riistade tellimine internetist

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
vmb
külaline

riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas vmb »

on keegi netikaubamajadest või oksjonidelt tööriistu tellinud, mismoodi kohaletoimetamise olete teinud ja mis need kulud (transa, toll, käive) lõpuks tulevad ? Ise tellisin sisetööde laseri (uus, pakendis) siin 7200 ja enam, USAs 249$+20$ (sealne postikulu) kohale tuleb tütre näpuotsas seekord :) Päris soodsate hindadega kraami leiab ebay-st ja ka mujalt, Amazon jne.
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Busta »

Tellisin äsja USA-st murutraktorile uue starteri. Ka e-bayst olen asju ostnud. Tasumise olen korraldanud Pay Pal (http://www.paypal.com) kaudu, sain oma firmale swedpankist sellise pangakaardi Mastercard, millega saab ka rahvusvahelisi makseid teha. Näiteks starteri USA-st siiatoimetamine läks maksma 38 USD-d. Hinnad sealt ostes on ikka oluliselt madalamad, kui siit. Näiteks see starter oleks siit otses läinud 3200 eeku, sealt saan koos kohaletoomisega 69 +38 USD-d, võit üle 50% :clapping:

Muidugi tuleb enne netis palju googeldada ja leida odavaimad ja usaldusväärsemad pakkujad.
pultsar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 07 Veebr 2008, 20:31

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas pultsar »

Kas kaubale mis sa USA-st tellisid ei lisandunud tolli+käibemaksu?Amazonis ikka mõned tööriistad väga soodsa hinnaga.Olen kuulnud ,et umbes lisandub70%,kui hinnale lisada transport+tollimaks+käibemaks.See nagu ei oleks enam kuigi suur hinnavõit,kui arvestada et USD-on 12krooni.
ponkskar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 758
Liitunud: 11 Dets 2007, 00:31
On tänatud: 1 kord

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas ponkskar »

pultsar kirjutas:Kas kaubale mis sa USA-st tellisid ei lisandunud tolli+käibemaksu?Amazonis ikka mõned tööriistad väga soodsa hinnaga.Olen kuulnud ,et umbes lisandub70%,kui hinnale lisada transport+tollimaks+käibemaks.See nagu ei oleks enam kuigi suur hinnavõit,kui arvestada et USD-on 12krooni.
Palju protsentuaalselt lisandub, ei saa ju öelda,kui pole mingil ühesugusel kaubal statistikat taga. Kui sa tahaksid USA-st osta 1kg vatti, siis lisanduks ostuhinnale seoses transaga kindlasti mitusada (tuhat) protsenti, kui tahaksid osta 1kg kulda, siis oleks ostuhinnale lisanduv % transa näol suht väike.
Ja transahind siis sõltub mitte ainult kaalust vaid ka mahust. Kumma järgi tuleb suurem mahukaal, siis selle järgi transa summat arvutatakse.

Tollimaks oleneb sellest, mis kaubaga tegemist. Kui oskad kaubale tollikoodi panna,siis saad protsendi siit lingilt järgi vaadata http://ec.europa.eu/taxation_customs/dd ... ap?Lang=ET Muidugi sirvides on ise ka võimalik kaubale kood leida.
Tekstiilil jäi see tollitasu tavaliselt 6-8% vahele. Ja kolmas asi,et käibemaks 18% lisandub ikka.
Busta
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 283
Liitunud: 22 Nov 2008, 23:16
On tänanud: 6 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Busta »

pultsar kirjutas:Kas kaubale mis sa USA-st tellisid ei lisandunud tolli+käibemaksu?Amazonis ikka mõned tööriistad väga soodsa hinnaga.Olen kuulnud ,et umbes lisandub70%,kui hinnale lisada transport+tollimaks+käibemaks.See nagu ei oleks enam kuigi suur hinnavõit,kui arvestada et USD-on 12krooni.
ei lisandunud midagi.
Rainer_U
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 279
Liitunud: 24 Mär 2009, 19:59

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Rainer_U »

Jõudu.

Sellist laserit tahaks omale:

http://www.amazon.com/DW087K-Heavy-Duty ... 763&sr=1-1

Keegi on ennem tellinud sealt, oskab aidata? Kuidas asjad käivad?
Palju lõpuks kokku läheb see asi mulle, mingi tollimaks, käibemaks?

Rainer
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10848
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Olen tellinud mõned riistad ebay kaudu ja seal tuleks jälgida millisest riigist kaup tellida. Kui tuleb EU maadest, siis tollimaksu ei tule, aga kui väljaspoolt, siis lisandub. See tollimaks tuli peale alates sellest aastast mingil ajal. Amazon.com ei ole ostnud, aga kindlasti peab sul olema krediitkaart. Ei ole just polüglott ja see inglise keel on samuti nagu ta on ( sõnavara piirdub 1000 sõnaga- 500 "tere" ja 500 "head aega" :) ), aga naisega kahepeale saame tellitud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Tööriistadega välismaalt tellimisega on veel asjal selline konks küljes, et kui ostad EU riigist siis saad ka vajadusel reaalselt toimiva garantii. Samas kui näiteks USA-st tööriista ostad ja see nädala pärast ära lõppeb siis oma muret pole küll sul kellegile kurta.
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas di20 »

