Vana maja elektriliitumine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
ehitusemees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 03 Jaan 2008, 00:52
On tänatud: 2 korda

Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas ehitusemees »

Tere

Mul selline peavalu, et ostsin vana maja, millel mitu omanikku olnud, aga elu pole majas sees käinud mingi viimased 15 aastat, nii et ei tea hetkel kedagi kes isegi oskaks ütelda kes seal sees elas, ammugi veel kuidas nendega kontakti saada.
Maja elektriliinid on eemaldatud mingil teadmata ajal ja teadmata ka kelle poolt. Alles on vaid postid. Nüüd tahaks elektriühendust taastama hakata aga olen juba ette kursis sellega, et Eesti Energja püüab igal juhul minu naha üle kõrvade tõmmata. Kusagil siin foorumis oli hea näide sellest, kus ühel kodanikul oli 50 Amprine liitumine ja Eesti Energja püüdis viimase minutini vassida ja hämada, et selle taastamisest pääseda. Õnneks oli härral vanast ajast leping käepärast ja ta pääses ise maksmisest. Minu mure ongi aga see et mul pole mingeid pabereid.
Kas kellegi on kogemusi või soovitusi kuidas oleks neid ( Eesti Energjat) võimalik panna ühendust taastama, nii et kõik raha ei peaks jälle tarbija taskust tulema? Ega mina ei ole ju neid liine sealt maha võtnud....
Külaline
külaline

Re: Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ehitusemees kirjutas:... ostsin vana maja, millel mitu omanikku olnud, aga elu pole majas sees käinud mingi viimased 15 aastat,....
Maja elektriliinid on eemaldatud ... Nüüd tahaks elektriühendust taastama hakata ...
... kuidas oleks neid ( Eesti Energjat) võimalik panna ühendust taastama, nii et kõik raha ei peaks jälle tarbija taskust tulema?
See allajoonitu oli vist sõnumi sisu?
"Võimalik panna ühendust taastama":
1) "neid"
2) "kust raha peab tulema"
Imelik.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas madis64 »

ehitusemees kirjutas:Minu mure ongi aga see et mul pole mingeid pabereid.
Saada võrguettevõttele meilitsi digiallkirjastatud (või tähitud kirjaga) palve saata sulle kui õigusjärgsele omanikule selle objekti viimase liitumis- ja tarbimislepingu koopiad.

Ma ei näe eriti võimalust, kuidas nad sellest keelduda saaksid (neil peab lepingute arhiveerimine toimima).
igiliikur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 289
Liitunud: 27 Nov 2008, 15:37
Asukoht: lõunas
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas igiliikur »

Kui lepingut ei ole 3a või rohkem peal olnud, ei pea keegi midagi taastama. Ja taastamine on nii või naa kulupõhine, seega maksad täie rauaga.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6092
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Kas maja ostmisega oli siis nii kiire, et enne ei saanud elektri asju selgeks teha?
ehitusemees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 03 Jaan 2008, 00:52
On tänatud: 2 korda

Re: Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas ehitusemees »

igiliikur kirjutas:Kui lepingut ei ole 3a või rohkem peal olnud, ei pea keegi midagi taastama. Ja taastamine on nii või naa kulupõhine, seega maksad täie rauaga.
Tänud vastamast, tore, et ka asjalikke postitajaid leidub :D
Küsiks üle, et kas oskad äkki juhatada ka, kuskohast see info on pärit? Igaksjuhuks vaataks oma silmaga üle enne kui täielikult alla annan...
ehitusemees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 03 Jaan 2008, 00:52
On tänatud: 2 korda

Re: Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas ehitusemees »

madis64 kirjutas:
ehitusemees kirjutas:Minu mure ongi aga see et mul pole mingeid pabereid.
Saada võrguettevõttele meilitsi digiallkirjastatud (või tähitud kirjaga) palve saata sulle kui õigusjärgsele omanikule selle objekti viimase liitumis- ja tarbimislepingu koopiad.

Ma ei näe eriti võimalust, kuidas nad sellest keelduda saaksid (neil peab lepingute arhiveerimine toimima).
Paraku juba ühendust võetud ja tulemus, nagu oodata oligi, nemad ei leia dokumente ( aga miks nad peakski leidma kui nad leiaks siis nii ju peavadki oma rahadega ühendust taastama hakkama... Vassimine käib seal ikka täiel rindel.Hea vassimise näide on ka see hiljutine uudis telefoni teel peale surutud lepingutest, millest uudistest ja lehtedest lugeda võib)
ehitusemees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 03 Jaan 2008, 00:52
On tänatud: 2 korda

Re: Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas ehitusemees »

