Nurklihvija kettad

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Poisiklutt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 04 Mai 2021, 00:15
On tänanud: 3 korda

Nurklihvija kettad

Lugemata postitus Postitas Poisiklutt »

Tere!

Tegin aiakiigele laudadest istumisosa ja seljatoe aga enne lakkimist/õlitamist (täpselt ei tea kummaga üle käin) tahaks ära lihvida. Kas selleks peab mitme erineva kettaga üle käima või piisab ainult ühest ja millisest seljuhul? Tahaks asja ilusaks teha mitte siuh säuh ja käib kah. :)
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Nurklihvija kettad

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ise olen kasutanud palgi lihvimiseks plastiktallaga kettaid (tald eraldi ja lihv paber eraldi - mitte neid lamellkettaid).
Kui on vähe lihvimist siis võib kohe peenemaga peale minna, kui rohkem siis ikka algul jämedamaga. Palgil lihvketas 100 jämedusega on juba päris ilus. Kui päris mööblikvaliteeti tahta siis peaks viimane lihv olema vähemalt 180 ja vahelihv 240+, paraku selliseid kettaid ma relakale meie kaubanduses pole näinud - jääb üle kas vibrotald või käsitsi nühkimine.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Nurklihvija kettad

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mul on ja kasutan relaka otsa käivat takjakinnitusega ketast, vajadusel hea lihtne paberit vahetada. Vastavalt vajadusele, kas õlitada või lakkimise jaoks, valin lihvpaberi numbri. Õlitamiseks väiksem number, lakkimisel väiksem. Üldiselt on relaka otsa käivad lihvkettad rohkem robustsema töö jaoks. Mul on olemas ka RaJy kirjeldatud plastikust lihvtald, aga kasutanud harva.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Nurklihvija kettad

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Urmas kirjutas: 04 Mai 2021, 23:22 Õlitamiseks väiksem number, lakkimiseks väiksem.
Väike vigade parandus- mitte väiksem, vaid suurem. :blush:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta