Alumiinium ja vaskjuhe kokku

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
audi555
külaline

Alumiinium ja vaskjuhe kokku

Lugemata postitus Postitas audi555 »

Oleks tahtmine siis mustamäe korterisse pesumasin paigaldada, ja nu seinas al-juhtmed, aga oleks vaja natuke juhet edasi ka vedada, ja nu tänapäeval ainult vaskjuhet ju saada, päris kokku ei tohi vist juhtmeid panna, tekib keemiline reaktsioon, aga on kellegil kogemusi, kuidas vaske ja alumiiniumit kokku ühendada?

Ja teine asi, kui pesumasinal maandust vaja, ja nu tavalisels seinapesas ju ainult 0 ja faas, kas maanduse võib nulli ühendada, olen kuulnud, et sageli ühendatakse maandus nulli kilbis?

Ja kas see tavaline mustamäe al-juhe peab üldse pesumasinat vastu, peaks ju teoreetiliselt pidama, tavapesumasin 2000 W ju ainult
sundehitaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 29 Aug 2005, 15:49

Lugemata postitus Postitas sundehitaja »

Alumiiniumit ja vaske tõepoolest pole soovitav otse kokku ühendada.Pane karp vahele ja karpi klemmliist kus teed ühendused.Vaata ,et Al juhet liiga kõvasti ei keera,võib murduda.Mis maandusesse puutub siis see ,mida pakud nimetatakse nullistamiseks ja omal ajal seda ka kasutati.Tegelikult soovitan elektrikilp lahti teha ja vedada eraldi maandusjuhe, sest kilp ise peab olema maandatud.Teisest küljest kui kilbist maandusjuhtme vead, siis on kohe targem vedada vannituppa eraldi liin pesumasinale.Nii on kõige ohutum.Kui aga otse kahe juhtmega paned siis Al peab vastu küll.Ta on ülekoormusele mõne võrra vastupidavam kui vask kuid kruvide all olevad ühendused annavad ülekoormuse korral aja jooksul järele.Tekivad sädelused halva ühenduse kohal ja see on ohtlik.Paneelmaja Al puhul ei tohi Sul pesumasina töötamise ajal muud koormust selle liini taga olla, siis võib tõesti juhe soojaks minna,sest nende majade ehitamise ajal ei nähtud undki sellest mis praegu olemas.Isiklikult soovitan soojalt eraldi liini.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Lisaks, et alumiiniumi ja vaske saab kokku panna hülssimise teel. Müüakse spetsiaalseid hülsse selle jaoks. Kuid kruviliide peaks üsna hea samuti olema.

Muidu tüüpkorteris on nõuka ajal vann kohustuslikult maandatud. sealt saaksid sobiva maa. Kuid iseehitajatest KÜ-d ja muud toruluksepad on suures plasttorude vahetamise maanias KÜ keldris torud plastikute vastu vahetanud (kuigi see on elektriohutuse seaduse alusel keelatud) ja seega võid saada vastupidise efekti - ehk teed vannist surmarelva. Järgmisena soovitan pigem radikat, sest nende kallale pole tavaliselt veel jõutud ja seal pole nii suur oht surmarelva näol. Paneelmajade armatuur on tihti ka maandatud, teinekord saab sinna ühendada. Kõige lollikindlam oleks ikkagi koridori kilp üle kaeda ja kas seal on maandus olemas.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kalvis, mis hülsse silmas pead, kas neid mis muidu kiuliste juhtmete puhul kasutatakse, enne kui kruvi alla läheb....või midagi spetsiaalsemat

Vanniga see jama, et ka püstikute torud juba plasti vastu vahetatd ja maandust ei kuskil vist, vanasti oli jah toru küljes, a enam pole sellel nagu suurt mõtet, kuna toru on korterist edasi plastist.

