Põrandakütte termostaadiga probleem

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Ükskutt
külaline

Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas Ükskutt »

Probleem siis selline, et ühendasin omast arust kõik õieti ära:

Pilt


Pilt


Siis mul on kaks tulukest paneelil, üks rohelise ja teine punase jaoks. Õpetusel ütleb kaa, et punase ajal kütab ja rohelise ajal puhkab aga mul lööb korraks rohelise tööle, käib plõks ja siis hakkavad kaks korraga vilkuma(punane ja roheline). Õpetusel ütleb, et termo anduri viga. Proovisin ka otsida viga nii palju kui sain ehk, et anduri kaable poleks ühegi voolu kaabli ümber ristis aga ikka sama jama. Põranda kütte paigaldas ehitusmees ja nüüd olen oma august tulevate juhtmetega hädas. Mul mõistus otsas kolme sõnaga, ehk keegi jagab asja?

PS: Maanduse proovisin kaa taha korra, imelik on see, et temp. anduri kaablil on ka varjestus, proovisin koos maandusega maandus klemmi alla aga ei midagi.
amp
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 190
Liitunud: 30 Jaan 2010, 11:13
On tänatud: 2 korda

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas amp »

Andur ongi vigane. Osta uus andur ja vaheta välja.
Ükskutt
külaline

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas Ükskutt »

Hmmm aga probleem selles, et kõik on juba kinni pandud, anduri kaabel ei liigu kuhugile ja ligi ma ei pääse sellele andurile. Mõni targem liigub veel siin ringi ja äkki kinnitab amp väidet ennem kui lahti lõhkuma hakkan või on veel mõni variant?
Ükskutt
külaline

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas Ükskutt »

Ükskutt kirjutas:Hmmm aga probleem selles, et kõik on juba kinni pandud, anduri kaabel ei liigu kuhugile ja ligi ma ei pääse sellele andurile. Mõni targem liigub veel siin ringi ja äkki kinnitab amp väidet ennem kui lahti lõhkuma hakkan või on veel mõni variant?

Lisa:

Muidu õpetuse peal ütleb, et kui niimoodi tuled vilguvad siis kütab 30% Max võimsusest aga mul 20 minuti jooksul pole nagu sooja tulnud. Termostaat teeb aegajalt ka mingeid "plõkse".
Külaline
külaline

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hm. Kui termostaadile pakkuda anduri kaabli asemel küttekaablit, siis arvab ta vist õigusega et andur on vigane?
Imelik.
Ükskutt
külaline

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas Ükskutt »

Külaline kirjutas:Hm. Kui termostaadile pakkuda anduri kaabli asemel küttekaablit, siis arvab ta vist õigusega et andur on vigane?
Imelik.

Kas sa väidad, et mul on anduri aukudes kütte kaabel? Ei usu eriti kuna kütte kaabel on vast ikka sinise ja pruuni värvusega ja anduri oma mõlemad valged pluss varjestus. Skeem on väga keeruline ja pole ausalt öeldes väga kindel nende anduri ja kütte kaabli aukude valikus aga no kui ei võta pea nii palju aita välja ;)
Külaline
külaline

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lisa- temperatuuri alandust pole ka mõtet faasijuhiga ühendada kui kella vahel pole? Skeem on jah paraku "kvalifitseeritud personalile". Pole "kosmoseteadus" aga näe "tähti" peab tundma.
Imelik.
Uue postituse valguses. Ei ma ei väida midagi, ma vaatan pilti.
Ükskutt
külaline

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas Ükskutt »

Külaline kirjutas:Lisa- temperatuuri alandust pole ka mõtet faasijuhiga ühendada kui kella vahel pole? Skeem on jah paraku "kvalifitseeritud personalile". Pole "kosmoseteadus" aga näe "tähti" peab tundma.
Imelik.
Uue postituse valguses. Ei ma ei väida midagi, ma vaatan pilti.

Mingit eraldi kella küll vahel pole aga skeemil käskis nii teha, proovisin ka ära võtta silla aga ei midagi, sama jama. Muidu paned natuke ümber nurga juttu, kas sa jagasid asja ära siis või mitte? Jube jama küll kui tööle ei saa...
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 359
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas tcumen »

Ükskutt kirjutas:

Kas sa väidad, et mul on anduri aukudes kütte kaabel? Ei usu eriti kuna kütte kaabel on vast ikka sinise ja pruuni värvusega ja anduri oma mõlemad valged pluss varjestus.
Imelik räägib õigust. Küttekaabel on anduri klemmide all. :rotfl:
Ükskutt
külaline

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas Ükskutt »

tcumen kirjutas:
Ükskutt kirjutas:

Kas sa väidad, et mul on anduri aukudes kütte kaabel? Ei usu eriti kuna kütte kaabel on vast ikka sinise ja pruuni värvusega ja anduri oma mõlemad valged pluss varjestus.
Imelik räägib õigust. Küttekaabel on anduri klemmide all. :rotfl:

