1. leht 1-st

Nõukogude liidu aegne rihthöövli ja lauasae kombo

Postitatud: 27 Jaan 2019, 21:28
Postitas Purdusmatka
Tekkis võimalus soetada endale järgnev aparatuur, mille kohta sooviks rohkem infot saada. Äkki keegi on kunagi taolist masinat kasutada saanud.
Kuidas nägi välja hööveldamine kui inimese ja höövli vahel keerleb üks saeketas? :D

Hetkel on veel puudu höövli terade kinnitused, sest endisel omanikul neid ei olnud. Oskab keegi või teab kedagi, kes oleks võimeline need metallist valmis tegema?

Informatiivne pilt
Pilt

Re: Nõukogude liidu aegne rihthöövli ja lauasae kombo

Postitatud: 27 Jaan 2019, 21:56
Postitas ifffff
Ära nüüd seda väga südamesse võta, aga tegemist on rihthöövlikujulise vanarauaga. Lisaks terakiiludele tundub sul sealt ka jupp töölauda noavõlli tagant puudu olevat. Järgnevaks ennustaks veel välimuse järgi kohe kõikide laagrite vahetust, elektrisüsteem tahab kaasajastamist. Ei ole võimatu, teades nende veneagsete riistade kvaliteeti, et noavõll tahab tasakaalustamist. Kui töötasapinnad on ajapikku lohku kulunud, siis tuleks ka need sirgeks hööveldada.

Kui just taastamine kui selline pole selle tegevuse eesmärk, siis ma arvan, et rahaliselt samaväärne või odavam on uus hiinakas osta. Näiteks selline https://shop.koneita.com/et/puuntyostok ... hoyla.html

Re: Nõukogude liidu aegne rihthöövli ja lauasae kombo

Postitatud: 27 Jaan 2019, 23:01
Postitas kunn24
See Koluvere pink teeb ilget kisa.

Re: Nõukogude liidu aegne rihthöövli ja lauasae kombo

Postitatud: 07 Veebr 2019, 22:11
Postitas RaJy
Kuidas nägi välja hööveldamine kui inimese ja höövli vahel keerleb üks saeketas?
Ilmselt sedapidi, et inimene seisab hõõvli- mitte saeketta pool.
Üldiselt - kui laagrid korras ja võllid tasakaalus siis võid väga hea masina saada. Aga kuna ei tea konkreetset masinat siis pead ei anna.

Re: Nõukogude liidu aegne rihthöövli ja lauasae kombo

Postitatud: 26 Nov 2019, 15:15
Postitas jyrikg
Koluvere pingi võllist tehtud pingil.Hõõvel lõikab ühes pöörlemise suunas saag teises suunas. Vaja oli siis reverskäivititega lülitust. Hööveldamise ajaks sai sae laua üles tõsta ja ketas ei ohustanud. Puudus hoopis selles ,et hööveldamiseks pöördeid vähe ja saagimisks palju. Sagedusmuundurit tol ajal ei jaksanud osta nüüd ei taha osta. Maja sai ehitatud ja väikseid asju on nüüd käsisaega juba mugavam teha- praht ei lenda laias kaares.