Püstlaudis poorbetoonseinale, lahenduse lihtsustus.

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Püstlaudis poorbetoonseinale, lahenduse lihtsustus.

Lugemata postitus Postitas macintosh »

Pilt
fassaad.png
fassaad.png (147.08 KiB) Vaadatud 3238 korda
Kirjandus ütleb, et sulundiga püstlaudise korral on alati vaja teha topeltkarkass, vertikaalne ja horisontaalne. Muidu ei saa fassaad (piisavalt) tuulduda. Horisontaalne karkass peab olema seinale mitte lähemal kui 15mm (mõnes kohas mainitakse ka distantsi 12mm). Siit idee: kui asendada poorbetoonist seinale kinnitatav püstkarkass 15mm paksusest niiskuskindlast vineerist distantsklotsiga?

See annaks kaks võitu:
a) kinnituse saab teha vaid ühe kruviga iga 400-600mm tagant (väheneb tööaeg)
b) sein tuleb õhem

Kas see oleks toimiv idee, mis võiksid olla puudused või kitsaskohad?

Teine idee, mis minu tähelepanu köitis on väljalõigetega horisontaalne latt. Sellie asja tegemine ehitusplatsil on ilmselgelt liiga töömahukas. Lisaks tekib mul küsimus, et kas sellisel juhul on tuulutus piisav?
horisontaalne.jpg
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Püstlaudis poorbetoonseinale, lahenduse lihtsustus.

Lugemata postitus Postitas aero »

Õhema seina saaksid ka õhema püstlauaga. Töö aja kohta peaksid ehitajalt küsima. Miks sa arvad, et väikeste klotside kasutamisel võib kinnitusvahendite arvu vähendada? Tee hoopiski moodne 45° laudis ja pole topeltkarkassi vaja.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Püstlaudis poorbetoonseinale, lahenduse lihtsustus.

Lugemata postitus Postitas ping »

Mina ja teised loomu poolest laisad inimesed ei saa aru, et miks peaks ajas stabiilse (kivimaterjali) katma bioloogilise (ajas laguneva), perioodilist hooldust vajava (ülevärvimine) ja "lühikese elueaga" (neljanda värvimise asemel väljavahetamine), laudisega katma?

Suletud pooridega "mitte läbipuhutav sein" ei vaja eraldi tuuletõket (vanad narva plokid olid avatud pooridega ja "läbipuhutavad").

Ma ei oota vastust, lihtsalt mõttetera omal korduvalt läbikäidud mõtteteema kohta.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
macintosh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 288
Liitunud: 01 Aug 2010, 21:27
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Püstlaudis poorbetoonseinale, lahenduse lihtsustus.

Lugemata postitus Postitas macintosh »

kunn24 kirjutas: 02 Mär 2020, 11:19 ...
Täpsusta palun, mida sa pead silmas sik-sakina katkestamise all. Kinnituseks on mõeldud "hõreda keermega" kergbetoonkruvi 8x160mm.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4423
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Püstlaudis poorbetoonseinale, lahenduse lihtsustus.

Lugemata postitus Postitas ping »

kunn24 kirjutas: 02 Mär 2020, 11:19 ... Mitte ükski tüübel selles õieti ei püsi. Või pead hakkama sinna hirmkalleid pikki ja jämedaid tüübleid toppima, nii 1-2 € tk. Kui mu mälu ei peta, siis ise ma nöökisin voodri alusroovi kinni nendega: https://www.bauhaus.ee/lengituubel-fisc ... 20-mm.html Kuid see läks Classic-u külge, Ecoterm on sellest veel pehmem. Bauroc--i enda jutt: https://bauroc.ee/ehitajale/kinnitustarvikud/
Sellel tüüblil pole kirjas, et sobiks poorbetoonile, ehk valed asjad ei toimi olenemata jämedusest.
Lengitüübel Fischer 8 x 120 mm
Tüüblid sobivad betoonile, tellisele ja kiviseinale. Tüübleid on kerge paigaldada. Juhend pakendis.

Kindlasti ma ei soovita kasutada selliseid puurotsaga kruve:
https://www.janere.ee/wp-content/upload ... 00x900.jpg
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta