Makita aku ja teise tootja tööriistad

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Strand
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 269
Liitunud: 08 Mär 2011, 23:56
Asukoht: Kuressaare
On tänanud: 2 korda

Makita aku ja teise tootja tööriistad

Lugemata postitus Postitas Strand »

On tekkinud selline huvitav küsimus, et kas Makita 18V akud sobivad ka mõne teise tootja seadmele?
Tundub küll kahtlane aga küsiks siiski. Mõnele odav bärndile näiteks (FXA,Clint, Kawasaki vms. odav firma)?
Näiteks oleks vaja akurelakat, aga no mitte ei taha seda 150€ selle Makita eest maksta, kui ta enamuse aega seisab mul lihtsalt niisama ja vast korra kuus ehk vaja ning seda ka heal juhul.
Juhtmega on küll odavam aga inimene on ju laisk loom :)
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Makita aku ja teise tootja tööriistad

Lugemata postitus Postitas ping »

Kõik variandid on võimalikud ja maailmas olemas ja võimalus ka teiste seadmete akudega Makita riistu kasutada.
https://www.google.com/search?q=makita+ ... 93&bih=526

https://aliexpress.ru/item/400093626890 ... 1577393392

https://ae01.alicdn.com/kf/H73a2969e9d8 ... d339bQ.jpg
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Strand
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 269
Liitunud: 08 Mär 2011, 23:56
Asukoht: Kuressaare
On tänanud: 2 korda

Re: Makita aku ja teise tootja tööriistad

Lugemata postitus Postitas Strand »

Leidsin midagi Einhell seadmetele. Aga muudele(odavatele) pole hetkel silma hakanud.

Arvatavasti üks-ühele ei sobi makita aku ühegi seadmega, ikka mingit adapterit vahele vaja.
Tanelvv
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 08 Veebr 2020, 09:05

Re: Makita aku ja teise tootja tööriistad

Lugemata postitus Postitas Tanelvv »

Ma kavatsen uueks hooajaks oma naistele sellise tellida - firma nime pole, aga kasutab makita akut.
Suur tiigersaag ja mootorsaag jäävad neile liiga võimsateks.

Väike ühekäe tiiger alla 40€ https://www.aliexpress.com/item/4000830 ... 5617%23805
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Makita aku ja teise tootja tööriistad

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tanelvv kirjutas: 30 Sept 2020, 15:28 Ma kavatsen uueks hooajaks oma naistele sellise tellida - firma nime pole, aga kasutab makita akut.
Suur tiigersaag ja mootorsaag jäävad neile liiga võimsateks.

Väike ühekäe tiiger alla 40€ https://www.aliexpress.com/item/4000830 ... 5617%23805
No aga tee seda, sa ei pea sellest ehitusfoorumis ette kandma. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Tanelvv
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 08 Veebr 2020, 09:05

Re: Makita aku ja teise tootja tööriistad

Lugemata postitus Postitas Tanelvv »

Urmas kirjutas: 30 Sept 2020, 18:21
Tanelvv kirjutas: 30 Sept 2020, 15:28 Ma kavatsen uueks hooajaks oma naistele sellise tellida - firma nime pole, aga kasutab makita akut.
Suur tiigersaag ja mootorsaag jäävad neile liiga võimsateks.

Väike ühekäe tiiger alla 40€ https://www.aliexpress.com/item/4000830 ... 5617%23805
No aga tee seda, sa ei pea sellest ehitusfoorumis ette kandma. ;)
Urmas - võiksid ennem kommenteerimist teemaga ka tutvuda - aja kokkuhoiu huvides loe kasvõi esimest rida : "On tekkinud selline huvitav küsimus, et kas Makita 18V akud sobivad ka mõne teise tootja seadmele?" ma tõin ühe konkreetse näite koos lingiga seadmele ja samuti selle kasutusvõimaluse.

ja nüüd loe oma kommentaari, mõtesta ja seosta seda antud teemaga.

Kui oli naljana mõeldud - siis las olla :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Makita aku ja teise tootja tööriistad

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tanelvv kirjutas: 01 Okt 2020, 09:01 Urmas - võiksid ennem kommenteerimist teemaga ka tutvuda - aja kokkuhoiu huvides loe kasvõi esimest rida : "On tekkinud selline huvitav küsimus, et kas Makita 18V akud sobivad ka mõne teise tootja seadmele?" ma tõin ühe konkreetse näite koos lingiga seadmele ja samuti selle kasutusvõimaluse.

ja nüüd loe oma kommentaari, mõtesta ja seosta seda antud teemaga.
Nomaeinüüdeitea, tavaliselt loen ka esimesest reast kaugemale ja seal on kirjutatud nii:
Strand kirjutas: 11 Juul 2020, 22:48 Näiteks oleks vaja akurelakat, aga no mitte ei taha seda 150€ selle Makita eest maksta, kui ta enamuse aega seisab mul lihtsalt niisama ja vast korra kuus ehk vaja ning seda ka heal juhul.
Akurelakas ja oksasaag on vist nagu siga ja kägu. ;) Loomulikult võib ka sinu viide olla kellegile kasulik, kuid siin peitub minu jaoks üks väike "aga". EV jaoks on Venemaa kolmas riik ja sealt tellitu eest tuleb maksta tollimaksu. Ise kiikaks EL netipoodide poole, sest hiinlased on targad/kavalad(?) ja on osanud sokutada EL riikidesse vahelaod. Ja kui sul on oma firma, siis EL-st tellides on võimalus nihverdada kõmmivabalt. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Tanelvv
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 08 Veebr 2020, 09:05

Re: Makita aku ja teise tootja tööriistad

Lugemata postitus Postitas Tanelvv »

eks ma vastasin siis esimesele poolele küsimusest, kui selalt edasi vaadat siis igasugu aparaate on makita akudele toodetud ja müügis ka.

Venemaa kohta on sul õigus - näitab, et sealt on natukene odavam tellida, kui hiinast, aga eestiss nad ei toimeta - seega tuleb hiina peale klöpsata
ahtos
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 09 Mai 2012, 12:29
On tänatud: 4 korda

Re: Makita aku ja teise tootja tööriistad

Lugemata postitus Postitas ahtos »

Kas said riista kätte?Kaua tuli?
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Makita aku ja teise tootja tööriistad

Lugemata postitus Postitas ping »

Väga odava hinnaga originaalriistu ostes, väga odavast poest ostes, tasub hoolega lugeda väikses kirjas teksti!
On olnud juhuseid kus ostja on saanud ümbrikus ainult A4 mõõdus tööriista REKLAAMSILDI, sest müüdigi kuulutuses reklaamsilti.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Vasta