Väljast soojustamise uus lahendus?

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Kas selline soojustus tõesti toimib? https://www.youtube.com/watch?v=1Dxy3xu45AI#t=14
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Polüuretaan plaadid on väga tõhusad soojustamiseks aga kahjuks üpris kallid.
Külaline
külaline

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Veel tõhusam on vist vahtklaas või kuidas seda nimetatakse?
Miskid mustad plokid? :scratch:
Luksemburgis miski uusehituse juures nägin eelmisel nädalal sellega fassaadi kaetavat....
See olla vist veel kallim muidugi kah..
Külaline
külaline

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tegelikult Robi küsimus on ilmselt vales foorumis ja pealkiri kah vale...
Soojustusteema all on lahatud puitmaja seestsoojustust risti ja põiki ja antud juhul ka räägitakse klipis ikkagi seest soojustamisest mitte väljast soojustamisest...

Ehk siis põhiküsimuseks jääb, kas SPU-ga seest soojustad saab puitmaja nii, et see ei lähe ei hallitama ega kõdunema......

Endalgi üks kultuuriväärtuslik ennesõjaaegne palkmaja mille I korruse 80 ruutmeetrise korteri energiakulu on võrdne kõrvalasuva sama vana eraldiseisva 150 ruuduse penoga soojustatud karkassmaja kogukuluga.

10 000 kwh aastas läheb nii korteri kui maja kütteks.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Vahtklaasi soojapidavus ei ole just suurem asi. Küll aga on tal omadusi mis teistel soojustusmaterjalidel puuduvad/nõrgemad ning mis teevad ta teatud kohtadesse vägagi sobivaks. http://www.tarmatrade.ee/docs/vahtklaas.pdf
SPU-ga saab puitmaja seest suht ohutult soojustada.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Vabandused. Tõesti näpukas tulnud pealkirjas. Tundub lihtsalt enesestmõistetav, et seest soojustamine pole mõistlik tegu
Külaline
külaline

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rokikas kirjutas:...........SPU-ga saab puitmaja seest suht ohutult soojustada.
Kas ka palkmaja?
Külaline
külaline

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jah
fgh
külaline

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas fgh »

Antud klipis on küsimus karkassmajast küll.

Ja küsimus ei ole seina seest soojustamisest vaid seest poolt kogu seina soojustuse vahetamine. Seal vahetatakse ju kogu materjal välja. Iseasi on tuulutuse puudumine. Saab ka palkmaja ja kivi maja seest soojustada, aga teostus on kriitilise tähtsusega! Spu alumiinium kattega on väga hea materjal kui osata kasutada.
Reevo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Dets 2008, 18:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Reevo »

070.jpg
070.jpg (205.57 KiB) Vaadatud 13080 korda
SPU plaat on kindlasti väga hea soojustus ja tegelikult suht täpselt sama mis meie pakutav PUR vaht aga nüüd tekib küsimus, et miks seda paigaldada ise? Kui on võimalik, et tulen kohale pihustan sama materjali seina, nii, et ei jää mingeid jätku kohti ega tühimikke ja hind on ka tunduvalt odavam. Saad sama soojustuse aga ise ei pea tööd tegema ja raha jääb ka rohkem alles, või siis saab sama rahaga juba paksema ja soojema soojustuse.
Antud majal tundub jah, et vahetatakse välja kogu soojustus ja siis ei ole ka mingit muret, et paigaldada sinna vaht ja pihustamise eelis on ka veel see, et ei ole mingit muret vuukidega kust võib hakata nii niiskus kui ka tuul lekkima.
http://www.eestipuitmaja.ee
www.polüuretaanvaht.ee
PUR vahuga soojustamine ja termograafia teenused.
Külaline
külaline

