Uue korterikilbi ühendamine koridorikilpi

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
201mj
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 07 Veebr 2012, 19:34

Uue korterikilbi ühendamine koridorikilpi

Lugemata postitus Postitas 201mj »

Tervist

Mul selline küsimus, olen vedanud omale korterisse (Paneelmajas) uued elektrijuhtmed ning paika pannud ka elektrikilbi vastavalt tuttava elektriku soovitusele.Nüüd on aga käes see moment, kui tuleks korterikilp koridorikilbiga ära ühendada.Vedasin sinna 3x6mm kaabli.
Koridoris on üks 25A plommitud peakaitse mis on (arvatavasti) enne voolumõõtjat ning voolumõõtjast tulebjuhe 2x16A kaitsmetesse, sealt edasi korterisse.
Kas voolumõõtjast tuleva 2,5mm (vist oli nii jäme) soone otsa oma kolakas 6mm soon ühendada on mõistlik?
Kas mina või siis minu poolt otsitud elektrik võib seal koridorikilbis toimetada ning selle kaabli ära ühendada kui see ühendus on peale voolumõõtjat?
Kas on parem kutsuda sinna mingi EE seltsimees, kes ühendaks mu kaabli otse voolumõõtjasse, tundub et oleks ilusam?
Kuidas suhtub sellistesse omatehtud asjadesse kindlustus?

Kuidas oleks üldse sellises olukorras õige käituda?Projekti kui sellist mul ei ole, on ainult eskiisjoonis.EE infotelefonile helistades nõuti kohe projekti,mõõdistusi jms. :?

Tänan vastuse eest.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Uue korterikilbi ühendamine koridorikilpi

Lugemata postitus Postitas rokikas »

201mj kirjutas: nõuti kohe projekti,mõõdistusi jms. :?
Just nimelt. Elektrisüsteem ei ole kinda kudumine mida iga memmeke võib vastavalt oma fantaasiale teostada.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Uue korterikilbi ühendamine koridorikilpi

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Seaduse järgi peab teostatud elektritöödele olema pädeva isiku allkiri (tema loal võid kokkuleppel ka töid ise teha kui teadmised olemas). Kui ise oled teinud siis see on piisav argument kindlustusel sind õnnetusjuhtumil pikalt saata. Pädeva isiku tegemisel ei saa kindlustus pikalt saata, sel juhul vastutab tema oma töö eest.
Suurem juhe on antud juhul ikka parem, kui klemmi alla saad.
EE seltsimees teeb lisatasu eest kõik tööd ära, kuid hinnakiri on neil krõbe. EE kilbis võib paberitega mees tööd ära toimetada, kuid EE-le tuleb plommimistasu välja köhida. Sellest ei pääse ühelgil moel.
201mj
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 07 Veebr 2012, 19:34

Re: Uue korterikilbi ühendamine koridorikilpi

Lugemata postitus Postitas 201mj »

Kalvis kirjutas:Seaduse järgi peab teostatud elektritöödele olema pädeva isiku allkiri (tema loal võid kokkuleppel ka töid ise teha kui teadmised olemas).
Mis see täpsemalt tähendab?Kas on tarvilik teostada mingisugune akt või peabki olema täismahus projekt, kuhu seltsimees on oma käe alla pannud?Kust seda seadust oleks õieti võimalik lugeda?

Ma saan aru, et kui asi puudutab juba voolumõõtjaga ühendust, siis on tarvilik ikkagi EE kohale kutsuda?Kus täpsemalt nende teema lõppeb kilbis?
Viimati muutis 201mj, 27 Veebr 2012, 23:37, muudetud 1 kord kokku.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Uue korterikilbi ühendamine koridorikilpi

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Loe elektriohutusseadust. Varem oli lausa EE kodulehel akti põhi olemas, kuid elektriprojekt koos tööde teostaja kinnitusega on täisdokument.
Kui saad ilma plommi maha võtmata teha siis EE-d pole vaja. Kui ei saa, siis tuleb kutsuda, maksad vaid plommimistasu kui töö tegija omast käest võtta on.
201mj
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 07 Veebr 2012, 19:34

Re: Uue korterikilbi ühendamine koridorikilpi

Lugemata postitus Postitas 201mj »

Tänan vastuse eest Kalvis, uurin seadust.
Carl
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 118
Liitunud: 09 Dets 2008, 11:23
On tänatud: 3 korda

Re: Uue korterikilbi ühendamine koridorikilpi

Lugemata postitus Postitas Carl »

Viimati sai nii, et tellisid EE käest plommide mahavõtmise.
Peale seda ühendab keegi ära (neid ei kottind kes) ning siis tellid plommide pealepaneku.

Hinda ei mäleta, aga võrreldes nende muu hinnakirjaga oli kaunis odav.
martinjev
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 52
Liitunud: 22 Sept 2005, 19:47

Re: Uue korterikilbi ühendamine koridorikilpi

Lugemata postitus Postitas martinjev »

201mj kirjutas:Tervist

Koridoris on üks 25A plommitud peakaitse mis on (arvatavasti) enne voolumõõtjat ning voolumõõtjast tulebjuhe 2x16A kaitsmetesse, sealt edasi korterisse.
Saan õieti aru et need 2x16A kaitsmed on peale arvestit? Need on mingid esialgsed gruppide kaitsmed? Siis ei tohiks need enam plommitud olla. Ja sel juhul pole vaja ka EE. kokku puutuda oma kaabli ühendamisel. Muidugi õige on oma korteri süsteemile paberimajandus korda ajada!
Vasta