kapiuste hingede freesimise abivahend

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

kapiuste hingede freesimise abivahend

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kas keegi on kasutanud kapiuste hingede aukude freesimisel sellist abivahendit? Kuidas on kogemused? Täpsus? Saab video kohe käima panna. https://de.aliexpress.com/item/32858250 ... 2858250975
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1196
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: kapiuste hingede freesimise abivahend

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Omal on vastav nurgik selle töö tegemiseks. +/- 2mm täpsuse saavutab hingedel olevate reguleerimiskruvidega
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: kapiuste hingede freesimise abivahend

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 20 Dets 2020, 20:26 Omal on vastav nurgik selle töö tegemiseks. +/- 2mm täpsuse saavutab hingedel olevate reguleerimiskruvidega
Ei saanud pihta, kas sul on vastav(teistsugune) või sarnane minu viitel olevaga? Kui teistsugune, siis ehk saaks pilti/viidet.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1196
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: kapiuste hingede freesimise abivahend

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 20 Dets 2020, 20:29
RaJy kirjutas: 20 Dets 2020, 20:26 Omal on vastav nurgik selle töö tegemiseks. +/- 2mm täpsuse saavutab hingedel olevate reguleerimiskruvidega
Ei saanud pihta, kas sul on vastav(teistsugune) või sarnane minu viitel olevaga? Kui teistsugune, siis ehk saaks pilti/viidet.
Kasutan rõverohelise kaubamärgi Woodkraft toodangut.teistsugune selles mõttes, et nurgikul augud õige koha peal kuhu saab naaskliga tsentriaugu lükata (erinevate hingede jaoks erinevad augud) ja siis freesida. Põhimõtteliselt igas ehituspoes saadaval. Ise ostsin kunagi K-Rautast.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: kapiuste hingede freesimise abivahend

Lugemata postitus Postitas Urmas »

RaJy kirjutas: 20 Dets 2020, 20:53 Kasutan rõverohelise kaubamärgi Woodkraft toodangut.teistsugune selles mõttes, et nurgikul augud õige koha peal kuhu saab naaskliga tsentriaugu lükata (erinevate hingede jaoks erinevad augud) ja siis freesida.
Kas see tähendab, et sinu riistapuu on ainult aukude märkimiseks? Augu sügavust pead puuripingil piirama või kuidas? Mitte nagu minu viitel oleva abivahendiga, kus augu freesimisel on juba ka freesitava augu sügavuspiiraja.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1196
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: kapiuste hingede freesimise abivahend

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Ainult märkimiseks. Augufreesid siiamaani sellised mis täpselt hinge paksusega klapivad - lõpuni sisse ja täpselt paras :) Puurin tavaliselt akutrelli või puurpingiga - silma järgi sügavus
Viimati muutis RaJy, 20 Dets 2020, 21:49, muudetud 1 kord kokku.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: kapiuste hingede freesimise abivahend

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tänan info eest, RaJy!
Kas mu kõhutunne petab väga kui mulle tundub, et see viites olev hiinlaste abivahend sobib algajale paremini?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1196
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: kapiuste hingede freesimise abivahend

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Urmas kirjutas: 20 Dets 2020, 21:49 Kas mu kõhutunne petab väga kui mulle tundub, et see viites olev hiinlaste abivahend sobib algajale paremini?
Võimalik, mina õppisin algajana sellega millele viitasin. Võib-olla valisin raskema tee.
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: kapiuste hingede freesimise abivahend

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Kui 35mm forstner tüüpi puur on juba olemas, siis on suhteliselt lihtne see abivahend ise teha. Näiteks vineerist või liimuitplaadist - puurid vineeritükist sellega augu läbi ja ühte äärde kinnitad alumisele küljele teise vineeririba või puitliistu - see on siis augu servast sellisel kaugusel, nagu konkreetse hinge jaoks on vaja - näiteks 5mm. Nüüd pistad hinge sinna auku ja puurid ka pisikesed kruviaugud rakisesse ette.
Sügavuspiirik sel puudub, kuid kui on sügavuspiirajaga puuritera, siis on ka see asi lahendatud.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1196
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: kapiuste hingede freesimise abivahend

