Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
naine ehitab
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 28 Juun 2012, 11:20
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas naine ehitab »

Ootan Teilt head ja kiiret nõu kulla ehitusmehed, pole ühtegi tarka mu tutvusringkonnas, riielda pole vaja eks, sest tean-tean ideaalne oleks väljast soojustada, seda teen siis kui seest tehtud, vbl 10a pärast siis lisaks :)
Nimelt siis maja ehitatud 55a väljast sissepoole tulles on krohv, silikaat, siis ma ei tea mis on, siis saepuru, ruberoid ja lauad.
Kuna kiirelt vaja valmistada ette üks sein õhksoojuspumba paigaldamiseks, siis ootan nõuandeid. Plaan siis kraapida nii kaugele kui võimalik tühjaks e siis maha laud, ruberoid ja saepuru, edasi ma veel ei tea, mis tuleb.
Mis ma peaks laskma sinna tagasi panna? Oletame et jõuan seestpoolt välja silikaadini, kas sinna peab tulema karkass vahele siis vill? v hoopis peno? enne veel aurutõke? Soojustust ju otse vastu silikaati ei pane?
St et sein jääks väljast-sisse krohv-silikaat-soojustus ja puitlaastplaat, mis seal vahel veel peab olema, kus õhuvahed? Tänan juba ette elava arutelu eest, teeme nüüd koos parima variandi võimalikust, sest tõesti kiire on selle asjaga :)
Külaline
külaline

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere lugupeetud ehitav naine. Parim, mis teha saab, on üldse mitte midagi teha selle seinakonstruktsiooniga. Siis pole ka võimalust untsu keerata. Väline element seinast kaugele paigaldada - ca 25 cm. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
naine ehitab
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 28 Juun 2012, 11:20
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas naine ehitab »

selle vastusega ei ole mul kahjuks midagi peale hakata, sest seest poolt on vaja remont ära teha.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

naine ehitab kirjutas:seest poolt on vaja remont ära teha.
Remondi tegemiseks ei pea ju ometi kogu seina kuni välisvoodrini maha lammutama :shock:
naine ehitab
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 28 Juun 2012, 11:20
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas naine ehitab »

niisama ninnu-nännu remonti ei saa teha, ja ei taha seda vajunud saepuru sinna seina sisse jätta, see tuleb välja võtta, seega tuleb midagi ka asemele panna.
Külaline
külaline

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere lugupeetud ehitav naine. Kordan (põhjalikumalt): parim, mis teha saate on seda saepuru, ükskõik, mis olukorras, mitte torkida. Kõik ülejäänud tegevused võivad hiljem tunda anda , ja juba tunduvalt probleemsemal kujul kui praegu. Lugupidamisega. Alar PIirfeld
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ei saa kuidagi aru miks peab soojuspumba paigaldamise pärast totaalse ümberehituse tegema? Igatahes soojuspump ei takista hilisemat välisseina soojustamist ja siseseinas on SP samapalju jalus kui radiaator seinas.
Igal juhul tasub soojuspump paigaldada varuga, et teda saaks seina küljest lahti võtta ja vajadusel nihutada, st torud ja kaablid peaksid nihutamist võimaldama. Torusi ei veeta mitte kõige lühemalt vaid on natukene nihutamise jagu varu. Välisseinas tasub SP asukoha ja kinnitustega samamoodi arvestada, et kui tulevikus 10-15 cm soojustust juurde lisad siis ei jääks väga ette või saad samamoodi vajadusel jalust ära liigutada.
naine ehitab
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 28 Juun 2012, 11:20
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas naine ehitab »

Palun mitte keskenduda soojuspumbale vaid seina sisule, ja teie ei peagi aru saama miks vaid ainult kuidas :) kuna on terve korrus vaja seest tühjaks tõmmata, kuid mitte praegu, hetkel siis üks sein vaja korda teha seest poolt. Ja see on selgeks tehtud, et see saepuru tuleb sealt välja võtta. Väljast ei ole plaanis lähiaastatel soojustada, kuna pole selleks lihtsalt raha, nõu palun ainult seina sisu osas. Aitäh!
onuremus
külaline

