Naelte väljatõmbamise tööriist

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kalviteras
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 03 Sept 2018, 07:53
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Naelte väljatõmbamise tööriist

Lugemata postitus Postitas kalviteras »

Kas keegi teab sellisest tööriistast, millega saab naelu kätte, mis on lõpuni sisse löödud? Ise olen sellist näinud Soomes ühe rootslase käes 90-ndate alguses. Lööd haamriga peale ja tööriist ajab servad naelapea alla, edasi juba sõraga...
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Naelte väljatõmbamise tööriist

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Mida sa täpsemalt sellise tööriista kohta teada tahad? Seda kuidas seda nimetatakse? Kuidas see töötab? Kus seda müüakse? Või midagi muud?
Torutööd Tartus 56 932 898
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1108
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Naelte väljatõmbamise tööriist

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Tamrexis on müügil.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
kalviteras
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 03 Sept 2018, 07:53
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Naelte väljatõmbamise tööriist

Lugemata postitus Postitas kalviteras »

Ikka osta sooviks. Tamrexi kodulehelt leidsin ühe küll. 63.- euri. Tänan, veidi kallis aga kui mujal pole tuleb see osta.
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Naelte väljatõmbamise tööriist

Lugemata postitus Postitas anryo »

Ma ei teadnudki, et selline asi olemas on. Oi küll ma nägin suvel vaeva, tavalise haamri ja sõraga sarnases situatsioonis!
Amazonist saab ka poole soodsamalt, kui kannatab oodata natuke kauem:
https://www.amazon.co.uk/Bahco-BAH36-Na ... ahco+BAH36
juhtmepunt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 08 Veebr 2019, 16:17
On tänatud: 3 korda

Re: Naelte väljatõmbamise tööriist

Lugemata postitus Postitas juhtmepunt »

Tänud hea leiu eest. UK Amazonist tellisin äsja tööriista ära, sealt tuli koos tarnega hinnaks 28,21euri.
https://www.amazon.co.uk/Bahco-BAH36-Na ... ahco+bah36
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Naelte väljatõmbamise tööriist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kalviterasele tänu selle eest, et valgustas mind taolise riista olemasolust, rein113-le ja anryole viidete eest.

Vaatasin paari videot juutuubist ja ega vanade roostetanud naelte väljakoukimine nii väga lihtsalt ei käinudki nagu Bahco enda promovideos. Kuid samas, minu arvates ideaalne tööriist vanade talumajade taastamisel neile, kes soovivad saada puhtaks palke, milledes on lugematu arv papinaelu, sest ennemuiste normaalse tapeedialuse pinna saamiseks ehituspapp naelutati seina külge.

Tänu sellele teemale sain uue idee. Meil on maal vaja lammutada üks küün, mille eterniidist(suured tahvlid) katus on täiesti korras ja oleks vaja see eterniit tervelt kätte saada ning saaks taaskasutada elumaja katuse vahetuseks. Enne seda teemat oli idee relakaga naelapead maha lasta, aga uudse idee valguses, kas keegi on seda tööriista kasutanud eterniidinaelte kättesaamiseks? Juhend nagu lubab, et saab ka 5" naelad kätte. Naelapead on nii totakalt, et sõrg ei mahu vahele ilma eterniiti lõhkumata. Uue tööriistale pistaks toele midagi tugevamat alla, et eterniiti katki ei vajutaks ja haamri asemel kasutaks sutsu toekamat sõrgkangi.

OT. Teemas antud kaks erinevat viidet tööriista soetamiseks panid mind mõtlema, et kas minu silmad näevad enne surma ühte kahest variandist- a)meie vahendajad lähevad ahnusest lõhki ja panevad poe kinni või b)meie vahendajate hinnad muutuvad konkrentsivõimeliseks? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
rein113
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1108
Liitunud: 06 Apr 2009, 13:05
Asukoht: Pärnu
On tänanud: 57 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Naelte väljatõmbamise tööriist

Lugemata postitus Postitas rein113 »

Arvan, et eterniit läheb ikkagi puruks.
On tehtud nii, et laudpõrandas oleva nael lastakse ümarfreesiga lahti, nael eemaldatakse ja auk plommitakse.
Ehk on mõistlik ka eterniiti lahti freesida? Hiljem uuesti paigaldamisel saab naela alla panna suure plekkseibi.
Võta arhitekt. Tuleb odavam.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Naelte väljatõmbamise tööriist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rein113 kirjutas: 08 Veebr 2019, 22:45 Arvan, et eterniit läheb ikkagi puruks.
On tehtud nii, et laudpõrandas oleva nael lastakse ümarfreesiga lahti, nael eemaldatakse ja auk plommitakse.
Ehk on mõistlik ka eterniiti lahti freesida? Hiljem uuesti paigaldamisel saab naela alla panna suure plekkseibi.
Mnjah, see võib olla nii ja naa, ei oska hetkel arvata. Oma "tarkusega" oleks plaatide tervena kättesaamiseks naelapead ära lõiganud ja pärast oleks aukudele peale kõrvetanud SBS-i tükid.
Naelte tervena eemaldamise teeb ahvatlevaks see, et enamus puitmaterjalist oleks läinud küttepuudeks ja ei peaks saagimisel naelu vahtima. Servamata laudadest seinad, mis on ajaga ilusaks halliks pleekunud, oleks läinud esialgu ladustamisele. Ekslusiivne laematerjal. Mitte meil, vaid Euroopa lõunapoolsemates riikides.Näiteks siin https://swiss-property.ch/en/projects/schneefalke/
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Naelte väljatõmbamise tööriist

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Eterniidi lõhud selle tööriistaga ära kohe päris kindlasti. Olen sellega vanu roostes naelu välja kakkunud. Peab ikka päris kõvasti pingutama, et naela kätte saada. Ehk oleks eterniidi eemaldamiseks mõistlikum kasutada tiigersaagi? Sellega saab küll päris edukalt (ja tervelt) plaadid kätte. Hiljem naelte eemaldamiseks saad kasutada tavalist sõrga ning saad ka puitmaterjali naelavabalt kätte.
Torutööd Tartus 56 932 898
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Naelte väljatõmbamise tööriist

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pikk88 kirjutas: 10 Veebr 2019, 11:32 Eterniidi lõhud selle tööriistaga ära kohe päris kindlasti. Olen sellega vanu roostes naelu välja kakkunud. Peab ikka päris kõvasti pingutama, et naela kätte saada.
Ei vaidle vastu, et võib eterniidi ära lõhkuda, kuid samas, ei saa võrrelda 70-100mm pikkuseid roostes naelu, mis on täispikkuses puidu sisse löödud ja tsingitud(eelmine sügis naelapead veel ei roostetanud) eterniidinaelu, mis on sisse löödud läbi eterniidi kõigest tolli paksusest lauast katuse roovitusse.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Olaf
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 364
Liitunud: 30 Aug 2010, 12:29
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Naelte väljatõmbamise tööriist

Lugemata postitus Postitas Olaf »

Mul on majal eterniidist katus, juhtumisi läks miskipärast üks plaat katusel pooleks ja tuli vahetada.
Eterniidinael oli kinnitatud tollise alusroovi külge. Kasutades naelatõmbaja haamrit ja sõrgkangi
sain eterniidi pooled ilusti kätte, ilma et oleks katki läinud. Kui ma õigesti mäletan, panin haamri või
sõra alla tüki u. 10 mm paksuse vineeritüki, nii et kangutamise hetkel surve langeks suuremale pinnale.
Nii et teatud juhtudel saab naelad kätte küll eterniiti lõhkumata. Tõsi küll mul oli üksainus plaat.
Vasta