Samas tegelt köögis el-pliit, sellel peaks maandus vist olema, a ma ei tea kas viitsiks ühte eraldiu soont nii kaugele wedada

Kokku ühendamist mõtlesin, kuna sõber teadis rääkida, et enamus kohtades on kilbis nagu nii maandus 0-i lükatud, aga samas ise mõtlesin, et kui 0-juhtmesse ka läbi pesumasina mootori mähise natukene faasi satub, siis terve korpus kohe vooluall

Samas, kelle asi need korterisisesed juhtmed on, korteriomaniku või ühistu, mul kapis uus süsteem, tavajuhtmetele 16 A kork ja pliidile 40 A ebanormaalne ju, need al-juhtmed seda 16 võib-olla peavad, kuid pliiti küll mitte
sundehitaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 29 Aug 2005, 15:49

Lugemata postitus Postitas sundehitaja »

Vene ajal nullistamine tähendas ,et seadme korpus mis praegu peaks olema kolmanda (kolla-rohelise) juhtme küljes ühendati nulli (praegu sinine juhe) külge seadme sees ja edasi läks kaks juhet kilpi.Kilbis ,kui ta on maandatud ,on null ja maa tõepoolest elektriliselt koos,kuid nullid veetakse nulli liistu ja maad maandusliistu külge.Lisaks kui pannakse plasttorud peaks vedama piki plasttoru maanduse vanni,kraanikausi vms.külge vältimaks staatilisest elektrist tekkivaid laenguid.Radiaatorite vannide jne kaudu maandamine võib olla üsna ohtlik ,kuna torud võivad keldrites olla vahetatud,ühendused maja armatuuriga roostetanud või kõrgenenud takistusega.Kui näed kilbis kolla-rohelist juhet ,siis vea maandus sinna ja ei pea kartma oma pesumasinat.
audi555
külaline

Lugemata postitus Postitas audi555 »

aga pesumasina puhul maanusest loobumine on väga julm tegu we?
sundehitaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 112
Liitunud: 29 Aug 2005, 15:49

Lugemata postitus Postitas sundehitaja »

On küll.Pesumasin on siiski seade ,mis kasutab vett ja igasugune tihendi,torukese vms. leke, katkemine,võib kergesti viia korpuse pinge alla.Lisaks on pesumasina esine tihtipeale märg mis on erti halb kui korpus peaks pinge alla sattuma.Maanduse korral lendab ainult kaitse välja ,selle puudumisel saad kõvasti väristada.Riskida võid mõne kuivema seadmega.Võibolla aastaid ei juhtu midagi,aga kui ükskord juhtub annab ikka kiruda küll kui ellu jääd.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Vaata, kui keegi on terasest torud asendanud plastikuga ja maandust pole vedanud siis on tegemist ebaseadusliku isetegevusega. nimelt kehtiv vana projekt nägi ette veetoru kasutamist vanni maandusena ja torude renoveerimise tööde käigus ei tohi maandamist ära unustada (unustamine tähendab seaduse rikkumist). Põhimõtteliselt on sul õigus Tehnilise järelvalve inspektsiooni kaevata niikaua, kuni ühistu veab maanduse (alternatiiv on juhatusel saada trahvi). Aga TJI liigutab oma peput alles viimases hädas ja nende taganttorkimine nõuab valdkonna tundmist (ega sealsed ametnikud lollid pole). Mul õnnestus igatahes lõpuks tulemus saavutada aga mul on ka vastav pädevus elektrialal olemas.

Mis puudutab hülssimist siis on jah ettenähtud spetsiaalhülss (vase otsal on seest vasetatud), kuid praktikas võib siiski kasutada suvalist.
traxx
külaline

kas see...?

Lugemata postitus Postitas traxx »

OK, klemmliist... Kas see plastist ,kus klemmid on eraldi, ja juhtmeots läheb sirgena kruvi alla, sobib, või peab olema miski kuhu juhe läheb silmusekujuliseks keeratud otsaga kruvi alla ?
rihoe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 06 Mär 2007, 14:28

Lugemata postitus Postitas rihoe »

Peaasi, et nad kokku ei puutu ja kruvid korralikult kinni on keeratud.
Kui sa juhtmete otsas rippuma ei hakka, siis ei pea silmuseid tegema
ketas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 202
Liitunud: 11 Mär 2007, 18:28
Asukoht: Saue / Tallinn

Lugemata postitus Postitas ketas »

On soovitatud ikkagi alumiinium kahekorra keerata ja veel määret ka panna. Näiteks Ensto SR-1.

Ja klemmliistus puutub ikkagi vask alumiiniumiga kokku. On need ju vasest torud kus on rauast kruvid sees. Tsingitud isegi.

Üldsegi tuleks selline väikese ristlõikega alumiinium kuradile saata. Eriti veel selliste voolude juures nagu 9-10A. Nalja võiks siiski mujal teha.
Vasta