Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
Torm2001
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 29 Okt 2015, 19:41

Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas Torm2001 »

Kuidas ja millega siduda Aeroc 375 ja tellis ? Aeroc 375+Isover RKL 31 30mm+õhuvahe 40mm+FAT tellis.
K-Rautast, Espakist ja Bauhoffist pole miskit leidnud, kõik räägivad et on jah mingid vardad-tüüblid aga täpsemalt ei midagi. Müürid veel ladumata.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas maik »

Meister, kes laduma hakkab,
teab kindlasti soovitada, et mida, kui palju, kust saab jne.
:jooma
Torm2001
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 29 Okt 2015, 19:41

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas Torm2001 »

Vot see oli hüva nõu, a la "vastavalt projektile"
fgh
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas fgh »

Tallinna Espakis on kohe kindlasti olemas vastavad vigurid.

Aga otsing on igati ok abimees: http://www.wienerberger.ee/cs/Satellite ... Standard13
http://www.isover.ee/tooted/ehitusisola ... -muuriside
http://www.kero.ee/wp-content/uploads/2 ... idused.pdf

Tellisetootja annab nõuded, järgnev on juba kujutlusvõime küsimus.
Torm2001
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 29 Okt 2015, 19:41

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas Torm2001 »

Tänud fgh!
möll
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas möll »

Bluesky (Peetri Arendus) näiteks kasutab montaaži lindi juppe lõigatuna rullist, paigaldatuna mingi kruviga Aerocisse.
Torm2001
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 29 Okt 2015, 19:41

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas Torm2001 »

möll kirjutas:Bluesky (Peetri Arendus) näiteks kasutab montaaži lindi juppe lõigatuna rullist, paigaldatuna mingi kruviga Aerocisse.
Kas selline sõlm mitte ei eelda roostevabu kinnitusvahendeid, teine küsimus on Aerocil asuv Isover RKL 31
fgh
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas fgh »

möll kirjutas:Bluesky (Peetri Arendus) näiteks kasutab montaaži lindi juppe lõigatuna rullist, paigaldatuna mingi kruviga Aerocisse.

Kahjuks sellist paska nagu bluesky Peetri Arendus l on Eestis massiliselt. Ehitiste juures ei suudeta/taheta pikemalt mõelda kui 10 aastat. Elektritsingiga lint ei ole küll õige vahend kinnitamaks kivi. Side peab töötama ja ka vajadusel õhus hoidma ilma ohuta kogu müüri. Mingi mõttetu koguse raha pärast tehakse mittetöötav süsteem. Isoveri korral kasutada isoveri kinniteid ja rahu majas, testitud, töötav ja ajas vastupidav.

Nõuded kivi sidumiseks tootja lehelt !

Voodermüüri sidumine tarindiga
Voodermüür seotakse kandva tarindiga müürisidemetega (ankrutega), millele esitatavad nõuded on:

müüriside peab olema korrosioonikindel;
vähemalt 4 mm paksusest roostevabast terasest või messingist CuZn15 valmistatud sidemed või roostevabast terasest valmistatud voodrimüürinaelad;
alla 5m kõrguste voodermüüride korral võib kasutada ka 50 mm kuumtsingitud terassidet;
peale eelpool nimetatute võib kasutada ka muid vahendeid, juhul kui neil on kehtiv kinnitatud kasutusõpetus;
müüriside peab ulatuma müüritisse vähemalt 40 mm.
fgh
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas fgh »

Kahjuks nähtud ka variante kipsikruvi ja sidumistraat.
soojuspaisumine
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas soojuspaisumine »

fgh kirjutas: Side peab töötama ja ka vajadusel õhus hoidma ilma ohuta kogu müüri.
Vale!
Mitte mingil juhul ei tohi side olla nii jäik, et hoiab üleval müüri!
Side peab töötama vastusurvena mehaanilisele jõule horisontaal suunas (tuulesurve jne) ja ei midagi rohkemat.
Neid tarvikuid, mis hoiavad kogu müüritist õhus nimetatakse teise nimega ja eramutel valdavalt ei kasutata, ei ole vajadust.
Lolliks ei maksaks ka minna selle sidumisega, nagu eelpool õeldud, "pädev" mees teab millega siduda ja tellija valmis ostetud kinnitused ei pruugi olla kõige ratsionaalsemad.
Erinevaid müüritise kinnitusvahendeid on viimase kümmnendi jooksul siginenud turule lademetes ja üks parem kui teine, kohati jääb tunne, et varem ei osatudki ehitada.
fgh pea hoogu ! muidu jääb tunne, et "kiida lolli, hakkab kiiremini tööle"!
fgh
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas fgh »

Peab nõustuma, et halb sõnastus. Samas pole ma väitnud, et ainult sidemete najal peab müür üleval seisma. Kuigi korrusmajade puhul ja üle nelja meetri võib ka seda esineda.