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Reevo kirjutas:
070.jpg
SPU plaat on kindlasti väga hea soojustus ja tegelikult suht täpselt sama mis meie pakutav PUR vaht aga nüüd tekib küsimus, et miks seda paigaldada ise? Kui on võimalik, et tulen kohale pihustan sama materjali seina, nii, et ei jää mingeid jätku kohti ega tühimikke ja hind on ka tunduvalt odavam. Saad sama soojustuse aga ise ei pea tööd tegema ja raha jääb ka rohkem alles, või siis saab sama rahaga juba paksema ja soojema soojustuse.
Antud majal tundub jah, et vahetatakse välja kogu soojustus ja siis ei ole ka mingit muret, et paigaldada sinna vaht ja pihustamise eelis on ka veel see, et ei ole mingit muret vuukidega kust võib hakata nii niiskus kui ka tuul lekkima.
Kui , sina PUR vahu müüjana selliseid küsimusi küsid, siis sa ei ole turgu mõistnud sa ei saa aru mis on müümine . Lühidalt jätad võhikliku mulje. Ostja ei tea ilma pikemaid vestluseid ja hinnapäringuid tegemata mis on sama raha ja palju on paksem ja kas soojustus iseseisvalt saab olla soojem (või annab soojuse ikkagi energia tuppa toomisega läbi küttesüsteemide) ja teeb valikuid talle teadaoleva info piirides.

Sinu asi müüjana on jõuda ostja teadaoleva info hulka ja teha ostmisne ja otsustamine võimalikult lihtsaks. Kas täna on sul veebileht kus on olemas hinnakiri, et kalkuleerida hind lugeda tehnilised parameetrid , sertifikaate projekteerimiseks, juhendid paigaldamiseks jne vs poes on SPU plaat riiulil, juures on hind, veebis on sertifikaat, paigaldamiseks ei ole vaja kedagi tellida. Parem ahinna kauplemiseks on meil kõigil suus peas :amen: ja minuteada pole Eestis ühtegi veebsaiti kus ma saaks PUR vahu kasutamisel maksumuse ise kalkuleerida ja tehnilistes parameetrites veenduda.

Ühtlasi on kõikide Eesti ehitusmaterjalide müüjate probleem selles, et miinuseid ei asutata :) plusse võib igaüks pastakast imeda reaalseid otsuseid tehakse miinuste järgi.
Reevo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Dets 2008, 18:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Reevo »

Jälle isik, kes on korralikult kibestunud ja ei tea vahu hinna kujunemisest midagi! Kui ma saaks müüa vahtu poes riiulil, ämbris siis saaksin panna ka sinna hinna juurde aga vahu hind kujuneb ikka projekti põhiselt. Hetkel oligi olukord kus ma andsin isikule märku, et on olemas sama hea aga odavam ja lihtsam. Iga inimene kas tahab oma maja soojustada saab uurida erinevaid tooteid ja minul on neid sertifikaate ja erinevaid hinna võimalusi paljudes kohtades, ka siia foorumisse kuskile riputasin mingi hetk serdi. Kui keegi soovib hinda ja toote sertifikaate siis võib minuga julgelt ühendust võtta ja teen tema hoonele hinnapakkumise, annan sertifikaadid ja kindlasti on tööl ka garantii.

Eestis ühtegi veebsaiti kus ma saaks PUR vahu kasutamisel maksumuse ise kalkuleerida.... Tõsiselt või?? Kuidas saab klient ise kalkuleerida oma objektile vahu paigaldamise hinda...et nagu kas ma pean kõndima päevläbi redelist ülesse-alla, või on vaja tellinguid, pööningul roomata või hoopis kõige lihtsam objekt kus ma saan vahtu otse põrandale pihustada, rääkimata objekti asukohast Tallinn vs Võru, need on ikka need hinnad mida saan ainult mina kokku kalkuleerida. Keskmiselt on vahu hinnad ca 200-240.- 1m3 aga on olnud ka objekt kus vahu 1m3 maksis 2000.- ja paigaldamisele kulus ca 2 nädalat. Nii, et kes soovib head soojustust, Hea hinnaga võtku minuga ühendust, hinnapakkumine on ja jääb alati tasuta. 56831484 või info@eestipuitmaja.ee
http://www.eestipuitmaja.ee
www.polüuretaanvaht.ee
PUR vahuga soojustamine ja termograafia teenused.
Külaline
külaline

