta.
Tänapäeva inimesel on maja ehitamisel kaks varianti - katel või maaküte, hind on samasse auku. Nüüd on ainuke küsimus selles kas inimesel on puud omast käest võtta (endal suur mets) ja kui palju ta hindab oma aega ja mugavust. Samuti tulevad mängu pisemad faktorid nagu kui paikse eluga inimene on, kas on talvisel ajal võimalik iga päev kodu kütta või peab vahepeal kuskil reisima.
Ühesõnaga minu ainuõige valik oli maapump, kui kellelgi on teisi mõtteid (koos viisakate põhjendustega) siis kuulan hea meelega.

(Ahi jäi valikuvariantidest välja kuna meeldib ühtlane soojus ja soe põrand, Ühe räigelt kuuma objekti omamine keset tuba ning temperatuurideerinevus toa erikohtades 10 kraadi on nagu eelmise sajandi lahendus.)
Kuna meeldib ühtlane soojus, kütab minu maja kaminahiahi, sooja põranda annab 33mm kuuse laudpõrand. Veel meeldib õhtul kaminahjus elusat tuld nautida ja leivaahjus hõrgutisi küpsetada ja vahel on hea leso peal niisama lesida ja ennast soojendada. Seda ei asenda ükski soojaks köetud elutu põrand, seda peab kogema :thumbsup: Aga, et see kõik inimlik ja kaasaegne oleks, ehk et mitte olla suure koguse puudetassimise ori on vaja maja muuta õhutihedaks, väga hästi soojustada ja kasutada soojustagastusega ventilatsiooni. Lisaks oli see lahendus umbes 2 korda odavam, kui maakütte väljaehitamine.
Vau, mõnel mehel on elav kuusest põrand mis suudab ise sooja toota! Aina paremaks läheb.

Huvi pärast uuriksin, et palju siis sinul läks maksma korstna, kaminahju, leivaahju ja leso ladumine? Kui see töö viisakalt pottsepalt tellida siis mina ei taha kohe mitte uskuda, et see odavam tuleb, kui maakütte paigaldamine. Eriti veel arvestades, et kredex pakub kuni 40% toetust maaküttele olen mina suhteliselt kindel, et maaküte tuleb isegi odavam.

Muidugi ei saa vastu vaielda, et eluaeg on jällegi ahjudel pikem aga viisakad pumbatootjad annavad tänapäeval oma toodetele juba 10 aastat garantiid (ja ega see ka ei tähenda, et peale kümmet aastat päeva pealt asi õhku lendab) mis ongi selline hea aeg kui tehnoloogiad jõuavad areneda ja võib uusi ja säästlikumaid asju vaatama hakata.

Aga mis hilisemaid kulusi puudutab siis see on juba personaalne. Paljud kiitlevad jah, et nemad kütavad puudega tasuta aga kas tõesti? Talvel nädal aega metsas, sae kulu, kett, kütus, õli, traktor ning kõik traktori kulud, hiljem lõhkumine, riita ladumine, kuivatamine, sara alla viimine ja veel hiljem iga päev ajakulu kütmistegevusele ... mõelge mitu tundi sinna kulub ja korrutage see tundide arv eesti keskmise palgaga(või oma palgaga) (ning liitke siis kuluvad materjalid otsa) ning ongi teie tasuta teile olemas. Kui viisaka palgaga inimene seda arvutuskäiku teeb siis mina julgen jällegi väita, et maakütte toodetud elektriarve tuleb jällegi soodsam.