Sidemed peavad olema piisavalt jäigad, et peaks vastu tuulekoormused, redelid ja sellel turnivad 150kg mehed ning vajadusel pidurdab avariisituatsioonis seina kohest alla varisemist. Sellega ei saa hakkama ei perforeeritud lint ega sidumistraat. Selleks on ka enamikel tootjatel konkreetsed nõuded sidumisele välja toodud.

Jätta kinnitusvahendite hankimine ja kasutamine "meistri" hoolde on lauslollus. See määrataks kindlaks projektiga või otsese kohustuse puudumise korral kasutatakse paigaldatava toote tooja juhiste järgi sobivat. Nimetagem seda näiteks heaks tavaks.

Perforeeritud lint mädaneb sellises sõlmes võrreldes ehitise elueaga läbi ebamõistlikult ruttu, samuti võib tuulekoormus suurematel seinadel selle seina juba ära tappa.
Vene ajal oli juba sidumiseks laia silikaadi korral ehitusnael või paks traat vastavalt vajadusele kuigi sein oleks ka oma laiusega püsti seisnud ja vahel seisiski. Tänapäevasel kiviklibul mida seina laotakse on sidemete roll aina tähtsam.

Mis puudutab pädevaid meistreid ja ehitajaid, siis arvestades Eesti ehitusmaastikku ja selle suurust pole neid suhtarvuna pea ühtegi järel. Kui saada on enamasti "pädev", "meister" ja "ehitaja", siis ei saa/tohi ka lahenduste otsimist nende varna jätta. Kui sinna liita ka hariduse puudumine, siis ongi lõpptulemus fataalne.
matikas
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas matikas »

Aeroci plokk on niivõrd pudi, et sinna ei saa normaalselt midagi kinnitada. Tuulepuhang lödistab kiiresti Aerocist kinnitused lahti.
:? :confused:
soojuspaisumine
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas soojuspaisumine »

Sa fgh oled nagu poliitik, hämad ja üritad kangesti musta valgeks rääkida.
fgh kirjutas:Peab nõustuma, et halb sõnastus. Samas pole ma väitnud, et ainult sidemete najal peab müür üleval seisma.
Huvitav? kuus tundi varem väitsid...
fgh kirjutas: Side peab töötama ja ka vajadusel õhus hoidma ilma ohuta kogu müüri.
Kordan veelkord, et viis sidet ruudu kohta ei suuda hoida üleval vertikaal suunas rakenduvat koormust.
Müürisideme sihtotstarve on ellimineerida voodrile mõjuvad horisontaal jõud.
Fassaadi kõrguste järsud muutumised ja enamus kõrg/ladumised lõigatakse läbi selleks otstarbeks ettenähtud spetsiaalse kandur/rauaga, mis kinnitub kandva konstruktsiooni külge ja kannab tema peal asetsevat voodrit, ning on ühtlasi horisontaalseks deformatsiooni vuugiks, kahjuks ka külmasillaks.
fgh kirjutas: Sidemed peavad olema piisavalt jäigad, et peaks vastu tuulekoormused, redelid ja sellel turnivad 150kg mehed
Redelitel tööd teha ei tohi! redelit mõõda võib ainult kulgeda punktist A punkti B, tõsiselt tahaks ka näha ühte nuumatud 150kg ehitajat? isegi kui eksisteerib, siis on see väga harv ja ajutine nähtus.
fgh kirjutas: Jätta kinnitusvahendite hankimine ja kasutamine "meistri" hoolde on lauslollus. See määrataks kindlaks projektiga või otsese kohustuse puudumise korral kasutatakse paigaldatava toote tooja juhiste järgi sobivat. Nimetagem seda näiteks heaks tavaks.
Ah, et kui meister kes iga päev on asjas ninapidi sees ja toob teisest poest samaväärsed serdiga kinnitused nimetatakse seda lolluseks? Fassaadi ladumisel on veel sada tähtsat nüanssi, huvitav kelle otsustada need jäävad?
fgh kirjutas: Mis puudutab pädevaid meistreid ja ehitajaid, siis arvestades Eesti ehitusmaastikku ja selle suurust pole neid suhtarvuna pea ühtegi järel. Kui saada on enamasti "pädev", "meister" ja "ehitaja", siis ei saa/tohi ka lahenduste otsimist nende varna jätta. Kui sinna liita ka hariduse puudumine, siis ongi lõpptulemus fataalne.
Ma ei tea kust poe/tagant neid ehitajaid otsitakse, aga ma tean, et Eestis on piisavalt harituid ehitus/meistreid, ole mees ja jõua maksta.
Kokkuvõtvalt pean ütlema, et ma ei vaidlusta serdiga sidemete vajadust ja ma ei ole poole sõnagagi propageerinud perfo/linti, ma juhin tähelepanu valedele, silmakirjalikusele ja mingile mulle arusaamatuks jäävale trummi tagumisele inimese poolt kes silmnähtavalt on fassaadi ainult kaugelt näinud.
Lugupidamisega
to soojuspai
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas to soojuspai »

