Voodrilaua naela pikkus

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
Ralts
külaline

Voodrilaua naela pikkus

Lugemata postitus Postitas Ralts »

Tere!

Plaan hakata lähipäevil välisvoodrilaua paigaldama. Vana maja soojustamine. Karkassi ja villa peale läks 30 mm Isoveri Facade tuuletõke, kuhu siis 22 mma tuulutuslaud (100 lai) ja selle peale panen 20 mm täispunn peensaetud voodrilaua.
Nüüd tekkis aga küsimus voodrilaua kinnitusvahenditega. Kas piisab 45-50 mm pikkustest kuumtsinknaeltest (peaga, rihveldatud vms) mis kinnituvad siis ainult tuulutusliistu külge? või peaks siis panema juba 90-100 mm naelad mis lähevad ka läbi tuuletõkke ja ulatuvad siis umbes 20-30 mm ka karkassi sisse?

Ainult tuulutusliistu külge kinnitamine tundub kuidagi nadi, samas pikkade naeltega ka veidi overkill.
Õhema, 13 mm tuuletõkkega oleks lugu veidi lihtsam.... aga kuidas nüüd peaksin tegema
nojah
külaline

Re: Voodrilaua naela pikkus

Lugemata postitus Postitas nojah »

Ma küll pole proff aga kuskilt on kõrva jäänud, et kinnitusvahend peab kahekordne pikkus kinnitatava materjali pikkusest ja seda siis minimaalselt. Nii, et kui distantsliist tuulutuseks on 25 mm, tuuletõke 13mm ja voodrilaua paksus 25mm siis kinnitusnael peaks a 120mm pikk olema. Paksema tuuletõkke puhul siis pea 180mm. Ei tea, kas on tõsi!
Äkki oleks mõistlik tuulutusliist tugevamalt kinnitada karkasssi külge ja siis seelle külge mingite 50- 55mm naeltega vooder.? Vanem generatsioon nii vist ei teeks .
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Voodrilaua naela pikkus

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ma panin 13 mm tuuetõkke puhul 50mm naeltega, mis ka ei ulatunud prussi sisse.
Ega selle voodri kaal nii meeletu nüüd ka ei ole.
Tao mõni asjalikum nael igasse roovi sisse ja asi ants.
Külaline
külaline

Re: Voodrilaua naela pikkus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma küll pole proff aga kuskilt on kõrva jäänud, et kinnitusvahend peab kahekordne pikkus kinnitatava materjali pikkusest ja seda siis minimaalselt.
Vale.
Miks?
Aga arvuta:
1. Kinnitusvahendi pikkus kipsikarkassi kinnitamise fibo plokki.
2. Kinnitusvahendi pikkus lamekatuse soojustuse kinnitamisel kandvasse profiilplekki.
KKA
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 13 Okt 2011, 11:17
On tänatud: 4 korda

Re: Voodrilaua naela pikkus

Lugemata postitus Postitas KKA »

Ralts kirjutas:Tere!

Plaan hakata lähipäevil välisvoodrilaua paigaldama. Vana maja soojustamine. Karkassi ja villa peale läks 30 mm Isoveri Facade tuuletõke, kuhu siis 22 mma tuulutuslaud (100 lai) ja selle peale panen 20 mm täispunn peensaetud voodrilaua.
Nüüd tekkis aga küsimus voodrilaua kinnitusvahenditega. Kas piisab 45-50 mm pikkustest kuumtsinknaeltest (peaga, rihveldatud vms) mis kinnituvad siis ainult tuulutusliistu külge? või peaks siis panema juba 90-100 mm naelad mis lähevad ka läbi tuuletõkke ja ulatuvad siis umbes 20-30 mm ka karkassi sisse?

Ainult tuulutusliistu külge kinnitamine tundub kuidagi nadi, samas pikkade naeltega ka veidi overkill.
Õhema, 13 mm tuuletõkkega oleks lugu veidi lihtsam.... aga kuidas nüüd peaksin tegema
mul on 50-55mm liimiga liistunaelaga (Paslode midagi) poolpunn 21mm vooder seinas 3a, pole alla kukkunud. seina konstrui muidu sama, isoveri 25mm TT, ja 22x50mm tuulutusliist. liist ise on 4x80mm kruvidega karkassi küljes.

Hiljuti tegin kuuri, sinna kõmmutasin 2,8x75 naelad otse seinakarkassi, üle mõistuse tugev sai, vabalt oleks võinud peenemad, ilmselt ka lühemad naelad olla.
Ralts
külaline

Re: Voodrilaua naela pikkus

Lugemata postitus Postitas Ralts »

Täna sai veel konsulteerida erinevate prof ehitajatega ja üldine arvamus ikka see, et mingi 50-55 mm korraik nael on piisav. Oluline, et naela ots läheks ikka tuulutuslauast läbi, tuuletõkke sisse.
Voodri allakukkumise pärast ei karda ma ise ka, pigem selle pärast et lauad seinas kõveraks vms kiskuma ei hakkaks. Lihtsalt reaalselt käes hoides ja vaadates tundub see 50 mm nael ikka hirmus jupats....

Olen päris palju analoogsete töödega kokku puutunud aga senini on tuuletõkkeks olnud kas kips või 12-13 mm tavaliune tuuletõkkeplaat. Sinna kõlbab hästi juba ka 75 mm püssinael mis jõuab ka veidi ka põhikarkassi sisse.

Tuulutuseks kasutan 22x100 mm lauda, siis ka oht väiksem et tuulutuslatt naelarivi tõttu pikuti pooleks läheb, vms.
Vasta