Eesti energia ja liinid

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Eesti energia ja liinid

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Selline küsimus, kas keegi on asja nuuskinud ja teab midagi?
Ühesõnaga jookseb mu maa peal EE elektriliin, mingi küladevaheline, nagu ka paljudel teist siin.
Sellega seoses on minu maal piirangud nn. keeluvööndis. Miks nii on?
EE on kasumit teeniv ettevõte. Mille kuradi pärast peab see liin minu maa peal olema ja seoses sellega pean ma veel kahju kannatama?
Kas seoses sellega mingit kompi ei saa kusagilt nõuda? Või korjaku üldse oma traadid kokku ja vedagu, kust tahavad!
Samamoodi maanteed j.m.s Hetkel on mu maa maantee ja elektriliini vahel 7000m2. Sellest 6500 on keeluvööndites. :twisted: Kas ei peaks olema vastupidi? Et maa on minu oma ja kui tahan, siis lasen seal liinil joosta, kui ei taha, siis ei lase...
Kas kellelgi on pädevat inffi?

Tänan
Kasutaja avatar
erks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 231
Liitunud: 13 Apr 2005, 08:40
Asukoht: Keset Eestit
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas erks »

Ei ole spets,kuid selline ilus ja tore mõte toimib vist kuskil mujal kui AS Eesti Vabariik :)
ShiiL
külaline

Lugemata postitus Postitas ShiiL »

Minu töökaaslasel oli analoogne teema. Tema kutsus EE mehed kohale, omal saag käes. Ja ütles, et tal on seda maad vaja ning lõikab posti maha või siis hakkab EE renti maksma maa eest, mida tema kasutada ei saa. Kuna EE ei vastanud suurt midagi, siis Toomas ütles, et ok, teeme kokkuleppe - tema ei taha EE-lt midagi ning EE ei võta ka temalt midagi, st. see maja, mis temal selle maa juurde kuulub, selle energia arved maksab EE ise. EE ei nõustunud ning kolis oma liiniga 3 km ringi.

Toomas rääkis ise selle jutu mulle (pole 3-4-s jahimehe jutt) kuid ta ise on paras naljamees ka. 100% sisu õigust ei tea kuid EE oli ära kolinud oma liiniga.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Selline inff laekus. Mida arvata? :roll: http://www.eramets.ee/uudised/?n=881
Kõik see mees lahingusse? :P
Imre
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 246
Liitunud: 25 Okt 2005, 21:52
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Imre »

Iseenesest tervitatud uudis eraomanikule,nüüd EE-l vähe kergem ei pea endale juriste juurde palkama,et need otsiksid olematuid põhjendusi hinna tõstmisex :D
Väga harva saadaval.
Ininene
külaline

Lugemata postitus Postitas Ininene »

Kuradi jama küll, et elekter tuleb mööda traate/kaableid, kellele kuradile neid vaja on, seinast tuleb ju elekter! Kuradi maantee on ees, ei saa ehitada- kellele seda teed vaja on?
Homme, kallid kodanikud, Tartu-Tallinna mnt. keskele kaevan 5m sügavuse ja 20 m laiuse kraavi ja kui keegi tuleb vigisema, ütlen"oma maa, teen mis tahan" korjake oma maantee kokku ja viige mujale. :evil:
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

On üks seadus, kus võib täpsemalt lugeda. Kuid niipalju tean, et vanad liinid said automaatselt servituudi ja kui tahad liinist lahti saada siis palun väga, lahtisaaja rahakoti arvel tõstetakse rahulikult mujale. Ümbertõstmiskulud on üsna kallid.
Kui lahtisaaja omaalgatuslikult kahjustab liini väites , et teen omal maal mis tahan siis liini omanik võib kõik taastamiskulud selliselt ülbitsejalt sisse nõuda.
alates 2009 aastast on maaomanikul õigus saada tema maad läbivate liinide eest rahalist hüvitust.
Kõiki uusi liine on juba mitu aastat tagasi lubatud rajada vaid maaomaniku notariaalsel nõusolekul. Nende rajamisel on maaomanikul õigus saada hüvitust.
R0mm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 20 Apr 2006, 09:33
Asukoht: Tallinn
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas R0mm »

See 2009 aastani seadus on nüüd tühistatud ja seega kehtetu. Hüvitise saamise õigus on nüüd kõigil.
Spetsialist
külaline

Furoori on küllaga, kuid kasu väike...

Lugemata postitus Postitas Spetsialist »

Lõpetame selle arutu kaagutamise ja tutvume vahelduseks seadustega...

ASJAÕIGUSSEADUSE RAKENDAMISE SEADUS
§ 152. Tehnovõrgu ja -rajatise talumine

(1) Omanik on kohustatud taluma tema kinnisasjale või veel kinnistusraamatusse kandmata maale enne 1999. aasta 1. aprilli püstitatud tehnovõrku või -rajatist (kütte-, veevarustus- või kanalisatsioonitorustik, telekommunikatsiooni- või elektrivõrk, nõrkvoolu-, küttegaasi- või elektripaigaldis või surveseadmestik ja nende teenindamiseks vajalik ehitis) sõltumata sellest, kas kinnisasi on vastava asjaõigusega koormatud või mitte. Omanik peab muuhulgas võimaldama tehnovõrgu või -rajatise (edaspidi tehnorajatis) teenindamiseks, remontimiseks ja rekonstrueerimiseks vajalikke töid. Omanik võib nõuda tehnorajatise kõrvaldamist, kui see ei ole enam eesmärgipärasel kasutusel.

(2) Alates 1999. aasta 1. aprillist on tehnorajatise püstitamiseks võõrale kinnisasjale nõutav kinnisasja koormamine reaalservituudi või isikliku kasutusõigusega. Kinnistusraamatusse veel kandmata maale või riigile või kohalikule omavalitsusele kuuluvale maale tehnorajatise püstitamiseks piisab lihtkirjalikust või notariaalsest kokkuleppest maa omanikuga.

Natuke üle on visanud jutud meestest, kes labidaga torujuhtmeid ja saega elektriliine maha on saaginud ja nii oma õiguse on saanud. Tahaks mõnd sellist meest tegelikult ka näha...
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mina tean küll konkreetseid juhtumeid, kus ebaseaduslikult rajatud liini eest on enamusjuhtudel küsitud kopsakaid summasid. Reeglina on ehitaja jõudnud maaomanikuga kokkuleppele, kus ta maksab küsitud summa ja vastutasuks saab notariaalselt kinnitatud allkirja, et liin on nüüdseks seaduslik. Ka tean üksikjuhtumeid, kus klient nõudis ebaseaduslikult ehitatud rajatise kõrvaldamist ja kui ei reageeritud siis oli liin lännud. Ehitaja hingas tollal veel kergelt, sest maaomanik oleks võinud ka kohtu kaudu välja nõuda olukorra endiseks taastamise kulud.
Enamus juhtumeid on siiski vastupidised - liin omab seaduslikku servituuti ja keegi omavolitseja lõhub liini maha ning pärast on tulnud papp lauale visata, et liin tagasi taastada.
Vasta