"Eestis on piisavalt harituid ehitus/meistreid, ole mees ja jõua maksta."

Eh, paned äkki kirja tegijaid, 3 tk näiteks.
Mina hinnas kaubelda ei kavatse, ent soovin näha varem tehtud töid. Kuidagi ma ei leia ladujat oma selliste kõrgendatud nõudmistega.
Külaline
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pädev või mitte, aga projekt peab ikka olema.
Pole nagu senini keegi riigiisadelt (või -poistelt) ehitusseaduse muudatust tellinud (ostnud) selles osas.
Ehitama peab endiselt projekti alusel.
Pädevus Ehitusseaduse mõistes tähendab oskust projekti lugeda ja vastavalt ehitada.
Ja kui ehitamine peab toimuma projektikohaselt, siis olgu ka projektis määratud kui palju, mida, kuhu jne peab paigaldama. Mitte ei otsusta seda suvaline isik, kes ennast meistriks või kasvõi presidendiks nimetab.
Külaline
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

to soojuspai kirjutas:"Eestis on piisavalt harituid ehitus/meistreid, ole mees ja jõua maksta."

Eh, paned äkki kirja tegijaid, 3 tk näiteks.
Mina hinnas kaubelda ei kavatse, ent soovin näha varem tehtud töid. Kuidagi ma ei leia ladujat oma selliste kõrgendatud nõudmistega.
Ega siis pole muud, kui võta käed taskust välja ja hakka ise laduma
Külaline
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

to soojuspai kirjutas: Eh, paned äkki kirja tegijaid, 3 tk näiteks.
Mina hinnas kaubelda ei kavatse, ent soovin näha varem tehtud töid. Kuidagi ma ei leia ladujat oma selliste kõrgendatud nõudmistega.
Kandikul tahad kõike.
Korralda hange, uuri kes naabril ladus, variante, tegusaid mehi leida on mitmeid.
Kas või Pekka ja Olli Soomest tulevad ja laovad ära.
Külaline
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: Ehitama peab endiselt projekti alusel.
Naiivitar
Teadmiseks, et ehitamine käib endiselt eskiisi näol, hoolimata suvel jõustunud karmimatest nõuetest ja 21 sajandist.
fgh
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas fgh »

