Mis materjali vaja läheb ?

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
NimetuKasutaja
külaline

Mis materjali vaja läheb ?

Lugemata postitus Postitas NimetuKasutaja »

Tere,
Plaanis lasta soojustada vanemat tüüpi palkmaja, millel praegu tahutud palgi peal lihtsalt voodrilaud. Ise ma seda tööd ette võtma ei hakka, aga kuna eelarve on piiratud ja ehitusfirmade pakkumised soolased siis tahan materjalid ise hankida, nii et jääks üle vaid töö vaev. Nüüd tahangi teada, mida mul täpselt vaja läheb ? Idee poolest tahan kõik materjalid ise soetada. Peaks minema järgmiselt: Kivivill, tuuletõke ning voodrilaud. Samuti on vaja ehitada lasta tuulekast katuse serva alla, mis hetkel puudub.
Kui paks peaks olema kivivill ja kuidas ma seda õigesti ostan, kas ruutmeetrite järgi ja kui palju peaks varuks ostma ?
Mis asi on distantsliist ning kus ma selle saan, mis suuruses, kui palju ?
Kas roovituse tellin saekaatrist ja mis suuruses ning kui palju ?
Mis vundamendi ja voodrilaua vahele tuleb, kas plekk ja kus ma selle saan ?
Milline tuuletõkkeplaat osta ja kas samuti ruutmeetri põhiselt ? Kas hiljem siis saeteakse seda vastavalt vajadusele suuremaks ja väiksemaks, kui täpselt ei lähe, sama küsimus kivivilla kohta ?
Mis suuruses peaks olema tuulekasti lauad katuse ääre jaoks ning kuidas õige koguse määran ?
Kas peale naelte veel mingit materjali osta on vaja ? Naelte suurust vist ei hakka küsima :grin:
NimetuKasutaja
külaline

Re: Mis materjali vaja läheb ?

Lugemata postitus Postitas NimetuKasutaja »

Suuremaks küll saagida ei saa midagi, mõtlesin, et kas siis kombineeritakse neid tuuletõkke plaate ja villa vastavalt vajadusele ?
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Mis materjali vaja läheb ?

Lugemata postitus Postitas enrico- »

Kui teadmised ehitusvaldkonnas nii piiratud, siis ei tasuks küll ise organiseerijaks hakata...
Miks üldse arvad, et ise materjale hankides soodsam tuleb?
Ehitus ettevõtetel on teada, kust kõige soodsamalt saab, lisaks on ettetvõtetele paremad pakkumised kui eraisikule.

Saan aru, et plaanid maja puhtaks tõmmata kuni palgini, seejärel soojustada ja uue voodri paigaldada?

Seega vaja:
*Lammutada (selle saaksid vabalt ise teha - naabripoistel lasta teha raha säästmiseks)
*Ehitada villale vertikaalne karkass (60cm sammuga 100x50 või 150x50 prussidest looditud karkass)
*Karkassi vahe villaga soojustada (vastavalt karkassi materjalile ja maja vanade seinte sirgusele siis 100mm või 150mm plaatvill laiusega 565mm - võibolla vaja kombineerida omavahel, kui maja seinad kõverad on) - samuti töö, milles võid raha säästmise nimel ise kaasa lüüa.
*Paigaldada sokliplekid karkassi alumisele ringile.
*Katta villaga kaetud karkass tuuletõkkega (soovitav kasutada pressitud villaplaate - samas raha kokkuhoiu mõttes tasub vb. kasutada tavalist rohelist tuuletõket) - tuuletõkke jätkud karkassi peale.
*Tuuletõkke peale 22x50 või 25x50mm distantsliist karkassiga kohakuti (vertikaalse roovilaua korral veel 1 kiht distantsliiste horisontaalselt vertikaalsete peale). Kindlasti peab olema tagatud tuulutus voodrilaua ja tuuletõkke vahel tuulekasti ja sokli osas.
*Paigaldada voorilaud (raha säästmiseks värvi lauamaterjal ise)

Seega esimese asjana kisu vana vooder maha, loodi seinad üle. kui kõikumised seina üla- ja alaosas on kuni paar cm, siis 150x50mm materjal karkassiks ja kasutad 150mm villa. Kui kõikumised on üle 5 cm siis 100x50mm materjal karkassiks ja kasutad nii 100 kui 150mm villa.


Tuulekastide jaoks kasuta 100mm laia lauda (suurt vahet pole, kas roovilaud või höövlimaterjal - ilu ja hinna vahe). Paigaldada kindlasti vahedega (tavaliselt paigaldatakse ehituspliiatsi sammuga).

Vundament tuleks ka siis ühtlasi soojustada penoga, kuid sellest ma lähemalt rääkida enam ei viitsi.
Vasta