Soovitage best bang for buck ehitustolmuimejat

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
seen
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 11 Juun 2015, 22:22
On tänanud: 2 korda

Soovitage best bang for buck ehitustolmuimejat

Lugemata postitus Postitas seen »

Tere taas! Otsin tolmuimejat ehitusprahi (kipsitolm, väikesed kivi- ja krohvitükid, saepuru) koduseks imemiseks. Millisel masinal ekspluatatsioonikulud kõigem väiksemad on, no ütleme max 200€ eest?

Sattusin Kärcheri WD seeriat vaatama. WD4 105€ ja WD5 Premium 150€. Aga võib-olla soovitate midagi muud? :scratch: CLINT CL-30L on poole odavam (https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/vee ... 30l-652382), teisest küljest suht tundmatu.

Tolmukottide kohta ei oskagi öelda; kui konteinerisse imemine odavam tuleb, siis võiks seda teha.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Soovitage best bang for buck ehitustolmuimejat

Lugemata postitus Postitas Hiid »

WD3 ostsin omale. Imen ilma kotita.
Kõik nigu toimiks.
Suuremat puru ei mahu sisse, kuna voolikud on üsna väikesed.
Imeb korralikult.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Soovitage best bang for buck ehitustolmuimejat

Lugemata postitus Postitas ping »

Kas "ahujennõi" tolmuimeja ei sobi, et just "bang for fak" seadet vaja on?
(Mul ka Eestikeelse erialaterminoloogia uued sõnad tekitavad raskusi.)
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Soovitage best bang for buck ehitustolmuimejat

Lugemata postitus Postitas aero »

Ei ole see Clint nii tundmatu midagi. Kasuta otsingut. Garaagetolmukaid on siin varem ka arutatud.
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: Soovitage best bang for buck ehitustolmuimejat

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Tolmuimejast ei tea aga kui ühel tootel on küljes nimi Clint, siis kõnnin ma tast suure kaarega mööda. Kärcher on teine lugu, mul üks selline üle 20 aasta kasutusel. Tõsi, kord on mootor vahetatud.
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
sokolaad
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 287
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 4 korda

Re: Soovitage best bang for buck ehitustolmuimejat

Lugemata postitus Postitas sokolaad »

Bosch Advancedvac 20 (tööriistakäivitus on 2kw mitte 200w)
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Soovitage best bang for buck ehitustolmuimejat

Lugemata postitus Postitas ifffff »

seen kirjutas: 26 Jaan 2019, 08:42 Tere taas! Otsin tolmuimejat ehitusprahi (kipsitolm, väikesed kivi- ja krohvitükid, saepuru) koduseks imemiseks. Millisel masinal ekspluatatsioonikulud kõigem väiksemad on, no ütleme max 200€ eest?

Sattusin Kärcheri WD seeriat vaatama. WD4 105€ ja WD5 Premium 150€. Aga võib-olla soovitate midagi muud? :scratch: CLINT CL-30L on poole odavam (https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/vee ... 30l-652382), teisest küljest suht tundmatu.

Tolmukottide kohta ei oskagi öelda; kui konteinerisse imemine odavam tuleb, siis võiks seda teha.
Best bang for buck: osta Festooli CTM E AC seeria tolmuimeja koos tsükloniga. Need sajaeurosed on parajad tolmugeneraatorid.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Soovitage best bang for buck ehitustolmuimejat

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ifffff kirjutas: 28 Jaan 2019, 21:04 Best bang for buck: osta Festooli CTM E AC seeria tolmuimeja koos tsükloniga. Need sajaeurosed on parajad tolmugeneraatorid.
Soovitus ise 5+, aga minu jaoks tekitas küsimusi see lause
seen kirjutas: 26 Jaan 2019, 08:42 Millisel masinal ekspluatatsioonikulud kõigem väiksemad on, no ütleme max 200€ eest?
Kui seen mõtleb tõesti ekspluatatsioonikulusid, siis millises ajaühikus? Ühes kuus? Aastas? Kui aastas, siis sinu soovitatud tolmuimejaga peaks välja tulema, aga kui lugeda seene enda poolt pakutud valikut,
seen kirjutas: 26 Jaan 2019, 08:42 Sattusin Kärcheri WD seeriat vaatama. WD4 105€ ja WD5 Premium 150€. Aga võib-olla soovitate midagi muud? :scratch: CLINT CL-30L on poole odavam (https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/vee ... 30l-652382), teisest küljest suht tundmatu.
siis arvatavsti ta mõtles soetuskulusid ja sinu pakutu kohe mitte ei mahu sinna hinnaklassi.
Võta nüüd kinni, mida seen mõtles? Ja mõnede siinsete kasutajate käest saan sõimata kui juhin tähelepanu kommentaaride-kuulutuste sisu mitmeti tõlgendavusele. Igavlev iriseja ja tähenärija pidavat olema. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Soovitage best bang for buck ehitustolmuimejat

Lugemata postitus Postitas aero »

