Silikaatvoodri plaatimine.

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kavas katta 60-nda aasta silikaatvoodriga maja puidumustriliste hallitooniliste põrandaplaatidega, 200 x 1200, paksus 10.
Millised võimalused, et töö õnnestuks? Mida pean kindlasti kasutama ja mis viisil? Mulle väitis üks plaatiamees, et paljalt servi silikaat voodrile liimimine ei anna püsivat tulemust, kuna silikaatsein imab niiskust ja külmaga viskab plaadid maha.
Iga arutlus ja nõuanne oodatud.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tavalugeja kirjutas: 18 Apr 2019, 21:52 Iga arutlus ja nõuanne oodatud.
Jääks selle plaatijamehega sama arvamusele. Kas sa 15 aasta pärast viitsid mõnda räästa alt ärakukkunud plaati minna uuesti kleepima? Miks sa pead oma hetkeilumeele kohustused lähisugulastele kaela määrima? Või kui nad su selle hetkeilumeele pikalt saadvad ja ütlevad, et see oli sinu tolle aja kindel soov ja tahe, siis mine ja kleebi need ärakukkunud plaadid ise tagasi. 80 aastasena? Ei usu, et maja pärijad sinu sellest praegusest uitmõttest vaimustatud oleks. :scratch: Lammutamist ja utiliseerimist vajavat prahti tuleb liiga palju. Loomulikult saaks hiljem neid plaate kuhugi tee täiteks taaskasutada. ;) Kas su poeg on kuulnud sellest sinu uitmõttest? Kui jah, siis soovitaks tal pöörduda valla sotstöötaja poole. Ehk loeb ka seda foorumit. ;)
Kui sinu poolt palavalt armastatu saadab sind Maximasse piima järgi, siis kiika enne poe poole pööramist peaaegu otse vastas asuva maja välisfassaadi poole. On tehtud teine metallkarkassile, lihtne paigaldada, lihtne plaate vahetada, saab natuke villa vahele panna ja ega silmalegi väga kole kah pole. Agu(veel vist tema ema) maja, noh, uuri tema käest.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kui silikaadi ja kandeseina vahe on tuulduv siis ei juhtu selle plaadiga midagi. Kui ei ole tuulduv siis plaat saab olema aurutihedaks kihiks väga vales kohas ja tõenäoliselt sein laguneb.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

rokikas kirjutas: 19 Apr 2019, 06:50 Kui silikaadi ja kandeseina vahe on tuulduv siis ei juhtu selle plaadiga midagi. Kui ei ole tuulduv siis plaat saab olema aurutihedaks kihiks väga vales kohas ja tõenäoliselt sein laguneb.
Kandesein puitkarkass ja tuulutusvahe ca 3 sm, tuulutusluugidki sees.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Urmas kirjutas: 19 Apr 2019, 01:05
Tavalugeja kirjutas: 18 Apr 2019, 21:52 Iga arutlus ja nõuanne oodatud.
peaaegu otse vastas asuva maja välisfassaadi poole.
Ei meeldi kohe üldse, pole minu stiil ja seda ei arvusta.
Ilu üle ei arutata, ilu üle kakeldakse /vanasõna/
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kui tuulutusvahe toimib ja vundamendist ei pääse vesi seina tõusma siis ei ole nagu põhjust miks peaks silikaat märjaks minema ning lõhki külmuma.
Selle plaatimise plaani puhul teeks mulle muret hoopis see kuidas vuugid lahendada. Meil ju teatavasti talvel -20 ja külmem vahest aga suvel võib seina temperatuur päikese käes ulatuda ... päris päris kõrgele ehk siis soojuspaisumine saab vägev olema. Vuugid tuleks kas tühjaks jätta või täita mingi elastse "möginaga".
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Olen kohanud plaaditud välisseinu. Viimasel ahjuobjektilgi suured uued pinnad. Arvan, et servitellis, 88mm, soojeneb ja jahtub plaadiga suht ühtlaselt.
Pottseppmeister "Kaminahi"
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas T25 »