Viisaka tellisahju saab 1kg 1euro, 4tonni, 4000 eurot. Näita mulle üks inimene, kes on saanud toetust maakütte väljaehitamiseks oma eramajale? Tee siis reklaami ka pumbamüüjale, kes pakub siin kohapeal 10 aasta garantiid maaküttele? Jah, maaküte on mugav, aga kulukas väljaehitada ja peal elektri hinnatõus, mitte väga odav kasutada.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

lilleke_rohus kirjutas:... Paljud kiitlevad jah, et nemad kütavad puudega tasuta aga kas tõesti? Talvel nädal aega metsas, sae kulu, kett, kütus, õli, traktor ning kõik traktori kulud, hiljem lõhkumine, riita ladumine, kuivatamine, sara alla viimine ja veel hiljem iga päev ajakulu kütmistegevusele ... mõelge mitu tundi sinna kulub ja korrutage see tundide arv eesti keskmise palgaga(või oma palgaga) (ning liitke siis kuluvad materjalid otsa) ning ongi teie tasuta teile olemas. Kui viisaka palgaga inimene seda arvutuskäiku teeb siis mina julgen jällegi väita, et maakütte toodetud elektriarve tuleb jällegi soodsam.
:) See puudevarumise tegevus käib üldiselt vabast ajast ja seda ei tohiks ümber arvestada palganumbriteks, ülejäänud kuluartiklitega nõus. Kas maakütteomanikud käivad sel ajal tööl, et puudevarumisele kuluva aja palgaks arvutad? Millegipärast ei usu!
Kui hakatakse rääkima kvaliteetselt veedetud vabast ajast, siis füüsilise koormusega (nt. puudevarumine) tegelemine kuulub sinna hulka ja ei pea spordisaali peale raha kulutama (kokkuhoid). Hobidega tegelemine, kui see ei seisne just käsipõsakil aknast leevikeste peki nokkimise vahtimises, on reeglina samuti kulukas.
Paralleele ei saa tõmmata, aga kodune naine on samuti üks väga kuluartikkel- esiteks on tal igav, siis pläkutab sõbrannadega telefoni teel (kulu-telfoniarved). Teed märkuse suurte telefoniarvete kohta, siis kutsutakse kahesõnalise kõnega (tule külla!) sõbrants enda juurde, keedetakse kohvi endale ja sõbrannale (jälle kulu- vesi, kohvi ja elekter). Kuna kohvi aktiveerib neerutegevust, siis on jäälegi vee- ja kanalisatsiooniarved suuremad. Hullem variant on kui kodune naine läheb igavusest šoppama. :)
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Külaline kirjutas:Viisaka tellisahju saab 1kg 1euro, 4tonni, 4000 eurot.
Kui suure pinna kütmiseks selline ahi sobib? Kui mitu ahju peab olema et kogu 200 m2. maja ühtlaselt soe oleks?
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rokikas kirjutas:
Külaline kirjutas:Viisaka tellisahju saab 1kg 1euro, 4tonni, 4000 eurot.
Kui suure pinna kütmiseks selline ahi sobib? Kui mitu ahju peab olema et kogu 200 m2. maja ühtlaselt soe oleks?
Oleneb planeeringust, soojustusest, akende pinnast, maja paigutusest ilmakaare suhtes, elanike arvust, krt veel millest :D
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rokikas »

No nii keskmiselt?
lilleke_rohus
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas lilleke_rohus »

Külaline kirjutas: Viisaka tellisahju saab 1kg 1euro, 4tonni, 4000 eurot. Näita mulle üks inimene, kes on saanud toetust maakütte väljaehitamiseks oma eramajale? Tee siis reklaami ka pumbamüüjale, kes pakub siin kohapeal 10 aasta garantiid maaküttele? Jah, maaküte on mugav, aga kulukas väljaehitada ja peal elektri hinnatõus, mitte väga odav kasutada.
Väga hea, hakkavad numbrid tulema. Ma oleks küll rohkem pakkunud aga võtame siis sinu 4000. See on siis ainult ahi aga siin oli juttu ju veel eraldi pliidist/leivaahjust, lesost ja kui juba nendest räägime siis ehk on korstent ka vaja? Ehk siis isegi sinu numbrite põhjal oleks kokku tublisti üle 10k euro. Maapump saab on samasse auku kui mitte odavam (ilma toetuseta). Nagu ma ütlesin, kredex pakub toetust kuni 40% ning kui nende nõuded täidad siis selle toetuse ka saad.
Järgmine kord loe ikka veidi rohkem kui paar lauset tervest postitusest ning mõtle veidi kaasa. Võrdlesin juba ju väljaehituskulusid ning hilisemaid jooksvaid kulusid. Praegu ma lihtsalt kordan ennast.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

