ristjoonlaser

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
karukusti
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 22 Juul 2013, 10:57
On tänanud: 1 kord

ristjoonlaser

Lugemata postitus Postitas karukusti »

Tervist, soovitage ristjoonlaserit sisetöödeks kodukasutusse. Väga kallist ei soovi, aga sellist, millega tööd saab teha.Tänud!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: ristjoonlaser

Lugemata postitus Postitas Hiid »

sisetöödeks kõlbavad kõik juustud.
new1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 484
Liitunud: 18 Mär 2011, 17:40
On tänatud: 9 korda

Re: ristjoonlaser

Lugemata postitus Postitas new1 »

On siiski päris suur vahe tegelikult kiirel ja kiirel. Mõni saast otse enda kohale kiirt ei näita, siis teatud kohtades jebi ja ei saa normaalselt sinna näitama kuhu vaja. Mõnel teisel näitab kiirt otse enda kohale ja veidikene nn seljatahagi, sellised on päris head, see ongi pm ainuke kriteerium, mida pingsalt jälgida. Horisontaal ja vertikaalkiired vist kõigil olemas juba.
martitam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 20 Okt 2018, 00:05
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: ristjoonlaser

Lugemata postitus Postitas martitam »

Makita SK 103/105/106
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: ristjoonlaser

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Spetsialistid väidavad, et kiir peab roheline olema... Omal on punase joonega, nähtavus heledamas ruumis s**t. Samas minu kogemusel PEAB olema vastuvõtjaga seade, väli töödel kõrgusi mõõta üüber hea.
juku002
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Juun 2013, 22:16

Re: ristjoonlaser

Lugemata postitus Postitas juku002 »

Kas keegi oskab dewalt Dw088cg miskit pajatada? Endal selline plaan osta kodutarbeks.
Ette tänades
juku002
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 17 Juun 2013, 22:16

Re: ristjoonlaser

Lugemata postitus Postitas juku002 »

Kas keegi oskab dewalt Dw088cg miskit pajatada? Endal selline plaan osta kodutarbeks.
Ette tänades
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: ristjoonlaser

Lugemata postitus Postitas xil »

Maksimaalne viga ja kiire heledus on enamusel seadmetel andmelehel kirjas, hind ka teada, oma rahakoti paksus samuti. Mõnel statiiv kaasas, enamusel tuleb lisaks osta. Nende parameetrite põhjal saab parima valida.
Ise ostsin neist lähtudes Kapro. On siiani töötanud, isegi 1,5m kõrguselt betoonpõrandale kukkumine ei viinud rivist välja.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: ristjoonlaser

Lugemata postitus Postitas NLS »

xil kirjutas: 11 Juun 2020, 10:36 Maksimaalne viga ja kiire heledus on enamusel seadmetel andmelehel kirjas, hind ka teada, oma rahakoti paksus samuti. Mõnel statiiv kaasas, enamusel tuleb lisaks osta. Nende parameetrite põhjal saab parima valida.
Ise ostsin neist lähtudes Kapro. On siiani töötanud, isegi 1,5m kõrguselt betoonpõrandale kukkumine ei viinud rivist välja.
Kiire heledus kirjas? Näita kus kuradi kohas see info on.

Üldiselt tasub lasereid minna poodi kohapeale näppima. Saad kõrvuti panna ja kiire tugevust võrrelda.
Uuemad Boschi punased kiired on ikka väga eredad. Roheline muidugi päikesepaistes parem aga neil on ka vahed sees. Nagu ütlesin, tuleks poes võrrelda.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: ristjoonlaser

Lugemata postitus Postitas rundll »

Olen pannud kõrvuti Boschi rohelise ja punase. Pm samad isendid (va kiire värv) ja mitte ei ütleks et roheline palju parem oleks.

Dewaldi DW088 on väga lollikindel valik, huvitaval kombel lukustit tal pole ja kohvris loksub edasi tagasi, juba aastaid toimib laitmatult.

Meil pundis kasutusel Dewalt dw088 ja Bosch GLL 3-80. Boschil on komplektis igast tavaari ka veel, riputi ja reguleeritav jalg....väga hea tööriist....veidi kallis kodusesse kasutusse.

Dewalt on ka vast 150 euri....

Vastuvõtja saab hiljem juurde osta, ma ei tea täpselt kui universaalsed nad on. Kiir on ju kõigil sama !! ??
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: ristjoonlaser

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

ma ostsin ka selle dewalti just. Otsese päikse käes rõdu loodimine päikeseprillidega oli keeruline, kuid täiesti tehtav. Hind-kvaliteet täiesti sobiv.
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: ristjoonlaser

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Mille poolest see 150 eurone dewalt on parem 40 eurosest Kapro-st
https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/las ... ist-621598

Kui kellegil see kapro olemas siis jagage muljeid.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: ristjoonlaser

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rundll kirjutas: 25 Juul 2020, 18:05 Vastuvõtja saab hiljem juurde osta, ma ei tea täpselt kui universaalsed nad on. Kiir on ju kõigil sama !! ??
Ei ole kõigil sama kiir, erinevate tootjate kiire lainepikkused ja vastuvõtja omad võivad erineda.
Lambivend kirjutas: 26 Juul 2020, 14:17 Mille poolest see 150 eurone dewalt on parem 40 eurosest Kapro-st
https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/las ... ist-621598
Kui tehnilisi andmeid vaadata, siis isegi sitem. ;)Lubatud tolerants Dewaldil on +/-o,4mm ja Kaprol +/-0,3mm meetri kohta. Kui on pikema maa peale, siis tolerants mängib rolli, mul on juhtunud nii. Mina tegin kipslae lubatud +/-2mm 2m lati kohta, plaatija tegi sama tolerantsiga, kuid vastas suunas ja siis tuli seinakapi paigaldaja ja kirus seda 4mm vahet 2m kohta. ;)
Mul on midagi sarnast Kaprot kunagi olnud. Töötas küll, kuid mingil hetkel vertikaalkiir enam ei näidanud. Andsin sugulase kätte, ta jootis ühe lahtitulnud juuspeene juhtme uuesti kokku ja tema käes töötab siiani. Kinkisingi talle, sest ise ostsin uue Kapro(natuke parema).
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Lambivend
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 217
Liitunud: 03 Aug 2016, 20:00
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 15 korda

Re: ristjoonlaser

Lugemata postitus Postitas Lambivend »

Just soetasin omale selle Kapro, puhtalt hinna ning eksperimenteerimise mõttes.
Olen endamisi öelnud ,et mingit Kaprot ma kunagi ei osta aga kuna päris paljud neid tänapäeval soetavad ning tolerants tundub ahvatlavalt hea siis miks mitte.
Ahjaa vastuvõtja saab ka sealt antud isendile soetada kui vajadus tuleb.

Eks kripeldama võib jääda ,et sai valitud punase kiirega kuna sama isend rohelise kiirega oli põhimõtteliselt poole kallim aga ei oska kommenteerida kuna puudub rohelise laseriga kogemus.

edit: Soetasin vastuvõtja ka ära.. kokku siis 90 eurot, pole paha :D Loodan ,et vastuvõtja töötab ka mu boschi laseriga.
Vasta