Ma olen siinkohal nõus mõne eelkirjutajaga, et see välisseina plaatimine on nõmeduse tipp. Mis sel silikaadil viga on, las olla seal nii nagu ta on. Ma saaks aru, kui sa räägiksid silikaadi mahavõtmisest, maja soojustamisest jne , kui antud juhul sa lihtsalt tahad muuta majavälisilmet , kulutades selleks suure summa raha , kuid praktilist väärtust sellisel ehitamisel ei ole mingisugust. See raha jäta pigem kriitilistesse kohtadesse, nagu katus ja küttekehad.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

T25 kirjutas: 19 Apr 2019, 13:48 Ma olen siinkohal nõus mõne eelkirjutajaga, et see välisseina plaatimine on nõmeduse tipp. Mis sel silikaadil viga on, las olla seal nii nagu ta on. Ma saaks aru, kui sa räägiksid silikaadi mahavõtmisest, maja soojustamisest jne , kui antud juhul sa lihtsalt tahad muuta majavälisilmet , kulutades selleks suure summa raha , kuid praktilist väärtust sellisel ehitamisel ei ole mingisugust. See raha jäta pigem kriitilistesse kohtadesse, nagu katus ja küttekehad.
Ma ei küsinud muud kui kuidas oleks hea kinnitada kirjeldatud plaate tellisvoodrile.
Kuidas ma oma raha kulutan, äitäh, otsustan iseseisvalt. Maja on on täielikult renoveeritud, koos uute küttekollete ja uue katusega.
Ootan tehnilisi lahendusi ehitusspetsialistidelt konkreetsele küsimisele.
Disainiküsimuses olen konsulteerinud vastava ala spetsialistidega.
Pottseppmeister "Kaminahi"
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas ping »

Igasuguste segudega aurutiheda kihi tekitamine silikaadi välispinnale murendab silikaatkivi, kui sees pole toimivat aurutõket.
"Pätsikeste" ja lahtiste vuugivahedega on oht väiksem.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

:hello:

Aurutõke siseseinas olemas. Lähtuks sellest, et olemas ka tuulutusvahe. Segu kannaksin tõesti suuremate ja harvemate triipudena. Aga lahtised vuugid ei saa olla hea variant vihma ja lume vastu. Horisontaalvuugid kavatsen teha ca 10-12 mm ja vuugin vinkelrauaga, müüriseguga. Vertikaalid 2 mm, vuugisegu.
Kavatsen ka eelnevalt seina siluda ja armeerida krohvivõrguga. Aga kas see niiskuse suhtes hea ongi... Tean, kuidas selline "ilmatikukindel" korstnaviimistlus on lõhkunud korstnapitsi VAT tellised.
Pottseppmeister "Kaminahi"
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Eelnevalt juba mainiti, et kui on tuulduv vahe olemas siis on sel plaadil välisseinas täiesti kama kas on sees aurutõke või ei ole. Küsija väitis, et 3 cm õhutusvahe on olemas. Ainus soovitus oleks korralik plaatimissegu otsida, sest väliskliima on palju karmim.
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

Kalvis kirjutas: 20 Apr 2019, 09:47 Eelnevalt juba mainiti, et kui on tuulduv vahe olemas siis on sel plaadil välisseinas täiesti kama kas on sees aurutõke või ei ole. Küsija väitis, et 3 cm õhutusvahe on olemas. Ainus soovitus oleks korralik plaatimissegu otsida, sest väliskliima on palju karmim.
:hello:

Korraliku plaadisegu otsimisega ei pea vaeva nägema. Pakkumine ületab nõudlusegi :)

Kas on kogunisti olemas ka "hingavat" plaadisegu... :confused:
Pottseppmeister "Kaminahi"
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas ping »

Kalvis kirjutas: 20 Apr 2019, 09:47 Eelnevalt juba mainiti, et kui on tuulduv vahe olemas siis on sel plaadil välisseinas täiesti kama kas on sees aurutõke või ei ole. Küsija väitis, et 3 cm õhutusvahe on olemas. Ainus soovitus oleks korralik plaatimissegu otsida, sest väliskliima on palju karmim.
Keegi tavaliselt ei tea, kas see ehitusel jäetud vahe ka töötab kogu pindalas "tuulutusvahena".
Seda ainult eeldatakse.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

ping kirjutas: 20 Apr 2019, 16:40
Keegi tavaliselt ei tea, kas see ehitusel jäetud vahe ka töötab kogu pindalas "tuulutusvahena".
Seda ainult eeldatakse.
:hello:
Mina eeldan, et sa rohkem ei eelda. Milleks sellised mõtetud spämmimised....
Pottseppmeister "Kaminahi"
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas ping »