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Reevo kirjutas:Jälle isik, kes on korralikult kibestunud ja ei tea vahu hinna kujunemisest midagi!
Räägi palun materjali, paigalduse ja transpordi hindadest eraldi. Kibestunud klient saab siis ise arvutada teenuse maksumuse , kui ta teab põhiliste komponentide hindu . Sina seevastu ei saa võrrelda kas kliendi jaoks on midagi odavam/kallim, soojem/külmem, kui sa ei tea kõikide kliendi poolt võrreldud alternatiivide hindu, hinnakomponente või eesmärke.

netist suvaliselt leitud SPU plaat m3 hind koos käibega annab suht sarnase hinna:

SPU plaat 0.1x1,2x2,4 = 260 euri m3 .
SPU plaat 0.17x1,2x2,4, = 264 euri m3 .

Et teada saada transpordi ja paigalduse hinda peab tõesti sinu poole pöörduma. Seega täpsusta kas 230 keskmist on ainult materjali hind või koos paigaldusega.

PUR vahu suurimaks miinuseks on "situb kõik täis ja on ainult mehaaniliselt eemaldatav" mis muudab konstruktsioonide muutmise või sellega kokkupuutuvate materjalide taaskasutamise raskeks. Samuti ei saa seda ise transportida ja paigaldada. Aga võibolla see jälle minu kibestumus ja kuidagi võimalik.
Mart. M
külaline

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Mart. M »

Mina lasin omalajal vahu paigaldada ja kui olin põranda ja vajalikud asjad kinni katnud siis ei määrdunud midagi. Aga külalise jutt on sama tark nagu osta näiteks auto hinnaga 25000.- ja kohe seda nautida või siis minna poodi osta kõik vajalikud jupid, siis garaazis jeblada, et see masin kuidagi kokku saada ja loota , et kvaliteet on sama..kas on sellel mõte..Isetegemine on muidugi tore omaette :hello:
Mart. M
külaline

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Mart. M »

Ahjaa see jäi mainimata, et kui juppidena teha siis ehk saab 50000.- hakkama :grin:
Külaline
külaline

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mart. M kirjutas:Mina lasin omalajal vahu paigaldada ja kui olin põranda ja vajalikud asjad kinni katnud siis ei määrdunud midagi.
ära võta südamesse ja vabandan, et teemaväline. ehituses ikka tuleb ette (nagu ka esimese postituse videos) mingi vana maja n aasta pärast konstruktsioonide tihendamine. ka need PUR vahuga -ga soojustatud detailid/majad on n aasta pärast vanad ja võibolla vajavad remonti. Sarnased olukorrad võivad olla ehitusvigade likvideerimine, ruumide laiendamine, kahjustuste likvideerimine jne mille käigus peaks PUR vahu lihtsalt maha kraapima ja utileerima või vahetama konstruktsioonis detaile kuna seda maha kraapimist ei ole mõistlik teostada. See on subjektiivne arvamus, eeldan , et kaasegsed materjalid (kivivill, eps, pur jne) oma maksumuse juures on edevamad, kui linaluu ja saepuru ning neid saab renoveerimise juures mingis ulatuses paremini taaskasutada.
Mart. M kirjutas: Aga külalise jutt on sama tark nagu osta näiteks auto hinnaga 25000.- ja kohe seda nautida või siis minna poodi osta kõik vajalikud jupid, siis garaazis jeblada, et see masin kuidagi kokku saada ja loota , et kvaliteet on sama..kas on sellel mõte..Isetegemine on muidugi tore omaette :hello:
sa oled kudlne klient ja me võime sulle müüa auto mis maksab 1000 kohe täna 25000 , saad kohe nautida ei pea nina nokkima. Asi ei olegi alati isetegemises vaid lihtsalt eesmärgi saavutamises, asjade ja hindade mõistmises ja protsessi käigus õigete otsuste tegemises. Kui PUR on parem ja odavam ja selles on ostjal võimalik veenduda, siis pole ju mingit probleemi seda kasutada.

