Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

No lauspealemaksmisest vähemkulukam ongi variant, kus garanteeritakse minmaalne kasumlikkus ehk korvatakse äririsk.
Muidugi oleks riigile veel kasumlikum, kui riik delegeerib vaid tootmise välja ja natsionaliseerib ka võimaliku täiendava kasumi.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

kus garanteeritakse minmaalne kasumlikkus ehk korvatakse äririsk
Loe nüüd see lause läbi ja ütle, et see pole absurd
Eraettevõtjale garanteeritakse kasumlikkus???
Korvatakse äririsk???
Mitte midagi ei garanteerita ja ei korvata
Ise võtad riski ja ise vastutad
Turul täiesti loogiline, et kui hakkama ei saa siis pankrot
Ja mitte midagi ei juhtu
Sinu koha võtavad üle efektiivsemad (odavamad) variandid
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Lihtne - seda tehakse valdkondades, mida riigile on vaja.
Nagu kõik riigihanked...

Võiks ju mõelda, et äkki mõni eraettevõtja tuleb ise selle peale, et ehitaks õige ühe haigla ja siis hakkavad haiged ja arstid seal majas koos käima .... ?
Ei - tehakse hange ja odavaim pakkuja ehitab.

Vahel valitakse keegi ka miskit objekti opereerima...(st käitama.. mitte skalpelliga lõikuma)

Teine äärmus on, et riik ise rajab ettevõtte nagu Enefit Green ja siis see toodab kõik otsast lõpuni, aga näiteks tuuleparkidega oli nii, et eraettevõtte efektiivsus oli parem... neil tootis vatt rohkem kWh-sid kui EE omanduses olevad vatid..

Keegi pidi maailmas selle arengut toetama - Saksamaa tegi selle päikesepaneelide puhul ära.
Ma ei väida, et Eesti pidi seal oma raha kulutamisega punti lööma - oleks võinud jälgida arenguid , võrku ette valmistada ja kui tehnoloogia tasuvaks muutus, alles siis hakkama kasutama...

Aga parlament otsustas 2007(?) aastal nii ja siin me oleme... kordan, et isegi odavalt saanud...
Mitu riiki (Tsehhi, Hispaania..)suutsid oma riigieelarved suure õhinaga upakile ajada ...
Mitmed palju soodsamates kliimavööndites istuvad aga niisama ja kiunuvad, et "tahame kaa - te peate meile tegema... "

Lõpuks on ka kooliharidus riigiabi... haritud inimesed pidavat teenima rohkem - seega vaadake ise...igaüks nuputagu ise korrutustabel ja ruutjuur välja - see aitavat hiljem rohkem raha teenida...
Viimati muutis trebla, 19 Okt 2021, 22:35, muudetud 1 kord kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Lihtne - riik vajab energiat
Kuid see ei pea olema selline kus ühelt võetakse (nt maksudena) ära ja antakse teisele (nt toetused)
Lisaks kooritakse tarbijalt maksudena ühele veel juurde

Ja meditsiinivaldkonnas on erategijaid küll ja veel
Ja konkureerivad edukalt ja ilma toetuseta (vähemalt mina pole saanud arvet sellisele toetusele)
Uuri pisut nt ka USA meditsiinisüsteemi
Puhas turumajandus väikeste eranditega
See, et siinkandis on mindud nö solidaarsuse teed (sisuliselt sotsialism) ei tähenda veel seda, et see on kõige õigem ja parem
Minu arust on loogiline, et see kes maksab suuremat sotsiaalmaksu saab ka paremad teenused
Ja see kes maksab vähem jääbki osadest asjadest ilma
Midagi pole teha
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas RaJy »

xxx111 kirjutas: 19 Okt 2021, 15:17 Vabaturg pole ideaalne lahendus - paraku midagi paremat pole keegi välja mõelnud
Midagi taolist ütles söör Winston Churchill demokraatia kohta. Ja paraku peab temaga nõustuma. Üks tsitaat veel temalt:Parim argument demokraatia vastu on viieminutiline vestlus keskmise hääletajaga..
Majanduslikus mõttes oleks parim tark isevalitseja (nimetame siis kuningaks või keisriks vms) kes õigel hetkel rusika lauale lööb ja vajadusel maanteetrassi joonlauaga kaardile märgib. Mitte nii, et mämmutame 30 aastat mingi teejupikesega (küll on keegi vastu, mingi rott ei saa üle tee jne. jne.) samas kui 150 aastat tagasi rajati oluliselt pikemaid teid mõne aastaga ja seda kusjuures erarahastusega
Sama oleks ka energiaga. Kui ikka ainuvalitseja lööb rusika lauale ja ütleb, et meile tuleb tuumajaam näiteks 15 aastaga siis nii on. ja mina ostaks küll osakuid. Aga kui mingi erakond käiks välja mõtte, et arendame tuumaenergiat, mõtleme, arutame - kelle aktsiaid ma siis nagu ostma peaksin ja millal - 50 aasta pärast?
Viimati muutis RaJy, 19 Okt 2021, 22:42, muudetud 1 kord kokku.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Sa maksad palgalt 13 % haigekassale ja see korraldab hankeid muide... või esitab haiglatele tellimusi..