Festool on kindlasti äge pill aga kodukasutusse liiga hea ja kallis. Konteinerisse imemine tuleb otse loomulikult odavam kui tolmukotti. Ja boonusena saad konteinerisse üldiselt ka vedelikke imeda. Kui kotte ei kasuta ja mootori kaitsefiltrit suudad puhastada siis polegi mingeid olulisi ekspl.kulusid. Siiski suuremas koguses peene kivitolmu imemine pidavat mootori pekki keerama, olenemata filtrist. Ei oska kommenteerida, mul kivitolmu õnneks ei teki enam.
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: Soovitage best bang for buck ehitustolmuimejat

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Minu kogemus ütleb, et kivi- või pahtlitolmu imemine otse konteinerisse on ainult näiliselt odavam ja võrratult ebamugavam. Peenike, kerge tolm ummistab imekiiresti filtri (filtri pindala on kordades väiksem koti välispinnast) ja selle puhastamine on ropp ja vastik vaibakloppimine, päris puhtaks seda ei saagi ja imemisvõimekus langeb. Võib olla on uuematel riistadel paremad süsteemid aga oma vana imejat kasutan ainult tolmukotiga kui just märga pole vaja imeda (ropud naljad jätta!)
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
Valdur1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 05 Jaan 2019, 21:14

Re: Soovitage best bang for buck ehitustolmuimejat

Lugemata postitus Postitas Valdur1 »

Pahtlitolmu imemiseks peaks sobima Kärcheri AD4 üsna hästi. See on siis see tuha- ja tolmuimeja. Sellel on topeltfiltrid, filtripuhastusnupp ja hind on ka üsnagi mõistlik (tsipa üle 100 euro). Kindlasti parem kui WD3, seda siis juhul kui märga pole vaja imeda. Suur pluss on ka see, et tolmukottide peale ei pea tulevikus raha kulutama.

WD3 kohta ütleb kärcher et ilma tolmukotita ei tohi kuiva tolmu tõmmata. Läheb nahka ja viid oma WD3 garantiisse, (kõige nutusema versiooni kohaselt) öeldakse et oled tolmuimejat mitteotstarbeliselt kasutanud ja saadavad tagasi.

Mina soovitaks ehitajale Makita VC2512-te. Odav, tööriistajuhtimine olemas, filtripuhastusnupp, tolmukotid pole kohustuslikud (saab isegi tavalise prügikoti sinna sisse panna), tõmbab nii kuiva kui ka märga. Miinus Kärcheri AD4-ga võrreldes on see, et Makital on plastikust korpus. Hind oli minu mäletamist mööda kuskil 200. Ja see oli letihind. Tead mõnda inimest piisavalt, saad odavamalt.
Omaduste poolest on see Makita väga ahvatlev aga kvaliteedi koha pealt pead ei saa anda, sest pole ise seda piisavalt retsida saanud.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Soovitage best bang for buck ehitustolmuimejat

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Urmas kirjutas: 29 Jaan 2019, 08:33
ifffff kirjutas: 28 Jaan 2019, 21:04 Best bang for buck: osta Festooli CTM E AC seeria tolmuimeja koos tsükloniga. Need sajaeurosed on parajad tolmugeneraatorid.
Soovitus ise 5+, aga minu jaoks tekitas küsimusi see lause
seen kirjutas: 26 Jaan 2019, 08:42 Millisel masinal ekspluatatsioonikulud kõigem väiksemad on, no ütleme max 200€ eest?
Kui seen mõtleb tõesti ekspluatatsioonikulusid, siis millises ajaühikus? Ühes kuus? Aastas? Kui aastas, siis sinu soovitatud tolmuimejaga peaks välja tulema, aga kui lugeda seene enda poolt pakutud valikut,
seen kirjutas: 26 Jaan 2019, 08:42 Sattusin Kärcheri WD seeriat vaatama. WD4 105€ ja WD5 Premium 150€. Aga võib-olla soovitate midagi muud? :scratch: CLINT CL-30L on poole odavam (https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/vee ... 30l-652382), teisest küljest suht tundmatu.
siis arvatavsti ta mõtles soetuskulusid ja sinu pakutu kohe mitte ei mahu sinna hinnaklassi.
Võta nüüd kinni, mida seen mõtles? Ja mõnede siinsete kasutajate käest saan sõimata kui juhin tähelepanu kommentaaride-kuulutuste sisu mitmeti tõlgendavusele. Igavlev iriseja ja tähenärija pidavat olema. ;)
Ekspluatatsioonikulud on suht olematud. Kuna enamus tolmu korjab ära tsüklon, siis tolmukotti ja filtrisse jäuab see mis läheb tsüklonist edasi. Ma siin suht tihedalt kasutan seda nii põranda koristamiseks, kui lihvmasina taga jne. Ühe tolmukotiga saab ca 2-3 kuud, siis hakkab masin märku andma, et õhuvool pole enam päris see mis peaks, ja oleks aeg tolmukotti vahetada. Selle ajaga on tolmukotti kogunenud nii peotäis-paar ülipeent tolmu. Samal ajal tsüklonit on tühjendatud mõnikümmend korda kindlasti. Ostsin selle üleüldse selleks, et mul väiksemat sorti allergia puidutolmu peale. On Kärcher olnud, siis oli mingi suuremat sorti kuiv-märg tolmuimeja. Kõigi nende probleem oli selles, et kui töökoja ära koristasid oli õhk läbi tolmuimeja filtrite tulnud tolmust hall ja see päev ilma tolmumaskita töökotta enam asja polnud. Festooli masinaga on see mure kadunud.