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas onuremus »

võib ka nii soojustada ,kui olete puitkarkassi vahelt vana sodi välja visanud tuleb paigaldada kõigepealt tuuletõke(plaat või kangas),tuuletõkke ja silikaatvoodri vahele peab jääma õhuvahe (25mm),kuna õhk seal vahes peab liikuma siis tuleb silikaatvoodri alumise rea iga 3-4 kivi püstivuuk segust puhtaks teha ja ka ülevalt peab tuulutus vahe olema avatud.Edasi on vaja vähemalt 200mm soojustust,ilmselt jääb olemasolevast karkassi paksusest väheks siis tuleb 50*50 prussidest karkassile lisa paksust anda , seejärel paigaldada aurutõke , selle peale uuesti 50*50 prussid ja vill, seejärel alles viimistlusplaat.Väljast soojustusel tuleb silikaatvooder eemaldada.Jõudu tööle
Külaline
külaline

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Piisavalt konkreetne vastus inseneridele: "..teie ei peagi aru saama miks vaid ainult kuidas". Eelpakutud lahend on teoorias toimiv, praktikas on see omade puudustega. Aga kui viitsiks arvutada maksumust, siis selguks, et see karkassivaheline töö+materjalimaksumus+hilisem silikaattellise mahavõtt ei olegi odavam kui kohe väljast soojustada. Aga noh, ega insener ei peagi teadma, miks keegi tahab oma maja hukka keerata ja/või resursse pillata. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Sel juhul võtke see saepuru sealt välja aga asemele ärge midagi pange. Külm?, seda jah aga vähemasti ei hakka sinna kondents kogunema. Ja kui sein seespoolt märjaks või koguni härma läheb, siis te vähemalt näete seda, soojustusmaterjaliga täites hakkab floora teil seina sees arenema, nähtavaks muutub see siis, kui tervisele on juba pöördumatut kahju tekitatud.
See oleks esmane reaktsioon. Lugedes nüüd teie esmast postitust uuesti, siis õige vastus peitub selle "...siis ma ei tea mis on..." kihis. Ehk .....Krohv, silikaat -KAS SIIN ON ÕHUVAHE-...jne.... Tehke ühes seinaosas proovilammutamine. Tõenäoselt on seal kihid krohv, silikaat, õhuvahe, laud, saepuru, ruberoid, laud. Sel juhul võite sinna seina panna mistahes soojustust tingimusel, et õhuvahe ehk tuulutusvahe säilib. Kontrollida tuleb ka seda, et see tuulutusvahe silikaadi ja soojustuse vahel oleks tõeliselt tuulduv ehk alt ja ülalt avatud.
Soojustuse materjal ei oma tähtsust, villa puhul peab villast väljaspool ehk tuulutusvahest seespool olema tuuletõke, vahule (vaht, mitte peno, peno on vaht vene keeles) pole tuuletõket vaja
Aurutõket osalise remondi puhul ei soovita
Sisemine kiht mida iganes
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
naine ehitab
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 28 Juun 2012, 11:20
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas naine ehitab »

nendel hammustamistel ei ole mõtet ja arusaamatuks jääb see toon, st nimi ongi naine ehitab, et saaksite aru, et mina ei tea tõesti kuidas peab tegema, vaid lähtun tervest mõistusest ja headest nõuannetest, kogemusi pole. arusaamatuks jääb ka kui hetkel on materjalid seinas aastast 1952 ja ma tahan need ära vahetada tänapäevastema vastu, sest need on selgelt ajale jalgu jäänud ja ei täida enam oma eesmärki, siis soovitatakse ülbelt et võta ära kui tahad aga ise tead. miks ma ei saa ühte materjali teise vastu vahetada, st saepuru asendada kivivillaga nt, uuringi teilt kuidas peaks need õhuvahed jms asetsema, et asi hukka ei läheks. seda mis seal praegu täpselt on, saangi teada kui järgmine nädal seina lahti teen, kuid siis võiks mul olla juba selge, mis tulema peaks, materjalide soetamise osas jne, olgu öeldud et samal ajal pean selles majas ka sees elama koos lastega, st kõik peab toimuma jooksvalt. ja teengi ju esimesena ühe seina ja ongi näha kas läheb peessse v mitte, st kevadeks on kooliraha ühe seina jagu. ja kui ma ütlen, et väljast ma ei soojusta, siis väljast ma ei soojusta, sest eelarve on 52a ehitatud ja hiljem vaid tapeeti vahetatud maja renoveerimine seest poolt, sest väljast on krohv ok, aga seest on vaja niikuinii teha.
naine ehitab
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 28 Juun 2012, 11:20
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas naine ehitab »

