Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kasutaja avatar
Builderman
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 30 Apr 2008, 19:50

Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas Builderman »

Tervist! Kas keegi oskaks soovitada parimat puuri või lahendust harutoosi aukude puurimiseks betoon seina,kus võib ette tulla ka armatuuri.Sellist puuri ,mis ka edukalt seina läheb ning peale esimest puurimist prügikasti ei lenda.Ette tänades vastanuid.
xxNIMETUxx
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 823
Liitunud: 24 Jaan 2006, 16:14
Asukoht: Tartu ja kogu Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas xxNIMETUxx »

teemantfrees, hind oleneb kvaliteedist- 800 kuni 2000.-
lihtsa on pöörduda tööriista rendi poole kui sul ainult korraks vaja
vee- ja küttesüsteemid, ventilatsioon, soojuspumbad, elekter, kodumasinad/seadmed: müük, projekteerimine, hooldus, remont 58367067 spegrupp@gmail.com
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas mg3 »

Kasuta laenutust, kui üks maja. Armatuuri kohta küsi nende käest, mu meelest oli seal kunagi teemantketta reklaam, kus väideti, et seda ei pidurda miski.
Seda ka, et selline freesimine vajab korralikku trelli - säästukatel läheb mootor, võimsamal DWT annab reduktor järgi ning lahjematel Makitadel hakkkab sidur(?) tööle. Hilti puurvasar on näieks pädev.
elektritööd ja projektid
juss
külaline

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas juss »

Mul ka teemaga seotud küsimus. Millega toosi seina kinnitate? Kahe augu pärast poest kipsi kotti tuua ei tahaks. Kas keegi pesa küljes olevate metall-kõrvadega on kinnitanud (päris ilma toosita)? Kas jääb pidama või kukub poole aasta pärast seinast välja?
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 359
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas tcumen »

juss kirjutas:Mul ka teemaga seotud küsimus. Millega toosi seina kinnitate? Kahe augu pärast poest kipsi kotti tuua ei tahaks. Kas keegi pesa küljes olevate metall-kõrvadega on kinnitanud (päris ilma toosita)? Kas jääb pidama või kukub poole aasta pärast seinast välja?
Olen mõnes poes näinud ka väikseid, 5 kg kotte, ei pea ju suurt ostma.
Kui Sul seal pesas ikka liikumist ka on, siis palja betooni/krohvi sees ei püsi need tõesti kaua.
Viimati muutis tcumen, 02 Juun 2008, 20:32, muudetud 1 kord kokku.
antonio1
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan 2008, 16:08

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas antonio1 »

tcumen kirjutas:
juss kirjutas:Mul ka teemaga seotud küsimus. Millega toosi seina kinnitate? Kahe augu pärast poest kipsi kotti tuua ei tahaks. Kas keegi pesa küljes olevate metall-kõrvadega on kinnitanud (päris ilma toosita)? Kas jääb pidama või kukub poole aasta pärast seinast välja?
Olen mõnes poes näinud ka väikseid, 5 kg kotte, ei pea ju suurt ostma.
Kui Sul seal pesas ikka liikumist ka on, siis palja betooni/krohvi sees ei püsi need tõesti kaua.
Freesid toosile ava, lased avasse natuke makroflexi, surud toosi õige kauguseni-servad seinaga tasa, kui vaht kuivanud lased toosipõhjast seina 5se või 6se puuriga veel ühe augu, millesse paned vastava tüübli ja nt kipsikruvi, pingutad kruvi vajaliku kauguseni..peaks hea saama
küsija
külaline

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas küsija »

tere

veel üks küsimus sellesse teemasse.
toose on palju. :) millise läbimõõduga toose tavalislt kasutatakse kiviseina? ( n krohvitoosid) ja millist freesi nende jaoks vaja on ( läbimõõt ) ? .
sügavs sõltub sellest mis sinna sisse tuleb. huvitab just läbimõõt ...
antonio1
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan 2008, 16:08

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas antonio1 »

küsija kirjutas:tere

veel üks küsimus sellesse teemasse.
toose on palju. :) millise läbimõõduga toose tavalislt kasutatakse kiviseina? ( n krohvitoosid) ja millist freesi nende jaoks vaja on ( läbimõõt ) ? .
sügavs sõltub sellest mis sinna sisse tuleb. huvitab just läbimõõt ...
kuna hea frees maksab palju, siis mina ostsin sellise millega saab ka ühendatavatele avasid lasta..73mm
küsija
külaline

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas küsija »

tere

tänud läbimõõdu nõustamise osas :hello:

veel üks juhm küsimus. rendihinnad on millimeetrites. kui on vaja teha kuskil 40 auku silikaati, palju see frees kuluda võiks ?
et teaks, kas tasub rentida või on mõistlikum osta.
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas mg3 »

