1. leht 1-st

Voodrilaua värvimine Caparol Caratiga

Postitatud: 30 Mär 2019, 18:56
Postitas andre733
Tere.
Keegi oskaks anda head nõu kuidas antud värviga värvimata välisvoodrilaudu värvida.
Saan aru, et ei vaja krunti ega immutust, kuid mis arvate kas immutus oleks siiski mõistlik teha?
Kas värviksite ainult laudise esikülje või mõlemalt poolt? :wave:

Re: Voodrilaua värvimine Caparol Caratiga

Postitatud: 31 Mär 2019, 09:31
Postitas Kalvis
Krunt on mõistlik teha, kuna imbub sügavamale ja hiljem kulub seda õiget värvi vähem (ja see on kallim).
Kruntida võid mõlemalt poolt. Ise olengi enne voodrilaua panemist nad mõlemalt poolt ära kruntinud. Tavaliselt olen enne seina panemist ühe kihiga värvinud (maapinnal ikka parem värvida kui tellingutel) kuid ainult ühest küljest. Peale seina (lakke jne.) olen teinud vaid ühe korraliku lõpliku värvimise. Nüüd maapinnal ei ole kohustus värvida. Kui seina panduna on parem siis olen seal värvinud. Aga näiteks laed olen just maapinnal enne üle võõbanud.

Re: Voodrilaua värvimine Caparol Caratiga

Postitatud: 31 Mär 2019, 09:55
Postitas Urmas
Soe soovitus esimene värvikiht teha enne seina löömist, sest puidul on omadus mängida ja hiljem, mingil perioodil kuivades jäävad koledad värvimata triibud. Nähtud!

Re: Voodrilaua värvimine Caparol Caratiga

Postitatud: 31 Mär 2019, 15:23
Postitas andre733
Plaan oligi maas 2 kihti värvida, mind sirged kruviread /naelad ei häiri. Caparoli Pärnu keskuses öeldi et enne antud värviga värvimist ei krundita laudu. Pigem oli küsimus selles kas tark oleks immutiga immutada. Siin foorumis on liikvel fassaadilaudise värvimise õpetuse viide kus soovitab tagumise külje katmata jätta et puit saaks hingata. Kas krundiks kasutatakse mingit spets krunti või vedeldatakse värvi lihtsalt?
Mis siis oleks mõistlik lahendus kui üks ütleb ühte teine teist :D

Re: Voodrilaua värvimine Caparol Caratiga

Postitatud: 01 Apr 2019, 09:54
Postitas Kalvis
See tagumine külg katmata jätta soovitus iseenesest vale ei ole. Kõik sõltub värvi liigist. et sul parem otsustada oleks toon välja värviteooria lühijutu, ehk aitab otsust teha.
Vihma (kondents) sadamisel vesi voolab materjalisse sealsete mikroaukude kaudu ja täidab lõhesi ja pragusi. Kui ta materjali kauaks jääb, aitab mädandamisele hästi kaasa. Kui materjal katta värvikihiga siis see sulgeb osad augud aga 100% veekindlaks ei tee. Igatahes vee voolamine materjali väheneb kordades. See ongi värvimise eesmärk takistada vee voolamist materjali. Nüüd materjalist saab vesi lahkuda ainult aurumise teel (selleks peab materjal suvel plusskraadides olema) ja lahkub nendesamade avade kaudu kus sisse voolas. Aurumine on kordades aeglasem kuid vajab samuti avasi et niiskus lahkuda saaks. Seega ei ole hea kui värv on täiesti aurutihe või katab kõik avad 100%. Seepärast ongi hea nn. hingav värv. Enamus välisvärvid peavad olema hingavad.
Värve on erinevaid. Teada tuntud õlivärv on hingav värv, ka need akrüül ja akrülaat on küll tihedamad aga siiski veel hingavad. On ka täiesti veekindlad värvid, välisvärvideks ei soovitata neid kasutada mitte kunagi.