Tuuletõkkeplaatide paigaldamine

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
Külaline
külaline

Tuuletõkkeplaatide paigaldamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas klaasvillast plaatide vahele oleks mõtekas jätta väike (alla cm) vahe, et hiljem see tavalise vahuga tihendada? Teip pidavat maha tulema. Mõned räägivad, et tuleb plaadid kokku suruda, aga teised et väike vahe jätta, et plaadid nö "mängima" ei hakkaks. Kuidas siis õige on?
Külaline
külaline

Re: Tuuletõkkeplaatide paigaldamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Kas klaasvillast plaatide vahele oleks mõtekas jätta väike (alla cm) vahe, et hiljem see tavalise vahuga tihendada? Teip pidavat maha tulema. Mõned räägivad, et tuleb plaadid kokku suruda, aga teised et väike vahe jätta, et plaadid nö "mängima" ei hakkaks. Kuidas siis õige on?
mida paigaldusjuhend ütleb? Vertikaalsed liited võiks jääda karkassi peale ja plaatide omavahelised horisontaalsed/vertikaalsed liitekohad, mis ei jää karkassi peale, tihendatakse enne plaatide kokkusurumist elastse ning ilmastikukindla ehitusmastiksiga (näiteks neutraalsilikoon NA), et tagada plaatide omavahelisele ühenduskohale kestev tuuletihedus.
Külaline
külaline

Re: Tuuletõkkeplaatide paigaldamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Paigaldusjuhend selline:http://www.isover.ee/tooted/ehitusisola ... ver-rkl-31

Asi selles, et ehitaja jätab vertikaalsetele liitekohtadele meelega väikese vahe sisse ja hiljem täidab selle silikooniga. Milleks nii teha? Kas vertikaalsed liitekohti ei saa siis lihtsalt kokku suruda ja hiljem tihendada?
horisontaalsed/vertikaalsed liitekohad, mis ei jää karkassi peale, tihendatakse enne plaatide kokkusurumist elastse ning ilmastikukindla ehitusmastiksiga
Kas see tähendab siis, et liitekohtadele määritakse ehitusmastiksit ja see nagu liimib plaadid kokku?
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Tuuletõkkeplaatide paigaldamine

Lugemata postitus Postitas keemik »

Klaasvillast plaatide kahanemine/suurenemine niiskuse või temperatuuri toimel on ilmselgelt tühine. Mina teeksin nii, et ühe plaadi servale tõmban silikooni triibu, siis kinnitan teise plaadi sinna vastu nii, et kahe plaadi serv on kokku surutud (mõlema plaadi servad on kokkupuutes omavahel ja silikooniga). Seejärel tõmbaksin veel tekkinud kitsale vuugile silikooni triibu peale ja tõmbaksin selle laiali sinna, üritades veel suruda seda vuuki sisse.
fgh
külaline

Re: Tuuletõkkeplaatide paigaldamine

Lugemata postitus Postitas fgh »

Ilmselt oleks mõistlik kasutada mitte neutraalsetsilikooni vaid liimsilikooni või parim oleks butüülmastiksit mis jääb ajas elastseks. Neutraalnesilikoon on paari aastaga surnud. Samas oma eesmärgi see täidab, st täidab tühimikud. Plaadi paisumine on olematu.

Teibi maha tulemise jutt on jama kui kasutada selleks otstarbeks ettenähtud vahendeid.
Kahjuks Eesti mõistes on see vist tõsi, sest enamik "ehitajaid" kasutavad tavalist pakketeippi katusel, aurutõkkel ja krt teab kus veel. Selle asemel, et õigete materjalidega kohe teha. Kahjuks ei oska 95% neist ka õiget auru/tuule/veetõkke teippi õigesti paigaldada.
fgh
külaline

Re: Tuuletõkkeplaatide paigaldamine

Lugemata postitus Postitas fgh »

Materjali paigaldades täidetakse tootja juhiseid. St plaat surutakse kokku. Küsimus võib olla selles, et erinevate detailide kõveruse tõttu pole ideaalselt neid kokku võimalik suruda.

Muide pole olemas vahtu mis omaks pabereid ja oleks läbinud testid, et võiks tuuletõkkena kasutad ! Parem kui tühimik, aga mitte tuuletõke. Pigem minimaliseeriks koheselt võimalikku läbipuhumist plaatide võimalikult tiheda paigaldamise ja õigete mastiksite kasutamisega.
loghome1
külaline

Re: Tuuletõkkeplaatide paigaldamine

Lugemata postitus Postitas loghome1 »

Olen kasutanud kõiki Eestis müüdavaid aurutõkketeipe ja majaga kaasas olid ka Soome teibid.
Kõik eranditultäga head ja püsivad nii väljas kui sees, nii külmakäes kui soojas, nii kile kuiOSB peal. Hinnad on 7-16 EUR rull
Vasta