Rendi koos trelliga - ise olen 650.- DWT(750W) reduktori sodiks lasknud - Columbiat oli vaja augustada ja kaasas olnud Makital hakkas väändepiiraja tööle.
elektritööd ja projektid
Imelik
külaline

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Columbia ja raudbetooni puhul peaks kasutama juba vähemalt 4 teraga freesi (a la 2000 EEK) ning trell peaks olema ka korralik profitööriist (näit. Metabo puurvasar 1050W ,soodushind oli vist 5000EEK).
Tavalist kiviseina saab ka 3teralise freesiga (a la 800 EEK) ja 750W trelliga (kuid trell peab olema ikkagi korralik) Tavaliselt vastab freesi hind tema kvaliteedile. NB freesimisel on oluline ka õige pöörlemiskiirus (vastavalt materjalile, küsi müüja või rentija käest ). Kui need kolm komponenti on õiged siis võtab nagu saia. Kulu oleneb freesist ja seina materjalist.
Endal läks ühes korteris (raudbetoon) neid odavamaid 2tk + palju aega, teises ei saanud ühest kallimast jagugi, aga eks vigadest õpitakse :D
Volli
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 122
Liitunud: 29 Okt 2007, 15:03
Asukoht: PL
Kontakt:

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas Volli »

Ise tegin omale Õika kortermajas kõik vajaminevad augud "uued",mingi veerandsada ja suts peale tuli teisi ,päevaga. Freesiks oli 72mm teemantfrees ,tööalaselt olemas. Ei tahtnud teine kuidagi minna niisama sinna 75-nda aasta nõuka betooni . Lasin algul tsentriava 8-ga ette ,siis freesiga ümmargune jutt peale ja juti seest ,kõigepealt 110mm pikkuse 5-sega põhjani mööda ringi nii u. sendiste vahedega ,seejärel 8-sega samadesse aukudesse ja lõpetuseks freesiga järgi:läks suhteliselt nagu võisse. Ainuke jama kogu ürituse juures oli ,et naabril ei pidand närvid peris hästi vastu õhtuni ja läks rääkimiseks,mul õnneks oli juba selleksajaks peaaegu kõik tehtud.Täitsa teostatav projekt tegelikult,sedaenam ,et paneelmaja seintes jooksevad tühimikud kust on hea juhtmeid vedada,tuleb ainult teised ülesse leida,suht loogilidelt lähevad ja ise kasutas kõik ära.Piisavalt pädeva freesi saab alla tonnat ,või siis rendist,minuoma küll eriti ei kulunud.
garmont
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 09 Mai 2007, 12:45
On tänatud: 1 kord

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas garmont »

veel üks juhm küsimus. rendihinnad on millimeetrites. kui on vaja teha kuskil 40 auku silikaati, palju see frees kuluda võiks ?
et teaks, kas tasub rentida või on mõistlikum osta.
Lasin rendifreesiga 2-3 auku tuhaplokki ning ühe punasesse tellisesse, kulu oli 0,2 mm - kahtlaselt palju minu arvates, või on see normaalne? Rahaliselt oleks olnud mõistlikum kõige odavam (200 ringis) frees osta, sest hiljem on vaja paar tuhaplokiauku lisaks teha.
mg3
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 17 Apr 2007, 18:03
Asukoht: Tartu
On tänatud: 2 korda

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas mg3 »

hiljuti tegin kettaga, ~10m lõiget, armeritud betoonplaati (10cm põrandaplaat). Kettakulu 0.2 mm... Cramost
elektritööd ja projektid
küsija
külaline

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas küsija »

nii. vahepeal olen niipalju targemaks saanud , et mõtekas on niipaljude aukude jaoks osta. ja et eri materjalide puhul tuleks kasutada einevat kiirust ja erinevat freesi . ketaste puhul täheldasin nn pehme kivi ja kõva kivi kettaid.(ei tea kas teemantosa viimistlamises miski vahe ? ) viimasega olen üsna palju ( meetreid ei oska momendil öelda, üle 20 kindlasti ) silikaati lõiganud... kulub. aga jagub veel. ennem ei mõõtnud paksust, nii et kulumise hulka ei tea. samas need eriti pehmed "kulumiskettad" ( need mustad, metalli ja kivi omad ) lausa silmnähtavalt "sulasid". Kokkuvõtteks : poodi freese uurima :D
Kasutaja avatar
Builderman
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 30 Apr 2008, 19:50