..saab ka oma raha eest lisaks tellida...
Kui ikka ainuvalitseja lööb rusika lauale ja ütleb, et meile tuleb tuumajaam näiteks 15 aastaga siis nii on. ja mina ostaks küll osakuid.
no ei tea, kas tuleks niimoodi 19 miljardit kokku... ? (Olkiluoto sõsarjaama hind 1600 MW täpselt talvine tipptarbimine)
Kui miljonist inimesest igaüks paneks 19 000 siis küll tuleks jah ...

Ja siis kui valmis, lüüakse rusikaga uuesti lauale et maksate 1 €/kWh... ja kui keegi julgeb omale 1 päikesepaneeli põõsa taha sokutada, sest tahaks enesele veidi odavamat särtsu, pannakse ta kinni, sest saboteerib riiklikku üritust ...
:jooma
Viimati muutis trebla, 19 Okt 2021, 23:10, muudetud 3 korda kokku.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

trebla kirjutas: 19 Okt 2021, 22:41 Sa maksad palgalt 13 % haigekassale ja see korraldab hankeid muide... või esitab haiglatele tellimusi..

..saab ka oma raha eest lisaks tellida...
Vist on väike vahe kas ma maksan 13% summast 10 000 või summast 1000???
Ja kui ma maksan summast 10 000 siis mis krdi pärast ma pean veel lisaks juurde panema kusagil mujal???
Olen juba üsna suure panuse andnud ja nüüd tahaks nagu midagi tagasi saada...
Ja ongi loogiline, et saan rohkem kui see kes panustas summalt 1000
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

See oli sulle näide, et nendesamade eraarstide käest ostab ka meil riik maksuraha eest teenust.
Kasvõi osaliselt... Nagu see Niine Nahakliinik... ja osa hambaarste, kes on puhtad eraettevõtjad...
nii, et miks minu maksuraha eest parandatakse kellegi teise hambaid ? !!!
Miks riik neile arstidele maksab ? ...teenigu ise ja jääks palgast see 13 % maha arvamata ?
(Ja meie Haigekassa süsteemis sissemakstud summast teenus küll ei olene...)
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas RaJy »

trebla kirjutas: 19 Okt 2021, 22:41 Sa maksad palgalt 13 % haigekassale ja see korraldab hankeid muide... või esitab haiglatele tellimusi..

..saab ka oma raha eest lisaks tellida...
Kui ikka ainuvalitseja lööb rusika lauale ja ütleb, et meile tuleb tuumajaam näiteks 15 aastaga siis nii on. ja mina ostaks küll osakuid.
no ei tea, kas tuleks niimoodi 19 miljardit kokku... ? (Olkiluoto sõsarjaama hind 1600 MW täpselt talvine tipptarbimine)
Kui miljonist inimesest igaüks paneks 19 000 siis küll tuleks jah ...

Ja siis kui valmis, lüüakse rusikaga uuesti lauale et maksate 1 €/kWh... ja kui keegi julgeb omale 1 päikesepaneeli põõsa taha sokutada, sest tahaks enesele veidi odavamat särtsu, pannakse ta kinni, sest saboteerib riiklikku üritust ...
:jooma
Juhin tähelepanu, et minu jutt käis targast isevalitsejast mitte suvalisest stalinist. Aleksander II näiteks kvalifitseeruks
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

...jääks palgast see 13 % maha arvamata...
Selle poolt olen ma vägagi, et oleks võimalus jätta see % maksmata
Ja seejuures mitte omada siis võimalust nö "tasuta" ravile
Ja maksangi ise kui abi peaks vaja olema
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 808
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xil »

RaJy kirjutas: 19 Okt 2021, 23:22 ..
Juhin tähelepanu, et minu jutt käis targast isevalitsejast mitte suvalisest stalinist. Aleksander II näiteks kvalifitseeruks
Tark = tema ideed ühtivad minu mõtetega; Loll = teeb midagi muud, kui mina teeksin?

