Minu nägemus Harju seina renoveerimisest

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
nooromanik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 27 Aug 2013, 19:10

Minu nägemus Harju seina renoveerimisest

Lugemata postitus Postitas nooromanik »

Tere

Sain just päranduseks 60ndatel ehitatud Harju seinaga maja ja tahaks hakata maja kallal nokitsema. Probleem on selles, et silikaatfassaad osadest kohtadest laguneb. Mõned tellised on siit-sealt lahti ja vuugitäide kipub ära pudisema. Vanaisa ja isa on lagunema kippunud fassaadiosade jures kasutanud sellist lahendust, et müüri kruvide, ja nn metallvöö abil kinni fikseerinud. Siit tekkis mul mõte, et kas selline variant oleks mõistlik ja jätkusuutlik, et kataks kogu fassaadi kogu maja ulatuses sellise nn lahendusega. Teiseks, kas äkki on koguni olemas mõni selline firma mis sellist sorti fassaaditöödega tegeleb. Ise ma ehitusest ei jaga, aga kui selline lahendus töötab, siis laseks seinad termovahtu täis ja kleebiks näiteks fassaadikivid peale. Oleks targemate inimeste nõuannete üle rõõmus.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Minu nägemus Harju seina renoveerimisest

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tee kindlaks, miks laguneb. Niisama silikaatkivi ei lagune, kas ta vajub (vilets vundament) , saab liigselt vett või mängivad lapsed vastu seina jalgpalli.
Nooromanic
külaline

Re: Minu nägemus Harju seina renoveerimisest

Lugemata postitus Postitas Nooromanic »

Maja on põlenud, kunagi 80ndatel, vundament ise on korralik. Igatahes väga keeruline on leida lahendust oma probleemile.
onuremus
külaline

Re: Minu nägemus Harju seina renoveerimisest

Lugemata postitus Postitas onuremus »

Üks lahendus võiks olla:1.seest kõik välja(laudis,saepuru)kuni silikaadini 2.bilastrite vahe laduda kinni väikeplokiga(aeroc,fibo,roclite)3.soojustus välja 150mm.Siit muidugi edasi võiks tegutseda nii et kutsud ehitusinseneri kohale.Arvatavasti tuleb odavam 3-4 tundi pidada nõu spetsialistiga kui siit foorumist valida vale lahendus
Vasta