Äkki sul nina nii püsti pole ja aitad välja, mille ma kuhugile panen siis lõppude lõpuks?
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 359
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas tcumen »

Vahetuses on sul anduri ja küttekaabli juhtmed.
See sinise ja pruuniga peenike painduv pane "sensor" klemmide alla ja need läbipaistvad siis sinna vasakule poole. Toitekaabel on õigesti.
Samuti ühenda kokku kollaroheline ja küttekaabli varjestussukk.Kas termostaadi vastava klemmi alla või eraldi kruviklemmiga, pole enam nii oluline.
Lisaks veel seda, et ehitusmees on haltuurat teinud, kui andurit põrandast välja ei saa võtta. See paigaldatakse vahetamise võimaldamiseks torusse.
Ükskutt
külaline

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas Ükskutt »

tcumen kirjutas:Vahetuses on sul anduri ja küttekaabli juhtmed.
See sinise ja pruuniga peenike painduv pane "sensor" klemmide alla ja need läbipaistvad siis sinna vasakule poole. Toitekaabel on õigesti.
Samuti ühenda kokku kollaroheline ja küttekaabli varjestussukk.Kas termostaadi vastava klemmi alla või eraldi kruviklemmiga, pole enam nii oluline.
Lisaks veel seda, et ehitusmees on haltuurat teinud, kui andurit põrandast välja ei saa võtta. See paigaldatakse vahetamise võimaldamiseks torusse.

Haltuurat tegi jah aga sama jama, vahetasin ära, kas polaarsus on oluline neil? See sinine pruun on küll halli toru sees tõmbasin seda ja hakkas tulema aga välja ei taha seda tõmmata kuna sama sügavale see enam tagasi ei lähe, ehk aitad veel natuke???
Indrek Rebane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 224
Liitunud: 13 Mär 2011, 17:46
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas Indrek Rebane »

tcumen kirjutas:Vahetuses on sul anduri ja küttekaabli juhtmed.
Nüüdseks võib muidugi see termoandur küpsenud olla. Mõõda takistus üle.
Anonüümsus on uus must
Ükskutt
külaline

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas Ükskutt »

Mul kahjuks testrit pole, muidu üks küsimus kui lähedal see andur sellel põranda küttel olema peab? Et arvatavasti peab selle lõpuks ära vahetama ja siis ma ei pea enam siia tüütama tulema arvatavasti.
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 359
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas tcumen »

Anduri asukohast saad aimu mõnd paigaldusjuhendit uurides. Suvaline näide:
http://www.pci.ee/feb/Juhendid/7791-1.pdf
Soovitus anduri takistus üle mõõta on samuti asjakohane.
Tester laena kasvõi sõbralt, või osta mõni odavam, saad mõned muudki asjad mõõdetud võibolla.
Nt.:
http://www.serigo.ee/index.php?cPath=123_320
Nende odavatega muidugi täppismõõtmisi ei tee, aga kodus ajab asja ära küll.Ja kui kogemata maha põleb, ei aja pikalt nutma ka.
See andur tuleb mõõtmiseks termostaadist lahti ühendada. Kui suur see takistus konkreetsel juhul olema peab, sellele peaks jällegi vastuse andma termostaadi/anduri juhend.
Mingi pildi anduri toimimisest annab ka termostaadi käitumine. Kui ikka põranda temperatuur kasvab ja regulaatori nuppu kruttides ei ole võimalik saavutada kütte väljalülitumist, on andur tuksis.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Andurikaabel on täituriahelas ja vastupidi. Kui see andur sul nüüd pinget on saanud siis tuleb välja vahetada. Ega see pisike takisti mingit 16 amprist voolu üle ei ela. Samas osad kütted ei lükka kaablit pinge allagi, kui takistus on vale. Ehk siis võimalik, et see andur polegi veel maha põlenud. Öise temperatuurialanduse ühendus sellisel kujul on täiesti mõttetu. Koguaeg on öine reziim (või päevane, oleneb mille peale see sisend mõikab), et mis sellise ühendus mõte on ? Seda skeemi mingiks segaseks asjask pidaja hoidku kül heaga eemale. Aga mis kogu üritusest saanud on ?
Külaline
külaline

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Temperatuuri alandust on võimalik teostada välise
programm kellaga, so öine temperatuuri alandus. Kui teie süsteem on varustatut timeriga, siis temperatuuri alandust sümboliseerib roheline LDE tuluke juhtnupu kohal.Temperatuuri alandus on orienteeruvalt 5 °C.
Jah, kella asemel kõlbab ka ainult lüliti kuid sel juhul pole tegemist enam automaatse süsteemiga. Mingit silda ei panda sinna, ega nõua seda ka juhend. Inimene lihtsalt kas oskab el. skeeme lugeda, või ei oska Ta seda mitte.
Imelik.
laiskloom
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 25 Veebr 2009, 16:13
On tänatud: 1 kord