Igal tegevusel on kõrvalmõjud. Sageli saab tegija tulu, kulu peavad kandma teised. Või siis vastupidi, tegemisest võidavad teised ühiskonna liikmed.
Maksud ja aktsiisid on suuresti selleks, et kompenseerida ühiskonna kaudsed kulud, mille põhjustas maksude maksja tegevus. Toetused, vastupidi, on mõeldud soodustama tegevust, mis on kasulik ühiskonnale tervikuna. Rohepööret on toetatud, kuna sellest võidab ühiskond, põhiliselt nooremate inimeste ning järgnevate põlvkondade tervis ja heaolu. Seetõttu on rohepööre noorte hulgas populaarsem, kui vanurite seas.
Olenevalt lepingust, vanemad lepingud olid lihtsakoelisemad, aga viimase päikeseenergia vähempakkumise võitjad praeguste elektrihindade puhul toetusi ei saa.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Rohepööre põhimõtteliselt muidugi õige
Kuid selle egiidi all on "roheliseks mõeldud" ka sulaselgeid lollusi
Ja siia juurde kuulub lahutamatult ka rohepesu
Ning selle keskkonnamõjud on jätkuvalt täielikult teadmata
Ning huvitav on ikkagi jälgida seda, et justkui kõik (või enamus) seda pooldavad kuid siiski tuleb seda teha nö sunniviisiliselt
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 808
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xil »

Enamus inimesi pooldab näiteks kõrgemaid pensione. Kas seetõttu võiks sotsiaalmaksu kaotada, kuna tulu teenivad inimesed kannaksid vabatahtlikult osa oma sissetulekutest pensionäride pangaarvetele?
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas Prill »

xxx111 kirjutas: 20 Okt 2021, 08:59 Ja siia juurde kuulub lahutamatult ka rohepesu
Jääb mulje, et "rohepesu" all osa kodanikke mõtleb midagi muud, kui see mida see algselt tähendas
https://et.wikipedia.org/wiki/Rohepesu

Rohepesu on see, kui saastajad üritavad kuvandiga enda tegevust näidata vähem saastavamana või rohelisena.
Heaks näiteks on meie enda Eesti Energia, kes ühel hetkel hakkas kõvasti "rohetama" logoks võeti see roheline lõpmatuse disain ja koduleht hakkas pakatama rohelisest energiast, kus piltidel tuulikud, päikesepargid jne, kuigi toona firma uhas täiega põlevkivi energiat müüa ja kuluaarides ei tehtud saladust, et tegelikult põlevkivi raha võiks igavesti jätkuida, kui seda totakat euroliitu oma rohepoliitikatega ees ei oleks - klassika, pole tähtis kuidas asjad on, vaid kuidas need välja paistavad :)
Poliitikud samamoodi põrunud seaduse eelnõude puhul ei tunnista iialgi eelnõu küündimatust, vaid puudulikku-valet kommunikatsiooni - tegime "õiget" asja aga müügi-turundustöö jättis soovida ja sellest põrumine.
Midagi ei ole parata, me elame illusioonide maailmas, ostame seda mida meile maha müüakse.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

xil kirjutas: 20 Okt 2021, 10:16 Enamus inimesi pooldab näiteks kõrgemaid pensione. Kas seetõttu võiks sotsiaalmaksu kaotada, kuna tulu teenivad inimesed kannaksid vabatahtlikult osa oma sissetulekutest pensionäride pangaarvetele?
Jah võiks küll kaotada
Ja iga inimene kogub ise pensioniks
Ja kui ei kogu siis vaatab kuidas hakkama saab
So iga inimene vastutab ise enda eest
See arvamus, et riik peab kõige eest hoolitsema (üleliigselt) pole ka õige
Kasvõi seesama kõrgete elektrikulude kompenseerimine - võtame ühest taskust ja paneme teise - jamps
Ja võrdselt kõigile - täielik absurd
Ainul riskipiiril inimestele on vaja abi
Kui ehitasid 200+ m2 maja siis ikka vaata ise kuidas hakkama saad
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 427
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas elektron »

xxx111 kirjutas: 20 Okt 2021, 11:29
Kui ehitasid 200+ m2 maja siis ikka vaata ise kuidas hakkama saad
Ausalt öeldes tekitavad need eramaja omanike appikarjed mullegi arusaamatust. Eramajas elamine on privileeg, mitte kohustus. Mina kui korteris elav inimene peaks hakkama kinni taguma kellegi 200 ruudust põrandakütet, kuna inimene ei taha mugavustsoonist välja tulla.
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

jutt läheb teemast kõrvale ...
https://www.aripaev.ee/uudised/2021/10/ ... sendsmaily

Ülekompenseerimise vältimise klausel oli viimase poolaasta toetusskeemis igatahes sees (varasematest ei tea), seega ei saa ka nende kobarparkide omanikel miskit kobisemist olla...