Ma ei ütle , et PUR oleks paha või ebamõistlik lihtsalt juhtisin tähelepanu müügimehe argumendivabale jutule, sest müügimees ei vali kus müüki teostada.
Reevo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Dets 2008, 18:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Reevo »

Jään ikka selle juurde, et kui klient tahab asja arutada ja tunneb selle vastu huvi siis võtab minuga ühendust ja siis arutame asju juba kas kohapeal või kõige odavam meetod on meili teel. Hetkel jäi mulje nagu ma ei tohiks oma toodet ja teenust siin reklaamida, arvan, et vägagi tohib, sest lugedes inimeste erinevaid küsimusi ja muresi siis on väga asjakohane kui kirjeldan oma toodet ja inimene võtab minuga ühendust ja siis arutame juba täpsemalt ja kellele ei meeldi PUR vaht siis ta võib alati teha oma maja nii nagu ta ise soovib, PUR ei ole kohustuslik soojustus igale majale.
Ja vahu hinnad on alati ikka koos paigaldusega ning rõhutan veel ma ei saa müüa vahtu ämbris, et siis klient juba kodus ise loobib seda kuidagi omale seina, selleks, et vahtu paigaldada on vaja väga kallist seadet ja et klient nüüd oma maja ehitamiseks, peaks selle masina muretsma oleks mõttetu, selle rahaga saaks ta omale saunamaja.
http://www.eestipuitmaja.ee
www.polüuretaanvaht.ee
PUR vahuga soojustamine ja termograafia teenused.
Ping
külaline

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Ping »

Reevo kirjutas:......... rõhutan veel ma ei saa müüa vahtu ämbris......
Miks ei saa öelda hinda ämbritäie vahu kohta?
Kui kliendil on võrdluseks vaja teada 1m3 ehk 100 ämbri vahu maksumust ilma paigalduseta, kasvõi orjentiiriks?
Peaks ju arusaadav olema tellijale, et objektid on erineva keerukusega ja kui seal on keeruline vahtu pritsida siis veel keerulisem peaks olema sellisesse kohta villa toppida.

(Oli endal hiljuti vajadus viibida ühe tööstushoone külmal pööningul (20*70m) kus oli tehtud kunagi vahelae laus soojustus mingisuguse pritsitud vahtsoojusisolatsiooniga. Avanes jube vaatepilt mis tegi nõutuks. Soojustuskihi paksus oli umbes 30cm. See vahukiht oli tihedalt (10-20cm vahega 1-5cm laiu) täis kõrguses pragusid. Silmaga hinnates oli toimunud vahu mahuline kahanemine 10-20%, et saaksid sellised mõrad tekkida.
Vahule astudes lendus tolm ja jalg vajus 7-10cm sisse. Kätte võttes pudises kergelt laiali. Võtsin umbes liitrise tüki suveniiriks, et mõnele huvilisele ka näidata aga sellest oli kahe nädala pärast pagasnikus kilekotis saanud ainult pudi.)

Kokkuvõtteks: Värviliste piltide, ilusa jutu ja multifilmiga võite müüa oma toodet lastele. Elukogenud ostja tahab näha reaalset asja ja läbipaistvamat müüki (kasvõi tellija poolt vaadates). Olgu või kallim aga olgu siis ka hinda väärt.
Edu.
Reevo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Dets 2008, 18:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Reevo »