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas Builderman »

garmont kirjutas:
veel üks juhm küsimus. rendihinnad on millimeetrites. kui on vaja teha kuskil 40 auku silikaati, palju see frees kuluda võiks ?
et teaks, kas tasub rentida või on mõistlikum osta.
Lasin rendifreesiga 2-3 auku tuhaplokki ning ühe punasesse tellisesse, kulu oli 0,2 mm - kahtlaselt palju minu arvates, või on see normaalne? Rahaliselt oleks olnud mõistlikum kõige odavam (200 ringis) frees osta, sest hiljem on vaja paar tuhaplokiauku lisaks teha.
Tere!
Rentisin CRAMOst 72mm augu puurimiseks teemant puuri koos trelliga(harukarbifrees) ja soonte jaoks soonefreesi.Soonefrees lõikas vana paneelmaja betoonseina(mega kõva) enam vähem kui seepi.Pandi ka uued kettad peale.Kokku freesisin u.10m ja kulu oli kokku kahe ketta peale 0,3 mm ja 60eek.Harukarbifrees valmistas mulle suure pettumuse.Tahtsin teha 25 auku aga kohe peale esimest auku tundsin,et ma ei suudaks elu sees neid ära puurida selle puuriga. No suru nii ,et silmad punnis,et auk sisse saaks.Iga 10 sekundi tagant ma jahutasin freesi vees,muidu oleks põlema läind. Kokku 11 auku suutsin suure vaevaga ära teha.Samas teemandikulu oli naeruväärselt väike - 0,2mm ja 75eek.Kokku läks kogu möll 7 tundi ja kõige hinnaks kujunes 780eek.
Silikaati on tunduvalt kergem neid auke teha.Mina ostsin kunagi Espaki poest mingi kollase harukarbifreesi,mille äärtel oli teemandi puru.Silikaati tegi see väga ruttu augu sisse.Maksis 60eek .Selle sama freesiga tegin ma ka sellesse samasse betooni ühe augu,kaaslane valas pudelist vett peale ja läks küll,kuid suure energiakaoga.Tuhaplokki on see frees ideaalne(rauafrees puurib samuti lõdvalt),võid eluaeg neid sinna puurima jäädagi:)Seega osta parem paar kolm samust freesi ja jäta rentimine sinna paika,tuleb odavam.
Rentimise kohapealt oli see imelik,et harukarbifreesil puudus keskel puur,mis masinat paigal hoiab.Puurisin enne sooned ette just selle 60eek maksva freesiga,sest muidu poleks ma midagi teha saand.
Kasutaja avatar
Builderman
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 30 Apr 2008, 19:50

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas Builderman »

juss kirjutas:Mul ka teemaga seotud küsimus. Millega toosi seina kinnitate? Kahe augu pärast poest kipsi kotti tuua ei tahaks. Kas keegi pesa küljes olevate metall-kõrvadega on kinnitanud (päris ilma toosita)? Kas jääb pidama või kukub poole aasta pärast seinast välja?
Kipsikott(5 kilone) maksab nii vähe,et tasub ikka osta ja sellega panna,Saad mega ruttu toosi kinni.Ja alati on aukude täiteks kipsisegu võtta,mis kivineb minutitega.
Imelik
külaline

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Builderman kirjutas: Harukarbifrees valmistas mulle suure pettumuse.Tahtsin teha 25 auku aga kohe peale esimest auku tundsin,et ma ei suudaks elu sees neid ära puurida selle puuriga. No suru nii ,et silmad punnis,et auk sisse saaks.Iga 10 sekundi tagant ma jahutasin freesi vees,muidu oleks põlema läind.
Siis oleks saand Volli soovitust rakendada (augud ette mööda ringi). Olen ise ka rakendanud kui ei lähe (toimib). Freesi karastada ei maksa (mõeldud ikkagi kuivpuurimiseks). Ilmselt ikkagi vale frees ja valed pöörded (kuigi see töö ei olegi kergete killast ja soonefreesimine viib kuulmise kui klappe peas pole :wink: )
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

garmont kirjutas:
veel üks juhm küsimus. rendihinnad on millimeetrites. kui on vaja teha kuskil 40 auku silikaati, palju see frees kuluda võiks ?
et teaks, kas tasub rentida või on mõistlikum osta.
Lasin rendifreesiga 2-3 auku tuhaplokki ning ühe punasesse tellisesse, kulu oli 0,2 mm - kahtlaselt palju minu arvates, või on see normaalne? Rahaliselt oleks olnud mõistlikum kõige odavam (200 ringis) frees osta, sest hiljem on vaja paar tuhaplokiauku lisaks teha.
Rendi vennad (Ramirent) ütlesid kunagi, et mida pehmem materjal (Fibo, Aeroc, tellis), seda kiirem freesi kulumine. Ostsin soone freesi jaoks omale lausa oma teemant kettad - tuleb odavam, kui maksta kulu mm kinni :amen:
Viimati muutis Rostfrei, 28 Juun 2008, 16:16, muudetud 1 kord kokku.
antonio1
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan 2008, 16:08