lilleke_rohus kirjutas:
Külaline kirjutas: Viisaka tellisahju saab 1kg 1euro, 4tonni, 4000 eurot. Näita mulle üks inimene, kes on saanud toetust maakütte väljaehitamiseks oma eramajale? Tee siis reklaami ka pumbamüüjale, kes pakub siin kohapeal 10 aasta garantiid maaküttele? Jah, maaküte on mugav, aga kulukas väljaehitada ja peal elektri hinnatõus, mitte väga odav kasutada.
Väga hea, hakkavad numbrid tulema. Ma oleks küll rohkem pakkunud aga võtame siis sinu 4000. See on siis ainult ahi aga siin oli juttu ju veel eraldi pliidist/leivaahjust, lesost ja kui juba nendest räägime siis ehk on korstent ka vaja? Ehk siis isegi sinu numbrite põhjal oleks kokku tublisti üle 10k euro. Maapump saab on samasse auku kui mitte odavam (ilma toetuseta). Nagu ma ütlesin, kredex pakub toetust kuni 40% ning kui nende nõuded täidad siis selle toetuse ka saad.
Järgmine kord loe ikka veidi rohkem kui paar lauset tervest postitusest ning mõtle veidi kaasa. Võrdlesin juba ju väljaehituskulusid ning hilisemaid jooksvaid kulusid. Praegu ma lihtsalt kordan ennast.

Ära lahmi 10k hinnast. 4 tonnine ahi on koos leivaahju ja lesoga, ehk võtned kätte lahendus on 4000 eurot. Korsten on 100 eurot meeter.
Aga kordan oma küsimusi veel korra. Näita mulle üks inimene, kes on saanud toetust maakütte väljaehitamiseks oma eramajale ja tee siis reklaami ka pumbamüüjale, kes pakub siin kohapeal 10 aasta garantiid maaküttele?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Külaline kirjutas: Aga kordan oma küsimusi veel korra. ?
Nii minagi.
rokikas kirjutas:Kui suure pinna kütmiseks selline ahi sobib? Kui mitu ahju peab olema et kogu 200 m2. maja ühtlaselt soe oleks?
rokikas kirjutas:No nii keskmiselt?
Ja see kohapeal tehtud ahjude garantiiga ja selle pikkusega on lugu ..... hapu, kui pehmelt väljendada.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
lilleke_rohus kirjutas:
Külaline kirjutas: Viisaka tellisahju saab 1kg 1euro, 4tonni, 4000 eurot. Näita mulle üks inimene, kes on saanud toetust maakütte väljaehitamiseks oma eramajale? Tee siis reklaami ka pumbamüüjale, kes pakub siin kohapeal 10 aasta garantiid maaküttele? Jah, maaküte on mugav, aga kulukas väljaehitada ja peal elektri hinnatõus, mitte väga odav kasutada.
Väga hea, hakkavad numbrid tulema. Ma oleks küll rohkem pakkunud aga võtame siis sinu 4000. See on siis ainult ahi aga siin oli juttu ju veel eraldi pliidist/leivaahjust, lesost ja kui juba nendest räägime siis ehk on korstent ka vaja? Ehk siis isegi sinu numbrite põhjal oleks kokku tublisti üle 10k euro. Maapump saab on samasse auku kui mitte odavam (ilma toetuseta). Nagu ma ütlesin, kredex pakub toetust kuni 40% ning kui nende nõuded täidad siis selle toetuse ka saad.
Järgmine kord loe ikka veidi rohkem kui paar lauset tervest postitusest ning mõtle veidi kaasa. Võrdlesin juba ju väljaehituskulusid ning hilisemaid jooksvaid kulusid. Praegu ma lihtsalt kordan ennast.

