Fassadi vahetus???

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
Riskko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 25 Mär 2006, 17:15

Fassadi vahetus???

Lugemata postitus Postitas Riskko »

Tere. Selline probleem et ....vooderdatud kilpmajale on peale löödud TEP plaat ja krohvitud. Tahaksime asendada välisfassaadi ja ka soojustuse. Millise materjaliga soovitate teha soojustuse ja välisfassaadi. Puitlaudist ei tahaks.
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Peno+krohv, soojustus+ plastmass, +Marmoroc, +fassaadi kivi, - plekk, +erinevad ehitusplaadid,+ puitkimmid, -laastud,+ eterniit, +vineer (alt. 750 m2), kindlasti on veel midagi. Edu otsustamisel!
Riskko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 25 Mär 2006, 17:15

MMhhhhh

Lugemata postitus Postitas Riskko »

Mõeldavad on soojustus ja erinevad ehitusplaadid.
Aga kas peno sobib näiteks ka ehitusplaadi alla. Või on siinkohal parem kasutada siiski villa ja tuuletõket. Samas oleks peno korraga nii soojustuse eest kui ka tuuletõke? Kumb oleks parem nii soojahoidvuselt kui ka maja tervisele. Olen kuulnud et vill kogub niiskust. Samas aga lugesin et peno ei lase hingata ja hoiab ka niiskust kinni???? Igasugune nõuanne on väga teretulnud. Kellel vähegi kogemusi, andke head nõu!
Ette tänades!!!
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Peno küsimuses peaksite konsulteerima inseneriga kes selgitaks välja millest see majakilp täpselt koosneb? Siis saab ehk alles alles täpselt teada, kas ja kui paksult peaks penot kasutama?
Ega selle peno ja villaga asjad nii hullud ka pole, kui õigesti ehitate, valesti neid soojustuskihte paigutades on juhtunud küll igasugu asju.
Taastaja.
Raulka
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 19 Apr 2005, 16:25
Asukoht: Pärnu

Re: MMhhhhh

Lugemata postitus Postitas Raulka »

Riskko kirjutas:Mõeldavad on soojustus ja erinevad ehitusplaadid.
Aga kas peno sobib näiteks ka ehitusplaadi alla. Või on siinkohal parem kasutada siiski villa ja tuuletõket. Samas oleks peno korraga nii soojustuse eest kui ka tuuletõke? Kumb oleks parem nii soojahoidvuselt kui ka maja tervisele.
Tahate asendada välisfassaadi ja soojustuse. Seega tep plaat maha. Hea mõte, kuna 10cm tänapäevast soojustust asendab ~40cm TEP plaati.
Soojustuseks kaks materjali. Vill+tuuletõke ja peno.
Soojapidavuselt vill ja peno praktiliselt võrdsed, kuid natuke peno kasuks. Vaata http://www.soojustuskeskus.ee/failid/soojajuhtivus.pdf
viimane võrdlus tabel.

Hinna poolest vill odavam kui peno, kuid lisades villale tuuletõkke (või kivivilla fassaadiplaadi mida krohvida) läheb villaga kallimaks.

Ehitusplaadi alla (ehitusplaadist tubade poole), st kui paned ehitusplaadi otse vastu soojustust, siis ei kõlba ei peno ega vill (arvestades, et ehitusplaat/fassaadiplaat hingab veel kehvemini). Vill võib minna märjaks ja on hoopis halvem variant kui peno. Selle vältimiseks võib aidata aurutõkke kile sissepoole seina(kile hingab veel vähem ja ei lase niiskust toast seina), aga ei pruugi aidata. Kindlasti aitaks, kui jätta soojustuse ja ehitusplaadi/fassaadiplaadi vahele tuulutusvahe. Nüüd pole maja tervisele halba kummagi soojustusmaterjaliga. Aga pead arvestama mille peale paned soojustuse. Selleks teil vooderdatud kilpmaja. Millistest kihtidest see kilpmaja koosneb ma ei tea. Seepärast julgeks soovitada soojustada villaga, sest võrreldes villaga ei saa kilpmaja olla rohkem hingavam.

Riskko kirjutas:Olen kuulnud et vill kogub niiskust. Samas aga lugesin et peno ei lase hingata ja hoiab ka niiskust kinni????
Et vill koguks niiskust ja pead villa vastu väljapoole panema halvema hingamisega materjali milleks on võrreldes villaga ka peno.
Ära kuuldut penoplasti mitte hingamisest ja niiskuse kinnihoidmisest võta üks ühele.Tuleb võrrelda materjaliga millega kokku paned, kumbapidi ja oleneb materjali kihi paksusest. Täpsemalt http://www.tarmatrade.ee/kasulik1.htm

Näiteks, kuna puit (palkmaja) hingab veel kehvemini kui fassaadi peno, siis tohib peno panna väljapoole. (kuulujuttude põhjal teha ei tohiks)

Tekstis hingamise all tuleb mõelda veeauru läbilaskvust läbi tahke materjali (difusioonitakistuskonstant). Ei ole hea sõna seega "hingamine".
Hingamine - mille tähendust enamus inimesi aru saab ja selle puudumine mõjutab elusolendeid. Ära hirmutab ju, kui enam hingata ei saa. Ehitusmaterjalidel pole kopse ega teki lämbumist. Ehitusmaterjali veeauru läbilaskvust ei saa võrrelda kopse läbiva veeauruga. Kopsudesse hingad hapniku. Hapniku kogust mõjutab majas ventilatsioon. Lisaks veintilatsiooniga väljub põhiosa ruumides olev kardetud niiskus. Ventilatsiooniga hingab maja.
Riskko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 25 Mär 2006, 17:15

Lugemata postitus Postitas Riskko »

Äitäh nõuannete eest. Eks vaatan edasi mis saab. Igatahes tänud, olite suureks abiks
Vasta