odavama otsa rihtöövel-paksusmasin

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

odavama otsa rihtöövel-paksusmasin

Lugemata postitus Postitas praanik »

Õhtust
Hirmsasti tunnen puudust paksusmasinast, aga ilma rihthöövlita ei ole mul sellest väga tolku. Leiba ei hakka nendega teenima, pigem selline entusiastlikum kodukasutus mööbli detailide valmistamisel. Kuna ruumi ka väga vähe, siis tundubki kaks ühes masin ainsa varjandina.

Aga nüüd asja juurde. turul on silma jäänud tuntud tööriistatootjate kompaksed masinad (Makita, metabo, dewalt jne) ja siis esmapilgul lõputus koguses eri nimede, kuid äravahetamiseni sarnase välimusega odavaid masinaid. scheppach, holzstar, holzmann, bernardo, nova, femi jne jne. On neil üldse mingi vahe peale nime ja värvi?

tasub neid odavaid kaaluda, on neid võimalik üldse täpselt töötama saada? kas varuosasid on saada? või kohe vaadata 2..3 korda kallimate masinate poole.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: odavama otsa rihtöövel-paksusmasin

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Mul on 300 lai Holzmanni rihthöövel/paksusmasin. Mitte küll eraldiseisvana, vaid osana kombipingist, aga ega seal väga erinevust pole. Peale selle, et mõnikord oleks pikemaid rihthöövli platesi vaja küll miskit nuriseda ei saa.

Kui valid, siis vaata, et höövli noavõll oleks võimalikult suure läbimõõduga. Mida väiksem, seda kehvem töö tulemus.

Mul on ka paar JET-i masinat, mitte küll höövlid, kuid tundub, et tasub ka neid vaadata. Kvaliteet on etem kui su ülaltoodud listi nimedel.
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: odavama otsa rihtöövel-paksusmasin

Lugemata postitus Postitas tequila »

Üks põhjus, miks kompaktset paksusmasinat eelistada- neil liigub võll ja põhi on paigal. Võib olla oluline, saab kasutada komplektis saealusega. Ise ostsin nb1200 juurde odavale kombile, kuna vähegi pikema asja tegemine oli kole tüütu. Valid, siis katsu võimalikult jäiga külgsuunajaga asi valida.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: odavama otsa rihtöövel-paksusmasin

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Ma jällegi ütlen, et kui vähegi ruum ja rahakott võimaldab, tuleks neist kompaksetest eemale hoida. Need on mänguasjad, mitte tööriistad.
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: odavama otsa rihtöövel-paksusmasin

Lugemata postitus Postitas tequila »

Kõik õige, aga ma saan õues sealt 6 meetrise laua läbi ja nii lihtne ongi. Peace.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: odavama otsa rihtöövel-paksusmasin

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Kindlasti saab. Mu mõtte uba oli seal, et korralike tööriistadega on tükk maad lihtsam kvaliteetset tööd teha. Ega nende mikropaksused oma töökvaliteediga kah ei hiilga. Noavõll on lihtsalt liiga pisike. Siis ei istu sinna tavaline plank hss tera sisse - lähed ostad mingi ulme hinnaga neid kahepoolseid soonega terasi.
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: odavama otsa rihtöövel-paksusmasin

Lugemata postitus Postitas praanik »

Minu kõige suurem probleem peale piiratud eelarve ongi see, et ruumi pole. Statsionaarset kohta sellele seadmele ei tule kindlasti. Ilmselt ikka mingi ratastega alus alla, sikutan õue, hööveldan ära ja siis tagasi tuppa töölaua alla hoiule.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: odavama otsa rihtöövel-paksusmasin

Lugemata postitus Postitas ifffff »

No sellele mõnisada kg kaaluvale masinale teed ratastega aluse alla ja asi teda liigutada on.

No kui just peab lauapealne paksusmasin olema, siis ega vist DW 735 on ainuke mis peale vaadates kriitikat üldse kannataks, aga ma ei tea kas seda ka kuskilt saada on. Tundub rohkem ameerikamaa turule tehtud asi olevat.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1191
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: odavama otsa rihtöövel-paksusmasin

Lugemata postitus Postitas RaJy »

DW 735 vist jah ameerika teema. Euroopa turul 733. Mul omal on, ajab asja ära. Mõned tähelepanekud - andmetes kirjas max lõige 3mm on jama, peenikesel liistul võib 1,5 mm korraga maha saada, aga laiemal materjalil 0,5-1 mm korraga; kindlasti vaja puruimurit kui pikemat asja läbi lased - muidu ummistub laastust ära ja ei vea edasi.
urmask2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 09 Okt 2013, 12:08

Re: odavama otsa rihtöövel-paksusmasin

Lugemata postitus Postitas urmask2 »

DW733 kasutusjuhendis oli vist kirjas, mis laiusega materjalist kui palju korraga maha saab lasta. Mul laseb nagu lubatud, lihtsalt tulemus ei jää ilus, kui palju korraga lasta, kuna pöörded langevad. Samas saab materjali kiirelt õhemaks ja lõpuks lasen paar korda 0,5 - 1 mm, et sile saaks.
Puruimeja on kindlasti abiks, aga saab ka ilma. Sõltub sellest, kuhu masin paigutatud on. Kui laastud vabalt minema lendavad, siis ei ummistu. Kui puruimejat ühendatud pole, siis ei tasu ka laastukogujat külge panna, muidu läheb kindlasti umbe. Kas paksusmasina lauda ikka vahatad? Kui läbi ei jaksa vedada, siis pigem kahtlustaks, et ei vahata.

Algsele küsijale: kui kogused väikesed, siis põhimõtteliselt saab paksusmasinat teatud määral ka rihthöövlina kasutada, kui materjal rakisesse kinnitatuna läbi lasta.
Vasta