Lugemata postitus Postitas RaJy »

meelis11 kirjutas: 23 Dets 2020, 10:20 Kui 35mm forstner tüüpi puur on juba olemas, siis on suhteliselt lihtne see abivahend ise teha. Näiteks vineerist või liimuitplaadist - puurid vineeritükist sellega augu läbi ja ühte äärde kinnitad alumisele küljele teise vineeririba või puitliistu - see on siis augu servast sellisel kaugusel, nagu konkreetse hinge jaoks on vaja - näiteks 5mm. Nüüd pistad hinge sinna auku ja puurid ka pisikesed kruviaugud rakisesse ette.
Sügavuspiirik sel puudub, kuid kui on sügavuspiirajaga puuritera, siis on ka see asi lahendatud.
Millegipärast tundub minu nurgik oma aukudega kust saab naaskliga august läbi märkida õiged tsentrid palju parem variant?
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: kapiuste hingede freesimise abivahend

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

RaJy kirjutas: 23 Dets 2020, 23:39
meelis11 kirjutas: 23 Dets 2020, 10:20 Kui 35mm forstner tüüpi puur on juba olemas, siis on suhteliselt lihtne see abivahend ise teha. Näiteks vineerist või liimuitplaadist - puurid vineeritükist sellega augu läbi ja ühte äärde kinnitad alumisele küljele teise vineeririba või puitliistu - see on siis augu servast sellisel kaugusel, nagu konkreetse hinge jaoks on vaja - näiteks 5mm. Nüüd pistad hinge sinna auku ja puurid ka pisikesed kruviaugud rakisesse ette.
Sügavuspiirik sel puudub, kuid kui on sügavuspiirajaga puuritera, siis on ka see asi lahendatud.
Millegipärast tundub minu nurgik oma aukudega kust saab naaskliga august läbi märkida õiged tsentrid palju parem variant?
Ma ei tea kas sa said asjast õige ettekujutuse - see hinge sinna auku pistmise jutt on vaid rakise tegemiseks, pärast pole seda etappi vaja.

Selle rakise point on, et lükkad selle alumise liistuga kapiukse serva vastu ja tõmbad sinna pitskruviga kinni. Ära võtad alles siis kui on suur auk ja kaks kruviauku kapis juba sees. See välistab selle, et näiteks see forstner-puur ujub oma kohalt minema, enne kui piisavalt sügavale on end puurinud. Näiteks on liimpuitplaadil seal oksakoht just ja ühel pool naaskliautu on oks, teisel pole.

edit: panen siia ka lingi, kus sarnane rakis ehitati.
https://www.youtube.com/watch?v=_DaFsRY ... MikeBandte
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: kapiuste hingede freesimise abivahend

Lugemata postitus Postitas Urmas »

meelis11 kirjutas: 24 Dets 2020, 01:10 edit: panen siia ka lingi, kus sarnane rakis ehitati.
https://www.youtube.com/watch?v=_DaFsRY ... MikeBandte
Millegipärast ma nende DIY klippideni ei jõudnud. Seda on ju väga lihtne ise teha. Vist mõtlesin välja ka piiraja süsteemi. Tuleb võtta 2x20x50mm metallist liist, puurida sinna freestera saba suurune auk ja hingede kruvide kohta samti augud, siis mõlemasse kruviauku keerata kruvid, et need sobiksid ja kukuksid täpselt rakises olevatesse kruviaukudesse. Freestera sabale fixjulla tegemiseks on mul olemas mingit ca 20mm jämedused alumiiniumist jupid, millel sees juba 9mm auk. Pean puurima samasuure augu nagu freesi saba, siis küljepealt kah üks 4mm keermestatud auk. Sabal olev piiraja laseb freesida kuni liistuni ja idee järgi peaks toimima.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: kapiuste hingede freesimise abivahend

Lugemata postitus Postitas 951 »

Ah mis sa hellitad igasugu ise tehtud rakiste ja plastmassist vidinatega Hiinas :)
Kui juba, siis juba: https://store-eu.shapertools.com/

Ja häid jõule kõigile.
Vasta