Ära lahmi 10k hinnast. 4 tonnine ahi on koos leivaahju ja lesoga, ehk võtned kätte lahendus on 4000 eurot. Korsten on 100 eurot meeter.
Aga kordan oma küsimusi veel korra. Näita mulle üks inimene, kes on saanud toetust maakütte väljaehitamiseks oma eramajale ja tee siis reklaami ka pumbamüüjale, kes pakub siin kohapeal 10 aasta garantiid maaküttele?
Oh issand, sa oled veel tainam kui ma kartsin. Ahju ja hinna osas ei hakka kommenteerimagi, kui veidi mõtled saad ehk ise ka aru kui rumalat juttu ajad.
Toetuse osas ei tea isikikult kedagi kes oleks toetust saanud kuna tean ainult ühte inimest kellel maasoojuspump on. Aga kordan ennast veel kord - kriteeriumid on kredexi poolt paika pandud ning kui sa need ära täitnud oled siis sa toetuse ka saad. Ei ole ju raske aru saada?
Ja ei tee reklaami põhimõtteliselt, kui teada tahad siis googelda või otsi foorumis, räägitud küll sellest firmast.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
lilleke_rohus kirjutas:
Külaline kirjutas: Viisaka tellisahju saab 1kg 1euro, 4tonni, 4000 eurot. Näita mulle üks inimene, kes on saanud toetust maakütte väljaehitamiseks oma eramajale? Tee siis reklaami ka pumbamüüjale, kes pakub siin kohapeal 10 aasta garantiid maaküttele? Jah, maaküte on mugav, aga kulukas väljaehitada ja peal elektri hinnatõus, mitte väga odav kasutada.
Väga hea, hakkavad numbrid tulema. Ma oleks küll rohkem pakkunud aga võtame siis sinu 4000. See on siis ainult ahi aga siin oli juttu ju veel eraldi pliidist/leivaahjust, lesost ja kui juba nendest räägime siis ehk on korstent ka vaja? Ehk siis isegi sinu numbrite põhjal oleks kokku tublisti üle 10k euro. Maapump saab on samasse auku kui mitte odavam (ilma toetuseta). Nagu ma ütlesin, kredex pakub toetust kuni 40% ning kui nende nõuded täidad siis selle toetuse ka saad.
Järgmine kord loe ikka veidi rohkem kui paar lauset tervest postitusest ning mõtle veidi kaasa. Võrdlesin juba ju väljaehituskulusid ning hilisemaid jooksvaid kulusid. Praegu ma lihtsalt kordan ennast.

Ära lahmi 10k hinnast. 4 tonnine ahi on koos leivaahju ja lesoga, ehk võtned kätte lahendus on 4000 eurot. Korsten on 100 eurot meeter.
Aga kordan oma küsimusi veel korra. Näita mulle üks inimene, kes on saanud toetust maakütte väljaehitamiseks oma eramajale ja tee siis reklaami ka pumbamüüjale, kes pakub siin kohapeal 10 aasta garantiid maaküttele?
Oh issand, sa oled veel tainam kui ma kartsin. Ahju ja hinna osas ei hakka kommenteerimagi, kui veidi mõtled saad ehk ise ka aru kui rumalat juttu ajad.
Toetuse osas ei tea isikikult kedagi kes oleks toetust saanud kuna tean ainult ühte inimest kellel maasoojuspump on. Aga kordan ennast veel kord - kriteeriumid on kredexi poolt paika pandud ning kui sa need ära täitnud oled siis sa toetuse ka saad. Ei ole ju raske aru saada?
Ja ei tee reklaami põhimõtteliselt, kui teada tahad siis googelda või otsi foorumis, räägitud küll sellest firmast.
Kahjuks ei ole pumpadel 10 aastast garantiid ja Kredexsil raha, mida nende pumpade ostuks jagada. http://www.kredex.ee/eramaja
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Eh, ja mina loll hakkasin juba uskuma ja otsima, et mis kuradi 40%. Aga no eks mõni usub igasugu naiste saunajutte...
vanaema on sul veteran...
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rokikas »