soojuspaisumine kirjutas:Sa fgh oled nagu poliitik, hämad ja üritad kangesti musta valgeks rääkida.
fgh kirjutas:Peab nõustuma, et halb sõnastus. Samas pole ma väitnud, et ainult sidemete najal peab müür üleval seisma.
Huvitav? kuus tundi varem väitsid...
fgh kirjutas: Side peab töötama ja ka vajadusel õhus hoidma ilma ohuta kogu müüri.
Kordan veelkord, et viis sidet ruudu kohta ei suuda hoida üleval vertikaal suunas rakenduvat koormust.
Müürisideme sihtotstarve on ellimineerida voodrile mõjuvad horisontaal jõud.
Fassaadi kõrguste järsud muutumised ja enamus kõrg/ladumised lõigatakse läbi selleks otstarbeks ettenähtud spetsiaalse kandur/rauaga, mis kinnitub kandva konstruktsiooni külge ja kannab tema peal asetsevat voodrit, ning on ühtlasi horisontaalseks deformatsiooni vuugiks, kahjuks ka külmasillaks.
Tundub, et teise otsa samuti paras poliitik oponendiks sattunud. Kui nüüd võrrelda sõnade paari "vajadusel õhus hoidma" ja "nii jäik, et hoiab üleval müüri(kombineerituna sõnaga soojuspaisumine)" , siis tähendus on kardinaalselt teisiti tõlgendav. Võib lugeda:"vajadusel pidurdama alla kukkumist ja hoidma õhkvahet" või "laduda võib ülevalt alla".
Muide kinnitusvahend peab ka mingil määral vertikaalsuunas mõjuvaid jõude vastu võtma, sealjuures kahjustamata müüri või ehitist.
soojuspaisumine kirjutas:
fgh kirjutas: Sidemed peavad olema piisavalt jäigad, et peaks vastu tuulekoormused, redelid ja sellel turnivad 150kg mehed
Redelitel tööd teha ei tohi! redelit mõõda võib ainult kulgeda punktist A punkti B, tõsiselt tahaks ka näha ühte nuumatud 150kg ehitajat? isegi kui eksisteerib, siis on see väga harv ja ajutine nähtus.
Eestis võite Te seaduse järgi põhimõtteliselt teha tööd ka karkude otsast ja püksirihmaga rippudes(ärge nüüd sõnasõnalt võtke). Kui lähemal ajal mingi keelav nõue on tekkinud, siis palun sellele viidet harimise mõttes.
See, et valdav enamik ehitajatest või kinnisvara omanikest pole 150kg koos tööriistadega ei tähenda, et selline kaal ulme oleks. Kui arvestada enamike redelite lubatud koormuseks 150kg, siis võiks selle numbri ka eelduseks võtta. Vaevalt, et redelitootja oma toodangul 150kg kaaluvaid mehi näeb, aga 110kg pluss 10kg materjali/tööriista võib täiesti vabalt neil turnida.
Kui nüüd väita, et sein peab kannatama kõike peale harvade ja ajutiste nähtuste, siis see on täielik jama. Võiks ju kõik ehitised ehitada tuulevaikse ja +18 kraadise ilma järgi, arvestamata lume, vihma ja muid mõjutusi... Kõik tugevused arvutatakse just nende harvade ja ajutiste nähtuste järgi ning lisatakse koefitsient. Ning ka fassaadile toetuv redel on horisontaalkoormus ja väga suur konkreetsele punktile.
soojuspaisumine kirjutas:
fgh kirjutas: Jätta kinnitusvahendite hankimine ja kasutamine "meistri" hoolde on lauslollus. See määrataks kindlaks projektiga või otsese kohustuse puudumise korral kasutatakse paigaldatava toote tootja juhiste järgi sobivat. Nimetagem seda näiteks heaks tavaks.
Ah, et kui meister kes iga päev on asjas ninapidi sees ja toob teisest poest samaväärsed serdiga kinnitused nimetatakse seda lolluseks? Fassaadi ladumisel on veel sada tähtsat nüanssi, huvitav kelle otsustada need jäävad?
Jah see on lollus! See, et meister oskab laduda, sein on loodis ja ilus ei tähenda, et inimesel oleks pädevus arvutada ja valida sobilikke kinnitusvahendeid konkreetsesse kohta.

Kui inimene toob teisest poest samaväärsed sertifikaadiga kinnitusvahendid, siis see tähendab, et kinnitusvahendid on projektiga kindlaks määratud. Kui seda pole tehtud, siis ei saa ka tuua samaväärseid kinnitusvahendeid. Isegi samaväärse kinnitusvahendi kasutamine tuleb fikseerida kui nõutud on konkreetset toodet mitte omadusi.