kevadel teen ka ülejäänud v õigemini siis kui aknad saan, see jälle omaette ooper, aurutõke siiski peaks olema? aknaümbrused soojustatakse kuidas? olen lugenud et teisiti kui lihtsalt seina.
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Proovime veel kord
ENNE materjalide ostu tehke kindlaks, mida teil vaja on.
Seda "kas läheb peesse" ei tarvitse te kevadel näha, seda võib teile öelda kopsuarst aastate pärast.
Asendades vana materjali uuega muutub seina soojus ja niiskusreziim. Mägede majadel vahetati hõredad puitaknad umbsete plastakendega ja tulemuseks on tihti laenurkade niiskumine ja hallitus
Aurutõkkest. Sellel on mõte vaid siis, kui saab teha selle katkematult kõigile välispiiretele. Kui katate sellega ühe seina, siis kõrvaloleva teise seina aurukoormus suureneb.
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
naine ehitab
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 28 Juun 2012, 11:20
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas naine ehitab »

no ma hetke pärast teen ka teised seinad, siis jääb ju üks ikka ilma, st seega ei pane üldse? loen kivivilla kohta, no ma ei tea, hakkame üldse saepuru omadustega võrdlema, nii soojapidavuse kui niiskuspidavuse jms seisukohast?
ja tegelt selget vastust ei tule :) ahaaa, mulle soovitatigi, et loe ehitusfoorumitest ka, no ma ei tea, tegelikult vastuseid ei saa ju, hakatakse aiaaugust rääkima, soojuspumbast jms.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Oled üks paras kehkenpüks kah. Vastuse vastamiseks on vaja lisainformatsiooni, et mida plaanid ja kuidas plaanid, sest seinakonstruktsioon on erinev, sõltudes mis tulevikus tulla võib. Kaagutad, et osa asju on ajutised kuna on kiire ja tahad hiljem teisiti teha. Aga lisainformatsiooni ei soovi anda, sõimad kõiki vastuseid diletantlikeks, leiad, et oled targim jne. Sorry aga ega ei viitsi rohkem vastata kah.
naine ehitab
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 28 Juun 2012, 11:20
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas naine ehitab »

viimasele siis: mis sa mulle vastanud siis oled, hulga nõu andnud välisseina soojustamisest, kuigi juba esimeses postituses on öeldud, et seda ma teha ei kavatse :) infot on täpselt nii palju kui hetkel on vaja välja anda, kõigepealt üks sein ja hiljem ülejäänud ja KÕIK SEEST POOLT!!!
AHEL
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 03 Juun 2012, 20:47
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas AHEL »

riputa soojuspump lakke,siis pole nii kiire selle seinaga ja kui teada saad mis kiht see"siis ma ei tea"kiht on ,siis ehk arutab edasi.
Loll pea on ikka käte jalgade nuhtlus
saunik111
külaline

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas saunik111 »

Tere,

mulle meeldis onuremuse variant. ilmselt on ehk puitkarkassmaja silikaattellisvoodriga ja tuleks selle saepuruvasemele paigaldada mingi minerralvill. ilmselt tuleks minvilla välispinda paigaldada tuuletõkkeplaat (võimalus ka min.vill tuuletõkkekihiga paigaldada) Auruisolatsioon on teoreetiliselt vajalik, aga praktiliselt seda vist nii hästi paigaldada ei õnnestu kui õpikus nõutud.
seda ma muidugi päris hästi ei mõista, et kui näiteks saepuru on sellisel puitkarkassseinas (kui ikka on see) ära vajunud ja siis öeldakse, et ärge selle seinaga midagi tehke. aga ma ei saagi kahjuks paljudest asjadest aru...

jõudu.

ps. sinna muidugi aega, aga kui kunagi välissoojustuseks läheb, siis peaks selgeks tegema selle seinakonstruktsiooni, võibolla pole selle kivi peale erilist mõtet soojustust panna. kivi hoopis eemaldada näiteks.
ääremärkusi
külaline

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas ääremärkusi »