" § 5. Abikõlblikud ja mitteabikõlblikud kulud
9) väikeelamule õhk-vesi tüüpi soojuspumpade, mille soojustegur (COP) kütmisel on vähemalt 3,5 (7°C/35°C EN 14511), või vesi-vesi (maasoojuspump) tüüpi soojuspumpade, mille süsteemi soojustegur (COP) kütmisel on vähemalt 4,0 (0°C/35°C EN 14511), paigaldamisega seotud kulu;
§ 7. Toetuse määrad
(4) 40% toetuse saamiseks rekonstrueerimistööde kogumaksumusest peab taotleja saavutama väikeelamu rekonstrueerimisega vähemalt energiamärgise klassi „C” (energiatõhususarv <150 kWh/(m²·a)) ja sisekliima klassi II, mis vastab standardile EVS-EN 15251.
"
https://www.riigiteataja.ee/akt/120042012007
Oli täitsa võimalik aga hetkeks rahad läbi. Kas juurde tuleb ... :scratch:
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rokikas kirjutas:" § 5. Abikõlblikud ja mitteabikõlblikud kulud
9) väikeelamule õhk-vesi tüüpi soojuspumpade, mille soojustegur (COP) kütmisel on vähemalt 3,5 (7°C/35°C EN 14511), või vesi-vesi (maasoojuspump) tüüpi soojuspumpade, mille süsteemi soojustegur (COP) kütmisel on vähemalt 4,0 (0°C/35°C EN 14511), paigaldamisega seotud kulu;
§ 7. Toetuse määrad
(4) 40% toetuse saamiseks rekonstrueerimistööde kogumaksumusest peab taotleja saavutama väikeelamu rekonstrueerimisega vähemalt energiamärgise klassi „C” (energiatõhususarv <150 kWh/(m²·a)) ja sisekliima klassi II, mis vastab standardile EVS-EN 15251.
"
https://www.riigiteataja.ee/akt/120042012007
Oli täitsa võimalik aga hetkeks rahad läbi. Kas juurde tuleb ... :scratch:

Unistada võib igasugustest asjadest.
Ei anna ükski loll siia sellist raha hunnikut, et seda eramajade omanikele nii jagada, et järjekorda ei tekkiks. Ja kus on järjekord, on ka igasugused ahvatlused. Kortermajadele on seda mõistlikum jagada, seal valijaid rohkem :D
lilleke_rohus
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas lilleke_rohus »

Külaline kirjutas:Kahjuks ei ole pumpadel 10 aastast garantiid ja Kredexsil raha, mida nende pumpade ostuks jagada. http://www.kredex.ee/eramaja
Külaline kirjutas:Unistada võib igasugustest asjadest.
Ei anna ükski loll siia sellist raha hunnikut, et seda eramajade omanikele nii jagada, et järjekorda ei tekkiks. Ja kus on järjekord, on ka igasugused ahvatlused. Kortermajadele on seda mõistlikum jagada, seal valijaid rohkem :D
Kuule sa ei saa ju tõesti nii loll olla. Ühes lauses eksisid kaks korda ja kui puust ja punaselt ette tehakse siis vaidled ikka vastu.

Esiteks kredexi kodulehel kuhu SINA ISE lingi andsin on selgelt kirjas:
"NB! Soojuspumpasid ja nende paigaldamist väikeelamu küttevajaduse täiendamiseks ei peeta määruse raames taastuvenergeetika kasutamise seadmeteks, kuna soojuspumbad kasutavad energia muundamiseks fossiilset elektrienergiat. Soojuspumbale saab taotleda toetust renoveerimistoetuse osana kuni 40%."
Lisaks toodi sulle välja veel konkreetne seadusakt ning sa ikka ei usu? Kui on kirjas tingimused mille puhul raha antakse ja need tingimused täidetud on siis see raha ka antakse.

Teiseks vaillant on see firma kes 10 aastat garantiid annab:
http://www.vaillant.ee/stepone2/data/do ... 27-web.pdf

