Õhuliin maha.

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kasutaja avatar
Dolby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 19 Jaan 2006, 22:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Õhuliin maha.

Lugemata postitus Postitas Dolby »

Olemas krunt, mille üle tuleb keskelt õhuliin. Liin läheb kõrval asuvasse majja. Kolm faasi siis. Enne maja läheb kaabel viimase posti juures maa alla. Nüüd oleks vaja see kõik juba kolm posti varem maa alla tuua, et võimaldada kõrvalasuval krundil ehitustöid teha. Muidu segavad.
Küsimus selline. Mis see kõik võib maksma minna? Järsku kellegil kogemusi?
Ma ei ole ehitusspets...!
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Maakaabel ~25 krooni meeter, kaevetööd 200-1000 krooni meeter, kuidas kaubelda oskad ja milline on pinnas. Kaevetöö sõltub ka kohalikest oludest (kui kaugel on traktor jne.). Lisaks vaja kaabli muhv teha, selle hinnaprognoosi ei oska, sest mõni teeb odavalt, teine kallilt.
Kasutaja avatar
Dolby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 19 Jaan 2006, 22:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Dolby »

Kopp olemas. Kaabli hind ei ole ka tappev. Aga kas selle jaoks mingit luba (projekti) mis on kaks kriipsu ja viie kohaline number EEK-e nagu EE-l tavaks on ei ole vaja. Ja õhuliin kuulub Eesti Energiale, või?
Kui sügavale peab liini maa sisse panema? Ja kas seda kõike võib ise korraldada. Teadmiseks veel, krunt Saue vallas.
Ma ei ole ehitusspets...!
Kiku
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 25 Dets 2005, 13:40
Asukoht: Tartu

Lugemata postitus Postitas Kiku »

Me kaevasime ise labidaga, vast mingi 40 sendi sügavusele. Aga Eesti Energiast öeldi, et kui oma maa peal, siis jooksku või mööda maad. Enamus jooksis tegelikult naabri aia tagant, siis tuli ka naabrilt nõusolek võtta. Ja tuttav Eesti Energiast ütles, et neil ei viitsi keegi nii sügavale kaevata. Aga kõige kindlam on ikka Eesti Energiast järgi küsida, mida nõutakse.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kus on lepingus liitumispunkt? Sealt edasi on liin sinu oma, enne seda EE oma. EE osa sa puutuda ei või, enda osa küll. Kelle maa peal liin asub. Kui ei asu sinu maa peal siis sa ei või ette võtta midagi. Kui asub siis kuulub tehtav töö väikeehitise mõiste alla ja projekt ei ole vajalik. Küll nõuab ohutusseadus, et peale tööde lõppu enne uue liini pingestamist peab tehniline inspektor pingestamiseks allkirja andma.
Nii või naa pead katkestuseks EE-ga niikuinii suhtlema või arvad, et sul õnnestub tööliste eluga riskides liin ilma katkestuseta ümber ühendada?
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

minimaalselt pane ikka 50 cm sügavusse, soovitavalt 70 cm.
Ints
külaline

Lugemata postitus Postitas Ints »

Maakaabli hind sõltub kaabli ristlõikest,soonte arvust ja kaabli materjalist (vask kallim,alumiinium odavam).Millise ristlõikega kaablit kasutada sõltub omakorda veetava kaabelliini pikkusest ja naabri peakaitsme suurusest (mida suurem peakaitse ja pikem liin,seda suurema ristlõikega kaablit tuleb kasutada).Ma arvan,et 25.-/m on liiga väike hind.Pead arvestama suurema väljaminekuga.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