Tavalugeja kirjutas: 21 Apr 2019, 07:22
ping kirjutas: 20 Apr 2019, 16:40
Keegi tavaliselt ei tea, kas see ehitusel jäetud vahe ka töötab kogu pindalas "tuulutusvahena".
Seda ainult eeldatakse.
:hello:
Mina eeldan, et sa rohkem ei eelda. Milleks sellised mõtetud spämmimised....
Ikka hea pärast ainult.
Mul on olnud võimalus aastate jooksul jälgida lähedalt, kuidas krundi piiril olev naabrimehe silikaadist garaažisein, kiht kihilt, maha pudeneb.
See pani mõtlema sellise protsessi olemuse üle ja märkama seda ka teiste hoonete juures. (Näiteks ka miks mõni ajalooline sein pärast ülevärvimist hakkab krohvi maha ajama.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Tavalugeja
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1493
Liitunud: 24 Sept 2014, 19:26
On tänanud: 96 korda
On tänatud: 48 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas Tavalugeja »

ping kirjutas: 21 Apr 2019, 09:28
Ikka hea pärast ainult.

[/quote]

Tervita oma naabrimeest, rääkige tema seinast.
Pottseppmeister "Kaminahi"
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas T25 »

Võtan oma sõnad tagasi, mida ennist siin teemas ütlesin, kuna esialgu tundus idee veider, kuid nüüd tagantjärgi mõeldes ma arvan, et see on väga huvitav idee silikaat üle plaatida. Seda enam, et ma just nägin, kuidas ühel vanal palkamajal võeti silikaat maha ja palk oli all nagu uus. Ehk siis silikaat kaitseb palki ülimalt hästi. Nagu öeldud, kui tuulutusvahe on olemas, siis anna minna.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas aero »

T25 kirjutas: 07 Mai 2019, 01:27 Võtan oma sõnad tagasi, mida ennist siin teemas ütlesin, kuna esialgu tundus idee veider, kuid nüüd tagantjärgi mõeldes ma arvan, et see on väga huvitav idee silikaat üle plaatida. Seda enam, et ma just nägin, kuidas ühel vanal palkamajal võeti silikaat maha ja palk oli all nagu uus. Ehk siis silikaat kaitseb palki ülimalt hästi. Nagu öeldud, kui tuulutusvahe on olemas, siis anna minna.
See "silikaat kaitseb palki" on totaalselt teemast mööda. Palk vajab kaitset eelkõige UV eest.

Teemasse - mul positiivne kogemus puudub. Põhja-Ameerika allikad väidavad, et saab. Plaadid, segud jne - komponendid olgu külmakindlad. Näiteks ASTM C1026 (usa standard?) sertif. plaadid kannatavad kuni 70 tsüklit... Paisumisvuugid. Kui niiskus sisse pääseb (aknaümbrused jne), on tükid taga. Hüdroisolatsioon? Piltidega jutt välisrõdu plaatimisest Kanadas: http://www.ontariotile.com/exterior2.html

www.tecspecialty.com/blog/Selecting-a-t ... ather.html ja
https://www.tilelines.com/outdoortile/ soovitavad plaate, mille poorsus on <5%, soovitavalt 3%.

Veel praktiku soovitusi
https://ctasc.com/expert-answers/can-ce ... d-weather/
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Silikaatvoodri plaatimine.

Lugemata postitus Postitas T25 »

See "silikaat kaitseb palki" on totaalselt teemast mööda
Ei ole teemast mööda. Hea tugev asi maja ümber ja kaitseb palki hästi, miks seda siis lammutada. Vaata aga vanu laudvoodriga maju, mis on käest lastud, mädad kohad on kaugelt näha. Silikaadist aga vesi läbi ei lähe ja palk on kuiv stabiilselt.
Vasta