Teinekülaline kirjutas: Aurutõkkest. --- Kui katate sellega ühe seina, siis kõrvaloleva teise seina aurukoormus suureneb.
Kas mõni füüsikaseadus ka seda nähtust kirjeldab või põhjendab?
+
Karkass-seina puhul tundub vahetegemine seestpoolt ja väljastpoolt soojustamisel musta maagiana.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1820
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Mina ei saa aru, kuidas saab kritiseerida tasuta nõuandeid.
Tasuta nõuanne on saajale nagu kingitus, aga kingitud hobuse suhu ei kõlba (vähemalt avalikult) vaadata.
Küsijale vihjeks niipalju, et antud juhul teema pealkiri on "aed", aga teema küsimus on "aia auk".
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kuna kiirelt vaja valmistada ette üks sein õhksoojuspumba paigaldamiseks, siis ootan nõuandeid
Nõuanne oligi paigaldada soojuspump niimoodi, et hiljem väljapoole soojustust juurde paigaldades poleks vaja seda liigutada või teha soojuspumba liigutamine võimalikult lihtsaks. Sama ka sissepoole. Küsija jättis mulje, et soojuspumba paigaldamise pärast kisub ta seespoolse soojustuse maha, kuna hiljem soojuspump seda teha ei lase. Tegelikult õieti soojuspumpa paigaldades saab iga kell ka siseseinas teha selle soojustuse vahetuse, kuid kiiret enam pole. Võibolla on palju targem koguda raha ja kevadel hakata välisseina soojustama?

Küsija seina konstruktsioon on üks ohtlikemaid, kus vale töövõttega ehitad totaalselt valesti ja lõpuks tuleb nii lollisti tehtud töö kui võibolla kogu majasein maha lammutada. Kusjuures ajutise lahendusega ehitad üsna kallilt kesise lahenduse ja pärast lõplikku lahenduse tõttu tuleb pea kõik uuesti ümber ehitada. Kui "kooliraha" jõuab maksta ja nõuandeid ei soovi kuulata siis pole mõtet neid ka jagada.
Ehitamatu naine
külaline

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas Ehitamatu naine »

Kui on eelarve, mida hea ja õige lahenduse jaoks ei jätku, siis mingi loogika järgi on valikus:
- teemaks vormistatud kiire ja mitmete ohtudega variant, mis suure tõenäosusega tagab edaspidi veel plaanimata lisakulusid ja terviseriske;

- eelarve õige ja tervikut arvestava variandi jaoks, millest on puudu. Järelikult mingi pingutuse ja plaaniga on kuidagi võimalik leida puuduolev osa.

Teemas on hea hulk inimesi, kellel on teadmisi ehk ressurssi ja energiat, mida sedasi küsides lihtsalt raisatakse sest neilt nõutakse oma riskantse plaani jaoks kaasamõtlemist. Mis ei välista, et mõni plaan toimikski.

Naine, ära praga, kui hoiatada püütakse, ega nad hammustamise pärast, nad teavad, et tulemuse asemel võib olla tagajärg ja see on hoiatamiseks. Ajurünnak on tänuväärt töö kellegi eesmärginimel. Tasuta.
Naistel on hämmastav oskus suurest asjast mingile väiksele keskenduda (mis on teatud asjades suurepärane) ja suisa tigedaks saada, kui teised sama vägevalt ja sama täpselt ei keskendu. Ja oskus teist samapalju tige olla, kui pärast suurem asi untsus on, et kus kõik targad õigel ajal olid.. aga õigel ajal kellegi tähelepanu lihtsalt suuremale tervikule ei jätkunud või ei võetud kuulda või suuremat isegi abi küsides ei näidatud..

Edu ja head lahendust!
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

ääremärkusi kirjutas:
Teinekülaline kirjutas: Aurutõkkest. --- Kui katate sellega ühe seina, siis kõrvaloleva teise seina aurukoormus suureneb.
Kas mõni füüsikaseadus ka seda nähtust kirjeldab või põhjendab?
+
Karkass-seina puhul tundub vahetegemine seestpoolt ja väljastpoolt soojustamisel musta maagiana.
Vastuseks (püüame läheneda süsteemselt)

Teooria.
I Absoluutne/relatiivne niiskus. Relatiivse niiskuse seos temperatuuriga. Auru osarõhk. Kondenseerumine. Kastepunkt. Materjalide auruläbilaskevõime.
II Hoone sisekliima. Veeauru liikumine köetavas hoones. Aurutõkke asukoht ja ülesanne piirde konstruktsioonis.

