Minfreesi akude vahetamine

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Mul on 12V aku pealt töötav minifrees, mille akud hakkavad vist läbi minema. Freesil on laetuse kohta nn "valgusfoor", aga peale laadimist enam roheline tuluke ei hakka põlema, vaid on ainult kollane ja punane. Olen juba lahti võtnud freesi akupaki ja seal sees on jadas kolm 3,7 või 4V(?) akupulka. Samasugused nagu läpakas. Akupaki sildi peal on kirjas, et nende mahutuvus on 1300mA. Küsimus oleks, et kas ma võiks vanad akud asendada näiteks 2000mA või veidi suurema mahtuvusega akudega? Sellest ma saan aru, et laadimine võib kesta kauem, kuid kahe laadimise vaheline tööaeg peaks samuti olema pikem. Või on mul liiga lihtsustatud arusaamine? Kas suurema mahtuvusega akud freesi mootori liiga ei tee?

Tänud ette arvamuste eest!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas ping »

Sama pingega ja samatüübilised (sobivus laadijaga) akud ei muuda mootori töörežiimi ega ohusta seda.
Võibolla on hoopis laadija surnud ja ei suuda enam vajalikku laadimispinget (4,2V? elemendi kohta) väljastada?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 13 Apr 2021, 21:54 Võibolla on hoopis laadija surnud ja ei suuda enam vajalikku laadimispinget (4,2V? elemendi kohta) väljastada?
:hello:
Kah võimalik. Eks homme pistan multimeetri otsad külge ja vaatan. Ise kahtlustan rohkem ikkagi akude probleemi, sest ega see minifrees ei ole ka just mõne teada-tuntud firma oma, vaid ikka made in China Parkside nimetuse all. Sai teine ca 4 aastat tagasi Šveitsist ostetud, sest tol ajal akudega variante meil ei olnud kohanud ja hind oli ka soodne.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Käisin keldris ja mõõtsin laadijat. Tundub, et toimib, sest multimeeter näitas 14,95V ja laadija enda sildil on outputiks märgitud 14,5V. Eks hakkan uusi akusid ikkagi kiikama.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Looda, et mul on sutsu rohkem mõistust ja ei hakkama klammerdajaga juhtmeid ühendama. ;)

Öeldakse küll et lollus on ammendamatu loodusvara, aga kas lollus on taastuv või taastumatu loodusressuss? :scratch: ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas NLS »

Või ostad uue akutoitel minifreesi, täna seda korralikumat valikut on: Dremel (12V versioon ühildub ka rohelise Boschi akudega), Milwaukee, sinine Bosch. Sisseehitatud akudega Dremeli saab kätte 60-70 euriga ja on usaldusväärne asi.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 14 Apr 2021, 19:24 Märkasin alles nüüd, et sul võib juba aku blokeering olla rakendunud (su algse kirja: Freesil on laetuse kohta nn "valgusfoor", aga peale laadimist enam roheline tuluke ei hakka põlema, vaid on ainult kollane ja punane.). Seega ise tead, kas on mõtet üldse jantima hakata või otsid kohe kuskilt Hiinamaalt uue aku.
Kas see aku blokeering tähendab seda, et isegi akude vahetamine enam ei aita? Kas isegi mõnes ametlikus töökojas ei saa seda korda? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

NLS kirjutas: 15 Apr 2021, 08:39 Sisseehitatud akudega Dremeli saab kätte 60-70 euriga ja on usaldusväärne asi.
Kui ostsin enda isendi, siis maksin selle eest veidi alla 40CHF. Kaasas oli hunnik tarvikuid ja mis kõige mugavam, kaasas oli ka 6 erineva diameetriga adapterit ehk ma ei pea ostes vahtima tarviku varre läbimõõtu, vaid ostan mulle vajaliku tarviku. Kodus pean lihtsalt karbist võtma sobiva adapteri vastavalt varre läbimõõdule. ;)
Ega see Dremeli siseaku ka igavene vist ei ole. ;)