Amazon comis ja uk-st ei saa tööriistu ega nende lisasid eestisse tellida. Poode kust tellinud olen on küll ja küll. Maksude lisandumisest ma polegi arusaanud aga mulle tundub, et mida aeg edasi seda vähem neid otsa tuleb. Mis garantiisse puutub siis oleneb ikka firmast. Usaldusväärsed tootjad annavad WW garantii ja kust see asi ostetud on ei ole globaalses maailmas "esinduse" probleem. Esindus saab emafirmalt garantii tegemise eest pappi ja kui ta selle tegemisest keeldub võib usaldusväärne tootja ka selle kohapealse esinduse üleüldse pikalt saata ja uue toimiva partneri otsida.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Eksid, alati ei saa esindused emafirmalt garantii tegemise eest pappi....seega kust ostsid, sinna ka pöördu :mrgreen:
Mitte alati, aga võib ette tulla.
Janno343
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Janno343 »

Ma olen internetist "tööriistu" tellinud küll ja küll. Aga minu küsimus on rohkem selline, et kas keegi amazonist ja ebayst ka miskit tellinud on? http://tellinetist.ee viitab sellele, et need mõlemad on turvalised keskkonnad. Aga mis siis saab kui raha kantud ja kaup kuskil atlandi ookeani tagant kohale ei jõuagi? Mis meetmeid siis kasutusele võtta. Küsin seepärast et plaan teha üks suurem tehin seoses amazoniga ja päris 100% kindlustunnet veel saavutanud pole.
Kellegil mõningaid kogemusi?
raske algus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 13 Sept 2012, 10:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas raske algus »

Läbi Paypal'i rahakannet tehes saad alati esitada kaebuse ja enamasti rahuldatakse see ostja kasuks. Saad oma raha tagasi kui kaupa pole või see on kasutuskõlbmatu. Kuna see sedasi imehästi toimib, siis mõned ostjad on seda kurjasti ära kasutama suisa asunud.
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Endal juhus ebayst, tegemist küll 5.-€ aga kuna kaupa ei saabunud, siis kanti raha kenasti tagasi.
Oma ala meister..
puutöö mees
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas puutöö mees »

Kas keegi suuremaid asju ka ostnud on, nii 100kilo ringis?
Näiteks UK kandist.
loonik
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 53
Liitunud: 28 Nov 2006, 11:13
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 4 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas loonik »

Tellides näiteks akutrelli USA ebay-st siis loogika ütleb, et see meie tingimustesse päris ei sobi. Seal on seinast tulev elekter 110 V ja lisaks on pistik teine. Või ma eksin?
Tõsi on see, et odavam veidi oleks.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas maik »

Onu Sam on kõigele mõelnud.
http://www.ebay.com/bhp/220v-to-110v-adapter

:jooma
Emv
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 29 Apr 2013, 19:53
On tänatud: 2 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Emv »

Rainer_U kirjutas:Jõudu.

Sellist laserit tahaks omale:

http://www.amazon.com/DW087K-Heavy-Duty ... 763&sr=1-1

Keegi on ennem tellinud sealt, oskab aidata? Kuidas asjad käivad?
Palju lõpuks kokku läheb see asi mulle, mingi tollimaks, käibemaks?

Rainer
Teoorias peaks vist ca 30% juurde minema. Tollimaks ~10% ja käive 20%.
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Seleta ära miks peaks sinna KM juurde minema? Ega ta seda maha plaani müüa. Ikka omale.
Oma ala meister..
Allan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 08 Nov 2006, 16:23
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 8 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Allan »

"Impordimaksude (käibemaks, tollimaks) ja tollivormistuskulude lisandumisega peab arvestama kauba tellimisel riikidest, mis ei kuulu Euroopa Liitu. Käibemaks tuleb tasuda üle 21,98 väärtusega euro paki vastuvõtmisel. Üle 150 euro väärtusega saadetiste puhul lisandub ka tollimaks."

Aluseks võetakse kauba hind + transport. Kõigele otsa veel ka väike teenustasu (6-10EUR ehk) tollipaberite vormistamise eest, kui seda just ise ei taha teha.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10848
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tuleb sebida endale tuttav, kes elab Euroopa Liidu mõnes teises riigis, kus ei ole selliseid ahistavaid tingimusi ja sealt juba saata omakorda Eestisse.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Sellelt lehelt saaks http://www.laser-level.co.uk/dewalt-dw0 ... level.html
Viimane hind siis koos maksude ja saatmisega Eestise.

DEWALT DW087K
Product Name Price Subtotal
DeWalt DW087KD (upgraded) €143.65 €143.65
Delivery (Shipping by: - International signed for, small packet) €24.00
VAT €34.08
Grand Total €204.46

Paraku ma ei tea mis selline asi Eestis maksab, aga eks soovija tea.
PS! Amazonist tuleb ka saatmiskulu juurde kui palju ei tea.
Oma ala meister..
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas rundll »

Ätataks teema uuesti ellu. On kellelgi kogemusi. Plaan soetada mõned akutööriistad
praanik
külaline

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas praanik »

Kui plaan võtta mõne tuntud firma akuriistad siis mina küll leidsin, et Eestis mõne kampaania raames on odavam ja kasulikum osta, kui kuskilt amazonest sama asi tellida. Loomuilikult kui väga spetsiifilised soovid on, siis tasub ka mujale kiigata.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: riistade tellimine internetist

Lugemata postitus Postitas rundll »

Ei ole midagi väga spetsiifilist. Akuketassaag ja akurellakas.
Vasta