Redeli ja redeli vahe

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Redeli ja redeli vahe

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Tekkis vajadus elamisse pikem kolmeosaline A-redel hankida. Täna hommikul vahtisin netist, et hinnad algavad praegu sajast eurost (Bauhofis müüdav "odav hiinakas") ja lõppevad TALLMACi saksa kvaliteedi kuuesaja euro kandis. Kuivõrd netist erilist lisainfot ei leidnud, mis reaalselt vahe on, sest pikkus ja kaal on laias laastus kõigil sama, kuid hind kõigub mitusada eurot. Koormustaluvuseks on kõigile eranditult märgitud 150kg. TALLMACist räägiti, et nende kallim toodang ei vaju keskelt looka kasutamise ajal. Need jätsid ka klass tugevama mulje, kui odav hiinakas. Olid paksemast ja jämedamast materjalist. Samas öeldi, et abikaasa kodukasutusse ostis ikka odava hiinaka. Selge, et nood on klass kõrgema leveli kaup. Sobivad ilmselt juba ka tuletõrjujatele igapäevatöö tegemiseks. Link ka tootele https://www.tallmac.ee/est/kaubamargid/ ... ed_redelid
Käisin ka Bauhofis, kus müügil Clinti redel sadaka eest ja mingi teise tootja abivahend kõrguste vallutamiseks maksis 260€ Kõik näitajad viimseni samad. Erinevuste kohta maigutati tükk aega suud ja siis avastati, et Clinti oma pidi väidetavalt meetrijagu vähem lahti käima. Samas redelitel silmaga vaadates mingit erinevust küll näha polnud. ja kommenteeriti, et ega selle odava juustuga pole ka keegi tagasi pöördunud, et katki oleks läinud.
Espakist leidsin sellise Krause: https://espak.ee/tellimiskeskkond/toode ... x14-1025m/
Samas Decorast oleks saanud sama pika no name toote ligi sada eurot soodsamalt.
Poes ei oskanud keegi öelda, kas neil reaalselt ka mingi vastupidavuse vahe olemas on, et maksta rohkem?
Siin vast inimesi küllalt, kes mööda kõrguseid ronivad. Ehk jagate kogemusi, mida vaadata ja mida mitte? Mulle isiklikult ei ole see nagu eriline lisa, et otsad on libisemiskindlast kummist jne. Kui mõistust peas pole siis saab ka selle kalli redeliga kõhuli käia. Või oskab keegi soovitada, kuskohast veel hinda uurida tasuks? Mõtlesin, et kui juba osta, siis osta võimalikult pikk redel, sest teist korda ei ole plaanis oma eluajal uut hankima hakata, kuna ei pääse tulevikus korstnale või katuseharjale ligi. Endal kogemused praktiliselt olematud. Sugulasel on juba aastaid kestnud elamises mingi tundmatu tootja 11 pulgaga kolmeosaline redel. Sõbral ka mingisugune 11 pulgaga trepp. Laias laastus sarnane toode. Saanud aja jooksul omajagu vatti ehituse käigus ja pole ka laiali lagunenud. Ainus erinevus on see, et ühes otsas on rattad, mida mööda on mugav redelit mööda seina/katust pikemaks ajada. Seepärast jäänud endale ka mulje, et see pole toode kus osta tootjat vaid pigem hinda.
Torutööd Tartus 56 932 898
ristu
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 97
Liitunud: 05 Dets 2006, 17:10
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 3 korda

Re: Redeli ja redeli vahe

Lugemata postitus Postitas ristu »

mõned kogemused 3x14 pulka redelitega.
Olen kasutanud head redelit, mille hinnaklass jääb üle 1k, samas kodus on ~200€ maksev greengarden redel.