Palun, palun ära enam siia teemasse postita. Ma saan aru, et lollus ei anna häbeneda eriti veel anonüümse kasutaja all aga kuskil peab piir olema. Tõsiselt, enne kui vastama hakkad istu 5 minutit, loe teema uuesti läbi ja mõtle natukene - saad ise ka aru kui loll sa oled ning ehk tule väike häbitunne ka südamesse? Kui ei siis mõnel inimesel tuleks tõesti internet käest ära võtta.
Kui aus olla siis ma ei saa tegelikult isegi aru miks ma ikka veel sulle midagi selgeks üritan teha. Raske on maailmaparandaja olla.
sashaobrok kirjutas:Eh, ja mina loll hakkasin juba uskuma ja otsima, et mis kuradi 40%. Aga no eks mõni usub igasugu naiste saunajutte...
Kahjuks oled pigem pigem sina see kes praegu anonüümse kasutaja saunajuttu usub. Võibolla sellepärast ma tolle tainaga siin nii pikalt vaidlengi, et ta oma lollusega teiste inimeste õiget juttu ümber lükkab ja selle käigus valeinfot jagab.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

lilleke_rohus kirjutas:
Külaline kirjutas:Kahjuks ei ole pumpadel 10 aastast garantiid ja Kredexsil raha, mida nende pumpade ostuks jagada. http://www.kredex.ee/eramaja
Külaline kirjutas:Unistada võib igasugustest asjadest.
Ei anna ükski loll siia sellist raha hunnikut, et seda eramajade omanikele nii jagada, et järjekorda ei tekkiks. Ja kus on järjekord, on ka igasugused ahvatlused. Kortermajadele on seda mõistlikum jagada, seal valijaid rohkem :D
Kuule sa ei saa ju tõesti nii loll olla. Ühes lauses eksisid kaks korda ja kui puust ja punaselt ette tehakse siis vaidled ikka vastu.

Esiteks kredexi kodulehel kuhu SINA ISE lingi andsin on selgelt kirjas:
"NB! Soojuspumpasid ja nende paigaldamist väikeelamu küttevajaduse täiendamiseks ei peeta määruse raames taastuvenergeetika kasutamise seadmeteks, kuna soojuspumbad kasutavad energia muundamiseks fossiilset elektrienergiat. Soojuspumbale saab taotleda toetust renoveerimistoetuse osana kuni 40%."
Lisaks toodi sulle välja veel konkreetne seadusakt ning sa ikka ei usu? Kui on kirjas tingimused mille puhul raha antakse ja need tingimused täidetud on siis see raha ka antakse.

Teiseks vaillant on see firma kes 10 aastat garantiid annab:
http://www.vaillant.ee/stepone2/data/do ... 27-web.pdf

Palun, palun ära enam siia teemasse postita. Ma saan aru, et lollus ei anna häbeneda eriti veel anonüümse kasutaja all aga kuskil peab piir olema. Tõsiselt, enne kui vastama hakkad istu 5 minutit, loe teema uuesti läbi ja mõtle natukene - saad ise ka aru kui loll sa oled ning ehk tule väike häbitunne ka südamesse? Kui ei siis mõnel inimesel tuleks tõesti internet käest ära võtta.
Kui aus olla siis ma ei saa tegelikult isegi aru miks ma ikka veel sulle midagi selgeks üritan teha. Raske on maailmaparandaja olla.
sashaobrok kirjutas:Eh, ja mina loll hakkasin juba uskuma ja otsima, et mis kuradi 40%. Aga no eks mõni usub igasugu naiste saunajutte...
Kahjuks oled pigem pigem sina see kes praegu anonüümse kasutaja saunajuttu usub. Võibolla sellepärast ma tolle tainaga siin nii pikalt vaidlengi, et ta oma lollusega teiste inimeste õiget juttu ümber lükkab ja selle käigus valeinfot jagab.
Taastuvenergia ja renoveerimistoetuse taotluste vastuvõtt on lõpetatud, kuna esitatud taotluste rahaline maht ületab ettenähtud vahendeid kahekordselt http://www.kredex.ee/eramaja/
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nagu ka iga toetusega siis taotleda saab iga aasta ning kes ees see mees.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Antud toetus kehtib ainult juhul kui sa oma olemasoleva "halva" küttesüsteemi "hea" vastu vahetad. Vahetus aga on kindlasti väga mitteratsionaalne tegevus kui just vana süsteem pole kapitaalselt lagunenud (Selleks see toetus ongi, et inimesel see tegevus äratasuvaks teha). Uue süsteemi ehitajale ei anna keegi kopikatki. Aga just uue ehitamiseks "õige" valiku tegemisest oli meie jutt siin teemas.
vanaema on sul veteran...
ei ole blondiin
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ei ole blondiin »