asi ei ole nii lihtne kui te siin arvate. Kui tegu on EE liiniga siis ei saa te nii odavalt hakkama. Nagu ma aru saan on vaja 3 postivahet varem see kaabel maa alla viia.
Siin tekivad igasugused problemid. Esiteks tuleb see EE-ga kooskõlastada ja seda ei saa teha ilma rahata. Siis on vaja see kaabel lasta paigaldada mõnel firmal kes on pädev seda tegema ja keda EE tunnistab. Selle juures on ka igasuguseid erinõudeid nagu, et kaabel ei tohi olla mitte lähemal maapinnast kui 70 cm, Peab olema ümbritsetud liivapadjaga, Peab olema paigaldatud kaablikaitselint mis paigaldatakse ca 30 cm maapinnast kaabli peale, kirjadega ETTEVAATUST KAABEL, igasugused allaviigud, kõrid, kaabel ei tohi olla ka vastu posti vaid eraldatud vastavate distants lisaseadmetega kaablil peavad olema ka vastavad otsamuhvid kaitsmaks kaablit niiskuse ja päikesekiirguse eest. Kui teil on vaja 3 postivahet mis on ca 150m siis ei saa te kaablit 25.-m vaid sinna on juba vaja vähemalt 50ruududt kui mitte 70 ruududt kaablit mis mis jääb sinna 35-50.-m . Igasuguseid jätkamismuhve EE ei taha näha seega peaksite kaabli ühes tykis sinna viima kus praegu see vana kaabel kaabel läheb. Kui kaabel maas siis tuleb vaatab kohalik meister selle üle kuidas ja mismoodi on asi paigaldatud ja alles siis saab kinni kraavi ajada, seejärel on vaja ka digijoonis lasta teha ja selle teeb mingi maamõõdubüroo kes on atesteeritud ja keda aktsepteerib EE.

üldkokkuvõtteks niipalju et enne seda kõike on teil ikkagi vaja vastavat EE luba ja mille saamine oleneb kohalikust meistrist ja kuna ise olen selle ala inimesne siis igas Eesti piirkonnas on need meistrite nõudmised liigagi erinevad seega alustada tuleks meistri jutule minekust.
Niisama kaevamisest ja kaablist ja panekust tekitate omale ainult liigseid sekeldusi suue firmaga ja kuna see on suur asutus on seal ka palju tunnustatud advokaate siis ei ole mõtet hakkata mägedega võitlema
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

EE tuleks põlema panna. :x
See on bürokraatia pesa :evil:
Kasutaja avatar
Dolby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 19 Jaan 2006, 22:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Dolby »

krt. Nüüd tuleb välja, et ma ei saagi oma 8000 m2 kinnistule maja ehitada. Kuna üle minu kinnistu jookseb 10 KW kõrgepinge. See on äärest. OK. Sinna alla ma ei saa ehitada midagi. Siis sealt kuhu saaks ehitada jookseb 5 meetri kõrguselt risti üle õhu liin naaber krundile. Maja oleks ainukene loogiline koht ehitada tee äärde kus aga on õhuliin mille tahaks maha kaevata. :evil: :evil: :evil:

Kas EE-l üldse mingeid kohustusi oma klientide ees ei ole?
Ma ei ole ehitusspets...!
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Ints »

to:Dolby

Pean sind veel kurvastama.Otse tee äärde sa ka ei tohi ehitada.On olemas veel mingi teekaitsevöönd,kuhu elumaja ehitada ei tohi.50m tee telgjoonest (kui ma õigesti mäletan).
Kasutaja avatar
Dolby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 19 Jaan 2006, 22:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Dolby »

Ints kirjutas:to:Dolby

Pean sind veel kurvastama.Otse tee äärde sa ka ei tohi ehitada.On olemas veel mingi teekaitsevöönd,kuhu elumaja ehitada ei tohi.50m tee telgjoonest (kui ma õigesti mäletan).

See tee on oma krundi sisene.
Ma ei ole ehitusspets...!
Ints
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 452
Liitunud: 26 Veebr 2006, 19:43
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas Ints »

Siis on teine asi.Seal piirangut ei tohiks olla.
Vasta