Sada muud nüansi on tõesti meistri otsustada kui need hõlmavad mis pidi ladumiseks nöör vedada või kuidas kellut käes hoida. Igasugu arvutused ja materjal on siiski projektiga määratud. Meister ei või isegi segu oma suva järgi teha, isegi selle koostis on etteantud
soojuspaisumine kirjutas:
fgh kirjutas: Mis puudutab pädevaid meistreid ja ehitajaid, siis arvestades Eesti ehitusmaastikku ja selle suurust pole neid suhtarvuna pea ühtegi järel. Kui saada on enamasti "pädev", "meister" ja "ehitaja", siis ei saa/tohi ka lahenduste otsimist nende varna jätta. Kui sinna liita ka hariduse puudumine, siis ongi lõpptulemus fataalne.
Ma ei tea kust poe/tagant neid ehitajaid otsitakse, aga ma tean, et Eestis on piisavalt harituid ehitus/meistreid, ole mees ja jõua maksta.
Ei otsita poe tagant ega eest, neid lihtsalt pole. Eestis on kogu aja olnud pädeva tööjõu puudus ja seda mitte ainult ehitussektoris. Haritud ja kogemustega töölisi pole, pole isegi ainult kogemustega töölisi. See on fakt mida näed igapäevaselt igal objektil ja lahti võite lüüa ükskõik millise tööturuuuringu. Pädevaid meistreid oli viimati Eesti piisavalt kui valitses õpipoiss-sell-meister ametiõpe.
Leida töötaja kes peale oskamise ka teab mida ta teeb on suhteline lotovõit kui arvestada tööjõu vajadust ja pakkumist. Siin ei ole küsimus rahas, küsimus on põhimõttelises struktuuri puudujäägis. Riigis puudub pädev kutseõpe ja õppe läbinud ehitajad hööveldavad koolis seda sama haamrivart aastaid N, sealjuures saades väga vähe reaalseid ja tänapäevaseid kogemusi ja teadmiseid. Peale baasõppe läbimist täiendõpe ja koolitused toimuvad sisuliselt materjalitootjate najal.
Eriti hull on olukord viimase 10-15 aasta jooksul, aeg millal on lahkunud ka enamik inimestest kes oskavad ja midagi ka läbi kogemuste teavad.
See, et kõige kõvema rahakotiga tellijal on äkki olemas haritud ja oskav oskustööline ei tähenda, et neid oleks piisavalt. Julgeks puusalt tulistades väita, et sajast töökohast on 60 täitmata või täidetud ebapädeva inimesega.

Kui väita, et tööjõudu on piisavalt, siis peavad ikka tõsised klapid silme ees olema või puudub kontakt ehitussektoriga absoluutselt. Umbes sama roosad kui valitsusel, kes tööjõu puuduse kõrval töö puudust laia grupi koolitamata või äärealade inimeste seas ei näe.
soojuspaisumine kirjutas: Kokkuvõtvalt pean ütlema, et ma ei vaidlusta serdiga sidemete vajadust ja ma ei ole poole sõnagagi propageerinud perfo/linti, ma juhin tähelepanu valedele, silmakirjalikusele ja mingile mulle arusaamatuks jäävale trummi tagumisele inimese poolt kes silmnähtavalt on fassaadi ainult kaugelt näinud.
Lugupidamisega
Kokkuvõttes pean samuti nentima, et ei vaidlusta sertifikaadiga kinnitusvahendite vajadust-vastupidi ma lausa nõuan neid ning teen maha igasuguse oma aretuse mis ei pruugi ja ilmselt ei olegi piisav.
Mis puudutab valesid silmakirjalikkust ja trummi tagumist, siis trummi ma mängida ei oska, fassaadi olen näinud lähedalt kordi n ja kunagi mõned korrad osalenud ladumisel. Tõesti õnneks ei pea ja ei teeks ka sellist tööd igapäevaselt. Valetama ei kipu ja omaarust silmakirjalik pole. Samas võtan täiesti omaks nende kahe sõna valesti mõistmise kuid ei võta omaks Teie sõnastust!

Ilmselt oleks siinkohal mõistlik teha ka Teie kohta oletus kui juba oletuseks läks! Silmaklappidega meister või pädev meister kes ei suuda vaadata suuremat pilti ja on kinni ühes ja samas situatsioonis aastast aastasse.