Kuigi kunn24 hirmutas mind akublokeeringuga, siis ma veel veidi kannatan uue minifreesi ostmisega ja vaatan veidi ringi.
Viimati muutis Urmas, 15 Apr 2021, 18:38, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 15 Apr 2021, 18:27 Ei tea täpselt, kas on blokeering, kuid tundub midagi sinna kanti. Kui aku kontrolleris rakendub blokeering, siis tavatöökoda ei tee sellega enam midagi, sest neil on eeskiri:"Asenda see aku uuega". Aku all siis mõeldakse tervet koostu, mitte ainult 1-e elemnti.
Vaja on kontrollerile kvalifitseeritud ligipääsu ja parooli lahtimuukimist.
Ma igaks juhuks saatsin paarile töökojale infokirja, et mis ja kuidas ja kui palju. Ootan ära, et mida vastavad ja siis otsustan. Oleneb muidugi hinnast ja kui mõni töökoda seda teeb minu jaoks mõistliku hinnaga, eks siis annan igaks juhuks kaasa freesi koos laadijaga.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 15 Apr 2021, 18:37 Ega siis kõva mees lase ennast väiksest hirmutamisest häirida :mrgreen:
No õnneks see väike hirmutamine mulle hetkelist seedehäiret(kõhulahtisust) ei tekitanud. ;)

Käisin keldris ja huvi pärast vaatasin veel kord freesil ja karbil olnud silte. Huvitaval kombel ei leidnud siltidel mitte ühtegi viidet, et reaalne tootja oleks made in China või made in P.R.C. Ainult kirjed mingile Saksa firmale.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas NLS »

Urmas kirjutas: 15 Apr 2021, 18:34 Kaasas oli hunnik tarvikuid ja mis kõige mugavam, kaasas oli ka 6 erineva diameetriga adapterit ehk ma ei pea ostes vahtima tarviku varre läbimõõtu, vaid ostan mulle vajaliku tarviku. Kodus pean lihtsalt karbist võtma sobiva adapteri vastavalt varre läbimõõdule. ;)
Siseaku kindlasti igavene pole ja vahetamine ka kindlasti mingi jama jälle. Sel puhul ongi ehk vahetatava akuga seadmed vähe lollikindlamad. Kallimad ka muidugi.

Ma kasutan tsangide asemel oma dremelil sellist padrunit: https://www.k-rauta.ee/p/kinnituspadrun ... 8-3-2/2qyv
Scott
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 25 Mär 2012, 09:25
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas Scott »

Urmas kirjutas: 15 Apr 2021, 18:21
kunn24 kirjutas: 14 Apr 2021, 19:24 Märkasin alles nüüd, et sul võib juba aku blokeering olla rakendunud
Kas see aku blokeering tähendab seda, et isegi akude vahetamine enam ei aita? Kas isegi mõnes ametlikus töökojas ei saa seda korda? :scratch:
Aku blokeeringu rakendudes peaks aku täielikult välja lülituma. "Valgusfoori" kõikide tulede mittepõlemine näitab, et aku lahjaks jäänud.

Kui ametlikus töökojas on kiipide resettimise vahendid, siis saab seal aku korda.

Sülearvuti akuelemente saab nii vahetada, et elemendi vahetamise ajal tuleb kolmandatest elementidest pinge peale jätta, kordagi skeemi pingetuks jätmata. Nii on võimalik osa kontrollereid ära petta. uuemaid mitte, need arvavad edasi, et vanad lahjad elemendid sees ja/või loevad laadimis-tühjendamistsükleid.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tänan veelkord kõiki teemast arvajaid, kuid lähen ikkagi enda jaoks lihtsama vastupanu teed ja lasen ametlikus töökojas ära vahetada. Ja kuna ei ole eriline spetsialist, siis on ise pusides suur oht kogu kupatus pekki keerata. Vähemalt päringu vastuses lubati, et vanade vahetamine suurema mahtvusega vastu ei pidavat neile probleemi tekitama. Akude vahetuse eeldatav maksumus on minu jaoks ka täiesti vastuvõetav ja ehk saab midagi garantii moodi asja ka kaasa. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Veel üks uudishimulik üldhuvi küsimus. Freesi laadijas on samuti vist mingi kontroller, sest on punane/roheline tuluke. Kui nüüd 1300mA vahetada 2500mA vastu, siis kas laadija on programmeritud tehases ära tundma ainult 1300mA kui aku täis või on savi ja tunneb ära ka kui 2500mA aku on laetud?