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas antonio1 »

Rostfrei kirjutas:
garmont kirjutas:
veel üks juhm küsimus. rendihinnad on millimeetrites. kui on vaja teha kuskil 40 auku silikaati, palju see frees kuluda võiks ?
et teaks, kas tasub rentida või on mõistlikum osta.
Lasin rendifreesiga 2-3 auku tuhaplokki ning ühe punasesse tellisesse, kulu oli 0,2 mm - kahtlaselt palju minu arvates, või on see normaalne? Rahaliselt oleks olnud mõistlikum kõige odavam (200 ringis) frees osta, sest hiljem on vaja paar tuhaplokiauku lisaks teha.
Rendi vennad (Ramirent) ütlesid kunagi, et mida pehmem materjal (Fibo, Aeroc, tellis), seda kiirem freesi kulumine. Ostsin soone freesi jaoks omale lausa oma teemant kettad - tuleb odavam, kui maksta kulu mm kinni :amen:
suuri freese ainult kasulik rentida minu arvates, kui juba ise neid toosi auke lased ja elektrit teed, siis suure tõenäosusega teed seda veel kunagi niiet kasulikum ikka osta
Kasutaja avatar
Builderman
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 30 Apr 2008, 19:50

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas Builderman »

Imelik kirjutas:
Builderman kirjutas: Harukarbifrees valmistas mulle suure pettumuse.Tahtsin teha 25 auku aga kohe peale esimest auku tundsin,et ma ei suudaks elu sees neid ära puurida selle puuriga. No suru nii ,et silmad punnis,et auk sisse saaks.Iga 10 sekundi tagant ma jahutasin freesi vees,muidu oleks põlema läind.
Siis oleks saand Volli soovitust rakendada (augud ette mööda ringi). Olen ise ka rakendanud kui ei lähe (toimib). Freesi karastada ei maksa (mõeldud ikkagi kuivpuurimiseks). Ilmselt ikkagi vale frees ja valed pöörded (kuigi see töö ei olegi kergete killast ja soonefreesimine viib kuulmise kui klappe peas pole :wink: )
Nõustun sinuga,et oleks võinud augud ette puurida.Ei tulnud pähe selline idee.Lugesin Volli teemat alles pärast tööde tegemist.Samuti kahtlesin ,kas tasub puuri jahutada aga puur hakkas juba tuld andma ja muud ei jäänud üle.Tahtsin teha mitu auku järjest ,et pistikud kõik seina sisse panna.Tagantjärgi mõtlen,et ehk oleks suure rellakaga kergem olnd sooned ette lõigata ja siis sisu välja piigata.
Volli
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 122
Liitunud: 29 Okt 2007, 15:03
Asukoht: PL
Kontakt:

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas Volli »

Kui on kõrvuti 3 ja + auku siis on asjalik alati ,olenmata seina materjalist, otsmised augud puurida ja vahe relakaga soonida ning piigiga tühjaks lasta.
el.mees
külaline

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas el.mees »

Kui frees betooni ei võta tuleb ära teritada st. natuke midagi pehmet puurida näiteks aerocit või fibot, siis kulutab natuke metalli ja uued teemantid tulevad välja. Auke ette puurida ka ei ole soovitav, võib mõne hamba lahti murda.
Pehmemate kivide jaoks kasuta parem kõvasulam hammastega freesi tuleb odavam osta ja kestab kaua.
Freesi suurus tuleb võtta tooside järgi mida kasutad mitte lambist varuga, pärast lihtsam toose paigaldada, saavad täpsemalt ja vähem kipsiga jamamist.

Ning kõigile oleks parem kui laseksid selle töö spetsialistil ära teha.
joosu
külaline

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas joosu »

Pehmemate kivide jaoks kasuta parem kõvasulam hammastega freesi tuleb odavam osta ja kestab kaua.
täpselt nii ongi - 600 eeguse freesiga olen teinud juba 4 fibost maja ja kindlasti tuleb neid veel..
cave
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 12 Aug 2012, 16:48
On tänanud: 3 korda

Re: Betooni sisse harutoosi augu puurimine

Lugemata postitus Postitas cave »

Ühest asjast ma ei saa aru. Kui teha betooni toosi jaoks auku, siis see pruur või frees lõikab augule servad aga põhi peaks ju kinni jääma. Kuidas selle klotsi sealt siis kätte peaks saama?
Vasta