Kui nüüd vaadata ja võtta kokku kogu teema postitused, siis :
Küsiti nõu konkreetseks tööks.
Soovitati kasutada meistri(kes võib osutuda ka "meistriks") teadmistepanka.
Saadeti viisakalt pikalt.
Anti konkreetsed lingid ja nõuded.
Tänati.
Soovitati kasutada perforeeritud linti maineka arendusfirma eeskujul.
Omaniku poolne meeldiv ja teadlik täpsustav küsimus.
Kommentaar koos ametlike nõuetega fassaadikivile kus esines "õhus hoidma ilma ohuta"
Samad sõnad koos kardinaalse täiendusega ning soovitus siiski "pädevat" meistrit uskuda.
"Pädeva" meistri pädevuse kahtluse alla seadmine koos täpsustava infoga.
Aerocile kinnitamise kahtluse alla seadmine.
Asjalik kommentaar koos suure hunniku demagoogiaga.
Arutlus tööjõu puuduse üle.
Arutlus meistri "pädevuse" ja projekti üle.
Soovitus ise laduda meistrite asemel.
Soovitus korraldada hange.
Teavitus ehitusturu olukorrast ja meistrite pädevusest ehitada eskiisi alusel.
Hunnik seosetut jama vastuseks seosetule jamale.

Kokkuvõtte kokkuvõtteks on 4 postituses antud vajalikud algandmed ülesande lahendamiseks ja 15 postitust peale selle jätkub mingi ibra ajamine.

Minu poolt kõik, tegeleks ikka vajalike ja reaalsete probleemide lahendamisega! Poliitika ja demagoogia võib meie kallitele valitsejatele edasi jätta.

Lugupidamisega ja jõudu tööle.
Külaline
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pean avaldama tunnustust, et sellise pühendumisega teemat lahatakse aga...
fgh kirjutas: Tundub, et teise otsa samuti paras poliitik oponendiks sattunud. Kui nüüd võrrelda sõnade paari "vajadusel õhus hoidma" ja "nii jäik, et hoiab üleval müüri(kombineerituna sõnaga soojuspaisumine)" , siis tähendus on kardinaalselt teisiti tõlgendav. Võib lugeda:"vajadusel pidurdama alla kukkumist ja hoidma õhkvahet" või "laduda võib ülevalt alla".
Muide kinnitusvahend peab ka mingil määral vertikaalsuunas mõjuvaid jõude vastu võtma, sealjuures kahjustamata müüri või ehitist.
...suht segane tekst, arusaamatuks jääb mulle mingi kombineerimine ja kahjuks eirad jätkuvalt ehitus/füüsikat proovides sidemeid tööle rakendada vertikaalsuunas.(mingil määral?)
fgh kirjutas: Eestis võite Te seaduse järgi põhimõtteliselt teha tööd ka karkude otsast ja püksirihmaga rippudes(ärge nüüd sõnasõnalt võtke). Kui lähemal ajal mingi keelav nõue on tekkinud, siis palun sellele viidet harimise mõttes.
Kahjuks on Sul õigus, Eestis tõesti võib töötada redelil erinevalt mujal skandinaavias kehtivatest OT eeskirjadest.
Samas ma keeldun uskumast jutte 150 kg kaaluga ehitajatest, või siis 100 ja 50 (mees+tarvikud) töötamas redelil.
5 sidet m2 kohta on optimaalne ja ellimineerib tuulekoormuse ja isegi müstilised ülekaalulised ehitajad.
Õhku jääb küsimus, kuidas paigaldada redel näit. "harjas" kivi vastu ilma füüsiliste vigastusteta,
pehmendused oleks välistatud, vaevalt leidub tellijaid kes lubavad kolistada redelitega ümber maja.
See redeli teema on suht teemaväline ja jäi hambu just paksuks õginud ehitajate tõttu, nii, et see selleks.
fgh kirjutas: See, et meister oskab laduda, sein on loodis ja ilus ei tähenda, et inimesel oleks pädevus arvutada ja valida sobilikke kinnitusvahendeid konkreetsesse kohta.
Kui inimene toob teisest poest samaväärsed sertifikaadiga kinnitusvahendid, siis see tähendab, et kinnitusvahendid on projektiga kindlaks määratud. Kui seda pole tehtud, siis ei saa ka tuua samaväärseid kinnitusvahendeid. Isegi samaväärse kinnitusvahendi kasutamine tuleb fikseerida kui nõutud on konkreetset toodet mitte omadusi.
Sada muud nüansi on tõesti meistri otsustada kui need hõlmavad mis pidi ladumiseks nöör vedada või kuidas kellut käes hoida. Igasugu arvutused ja materjal on siiski projektiga määratud. Meister ei või isegi segu oma suva järgi teha, isegi selle koostis on etteantud
Läheb vägisi käest ära! Ise jagad linke teadmata kes on hädaline, lootes hädalise pädevusele soetada (valida) just talle vajaminevaid sidemeid? (projekti ju ei ole! või on? miks ta siis foorumist otsib?)
Huvitav, äkki valib hinna järgi? (loodab müügimehe pädevusele?)
Kindlasti valib!
Sead kahtluse alla meistri pädevuse, kes igapäevaselt sellega tegeleb?
Ei leia, et tegemist on silmakirjalikusega? Mina küll leian!