Soetamiskulud? Ega te ju tõsimeeli arva et mingi 20-40 suitsupaki raha eest tõsise tööriista saab soetada. Või?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Soovitage best bang for buck ehitustolmuimejat

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ifffff kirjutas: 31 Jaan 2019, 11:16 Ekspluatatsioonikulud on suht olematud. ... Soetamiskulud? Ega te ju tõsimeeli arva et mingi 20-40 suitsupaki raha eest tõsise tööriista saab soetada. Või?
Kasutajal seen kadus isu peale sinu soovitatut. Muidu oleks oleks ta viisakalt tänanud soovituste eest. Kuidas tean? Sest mingis teises teemas on ta täna kommenteerinud ja vaevalt ta enda tehtud teema oleks vahele jätnud. ;) Mis see minu arvata on, aga kas sina said aru teema algataja seen tahtmistest? Mina ei saanud, et kas ta tahtis soetada ägedat tolmuimejat odavalt või oleks hilisem kasutamine odav?
Ise soetasin eelmine aasta selle https://www.bauhof.ee/et/vee-ja-tolmuim ... 20l-611957 ja pole veel hätta jäänud. Arvan, et ekspluatatsioonikuludelt olen võitnud, aga laiskuse osas mitte. Laiskus tähendab seda, et kui tunnetan, et sitasti imeb, siis pean tolmuimejal kaks klambrit lahti laskma, riidest vahefiltri välja võtma, leidma koha kuhu vastu seda paar korda virutada, imeja kopsiku tühjaks kallama(tühjaks kallamine on tegelikult köki-möki) ja uuesti imema minema. Ja ma imen sellega põhiliselt pahtlitolmu! Seisab nüüd keldris ka ca 14 aastane töökorras Kärcher, mis iseenesest imeb ideaalselt, aga ekspluatsioonikud kottide ostmise näol ... Mitte, et need kulutused kottidele hakkasid minu elukvaliteeti mõjutama, aga mul on vist tekkinud kapitalistlik mõtlemisviis. Inimesed muutuvad ja seda ka mõtteviisilt. ;)
OT. Paluks minu selle kommentaari puhul arvestada, et olen ühemehefirma, mitte peatöövõtja riigiobjektidel.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
seen
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 11 Juun 2015, 22:22
On tänanud: 2 korda

Re: Soovitage best bang for buck ehitustolmuimejat

Lugemata postitus Postitas seen »

Loosi läks Clint CL-30L vee-ja tolmuimeja Bauhofist 56€ eest + tolmukotid. Jooksvalt saab siis ka tagasisidet anda.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Soovitage best bang for buck ehitustolmuimejat

Lugemata postitus Postitas Urmas »

seen kirjutas: 01 Veebr 2019, 15:26 Loosi läks Clint CL-30L vee-ja tolmuimeja Bauhofist 56€ eest + tolmukotid. Jooksvalt saab siis ka tagasisidet anda.
Tore, loodame, et pettu. Oma 20l Clintile tegin täienduse, sest imemisvooliku pehme osa oli minu jaoks liiga lühike ja kogu aeg pidi tolmuimeja põhimõtteliselt jalge juures olema. Eks läksin jälle kohalikku jäätmejaama ;) , valisin äravisatud tolmuimejate hulgast lisavooliku, keerasin ühe otsa lahti, oma tolmuimeja voolikul samuti, ühendasin need omavahel ja nüüd saan hoopis vabamalt suurt tuba tolmust koristada või väiksemasse tuppa ei pea tolmuimejat üldse tõstma. Vanal Kärcheril oli tehtud samasugune uuendus. Ja kui garantii läbi saab, siis vahetan plastikust toitejuhtme kummikattega vastu välja, sest kui objektil juhtub olema natuke jahedam, siis see plastikust juhe on liiga kange ning vilets harutada.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
seen
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 11 Juun 2015, 22:22
On tänanud: 2 korda

Re: Soovitage best bang for buck ehitustolmuimejat

Lugemata postitus Postitas seen »

Toote juhend on väga poolik - kas märgimemisel tuleb "hepa" filter asendada mesikärje strukturiga õhukese plastikfiltriga?
seen
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 11 Juun 2015, 22:22
On tänanud: 2 korda

Re: Soovitage best bang for buck ehitustolmuimejat

Lugemata postitus Postitas seen »

Vastan iseendale, et märgimemisel tuleb uhke "hepa" filter kindlasti eemaldada, sest selle tõhusus väheneb kardinaalselt kokkupuutel veega. Seetõttu ei lubata ka filtri märgpuhastamist.
Vasta