Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Vasta
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Põhimõtteliselt vahet pole millega sa liitunud oled, võidad heal juhul ainult mõned sendid.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Ilmselt isegi mõned eurod võib võita, aga mitte rohkem.
fastteam
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 198
Liitunud: 02 Juun 2009, 22:44
On tänatud: 4 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas fastteam »

Aga pane moodulvoolumõõtja peale arvestit juurde, 18eur+kõmm maksab
saad kenasti võrrelda
ei ole blondiin kirjutas:aga abi soovin sellegipoolest. No ei oska leida seda "soodsamat" elektrimüüjat. Jätsin "õigeaegselt" lepingu sõlmimata, jäin üldteenuse kasutajaks ja teadagi, ei teinud see jaanuarikuu arve meelt rõõmsaks - hinnatõus korralik. Mul 2-toal.(40m2) elektriküttega korter vanas nõukaaegses majas, maja renoveerimata ja ilmselt jääbki kuni täieliku lagunemiseni korda tegemata. Korter viimasel korrusel ja nurgakorter. Jube külm on talveperioodil. Aastane elektrikulu (boiler, el.radikad neidki kasutusel vaid 2 kogu korteri peale, el.pliit, pesumasin, valgustus,külmik) on 11500 kwh! Sellise tarbimisega võiks vabalt väiksema maja vist soojaks kütta. Telekat ei vaata üldse, toiduvalmistamine ka vaid ühele, niisama tuled ei põle - no kuskohast seda energia kokkuhoidu veel saaks? Vahepeal on tunne, et arvesti valetab...Kahetariifne, nüüd pole vist enam vahet, sest öötariif nüüd palju kallim. Kui dets. kogu tarbimine oli 1698kwh ja arve koos lisadega oli 154.59, siis jaan.-s tarbimine pisut vähem 1552kwh, kuid arve koos "lisadega" 181.28, siis teeb nõutuks küll ja siinsest arutelust ka pole selget sotti saanud, kellelt te bõrsihinnaga ostate. Äkki leiduks keegi asjalik nüüd naisterahvast siin õpetama. Ma ei ootagi absoluutset tõde, aga ikkagi - apua!
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ei ole blondiin kirjutas:siinsest arutelust ka pole selget sotti saanud, kellelt te bõrsihinnaga ostate.
Kõige odavm hind bõrsihinnaga
http://www.220energia.ee/eraklient/
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Elektrum suutis alles veebruari lõpus jaanuari arve edastada, seega siit siis ka minu hilinenud andmed:
dets - 2391 kwh - 11,19 senti
jaan - 2027 kwh - 13,12 senti
hinnatõus 17% - elektrumi mingi kindlavõitu pakett..
Kuna jaanuar oli suht soojem kuu, siis mu elektriarve oli ka jaanuaris 2€ odavam.
vanaema on sul veteran...
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rokikas »

sashaobrok kirjutas:jaan - 2027 kwh - 13,12 senti
Jäin hetkel üldteenuse peale ning jaanuari 1088 kWh läks kokku maksma 141,12 €. ehk siis 12,97 senti kWh.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

sashaobrok kirjutas:jaan - 2027 kwh - 13,12 senti ... hinnatõus 17% - elektrumi mingi kindlavõitu pakett
Elektrum on siis ikka kallis, nii suure tarbimise kohta. Minul EE kindel ja 1170kWh - 11,88 senti.
gonn
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas gonn »

Mul on 1-aastane EE kindel, tarbimine keskmiselt 750kwh kuus, 13 senti ühik koos kõigi maksudega. Ma leian, et seda on palju.
tkko
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tkko »

EE- tunniarvestusega börsihind+0,26 senti/kWh
Jaanuar- 589 kWh 5,46 senti/kWh (päev/öö 60/40)
Veebruar - 570 kWh 5,12 senti kWh (päev/öö 50/50)
Endiselt ootaks kedagi, kes paneks võrdluseks kahetariifse börsihinna(tüüpkoormusgraafikuga arvutatud hinna samade päev/öö tarbimissuhtega)