Rääkida segu tegemise loast ja koostisest on absurd!
Suva järgi võid rosoljet teha, segu tuleb 21 saj. objektile kuivana ja valmis/segatuna, lisatakse vett ja kõik.
Suva järgi vett lisades saad kas kõrdi või kuiva olluse, mõlema variandiga tööd ei teha.
Jälle täiesti mõttetu teemaväline lausekõlks aga jubedalt riivab silma.
fgh kirjutas: Ei otsita poe tagant ega eest, neid lihtsalt pole. Eestis on kogu aja olnud pädeva tööjõu puudus ja seda mitte ainult ehitussektoris. Haritud ja kogemustega töölisi pole, pole isegi ainult kogemustega töölisi. See on fakt mida näed igapäevaselt igal objektil ja lahti võite lüüa ükskõik millise tööturuuuringu.

Eriti hull on olukord viimase 10-15 aasta jooksul, aeg millal on lahkunud ka enamik inimestest kes oskavad ja midagi ka läbi kogemuste teavad.

Kui väita, et tööjõudu on piisavalt, siis peavad ikka tõsised klapid silme ees olema või puudub kontakt ehitussektoriga absoluutselt. Umbes sama roosad kui valitsusel, kes tööjõu puuduse kõrval töö puudust laia grupi koolitamata või äärealade inimeste seas ei näe.
Et, nagu kordagi ei tule pähe küsimust "kus on pädev tööjõud", kuhu kurat nad siis lahkusid?
Enne nagu oli kõik üle ja nüüd oleks nagu midagi puudu? Huvitav mis võis olla nende lahkumise põhjus?
Kas meil on, või saab üldse kunagi olema piisavalt vahendeid koolitada (tagasi meelitada) pädevaid inimesi?
Äkki oleks sellise sadomaso juttu peale aeg peeglisse vaadata ja tunnistada silmakirjalikust.
Kordan jonnakalt veelkord vanasõna:
On raha/on ka mehed/on ka kvaliteet. ehk lühidalt kui raha ei ole, siis ei ole jumet sellisel rumalal ja lapsikul jutul nagu "mehi ei ole"
fgh kirjutas: Kokkuvõtte kokkuvõtteks on 4 postituses antud vajalikud algandmed ülesande lahendamiseks ja 15 postitust peale selle jätkub mingi ibra ajamine.
Andsid lingid st.et piltlikult öeldes kahepeale kokku otsustate milliseid sidemeid on mingisugusele tundmatule fassaadile vaja, tore.
Välistad igasugused meistrimehed, rõhud ebapädevusele ja nende olematusele(?).
Eirad jätkuvalt ehitusfüüsikat, sisuliselt tahad al.150 kg kive (min.kaalub u.üks.m2) riputada 5 sideme külge
üks side 4-5 mm. Lihtne tehe 150 kg / 5 tk = al. 30 kg kive ripub 5mm traadi otsas, Sinu nn. pädeva arutluse ja väite tulemusel.
Samas väidad, et ehitus käib projektijärgselt ja rangete ettekirjutiste alusel.
Naeruvääristad minu arutlust ja hämad ise oma postidustes.
Räägid mingitest 150 kg ülekaalulistest ehitajatest kes redelitel ronivad, norm. kaalus ehitajaid ei ole ja ei tule jne.
See teema on minu jaoks läbi, oli põnev lugeda silmakirjaliku ulmet, tore, et jäädi enam vähem viisakaks, aga aitab.
Ausalt ma ei viitsi enam.
Jätkuvalt Lugupidamisega head õhtut.
Külaline
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas: Ehitama peab endiselt projekti alusel.
Naiivitar
Teadmiseks, et ehitamine käib endiselt eskiisi näol, hoolimata suvel jõustunud karmimatest nõuetest ja 21 sajandist.