Praktikum. Võtke preservatiiv ja lõigake/torgake sinna väike auk. Püüdke preservatiiv täis puhuda

Kodune ükesanne (must maagia) Teil on karkassein soojustatud vahtplastiga. Soovite soojapidavuse suurendamiseks lisada mineraalvilla. Kas on vahet, kas lisada vill karkassseina sisse- või väljaspoole. Põhjendage.

Annetan eeltoodud ekspromptkonspekti täiesti vabaks kasutamiseks.
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
Tume
külaline

Re: Silikaatseina soojustamine seest poolt- KIIRE ka :)

Lugemata postitus Postitas Tume »

Naisterahvas on vististi foorumist ära ehmatatud, kuid mure ju ikka üleval. Vanemaid foorumlasi võib ka mõista. Need teemad on kõvasti läbi võetud ja oskuslikult otsingut kasutades ja ehitusalast kirjandust lugedes peaksid enamus vastuseid ise kätte tulema. Mina olen tavaline inimene, mitte insener või ehitaja. Olude sunnil pean ka ise sarnase töö varsti ettevõtma ja seega pisut asja nö uurinud.

Siin planeedil on elu aluseks vesi. Vesi võib olla vedelas (vesi), gaasilises (aur) või tahkes olekus (jää). Meie kliimas on probleem seinaga lühidalt selline, et toas on vesi auruna, kuid õues tahaks ta olla jääs. Kuskil seal seina sees võib juhtuda aga nii, et ta olla vahepealses olekus, ehk vedel ja see oleks väga halb, sest nagu öeldud, vesi on ju elu alus. Nii võib seina sisse tekkida terve uus tsivilisatsioon. Asja teeb halvemaks ka see, et veeaur tahab liikuda alati soojema poolt külmema poole. Soojas toas on vett tunduvalt rohkem, kui külmas udus.

Variant, kus silikaat on külmas ja soojaisolatsioon seespool tekitab kindalt olukorra, kus silikaadi ja soojustuse vahele tekib vesi ning konstruktsioonid märguvad. Enne võis asi isegi kuivaks jääda, kuna soojustust oli vähe ja see oli kehva.

Nüüd teie sein on selline:
"Nimelt siis maja ehitatud 55a väljast sissepoole tulles on krohv, silikaat, siis ma ei tea mis on, siis saepuru, ruberoid ja lauad."
Kui see silikaadi ja saepuru vaheline "ma ei tea mis on" on äkki õhu vahe, siis saab teha nii nagu keegi juba kirjeldas: silikaat, tuulutatav õhkvahe, tuuletõke, soojustus karkassi vahel, siseviimistlus. Olukorras, kus silikaatvooder on jalus on tuuletõket ebamugav panna, kuid villaga soojustades on see seina tuuletihedus üli vajalik. Väiksemgi prigu võib üsna suure osa soojustusest ära nullida.

Ma ise paneks penoplasti, oleks tuuletihedam ja ehk ka veeauru mõttes lollikindlam. Oletame, et karkass on 15x5 prussidest. Siis paneks 3 kihti 5cm paksust EPSi prusside vahele. Väline kiht korralikult vahuga sõrestiku vahele, teised kihid paneks lahtiselt, kuid võimalikult täpselt mõõdetult. Siis paneks toapoole veel ühe 10cm kihi penoplasti, kinnitades need nihkumise vältimiseks kasvõi tavaliste naeltega prusside külge. Tekkinud "valge seina" vastu paneks lakke ja põrandale kinni kipsi karkassi ja sellele viimistluse.

NB! tuulutsvahe toimimine tuleb üle kontrollida! Väljas tuleb soklil iga nelja kivi tagant püstvuugid kivistunud mördist puhastada ja räästa all vaadata, et õhk saab liikuma. Omaette keeruline koht on aknaaugud. Ka seal peab õhk saama liikuda.

vt näiteks mõne soojustaja soovitusi: http://rwsc2.inforce.dk/sw86980.asp
Googeldades olgu märksõnad: sõrestiksein, soojustamine, niiskus, kastepunkt, veeauru liikumine, difusioon jne.
Vasta