puitlaudis majale

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
malviine
külaline

puitlaudis majale

Lugemata postitus Postitas malviine »

soov oleks laudis panna jooksma ülevalt alla. kes oskab soovitada kust saaks infot laudise alla paigaldatava roovituse (ma ei tea kas see ongi nüüd õige sõna siinkohal) asetuse kohta?

kas mõni raamat või näidispilt üles riputada või ka lihtsalt hea sõbramehe soovitus kuluks marjaks ära, sest plaan oleks ise see töö ette võtta :oops:
Ando
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 08 Aug 2006, 12:35

Lugemata postitus Postitas Ando »

Ja mis sa roovituse taha jätad,tuuletõke,soojustus vms.?
Minu teguviis oli selline,et aluskonstruktsioon kuhu soojustus vahele läks on sammuga 60cm,selle kattis täpselt ka tuuletõke serv-servaga (nende liitekohtade kinni saamine on omaette asi).Siis kinnitub aluskonstruktsiooni külge sammuga 60 cm horisontaalselt roovitus,millele tegin sisselõiked tuulutuse jaoks.Alumise roovi,mis oli vundamendile lähedal immutasin pauidukaitsevahendiga.Keegi soovitas alla ka veel võrgu panna,et igasugused putukad sisse ei roniks.Peale püstvooder.
Pikk jutt-loll jutt,aitab siis küll.
malviine
külaline

Lugemata postitus Postitas malviine »

järjekord väljast sisse jääks nii
laudis
roovitus (nende vahelt tühi)
isoveri kollane tuuletõke
karkass

seespool rohkem veel midagi ei ole aga edasi tuleks vill, osb plaat ja kipsplaat

kuna karkass on ülevalt alla lauad, siis lihtsam oleks teha roovitus risti ja laudis samuti ülevalt alla
aga mul on seal tuuletõke vahel ju. kas ma saan ikka pihta nendele laudadele või läheb see liiga keeruliseks
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kas karkassi vahekaugusi ei saa siis kindlaks teha?
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

kui saad siis otsi sellist plaati nagu on URSA see on fantastiline! sõber pani oma majale, plaat on heli/tule/soojaisolatsioon ühes! ja töötada kerge, ei murdu nagu tuuletõkkeplaat
Alati on alternatiivlahendus!
malviine
külaline

Lugemata postitus Postitas malviine »

äkki räägid täpsemalt sellest URSA-st?
kas seda võiks kasutada tuuletõkke asemel? hind?
Kasutaja avatar
numan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 383
Liitunud: 15 Mai 2006, 16:16
Asukoht: Soome
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas numan »

malviine kirjutas:äkki räägid täpsemalt sellest URSA-st?
kas seda võiks kasutada tuuletõkke asemel? hind?
hinnast ei tea rääkida pole uurinud aga tuuletõkke on ideaalne. ise imestasin kui hea asjandus leiutatud. kahjuks eesti ärimehed ei taha seda sisse tuua millegipärast. sel aastal olevat müüdud eestis üks konteineritäis seda plaati :?
http://www.ursa.de/products_219.htm
siin nende saksakeelne link
ei tea mis nimega ta õieti on tean et kollane. kuigi siin piltidel on roheline "Fassadendämmplatte".
Pilt
endal autos näidisetükk vedeleb 10X10 cm, näeb sarnane välja, pressitud villakihid. ühel pool on mingi riiesarnane materjal ja selle vahel veel niidid mis ei lase plaadi ilma lõikeriistata katki teha.
Alati on alternatiivlahendus!
Vasta