Avatud elektriturg - minu esimene leping

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
trebla
Ehitusveteran
Ehitusveteran
On tänanud: 0
On tänatud: 19 korda

Re: Avatud elektriturg - minu esimene leping

Lugemata postitus Postitas trebla » 09 Jaan 2019, 11:52

..Aga päikesepaneelide maksustamist ei kujuta hästi ette. Eriti veel siis, kui ma seda kusagile ei müü, vaid akumuleerin ja tarbin ise. Samahästi võiks maksustada hingatavat õhku...
Minuarust EU lausa keelustas hiljuti mikro/väike?/tootjate maksustamise ja kes juba maksustavad, peavad selle paari aasta jooksul lõpetama... ega ma päris täpselt ei viitsinud küll süveneda...

Itaalias olla väidetavalt miski totakas süsteem, et võrku tohid müüa vaid niipalju kui võrgust ise aasta jooksul tarbid... (anda võid rohkem aga selle eest ei maksta)... nii mulle vähemalt üks itaallane seletas, et tal küll sealoleval majal paneelid, aga kuna ta ise töötab mujal, siis eriti ta selle müügi eest raha ei saa...

Ühes riigis kehtestati paar aastat tagasi kWp põhine aastamaks, minu toonane rehkendus andis tulemuseks, et Eestis jääks nii igaveseks miinusesse... need vast peavad selle kaotama...

aero
Ehitusguru
Ehitusguru
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 33 korda

Lugemata postitus Postitas aero » 09 Jaan 2019, 11:53

vtl kirjutas:
09 Jaan 2019, 04:23
...sisepõlemismootor (kus toimub sekundis paarsada plahvatust) on tegelikult sada+ aastat vana...
suht OT aga siiski - kui sa pidasid silmas 4-silindrilist (?) siis 200 plahvatust sekundis teeb silindri kohta = 50 pl/sek ehk 3000 pl/min. 4-taktilise väntvõll teeb plahvatuse (töötakti) kohta 2 täispööret. 6000 p/min ei ole igapäevasõiduks mõistlik :). Diislid vist ei küünigi sinnani.

Teemasse ka. EE saatis aasta kokkuvõtte: "... Aasta kõige odavam elektrihind oli 9. mail kell 01-02 1,59 €/MWh ja kõige kallim 1. märtsil kell 08-09 255,02 €/MWh." Kõigubki nii suurtes piirides?

trebla
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lugemata postitus Postitas trebla » 09 Jaan 2019, 13:25

Kõigub küll... üksvahe oli ikka justkui piirang peal, et üle 200 €/MWh ei lähe, aga see oli vist käibemaksuta.
Nordpoolis sattusin kord nägema, et Taani hinnapiirkonnas oli -30 €/MWh. Tuuline päev oli...

Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 161 korda

Lugemata postitus Postitas Kalvis » 10 Jaan 2019, 09:53

Saab tulevikus veelgi rohkem kõikuma. Paduroheliste survel suletakse Saksas ja Skandinaavias söejaamu, see suurendab elektridefitsiiti ja põhjustab rohkem neid 200 € tippe. Meil poliitikutel oli kah plaan sama teha, viimasel hetkel tõstsid auväärt akadeemikud ja teadlased kisa ning Riigikogus asi sumbus, kuigi paar "roosat" vihas lubasid uuesti sulgemisplaaniga peatselt jätkata. Seekord terve mõistus võitis. Kauaks mitte, sest meie riigivõim on juba ette ära otsustanud, mitu elektrikäru 5 aasta pärast on sunni korras lubatud (muu transport on keelatud), mõni on oma plaanides eraautod juba ära keelanud. Need plaanid polnud mingi nali - igasugused kantslerid KKM-is ja MKM on täpselt aastate lõikes juba paika pandud kohustuslik elektrikärude osakaalu transpordis. JA juba käib sunniviisiline ümbermuutmine (vt. ühistranspordi hankeid)

Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 66 korda

Lugemata postitus Postitas Küülaline » 09 Mai 2019, 23:32

IMG_1703.jpg
Huvitav, millest tekib selline hind üheks tunniks. Hakka või süvariiki uskuma.

trebla
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lugemata postitus Postitas trebla » 13 Mai 2019, 17:29

Küülaline kirjutas:
09 Mai 2019, 23:32
IMG_1703.jpg
Huvitav, millest tekib selline hind üheks tunniks. Hakka või süvariiki uskuma.
Kõik jõuavad tööle ja hakkavad kohvi keetma.
Aga mida sina seal öösel teed? Kütad maja?

Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 66 korda

Lugemata postitus Postitas Küülaline » 13 Mai 2019, 21:03

trebla kirjutas:
13 Mai 2019, 17:29
Aga mida sina seal öösel teed? Kütad maja?
Kõigest tomateid kasvuhoones, mitte Kanepi valla vapitaime.

Vasta