Aga selle rakendamise jutt on küll segane... ometi on ju olemas tunniandmed ja tunnihinnad...

Kas Enefit Greeni aktsia kukub homme nüüd alla IPO ?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Näed siis - miskites punktides saab ka treblaga kaubale...
Mulle on pikemat aega arusaamatu ühest küljest kisa selles suhtes kui toetused ära võtta või vähendada ja teisest küljest sellesama sektori reklaam kodulehtedel kui tasuv see asi ikka on...
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 808
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xil »

xxx111 kirjutas: 20 Okt 2021, 15:08 Näed siis - miskites punktides saab ka treblaga kaubale...
Mulle on pikemat aega arusaamatu ühest küljest kisa selles suhtes kui toetused ära võtta või vähendada ja teisest küljest sellesama sektori reklaam kodulehtedel kui tasuv see asi ikka on...
Viimase vähempakkumise tingimuste järgi, kui eelneva kuu keskmine el.hind on olnud üle 0,093 EUR/kWh, on toetus 0. Pakkumine märgiti üle, aga pole kirjas, kui kõvasti pakkujad seejuures kisasid.

Sadas veits padukat ja vaid nii 40% möödunud nädalasest el. hinnast on järgi jäänud. Vaesem rahvas peaks usinamalt kirikus käima, et rohkem ei sajaks, kuni valitsus on võrgutasude vähendamise seaduse vastu võtnud..
Viimati muutis xil, 20 Okt 2021, 15:49, muudetud 1 kord kokku.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas maik »

trebla kirjutas: 20 Okt 2021, 13:44 Kas Enefit Greeni aktsia kukub homme nüüd alla IPO ?
Arvan, et avanemisel põrkab üles, õhtuks langeb alla IPO.
Märkisin.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

xil kirjutas: 20 Okt 2021, 15:42
xxx111 kirjutas: 20 Okt 2021, 15:08 Näed siis - miskites punktides saab ka treblaga kaubale...
Mulle on pikemat aega arusaamatu ühest küljest kisa selles suhtes kui toetused ära võtta või vähendada ja teisest küljest sellesama sektori reklaam kodulehtedel kui tasuv see asi ikka on...
Viimase vähempakkumise tingimuste järgi, kui eelneva kuu keskmine el.hind on olnud üle 0,093 EUR/kWh, on toetus 0. Pakkumine märgiti üle, aga pole kirjas, kui kõvasti pakkujad seejuures kisasid.

Sadas veits padukat ja vaid nii 40% möödunud nädalasest el. hinnast on järgi jäänud. Vaesem rahvas peaks usinamalt kirikus käima, et rohkem ei sajaks, kuni valitsus on võrgutasude vähendamise seaduse vastu võtnud..
1. Osa saab ikkagi toetust ja veel aastaid ja need kisavad küll ja veel
2. Väga hea, et toetus 0 - loodame et nii jääbki - siia juurde siis märge, et võiks lõpetada alternatiivide "surnuks maksustamise" eesmärgil, et miski muu oleks konkurentsivõimeline
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

Järgmise sammuna võiks siis pakkuda ka veel OPEC-i laialipeksmist..
Kartellid ei sobi vabakaubandusega kokku...
Saaks nafta hinna ehk 10 USD peale..
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mul jälle väga hea meel, et EL käed ei ulatu kuigi kaugele...
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2782
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla »

RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1200
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 35 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas RaJy »

elektron kirjutas: 20 Okt 2021, 13:26
xxx111 kirjutas: 20 Okt 2021, 11:29
Kui ehitasid 200+ m2 maja siis ikka vaata ise kuidas hakkama saad
Ausalt öeldes tekitavad need eramaja omanike appikarjed mullegi arusaamatust. Eramajas elamine on privileeg, mitte kohustus. Mina kui korteris elav inimene peaks hakkama kinni taguma kellegi 200 ruudust põrandakütet, kuna inimene ei taha mugavustsoonist välja tulla.
Mis kuradi privileeg? Mis mugavustsoon?
Elan 100 m2 eelmisel sajandil valminud majas ja kütan ahju, võimaluste piires parandan maja, soojustan jne ja seda kõike enda raha eest, samas korteritele erinevad toetused jne.. Samas taotlevad toimetulekutoetust inimesed kes elavad umbes sama suures korteris ja kogu küte on lahendatud elektriga. Ja mina maksumaksjana maksan tema elektriarve kinni, samas ise sebides ja vabal ajal puid tehes ja ahju küttes! :evil:
Korteris elamine on ikka kõvasti mugavam võrreldes eramajaga. Ja summa-summaarum maksan mina sinu elamise kinni mitte vastupidi.
Jah, eramajal on üks SUUR pluss - privaatsus
Vasta