Heast redelist: saab võtta maksimaalselt lahti ja redeli peal ka ronida. Üsna raske ja kobakas, täies pikkuses päris raske püsti ajada.
Odav redel: mõnusalt kerge tõsta. Maksimaalselt lahtivõetuna mina ronida seal peal ei julge (vb minu probleem), õõtsub ja vajub läbi ikka väga ebameeldivalt. Veelvähem kujutan seal kedagi tööd tegemas. Samas kui mõlemad jätkud 3 pulga võrra madalamaks lasta, siis on juba ok.
Ehk kui sul on vaja redeli maksimaalset asendit kasutada, siis ei ole väga alternatiivi "premium" redelile, samas lühemas asendis on see odav redel päris mugav.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Redeli ja redeli vahe

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kuna mul endal siiani ei läinud vaja pikemat redelit, siis suvel tekkis vajadus ja olin sunnitud ostma. Ostsin kohalikust poest noname tootja 4x1m alumiiniumredeli. Hea kerge, kergelt nõtkub kui täispikkuses seina najale püsti ajada ja peale ronida, saab A-ks vormida, saab trepi peale ronimiseks vormida ja veel vist millekski. Suvel oli maamajal vaja katusel turnida ja selleks tegin katuseharjale rakise ning lükkasin redeli konksude taha. Hea kerge lükata ja kannatas ronida küll. Tehniliste andmete järgi ka 150kg kandevõime ja mina mahun koos segu-/pahtli-/suure värviämbriga lubatu piiresse ja paarkümmend kilo jääb veel varuks. ;) Maksumus jäi redelil kuskil sinna 70-80 euro vahele. Ehk oleks isegi 6m ostnud, kuid a) seda polnud kohalikus poes hetkel saada ja b) mu pirukasse oleks võib olla 6m mahtunud, aga polnud võimalust proovida, siis ostsin selle 4m.
Eks ronitud ole igatsuguste otsas ja ühe 6-7m redeli pealt ka ca 3m kõrguselt alla prantsatatud nii, et randmeluu läks katki+molu "rootsi punast" värvi täis. See redel, mille otsast alla prantsasin, oli puidust ja kellegi poolt tehtud ja allaprantsamise põhjuseks oli minu poolt sutsu valesti arvestatud ja paigaldatud lisatugi keskelt nõtkumise vältimiseks ehk raskuspunkt läks veidi nihu. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Redeli ja redeli vahe

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Võimalikult pika redeliga peab olema ka nii pikk vaba ruum kuskil, kuhu see kokkupanduna mahuks.
Teeisetom
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 14 Veebr 2016, 17:26
On tänanud: 1 kord

Re: Redeli ja redeli vahe

Lugemata postitus Postitas Teeisetom »

Endale ostsin selle hiinaka, krautas 100 eur, just kerguse ja hinna pärast. Hea autokatusele tõsta, mööda objekte ringi tassida, enamasti kasutan 2 osa. Kui kolm osa vaja täispikkuses välja lükata, siis panen redeli väga püsti, kuna läbivajumine on jõhker.
Kui kindel kõrge ronimine ees, siis võtan alati rendist korralikuma, 4,5 eur on päev.
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Redeli ja redeli vahe

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Mul on Bauhofi 3x12, sama nagu seal Espaki lehe pildil. Ei kurda, 3 osa sai pandud otsa ja ei vaju ta läbi midagi, terve maja valmis ehitatud väljast. Naabrile ka laenatud see ka ei kurda :D Samas ei mäleta et nii palju oleks maksnud nagu Espaki lehel vist ikka mingi 100 ringis hind oli...
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Redeli ja redeli vahe

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Selge pilt. Siis tuleb mingisugune toode välja valida ning hakata uusi kõrgusi vallutama :)
Torutööd Tartus 56 932 898
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Redeli ja redeli vahe

Lugemata postitus Postitas tequila »

Endal ka redeli mure. Küsimus teadjatele- kas 3x11 läheb L2H2 Jumperisse enamvähem vabalt sisse? Aga 3x12 diagonaalis/ots üleval?
Jah tean, et põranda pikkus on 3120 mm :) 3x11 on paberi peal ca 5 cm pikem, tavaline hiina 3x12 on 3500mm.

Neljajätkuse noname olen ühest liigendist lukust lahti saanud, õnneks polnud kukkumine kõrgelt.. Hetkel kasutan nii, et on kahel pool poltide liblikatega lauad+ otsas liigendiga ristlaud vastu seina toetamiseks. Eluskaal 100+ kg.
Vasta