Puit karkassiga, silikaat voodriga maja soojustamine

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
kapuuts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 02 Dets 2008, 00:18
On tänanud: 3 korda

Puit karkassiga, silikaat voodriga maja soojustamine

Lugemata postitus Postitas kapuuts »

Tegemist 79 aastal ehitatud majaga. Seestpoolt välja (soome)papp, laudis, laudiste vahel ~4kihti mingit soojustusplaati?, laudis ja siis silikaat vooder kõige peal. Seestpoolt ei tahaks soojustuse peale ruumi raisata niiet sooviks seda teha väljast. Ideaalne oleks vist silikaat ka ära lammutada ja siis soojustada aga see toob tööd jälle päris palju juurde. Kas selline soojustus töötaks, et silikaadi peale tüüblitega impraga immutatud 5x5 puit, sinna 50 vill siis risti naelte või kruvidega 5x5 puit peale ja uuesti 50 vill,tuuletõke, distants, roov, laudis. Kõlab see lahendusena? Või soovitate midagi muud. Mõni pilt seinas sees toimuvast.
Pilt
Pilt
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Puit karkassiga, silikaat voodriga maja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kas silikaadi ja selle imesoojustuse vahel on tuulduv õhuvahe? Kui on siis ei saa nii lihtsalt (õhuvahe vaja likvideerida) kui pole siis isegi saab. On oht voodri kandvuses - see on ühekordne ja omaraskusele. Puitkarkass toetub voodrile ja tekitab ülalpool väljatirivat jõudu. Kuid loodetavasti karkass on kerge.
kapuuts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 02 Dets 2008, 00:18
On tänanud: 3 korda

Re: Puit karkassiga, silikaat voodriga maja soojustamine

Lugemata postitus Postitas kapuuts »

Need pildid tehtud pool aastat tagasi kui paigaldasin tuppa venti ja kui ma õieti mäletan siis oli küll silikaadi ja puitkarkassi laudise vahel tuulutus vahe. Ja karkassi vahel olevad need imeplaadid olid ka vahedega. Siis vist kasutegur väike kui silikaadil peale soojustus panna? Mis oleks lihtsam lahendus? Õhuvahe kuidagi ära täita ja siis soojustada?
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Puit karkassiga, silikaat voodriga maja soojustamine

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

kapuuts kirjutas:Mis oleks lihtsam lahendus?

Silikaat maha ja minema. Mõni vast maksab pealegi, et ära viia saaks
kapuuts
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 02 Dets 2008, 00:18
On tänanud: 3 korda

Re: Puit karkassiga, silikaat voodriga maja soojustamine

Lugemata postitus Postitas kapuuts »

GuidZ kirjutas:
kapuuts kirjutas:Mis oleks lihtsam lahendus?

Silikaat maha ja minema. Mõni vast maksab pealegi, et ära viia saaks
Ütleme, et ma võtaks selle töö ette, siis kas edasi otse laudisele minu esimeses postis antud soojustus variant? Kõige õigem vist oleks kuni karkassini lammutada ja villaga tulema hakata aga ma absoluutselt ei kujuta ette kuidas see süsteem seal sees täpselt välja näeb ja mis üllatused mind seal ootaks.
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Puit karkassiga, silikaat voodriga maja soojustamine

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

Mina paneks laudisele 100+50mm plaatvilla (näiteks Multirock) ja siis tuuletõke (RKL31) ja siis tuulutusliist ja vooder. Alla ja üles kindlasti hiirevõrgud jms.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Puit karkassiga, silikaat voodriga maja soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Jep, kui tuulutusvahe töötab siis ei silikaat ega sealt edasi olev soojustus ei osale maja soojustamises.
Vasta