Välistrepi ehitus

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
pillekas000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 30 Juul 2019, 16:07

Välistrepi ehitus

Lugemata postitus Postitas pillekas000 »

Tere. Mul on küsimus. Kui mul on välistrepp ukse ees (varikatuse all) praegu betoonist (selle peale olid enne plaadid, mis katki läksid ja lahti tulid), sellel on 1 aste + platoo, siis kuidas oleks seda kõige kenam, odavam ja lihtsam katta? Plaatida enam ei tahaks, sest kuuma/külmaga tulevad need pikapeale lahti. Mõtlesin panna betoonile puidu, nagu terrassi. Praegu on tarvis teha veel kalle ehk valada miski kiht peale. Terrassilauad peaks siis reikade peale panema. Kuidas neid reikasid panna, kas paneks nüüd kohe need paika ja siis valaks reikade vahele betooni kalde tegemiseks või peaks enne kalde tegema ja siis reikad peale? Kui kruvidega/tüüblitega lasta augud betooni sisse, kas vihmavesi ei või sealt august betooni murendama hakata? Või kui praegu reikad panna ja siis valu nende vahele, kas seal valu ja puidu vahel ei hakka vesi kogunema ja halba tegema?
Või on kellegil üldse mingit muud ideed, kuidas võiks välistrepi esise teha?
Tänan vastajaid.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Välistrepi ehitus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pillekas000 kirjutas: 30 Juul 2019, 16:24 Või on kellegil üldse mingit muud ideed, kuidas võiks välistrepi esise teha?
Minu mälu järgi vähemalt Raebetoon kunagi valmistas trepiplaate(ka tellija mõõtude järgi) "pesubetoonist" ehk trepiastmetele mõeldud plaadid, milledesse oli "uputatud" graniidikillustik. See variant peaks olema suht lollikindel ja ka talvel ohutum sellel kõndida kui viitsid puhastada. ;) Märksõnaks "pesubetoon". Uuri ise edasi!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Välistrepi ehitus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Võibolla kasutati plaatimiseks miskit kehva segu. Küll kõndinud plaaditud treppidel, enamusel on aastakümneid plaadid kinni. Plaatimine on oluliselt lihtsam tegevus kui uue trepi valmistamine.
Vasta