Madis64 eespool väitis et EE Kindel 50/50 suhte korral 5,1 senti kWh, kuid ilmselt sai ta lepingusse nii-öelda "sõbrahinna", mida ta avaldanud pole .
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas rein113 »

tkko kirjutas:ootaks kedagi, kes paneks võrdluseks kahetariifse börsihinna(tüüpkoormusgraafikuga arvutatud hinna samade päev/öö tarbimissuhtega)
EE - tüüpkoormusgraafikuga börsihind + 0,26 senti/kWh
Jaanuar 500kWh (päev/öö 40/60) ainult energia: 5,95/4,70 s/kWh , kõigega kokku: 15,56/10,94 (keskmiselt 12,82) s/kWh (kkm20%). :scratch: krt ise ka ei usu, millised hinnad...
Viimati muutis rein113, 07 Mär 2013, 13:22, muudetud 3 korda kokku.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

rein113 kirjutas:Jaanuar - 500 kWh 5,95/4,70s/kWh (päev/öö 40/60) kkm20%
Pange siia võrdlusesse (vähemalt infoks) + Elektrilevi ja maksudega hind, siis on asi selge. See 5,95/4,7 senti ei ütle küll midagi, kui minul on 11,9 ja kellelgi teisel oli 13,2 näiteks KOGU hind.
tkko
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas tkko »

Küülaline kirjutas: Pange siia võrdlusesse (vähemalt infoks) + Elektrilevi ja maksudega hind, siis on asi selge. See 5,95/4,7 senti ei ütle küll midagi, kui minul on 11,9 ja kellelgi teisel oli 13,2 näiteks KOGU hind.

Mina oma vastuse sain- rein 113 on veidi suurema öötarbimise korral keskmine kWh hind 5,2 senti.
Jaanuaris oli kokku 12,8
Veebruar 12,3
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

rein113 kirjutas:kõigega kokku: 15,56/10,94 s/kWh (kkm20%) krt ise ka ei usu, millised hinnad...
Kõigega kokku ikka ÜKS hind. Kogu makstud raha jagatud kogu tarbimisega huvitab.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

tkko kirjutas:Madis64 eespool väitis et EE Kindel 50/50 suhte korral 5,1 senti kWh, kuid ilmselt sai ta lepingusse nii-öelda "sõbrahinna" ....
Õiendaks siin natuke - mis sõprust mul EE-ga ikka erilist on - klikkisin EE-lepingusõlmimisveebis neid numbreid, mida parajasti sel hetkel kui ma arvasin, et tuleb leping ära teha, näha oli ja muud ei midagi. :hello:
Samal ajal oli tunne, et kuu aega varem olid seal hinnad natuke soodsamad.
kulaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kulaline »

madis64 kirjutas:
tkko kirjutas:Madis64 eespool väitis et EE Kindel 50/50 suhte korral 5,1 senti kWh, kuid ilmselt sai ta lepingusse nii-öelda "sõbrahinna" ....
Õiendaks siin natuke - mis sõprust mul EE-ga ikka erilist on - klikkisin EE-lepingusõlmimisveebis neid numbreid, mida parajasti sel hetkel kui ma arvasin, et tuleb leping ära teha, näha oli ja muud ei midagi. :hello:
Samal ajal oli tunne, et kuu aega varem olid seal hinnad natuke soodsamad.
Ja need hinnad lepingus on? (lihtsalt arusaamatuks jääb, kuidas väidetavalt odavama börsihinnaga elekter osutub kallimaks kui fikseeritud)
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

kulaline kirjutas:Ja need hinnad lepingus on?
Oeh, tuli nüüd prillid ninale panna ja veebruari arvet tuderima hakata:

päev: 5.96 (sis. KM)
öö: 4.26 (sis KM)
päev/öö: 45/55
kokku: ca 11.3 senti/kWh.

(liitumisvõimsuse kuukeskmine kasutusaste ca 15%).
kulaline kirjutas:lihtsalt arusaamatuks jääb, kuidas väidetavalt odavama börsihinnaga elekter osutub kallimaks kui fikseeritud)
Mis seal siis nii arusaamatut on - lihtsalt palju nendest väitjatest oma öeldu/kirjutatu/üllitatu eest mingitki vastutust kannavad?
kulaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas kulaline »

madis64 kirjutas:
kulaline kirjutas:Ja need hinnad lepingus on?
Oeh, tuli nüüd prillid ninale panna ja veebruari arvet tuderima hakata:

päev: 5.96 (sis. KM)
öö: 4.26 (sis KM)
päev/öö: 45/55
kokku: ca 11.3 senti/kWh.

(liitumisvõimsuse kuukeskmine kasutusaste ca 15%).
kulaline kirjutas:lihtsalt arusaamatuks jääb, kuidas väidetavalt odavama börsihinnaga elekter osutub kallimaks kui fikseeritud)
Mis seal siis nii arusaamatut on - lihtsalt palju nendest väitjatest oma öeldu/kirjutatu/üllitatu eest mingitki vastutust kannavad?
Asi selge, endale nii soodsat ööhinda (fiks paketiga) silma ei jäänud ei eelmise aasta lõpul ega nüüd, sellest ka arusaamatus.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

kulaline kirjutas:nii soodsat ööhinda (fiks paketiga) silma ei jäänud ei eelmise aasta lõpul
Minul ka EE aastane pakett ja päev/öö suhe umbes sama, ainult natuke kallim - 6,04/4,31.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tommy4 kirjutas:Siin peaksid kõik müüjad kirjas olema : http://energiaturg.ee/
Eks hinna järgi saad ju valida. Milliseks aga elektri hind börsil kujuneda võib, seda vaevalt, et keegi ette oskab arvata ?
Ise valisin sealt nimekirjast 220energia. Kas tegin õigesti, ei tea, aga eks aeg näitab.
See energiaturg näitab muutuva (börsihinnaga)paketi puhul soodainaks Elektrumi, kellel hinnaks Börsihind + 0.39. Isegi EE kirvehind on soodsam kui elektrum.

See on täiesti vale. Täisesti vale leht kus hindasid vaadata.
Kindlasti on 220energia soodsam.
Minagi valisin 220energia börsihinnaga.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Külaline kirjutas:See on täiesti vale. Täisesti vale leht kus hindasid vaadata.
Kõige õigema tulemuse saab, kui võtta sirvikus kolm-neli kaarti lahti ning iga pakkujaga alustada lepingu sõlmimise protseduuri (loomulikult enne viimast kinnitust hoogu maha võttes) - neid numbreid, mis reaalses elus seal konkreetsele tarbijale antud ajahetkel ekraanilt vastu vaatavad, ei ole need hinnavõrdluselehed vist kunagi näidanud :hello:
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ma liitusin electrumi klõpsuga pooleks aastaks ja kw hind on 5.12.
Võrgutasud ju ei muutu? need tulevad edasi EE arve peal. Kas need on üle eesti kõigil erinevad?
Kui jahh, siis miks neid koguhindasid võrdlete? See on ju selge, et võrgutasu on Narvas elaval odavam, kui kusagil mujal.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Proovisin neid elektripakkujaid. Ühetariifseid, mitte elektriküttepakette
EE jätsin välja. Seda ei hakka isegi üritama. See on kindlalt kirves ilm vaatamatagi.

elekter.ee selles portaalis oli täitsa segne. Kalkulaatoris oli ainult ümmargune hind aastas ja antud vahemikus +- 100 euri. Kuskil nägin KWh hinda ka aga see oli 6 senti kwh ja selle ringis.

elektrum oli börs+0,39 (kalleim juurdehindlus), kindla hinnaga 5.38 senti /kWh

Kõige soodsamaks tuli ikkagi 220energia börs+0,22-0,24

Kindlaid paktte ma ei vaata ka üldse. Need peavad olema kindlalt kõrgemad kui börsihinnaga. Ei hakk keegi teie eest reaalselt ise maksma. Ise maksate kõik kinni.
Kui juba talvel on börsihind odavam, siis suvel veelenam odavam kui kindlad kirved.

Logisin ka sisse neisse portaalidesse. Midagi paremat hinda ka ei näinud.
Need kes sedasi erinevate hindadega mängivad jäävadki mängima. Kui ikka avalikult hind selline nagu on ja ma vaatan et kallim, siis enamused ei vali seda.
Kel kohe hind avalikult odavam see saab kliente.
Külaline
külaline

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Miks ma peaks eraldi veel lunima odavamat hinda.
Kas mul on neid vaja või neil on suuremat klientide hulka vaja.
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas fanatic »

"Börsihind jätkab langus"
"Tulevikutehingute järgi saab prognoosida, et elektri hind kujuneb aprillis veelgi madalamaks"
http://www.e24.ee/1163940/borsihind-jatkab-langust
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

See on klassika, niipea kui lumi veel sulama hakkab, on Lätis ja Skandinaavias kõik kohad odavat elektrit täis (igatahes odavamat kui enamus fikshinnaga müüjaid). Ja arvata võib, et kuni sügise lõpuni hind taandub kalli talvehinna ees.
Omal on plaanis valida enne selle kuu lõppu soodsaima hinnaga börsipakett, sest fikshinnad koostati ju külma talve prognoosi järgi.
Vasta