Ma tegelikult juba kirjutasin palju maksab 1m3 Orjentiiriks!!! Aga kui vaja ikka teada palju maksab üks ämbritäis, siis aga palun. Kui klient tuleb ise vahule järgi oma ämbriga (sest ämbriga pole pärast enam midagi teha ja ämbreid ma ei paku ) siis hind kujuneb nii: masina ülesse soojendamine 1-1,5h, äbritäis vahtu, masina kokku panemine ja hiljem püstoli puhastamine ca 3h ja ämbritäie vahu hinnaks tuleb ca 90,5€. Aga nüüd kohe ju uus küsimus , et kuubi hinnaks ju siis 9050€ aga kui ämbrisse ei taha " astuda" siis näiteks 2500 äbritäit vahtu, kliendi seina pihustades maksab 1m3 ca 220.-
http://www.eestipuitmaja.ee
www.polüuretaanvaht.ee
PUR vahuga soojustamine ja termograafia teenused.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kas hind sisaldab käibemaksu?
Reevo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Dets 2008, 18:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Reevo »

Nu vot minu viga, hind ei sisalda käibemaksu. Olen harjunud rohkem firmadega rääkima ja ilma käibeta aga siin jah on huvilised pigem eraisikud. Vabandust!
http://www.eestipuitmaja.ee
www.polüuretaanvaht.ee
PUR vahuga soojustamine ja termograafia teenused.
Külaline
külaline

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Reevo kirjutas:Nu vot minu viga, hind ei sisalda käibemaksu. Olen harjunud rohkem firmadega rääkima ja ilma käibeta aga siin jah on huvilised pigem eraisikud. Vabandust!
nüüd tee kokkuvõte :) sinult pakkumise ja lisainfo saamine on üsna raske (10 postitust ja 2 päeva) , et selgitada välja elementaarne info pakutava kohta ja jääb vaid otsida foorumist sertifikaati jne. Teinekord mõtle paremini läbi kas on eetiline suvalises teemas reklaamiga peale lennata ja kui midagi pakud, siis lisa pakkumisse vähemalt elementaarne info mida oleks võimalik teiste samasuguste toodete/teenustega võrrelda. Ilma selleta ongi lihtsalt s*tt müügitöö ja häiriv müra.
Reevo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Dets 2008, 18:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Reevo »

Mina andsin infot, et kust on võimalik infot saada! Keegi siin pole pakkumist oma hoonele küsinud. Kui sa oled isik, kes ootab kaks päeva, et äkki kuskilt midagi koorub ja keegi teine sinule midagi poetab, siis oled ikka väga valel teed, helista mulle ja räägime, ma tulen ka kohale ja siis ei pea kaks päeva ootama!!!!!!
Ainuke häiriv müra on selline kibestumine ja suur soov ükskõik kellele anonüümselt sitasti öelda.
Kui ise helistada ei julge, kirjuta oma nimi ja telefoni number ja ma helistan sulle. Müra tekitavad anonüümsed keksijad.
http://www.eestipuitmaja.ee
www.polüuretaanvaht.ee
PUR vahuga soojustamine ja termograafia teenused.
Külaline
külaline

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Reevo kirjutas: Ainuke häiriv müra on selline kibestumine ja suur soov ükskõik kellele anonüümselt sitasti öelda..
kindlasti on sul õigus, et see tekitab läbu , aga mitte rohkem, kui suvaline müügimees kes arvab, et iga auk on reklaami täistoppimiseks. sitasti ei olegi öeldud vaid otse: tahad reklaami teha osta bänner.
Mart. M
külaline

Re: Väljast soojustamise uus lahendus?

Lugemata postitus Postitas Mart. M »

Kui sa külaline ei oleks alustanud sellise lolli jutuga, siis ei oleks ka hetkel mingit müra!!! sa oled siin ainus, kes teemaväliselt plõksib, mina nägin kasutaja Reevo poolt ainult soovitust, et kui soovid odavamalt ja paremat tulemust, siis võta ühendust ja kogulugu. Ta ei postitanud lihtsalt mingid reklaamlehte kuskile, vaid andis infot ja ole hea ära üritagi siia soovitada veel ühte bäbberit.
See teema oleks poole lühem ja asjalikum kui sa järgmine kord vait oleksid!!!
Vasta