aga abi soovin sellegipoolest. No ei oska leida seda "soodsamat" elektrimüüjat. Jätsin "õigeaegselt" lepingu sõlmimata, jäin üldteenuse kasutajaks ja teadagi, ei teinud see jaanuarikuu arve meelt rõõmsaks - hinnatõus korralik. Mul 2-toal.(40m2) elektriküttega korter vanas nõukaaegses majas, maja renoveerimata ja ilmselt jääbki kuni täieliku lagunemiseni korda tegemata. Korter viimasel korrusel ja nurgakorter. Jube külm on talveperioodil. Aastane elektrikulu (boiler, el.radikad neidki kasutusel vaid 2 kogu korteri peale, el.pliit, pesumasin, valgustus,külmik) on 11500 kwh! Sellise tarbimisega võiks vabalt väiksema maja vist soojaks kütta. Telekat ei vaata üldse, toiduvalmistamine ka vaid ühele, niisama tuled ei põle - no kuskohast seda energia kokkuhoidu veel saaks? Vahepeal on tunne, et arvesti valetab...Kahetariifne, nüüd pole vist enam vahet, sest öötariif nüüd palju kallim. Kui dets. kogu tarbimine oli 1698kwh ja arve koos lisadega oli 154.59, siis jaan.-s tarbimine pisut vähem 1552kwh, kuid arve koos "lisadega" 181.28, siis teeb nõutuks küll ja siinsest arutelust ka pole selget sotti saanud, kellelt te bõrsihinnaga ostate. Äkki leiduks keegi asjalik nüüd naisterahvast siin õpetama. Ma ei ootagi absoluutset tõde, aga ikkagi - apua!
TumeTumba
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 96
Liitunud: 14 Nov 2011, 15:53
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas TumeTumba »

kui ei hakatagi renoveerima, siis ei päästagi midagi. aitab ainult su oma korteri soojustamine, seestpoolt olemasoleva seina ülekatmine. tee kasvõi jupikaupa (sein korraga). elekter on ja jääb kalliks. kui tarbimine on niigi miinimum, siis lihtsalt pead soojustama. jah, põrandapind veidi väheneb aga tuba saab soojaks. kui ei taha ruutmeetreid väga kaotada, siis suurem töö on seinad seestpoolt lahti võtta ja vana soga välja kraapida kui seal midagi üldse on. ei tea teie olukorda majas, kas seda nii teha lubatakse. aga see on muidugi parem ja põhjalikum variant.
ei ole blondiin
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas ei ole blondiin »

Tänud Tumedale Tumbale, aga kortermaja on paneelmaja. See tähendab, et seestpoolt midagi seinast polegi "välja vahetada". Majas on väga puudulik ventilatsioon ja kogu majas korterid hallitavad. Eriti hulluks on läinud viimastel aastatel, sest "teadjamad" korteriomanikud on oma elamise "vooderdanud" seestpoolt 10cm-se penoga ja niiskus rikub ka kogu konstruktsiooni. Lihtsalt olen fakti ees, et elektriga tuleb edasi kütta, muud alternatiivid puuduvad (oli kunagi gaasküttel ja torustik, radikad on välja lõhutud), samuti pole lubatud ahju või kaminat ehitada, ei ole vastavat korstent. Niiet, küsimus jääb õhku - missugune börsihinnaga elektrimüüja võiks minu tarbimise puhul olla enam-vähem?
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

Siin peaksid kõik müüjad kirjas olema : http://energiaturg.ee/
Eks hinna järgi saad ju valida. Milliseks aga elektri hind börsil kujuneda võib, seda vaevalt, et keegi ette oskab arvata ?
Ise valisin sealt nimekirjast 220energia. Kas tegin õigesti, ei tea, aga eks aeg näitab.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kui hakkad koduomanike liitu, siis sealtkaudu sai 220V liitudes veel köömekese odavamaks.
Vasta