See, et ehitamine käib endiselt eskiisi järgi, pole mulle uudis. Samuti pole uudis seesugune foorumikultuuritase, et kui teise arvamus ei meeldi või ei näi olevat kasulik, siis kohe võimalikult krõbe silt külge.
Aga kui lahkaks natuke sügavamalt. Kellele on kasulik "eskiisi alusel ehitamine"? Pean silmas olukorda. kus nõutav on ehitusluba ja ehitamine peaks tegelikult toimuma ehitusprojekti alusel.
Tegemist on sel juhul ebaseadusliku ehitamisega. Trahvide võimalikkus on nii tellijale kui ehitajale. Juriidilisele isikule kuni 30000 eurot.
Edasi. Omanik ei saa kasutusluba. Et seda saada, on ikkagi vaja projekti. Saab mingit kõverat teed pidi? Kas kõver tee on kasulikum?
Ehitamise käigus on nõutav ehitamise dokumenteerimine. Selle eest vatutab see, kes ehitab. Olenemata, kas on ehitajaks omanik ise või ehitusettevõtja. Dokumentides peab olema, millise konkreetse joonise alusel on ehitatud. Jne, jne. Dokumenteerimata jätmise eest on samuti trahvid. Mille järgi dokumenteerid, kui pole projektigi?
Lisaks tähendab puuduliku projekti alusel ehitamine ehitajale lisakoormust. Igasuguseid projektis puuduvaid detaile on vaja täpsustada, informatsiooni otsida, arvutusi teha. Miks peaks sellega tegelema ehitaja kui selleks ( ehk projekteerimiseks) puudub vastav registreering MTR-is, ehk seaduslik alus? Ja samas tellijad ehitajale seda lisatööd ja mõttetut riski reeglina ju ei korva. Või korvavad?
Mis huvi peaks ehitusettevõtjal olema ebaseaduslikult ehitada ja oma kohustusi sihilikult mitte täita?
Trahvisaamise, tegevusloast ilmajäämise, nimemäärimise riskidest hoolimata ellujäämise huvi?
No jah, kui laenukirves peakohal ja nälg majas, siis on arusaadav, peab haarama igast õlekõrrest.
Õnneks nii hull olukord veel ei ole, sinnani on veel aega. Või on?
side
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas side »

Side sidemeks, aga
millega sa selle sideme Aeroc 375'sse kinnitad, nii, et kindel ka oleks.. :?
:banghead:
Külaline
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma arvan, et Aeroc 375 puhul oleks lihtsaim lahendus kinnitada Aeroc müüri külge kõigepealt vertikaalsed immutatud puitlauad. Nende laudade külge saab juba omakorda kinnitada puidule mõeldud müürisidemed. Puitlaudade kinnitamiseks kinitusvahendid, nende pikkus, hulk ja samm võiks olla ära toodud projektis.
Ilus oleks kui materjalitootjatel oleks lehel lahendused ära toodud, et iga mees ei peaks ise määrama hakkama.
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1109
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Kogu eelmise jahumise asemel oleksite võinud helistada Aeroci meestele ja vastuse ka siia postitada.
http://www.aeroc.ee/index.php?page=963& ... ultatsioon
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
idu
külaline

Re: Fassaditellise sidumine Aeroc 375-ga

Lugemata postitus Postitas idu »

Rein, siin on Aeroci vastus:

TLP+VLR konks, mis kinnitatakse seina tüübli ja kruviga. Kõige kindlam on kasutada Sormat KBT tüübleid.

Üks elukutseline puhasvuuk laduja muigas selle lahenduse peale, öeldes, et tüüblitega jännata on ebareaalne just oma ajamahukuse tõttu. See laduja ise pole aerocile tellisvoodrit ladunud, oletas, et on tarvis plastikust nn tellisetüübleid (Decoras on sellise nimega need müügil, sisuliselt ikka siis müüriankur ehk müüriside), mis siis lasta aerocisse mingi pika hõreda keermega kruviga. Fibokruvi ei mahu plastikust ankru august (5 mm) jälle kuidagi läbi.

Mnjah, katse-eksituse meetodil omale tellisvoodrit laduda pole just ahvatlev.
:banghead: :banghead: :banghead:
Vasta