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas laiskloom »

Tere, kuna endal sama probleem ja täpselt sama termostaadiga, siis kirjutan ka siia teemase ja ei hakka uut tegema. Sai siis täna põrandaküte järgi ühendatud aga tundub imelik, et punane tuli kütmise ajal põleb aga kui andur välja lülitab, siis roheline tuli põlema ei hakka. Siiani on kõigil termostaatidel ikka ikka nii, et punane kustub ja roheline hakkab põlema. Milles võib probleem olla? Kui kella märgiga klemmile faas peale lasta nagu skeemil näidatud, siis põlevad põlemad korraga (st. et punane lülitab end vastavalt temp`ile sisse-välja aga roheline põleb koguaeg) Äkki mõni targem valgustab pisut? Pisut häirib see, et näitasin skeemi õppinud elektrikule ja tema arust skeemi järgi peaks kellale faasi peale laskma aga kui lugeda kõrvalt juhist, siis pole vaja. Ja kui juba õppinud mees täpselt aru ei saa, mis siis veel minust rääkida :D
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2779
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 61 korda

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas trebla »

kui roheline põleb, siis on sellel termostaadil sisse lülitatud temperatuuri alandamise režiim. St. andes kellaga tollele klemmile faasi peale ei hoia termostaat mitte etteantud temperatuuri vaid etteantud temperatuurist 4 (vist?) kraadi madalamat temperatuuri. (temperatuurialanus kas öösel või päeval kui kodunt ära oled). Seda temperatuurialandust võid juhtida ka tavalise lülitiga kui kella ei raatsi osta - paned välisukse kõrvale lüliti, ja kui kodunt ära lähed, vajutad sealt kõigile termostaatidele temperatuurialandused peale. Tuled koju tagasi, ja võtad maha.(läheb muidugi aega, kuni kõik end üles kütavad ja unustada võid ju kah)
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas Imelik »

laiskloom kirjutas: Pisut häirib see, et näitasin skeemi õppinud elektrikule ja tema arust skeemi järgi peaks kellale faasi peale laskma aga kui lugeda kõrvalt juhist, siis pole vaja. Ja kui juba õppinud mees täpselt aru ei saa, mis siis veel minust rääkida :D
No mis krd. jutt see on? Mees, kes vähegi elektriskeemidega kokku puutunud on,
saab seda lugeda ainult nii (kui muidugi "tähed" selged on).....
Elektriline ühendamine
Elektriline ühendamine
skeem.jpg (48.19 KiB) Vaadatud 12807 korda
... ja nüüd palun mulle näidata "näpuga" see kell millele...
peaks...faasi peale laskma
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Kolleegid mainisid et vale skeem. Olgu siis üleval näidatu....
fre2A
fre2A
SKEEM.jpg (56.16 KiB) Vaadatud 12790 korda
Kalle63
külaline

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas Kalle63 »

Kasutan vana teemat. Tundub jama olevat anduriga. Ca kuu aega tagasi sai põrandaküte järgi lülitatud ja siiani oli kõik ok. Täna hommikul vilguvad roheline ja punane tuli ja põrand on külm. Ruumi temperatuur on alanenud ca 5 kraadi võrra. Kas ongi anduri viga, nagu kasutusjuhendil väidetakse?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Kasutusjuhendis on veel see kah, et küttekeha takistust tuleb mõõta nii enne kui pärast betoonivalu. Ja saadud tulemused peavad olema samad, mingi pisike erinevus on olemas. Kui see tehtud on siis saad nüüd uuesti mõõta ja eelmisega tulemusi võrrelda. Sel juhul saab küttekaabli kohta täpselt teada. Mul on endal olnud neid põrandakütteid vist 5 tk. Kokku mingi 10 aasta jooksul pole küll mitte ühte jama olnud. Kui andurikaabel lahti võtta mis siis juhtub ? Katkenud anduri korral peaks pilt samaks jääma. Lühises anduri puhul peaks midagi muutuma. Aga lihtsam oleks teada selle küttenublaka tüüpi. Saaks ju kohe teada mida ta selle vilgutamisega öelda soovib.
kalle63
külaline

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas kalle63 »

Tegu on Fenix ECOFLOOR komplektiga (kaabel jm kõik ühes kastis olemas). Takistuse mõõtmise kohta ei oska hetkel midagi öelda, kuna ise ei paigaldanud. Kas on mingi võimalus kontrollida anduri korrasolekut?
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Põrandakütte termostaadiga probleem

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Takistuse mõõtmine. Aga neid on erinevaid. Takistus peab muutuma kui ta panna algul näiteks külmkappi ja siis kasvõi näpu vahel soojendada.
Vasta