Fassaadi soojustamine

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
LiisaSin
külaline

Fassaadi soojustamine

Lugemata postitus Postitas LiisaSin »

Olen otsustanud maja fassaadi soojustada. Maja on narva plokist ja praegu on tehtud soojendus seest, väljas on krohv. Minu mure on see, et kuigi ma olen lugenud ja uurinud teemat siis ma vajaks ikka kedagi, kes ütleks mulle kas soojustada ka sokkel, kas tuleb katuse servad ka teha, kuidas teha, mis summaga ma arvestama peaks, millal teha jne. Ma ainult ei oska kuskilt peale hakata. Tahan korralikku kvaliteetset teenust mõistliku hinnaga aga pakkujaid on nii palju nii erinevad, et ei oska kuidagi peale hakata. Oskab keegi kellegi poole mind juhatada?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Fassaadi soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui palju ja mis moodi soojustada sõltub paljudest asjaoludest, tähtsaim on rahakoti paksus.
Paljustki on siiski valikute jaoks lisainfot vaja teada. Kas majal on kelder ja missugune on varem tehtud siseseina soojustus. Räästaste juures on vaja teada, kas majal on viilkatusega korrus olemas (soojustatud või plaanis soojustada) või on seal tühi tuul või on lamekatus.
Kõigepealt materjalide eelistus. On 2 põhilahendust (on ka 3 aga vaevalt sobib)
1. Katad maja välisseina vahtplastiga, pärast krohvid. See meetod on odavam, kuid vastupidavus ja välisilme võib mitte sobida. Ühtlasi sobib sokli tegemiseks. Räästa otsa kohapealt ei saa enne tarka öeldu, kui on sellealane lisainfo. Soovituslik paksus oleks 15-20 cm, eks rahakott ütleb lõppsõna. Paksus sõltub siseseina soojustusest, kui sinna on midagi pandud, peab välissoojustuse kiht paksem olema.
2. Tehakse seina külge kinnitatud puitkarkass, karkassi vahele vill, karkassile tuuletõke siis distantsliist ja siis mingi meeldiv fasaadikate. Neid on palju ja käi hindadega poes tutvumas. On plastikust puiduimitatsiooni, on tavaline ilulaud, on minerit kivipuruga plaate, on marmoroc kiviplaatidest sein jne. Villa paksus 15-20 cm, sõltub jälle siseseina pandud soojustuse paksusest, analoogselt mida rohkem pandi seda paksem peab välissein olema. Reeglina on see eelmisest kallim. Sokkel tehakse reeglina vahtplastist. Katuse räästaid nii vahtplastist kui vill tuuletõkkega aga kui seal seis teadmata ei saa vastata.

Hinna teada saamiseks küsi hinnapakkumist. Reeglina saada maja projekt ehitusettevõtetele elektroonselt kaasa ja räägi millist valikut kui paksult jne. tahad saada. Kui hästi läheb siis need kel tööpuudus on ehk vastavad ja küsivad. Vähesed vastavad.
Ligikaudse materjalide hinna saad, kui külastad poodi, vaatad palju maksab vahtplast paksusega x m2 või villa+tuuletõkke+puitkarkassi ja eriti fassaadiplaadi hind, samuti krohvikulu m2-le ja krohvi hind. Pärast korrutad maja m2 läbi ja on teada odavaim materjalikulu hind. Tööraha tahetakse samuti palju, kui palju saad teada hinnapakkumisest.
Boolic
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 28 Mai 2012, 08:18

Re: Fassaadi soojustamine

Lugemata postitus Postitas Boolic »

Vahtplast kinnitatakse krohvile liimvahuga? Sellest piisab? Või tuleb ikka prussid ka panna?
fgh
külaline

Re: Fassaadi soojustamine

Lugemata postitus Postitas fgh »

Vahtplast kinnitatakse liimvahu või kleepseguga ja neile mõlemale pannakse tüüblid veel lisaks. Või paigaldad karkassi vahele liimvahuga.
Vasta