Tavotipritsist

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Tavotipritsist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Enne ei ole tavotipritsi järele vajadust olnud, kuid nüüd tekkis ja olen veidi hädas. Mure selles, et ei tea, kas pritsi otsik peab nipli otsa istuma nii tihedalt, et surub nipli kuuli sisse? Praegu keeran pritsi otsa nipli külge, siis jääb logima ja kui hakkan pumpama, pressib äärtest välja. Peab tunnetuslikult otsima selle õige nurga ja peale suruma. Kas pritsi otsikud võivad olla erinevate suurustega erineva suurusega niplite jaoks?

Tänud ette arvamuste ja õpetuste eest!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Tavotipritsist

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Pritsi otsa ikka surud nipli peale, mitte ei keera seda kuhugi. Äärtest välja ei tohi suruda. On nähtud selliseid pritsiotsikuid, mis uuest peast tuleb ära visata. Ma prooviks mõne teise tootja pritsi või otsikut.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tavotipritsist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ifffff kirjutas: 17 Juul 2021, 17:49 Pritsi otsa ikka surud nipli peale, mitte ei keera seda kuhugi. Äärtest välja ei tohi suruda. On nähtud selliseid pritsiotsikuid, mis uuest peast tuleb ära visata. Ma prooviks mõne teise tootja pritsi või otsikut.
Ma kahtlustaks ikkagi midagi muud jama ja võib vabalt olla ka minu oskamatus. Pritsiga olid kaasas nii jäik otsik kui ka pehme voolik. Pehme voolik arvatavasti mõeldud niplile raskemini ligipääsetavatesse kohtadesse nagu nurgatagused. Kuidas ma saaks pehme voolikuga ühe käega suruda otsikut, siis teise käega hoida pritsi, aga kolmandat kätt mul ei ole, et pritsi küljes oleva hoovaga määret sisse pumbata? Kutsun direktori appi väntama? ;) Asi peaks kuidagi lihtsamini käima, aga veel ei taipa, et kuidas? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tavotipritsist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 17 Juul 2021, 21:37 Korras otsa ja nipliga pole palju suruda vaja. Kuul avaneb rõhu all.
Jah, isetargana arvasin samuti, aga eksisin. Vist on nipli jaoks liiga suur otsik? Või otsiku jaoks liiga väike nippel? :scratch: Aga ikkagi, kuidas tegutseda eelmises kommentaaris kirjeldatud pehme vooliku puhul? Nagu eelmise riigikorra ajal kui lambipirni vahetamiseks läks vaja kahte miilitsat. ;) Eks uurin veel.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Tavotipritsist

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Paljud ei teagi ,et pritsi otsa saab lõdvemaks ja nö tugevamini pigistama reguleerida. Ma ise olen ka vahepeal lõdvaks keeranud ja otsa pannes pingule keeranud ja toimib nii nagu peab.
Aga kuna kolmandat kätt sul ei ole siis oleks pidanud soetama nö ühekäe pritsi.

Aga üldiselt eks neil kõigil kipub vahest kõrvalt määret välja suruma.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tavotipritsist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Lambivend kirjutas: 18 Juul 2021, 00:17 Paljud ei teagi ,et pritsi otsa saab lõdvemaks ja nö tugevamini pigistama reguleerida. Ma ise olen ka vahepeal lõdvaks keeranud ja otsa pannes pingule keeranud ja toimib nii nagu peab.
Eks ma tegin samuti nagu järgnevas videos näidatud alates peale 3 minutit. Temal ei pigistanud otsiku vahelt määret välja ja tundus, et otsikut kinni ka ei hoidnud. :scratch: https://www.youtube.com/watch?v=dVNPymE ... chanicLife
Lambivend kirjutas: 18 Juul 2021, 00:17 Aga kuna kolmandat kätt sul ei ole siis oleks pidanud soetama nö ühekäe pritsi.
Mis teha, tagantjärgi tarkus. Ei olnud kohalikus poes muud valikut, kuigi oleks pidanud paar päeva kannatama ja oleks Tallinnast ostnud. Kui ikka kolmekäe pritsiga hakkama ei saa, siis viskan minema ja tuleb see ühe-kahekäe oma osta. ;)

Selles videos on veel eriti hästi näidatud, et idee järgi peaks otsik ilusti kinni hoidma. https://www.youtube.com/watch?v=Sq9MNUH ... restToFarm
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tavotipritsist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 18 Juul 2021, 15:48 A. Selliseid asju võiks natuke tööriistamoodi, mitte suvalist p..a, osta http://autokataloog.ee/et/artikkel/k179 ... -kolviline
Kas nüüd pildil on kahekolviline või ühekolviline, ei saagi teada, sest pilt on illustratiivne ja pildil ei pruugigi olla kahekolviline. Minu oma on väikeste nüanssidega sarnane, samuti kummeeritud käepidemaga ja kusjuures pehme voolik oli komplektis, mitte ei pidanud eraldi juurde ostma.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
tom15
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 44
Liitunud: 13 Jaan 2012, 19:59
Asukoht: Pärnu maakond

Re: Tavotipritsist

Lugemata postitus Postitas tom15 »

Määrdepritsi otsikuid on eraldi müüa. Otsikuid olen kohanud kahte tüüpi- kolme huulega ja nelja huulega. Kolme huulega otsikud tikuvad olema eba tihedad nipli peal, parim valik oleks nelja huulega.
Vasta