EPS Silver + tume krohv = katastroof?

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
Lemps999
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 04 Veebr 2018, 14:34
Asukoht: Tartu

EPS Silver + tume krohv = katastroof?

Lugemata postitus Postitas Lemps999 »

Tere

Kohe-kohe hakkan siis EPS Silverit krohvima ja viimasel hetkel jäi Facebookis silma ühe ehitusblogija postitus, kus tuli välja, et EPS Silver ja tumedam krohv ei sobi kohe üldse kokku. Väidetavalt hakkab maha kooruma..

Oskab siin keegi seda väidet toetada, ümber lükata või anda nõu kuidas siis ikkagi EPS Silverile tumedam krohv peale saada?

Parimat!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 6814
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 166 korda
On tänatud: 257 korda

Re: EPS Silver + tume krohv = katastroof?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Selleks, et kuulujutte ümber lükata, on liiga vähe infot. Kas kõik etapid olid ikka tehtud õigesti, kasutatud süsteemseid ehk ühe tootja materjale? Kui tellija ja töövõtja soovivad optimeerida ja töövõtja kasutab tellija nõusolekul eeltööde igas etapi(EPS-i krunt, armeerimissegud, krunt) jaoks kõige odavamaid materjale ja nähtavaks jääb mitte kõige odavam lõppviimistluskrohv, siis materjalide vahel võib vabalt tekkida konflikt. Kompetentse ja sõltumatu järelvalve jaoks raha raiskamine on mõtetu kulutus ja tulemuseks on kuulujutud feissbuukis. Kurb kui optimeeritakse ja pärast süüdistatakse materjale. Aga vabalt võis viga olla nii tellijas ka tegijas ja nende koostöös.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
mõte
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 53
Liitunud: 23 Dets 2018, 21:53
On tänatud: 6 korda

Re: EPS Silver + tume krohv = katastroof?

Lugemata postitus Postitas mõte »

Tumeda tooniga krohv EPS soojustusega fasaadil pidi nõudma kvaliteetseid elastseid krohve, kuna päikse käes läheb pinnatemperatuur väga kõrgele. Tõenäoliselt jääb eluiga lühemaks kui sama marki heledal krohvi puhul.
Rahvas räägib, et EPS silver pidi paisuma päikse käes, näiteks pätsidega keeruline panna, kus päike peale paistab, tulevad lahti.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 101 korda

Re: EPS Silver + tume krohv = katastroof?

Lugemata postitus Postitas keemik »

EPS Silverit otsese päikese käes ei tasu seina panna. Sai sellega vaeva nähtud - ehitaja pani 20 plaati seina, ma õhtul koju jõudes korjasin lahtiselt nad uuesti ära. Plaadi mõõdud muutusid ja naket enam ei tekkinud.

Tumeda krohviga on see, et isegi mingi krohvi tootja (Caparol?), kirjutas kodulehel, et eelistage heledaid toone, kuna tumedad tuhmuvad kiiresti.

Kui jälgida fassaade, mis õhekrohviga tehtud, kipub lagunema just viimistluskrohv, mis tuleb armeerimiskrohvi pealt maha. Armeerimiskrohvi ma pole maha tulema sattunud väga nägema.
Vasta