Mul on selline isend. https://www.youtube.com/watch?v=40HaQO-PnYU
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Minifreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Sain enda jaoks täna kurva uudise selles suhtes, et aku elemendid vahetusele ei kuulu, viskas bloki peale. Uurisin ka uusi akusid, aga targemaks ei saanud. Oli mingis kohas müüa, aga see oli ka selline, et ei ahvatlenud sealt ostma. Eks hakkan uut minifreesi hiilima. On soovitusi midagi akuga variandist?

Tekkis vahepeal üks uitmõte. ;) Kuna akupakk on niivõinaa pekkis, siis kas selle freesi saaks tööle panna näiteks autoaku pealt. Mul vedeleb garaažis üks poolpidune murutraktori aku. Viskaks akupulgad seest välja ja ühendaks juhtmed otse klemmidele ja aku külge ühendaks näpitsklemmidega. Kui see toimiks, siis oleks selline poolmobiilne ikka etem kui mitte midagi seniks kuni uue ostan. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 22 Apr 2021, 21:21 Peaks toimima, vaata, et polaarsusega ei eksi.
Õnneks on akude kestal +/- märgid sisse pressitud, tuleb ainult õiget värvi juhtmed kõlge ühendada ja "pesulõksud" on ka erinevat värvi(punane ja must).
kunn24 kirjutas: 22 Apr 2021, 21:21 Valesti ühendamise kaitseks oleks mõistlik diood vahele ühendada.
:scratch: Palun hari lolli. :beg:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 22 Apr 2021, 21:43
kunn24 kirjutas: 22 Apr 2021, 21:21 Valesti ühendamise kaitseks oleks mõistlik diood vahele ühendada.
:scratch: Palun hari lolli. :beg:
Diood on "elektriventiil", mis laseb ainult ühtepidi voolu läbi:
https://sisu.ut.ee/elektroonika/61-diood
Näiteks: https://www.oomipood.ee/product/p1000k_ ... l_800v_10a
Peab jälgima ka pinget, et millise pingega töötamiseks oli originaalaku.
Millise pingega ja mitu elementi oli originaalis?
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 22 Apr 2021, 21:21 Peaks toimima, vaata, et polaarsusega ei eksi. Valesti ühendamise kaitseks oleks mõistlik diood vahele ühendada.
Hing ei andnud rahu ja keldris oli muruniiduki värskem aku ja "pesulõksude" otsas ka juhtmejupid, siis otsustasin proovida. Vau! Töötas, vähemalt see 5 sekundit, mil ma proovisin. ;) Esialgu jääb mureks ainult ca 3m juhe leida. Kuni täismobiilne vajadus mind veel ei pigista ja proovin hakkama saada poolmobiilse lahendusega, siis esialgu ei hakka veel uut minifreesi ostma. ;)
Selle dioodi osas lasen ühel poolsugulasel konkreetsemalt seletada ja vajadusel vahele ühendada. Mis teha, olen juhm nanotehnoloogia valdkonnas. :blush:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ei ole küll minifreesi originaalaku, aga asi esialgu töötab ja ei peagi freesi jäätmejaama veel viima. ;)
Aku vahetus.jpg
Leidsin garaažist ka ühe mingi asja trafo, kus outputiks on kirjutatud 12V ja 2,5A.

Aitäh kõigile vastajatele.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas ping »

Urmas kirjutas: 25 Apr 2021, 11:33 Ei ole küll minifreesi originaalaku, aga asi esialgu töötab ja ei peagi freesi jäätmejaama veel viima. ;)
Aku vahetus.jpg
Aitäh kõigile vastajatele.
Kui selle aku korralikult tööriista külge teibid saab musklid suuremaks ja maalritöö läheb kah kibedamalt.
Ning hiljem arenedes võib ka suurema aku panna.
(Minul oli sellise akuga akutrell juba pea 20 aastat tagasi.) :grin:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Minfreesi akude vahetamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 25 Apr 2021, 21:02 Trafo annb vahelduvpinget, see ei sobi kindlasti. Eeldusel, et sa mõistega pange ei pannud.
Minu viga neh :blush: , adapter on selle nimi.
Adapter.jpg
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta