Vana tellisfasaadi värvimine

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
Katariina18
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 30 Juun 2013, 21:29

Vana tellisfasaadi värvimine

Lugemata postitus Postitas Katariina18 »

Tere

Elame vanas 60ndatel ehitatud "harju seintega" ehitatud majas (saepurusoojustusega puitkarkass, õhuvahe, tellistest välissein). Kuna maja on seest renoveeritud, saepuruga uuesti täidetud ning seintest üsna hea soojapidavusega, siis otseselt maja välisseinte soojustamise peale ei mõtle. Küll aga on see hall tellistest (vist on silikaat tellis?) välissein ilmetu vaadata ning tahaks värskendust ja uut ilmet saada.

Saan aru et klassikalised enimkasutatud variandid selleks puhuks on krohv+värv või laudis+värv. Oleme krohvimise peale ka ise mõelnud, kuid enne vajaks üks teine mõte veidi arutlemist ja lahti seletamist. Nimelt vana tellisseina värvimine. Pole nagu linnapildis eriti selliseid maju kohanud. Ikka kas krohv või laudis või kui selleks võimausi pole siis nagu väikelinnades ikka, iga teine maja ühesugune - vana hall silikaattellistest sein, nagu meilgi.

Küsimus - miks ei otsustata tellisfasaadi värvimise kasuks? Loogika ütleb, et tänapäevaste silikaatvärvide juures oleks see ju lihtne ja kiireim võimalus oma maja välisiilmet värskendada. Kui aga netist sellekohaseid pilte või asjakohast infot otsida, siis ega eriti ei leia et keegi teinud oleks. Miks? Kas hind on kallis? Kas vastupidavus kannatab? Kas krohv+värv on kuidagi vastupidavam ja ilmastikukindlam?

Ootaks arutelu ja selgitusi, aitäh. :)
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 8195
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 182 korda

Re: Vana tellisfasaadi värvimine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ilu on vaataja silmades. Valdavale enamusele sobibki see ilmetu hall tellis.
Olen küll siseruumides (töökoja sein) näinud värvitud tellist, midagi ilusat seal polnud, aga tapvalt kole ka mitte. Välisfassaadi pigem ei värviks.
Siisku su maja soojustus on kehvakene, võibolla kauges tulevikus lisad väljapoole soojustust siis tuleb nagunii uus fassaad ja oled probleemist prii.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 101 korda

Re: Vana tellisfasaadi värvimine

Lugemata postitus Postitas keemik »

Siin ja seal ikka nähtud ning kui valitud sobiv värvitoon, on tulemus päris kena. Ei usu, et see töö ka väga kallis ja silikaatvärv pole ka hingematva hinnaga.
Vasta