Külaline kirjutas:
ehitusemees kirjutas:... ostsin vana maja, millel mitu omanikku olnud, aga elu pole majas sees käinud mingi viimased 15 aastat,....
Maja elektriliinid on eemaldatud ... Nüüd tahaks elektriühendust taastama hakata ...
... kuidas oleks neid ( Eesti Energjat) võimalik panna ühendust taastama, nii et kõik raha ei peaks jälle tarbija taskust tulema?
See allajoonitu oli vist sõnumi sisu?
"Võimalik panna ühendust taastama":
1) "neid"
2) "kust raha peab tulema"
Imelik.
Mine lahjema õlle peale üle :jooma
igiliikur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 289
Liitunud: 27 Nov 2008, 15:37
Asukoht: lõunas
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas igiliikur »

ehitusemees kirjutas:
igiliikur kirjutas:Kui lepingut ei ole 3a või rohkem peal olnud, ei pea keegi midagi taastama. Ja taastamine on nii või naa kulupõhine, seega maksad täie rauaga.
Tänud vastamast, tore, et ka asjalikke postitajaid leidub :D
Küsiks üle, et kas oskad äkki juhatada ka, kuskohast see info on pärit? Igaksjuhuks vaataks oma silmaga üle enne kui täielikult alla annan...
See info tuleb siit: https://www.elektrilevi.ee/et/vorguyhenduse-taastamine
ehitusemees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 03 Jaan 2008, 00:52
On tänatud: 2 korda

Re: Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas ehitusemees »

Küülaline kirjutas:Kas maja ostmisega oli siis nii kiire, et enne ei saanud elektri asju selgeks teha?
Ei mõista mis see kiirus siia puutub, ega mul see maja selle ühenduse pärast ehitamata ei jää. Lihtsalt püüan siin õiglast lahendust leida ja mitte ise teiste probleeme kinni maksta.
Kui mul näiteks remondijärgus majal uued kaablid ära varastakse, mis te arvate kes selle kinni maksab. Minu maja = minu kaablid = minu probleem. MIks siis mina peaks Eesti Energjalt varastatud asju kinni hakkama maksma.....
ehitusemees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 03 Jaan 2008, 00:52
On tänatud: 2 korda

Re: Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas ehitusemees »

igiliikur kirjutas:
ehitusemees kirjutas:
igiliikur kirjutas:Kui lepingut ei ole 3a või rohkem peal olnud, ei pea keegi midagi taastama. Ja taastamine on nii või naa kulupõhine, seega maksad täie rauaga.
Tänud vastamast, tore, et ka asjalikke postitajaid leidub :D
Küsiks üle, et kas oskad äkki juhatada ka, kuskohast see info on pärit? Igaksjuhuks vaataks oma silmaga üle enne kui täielikult alla annan...
See info tuleb siit: https://www.elektrilevi.ee/et/vorguyhenduse-taastamine
Noniih, tulebki vist kõrvad lonti tõmmata.....
igiliikur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 289
Liitunud: 27 Nov 2008, 15:37
Asukoht: lõunas
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas igiliikur »

Ma soovitan sul minna võtta 2 pakkumist: taastamine ja liitumine. Kumb odavam tuleb, selle võtad.
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Ma nüüd võin küll külajutte rääkita, aga .....
Külapeal räägiti, et tegelikult on võrguettevõttel X ajaks lähi X aastattel kohustus kõigile tarbijatele võrguühendus tagada/taastada ja seda mitte mingi mega summa eest vaid pigem mõistlikul viisil.

Et, siis külajutt oli...
Oma ala meister..
igiliikur
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 289
Liitunud: 27 Nov 2008, 15:37
Asukoht: lõunas
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas igiliikur »

On jah külajutt.
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas Imelik »

ehitusemees kirjutas: Mine lahjema õlle peale üle :jooma....
....Noniih, tulebki vist kõrvad lonti tõmmata.....
Esimest soovita kindlasti teenusepakkujale saad "soodsa" pakkumise.
Teist ei ole sul ilmselt enam vaja teha.
ehitusemees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 03 Jaan 2008, 00:52
On tänatud: 2 korda

Re: Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas ehitusemees »

Jah, need külajutud ongi need, mis segadusse ajavad. Mul naabrimees ka arutles ükspäev siin, et tal paar kinnistut kus vanad hooned peal, et kui vaja siis saab kohe liitumise taastada. Mees ise edukas ärimees, pole nagu mingi tühja jutu ajaja.......
Eks sellepärast saigi teema üles tõstatatud, et ehk on kellelgi otseseid kogemusi olnud selles asjas.
ehitusemees
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 03 Jaan 2008, 00:52
On tänatud: 2 korda

Re: Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas ehitusemees »

No nii, pakkumine käes ja peab ütlema et täiesti normaalne asutus see Eesti Energja tegelikkuses. Leidub ka seal häid inimesi ja mõistlikke lahendusi. Nii arvan vähemalt mina, arvestades seda, et saan 20A ühenduse 800 euriga....
Vstuning
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 07 Mär 2013, 08:18

Re: Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas Vstuning »

ehitusemees kirjutas:No nii, pakkumine käes ja peab ütlema et täiesti normaalne asutus see Eesti Energja tegelikkuses. Leidub ka seal häid inimesi ja mõistlikke lahendusi. Nii arvan vähemalt mina, arvestades seda, et saan 20A ühenduse 800 euriga....

Kuidas selline pakkumine õnnestus saada kui saladus pole :?:
goofy
külaline

Re: Vana maja elektriliitumine

Lugemata postitus Postitas goofy »

Oleksin ise ka huvtatud, et kui palju sa millegi eest maksid?
Vasta