Saeketas

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
kuubik 74
külaline

Saeketas

Lugemata postitus Postitas kuubik 74 »

Tere
Kuidas valitakse saeketast, risti- pikkilõikeks tugevale puidule(tamm, saar). Pöörete arv sael, soovituslik hammast arv? Hea oleks teada kelle saeketast osta ja millised kindlalt välistada.
Aitäh vastajatele!
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Vaata CMT toodangut. Ma pole siiani pettuma pidanud.
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas anto »

Võta kindlasti CMT omad! Müüvad Nava/Stokker, Terätoimitus, puidutera.ee, Motonet'is oli vist samuti midagi.

Ühel käsiketassael kasutan Makita ketast (CMT õhukestest ei sobi lõhestusnoa paksuse tõttu ükski). See on samuti väga hea.

Mis piki- vs ristilõiget puudutab, siis vaata CMT kodulehte. Seal on kogu info väljas. Lühidalt: pikilõikeketastel on hambaid vähem, aga need on pikemad (hammustavad korraga rohkem). Ristilõike omal on hambaid palju (aga need on lühemad), et tükke välja ei rebiks. Teritusnurgad on samuti erinevad. Nii ettepoole kalle kui ka vasaku-parema vahel (näit. ATB).
Külaline
külaline

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Minul hea kogemus freud kettaga, seda julgeks ka soovitada.
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas anto »

Jah, Freud pidavat samuti hea olema! Ainus koht, kus seda näinud olen, on Järve Tööriistamarket (Tallinnas), kuigi valik oli seal kesine, s.t. ei pruugi leida seda, mida vaja. Lisaks, saekettad olid seal inetult segamini loobitud, s.t. kui oleks tahtnud sealt midagi võtta, oleks pidanud hakkama kontrollima, ega see kahjustada pole saanud. Võimalik, et see on minu "kiiks" ainult.
Külaline
külaline

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

meil on 21. sajand, selleks, et mingit saeketast osta pole vaja ilmtingimata vaja kusagile poodi riiulitevahele sobrama minna. vaatad omale sobiva ketta ja ostad http://www.tooriistamarket.ee/et/otsing/freud
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas di20 »

Tea kas Euroopas üldse müüakse väga häid saekettaid.
Hammaste arv sõltub saeketta läbimõõdust.
Parim universaalne saeketas on Forrest Woodworker II.
Ise kasutan Freudi Fusion Premieri aga minuteada kumbagi saeketast Euroopas ei müüda. Olen proovinud päris palju kohalikke CMT, DeWalti risti pikilõike kettaid aga mitte miski pole võrreldav ligilähedalegi sellega.
Kui pikikiudu saeketast tahad ja saele sobib 15/16 tolli avaga 10 tolline ketas siis võin mõistlikku hinnaga müüa Freud Glue Line Rip ketta. Paar korda olen pinki pannud ja kordagi teritatud pole.
Kuskil saab sümboolse tasu eest teljeava 30mm ka teha kui vaja.
Külaline
külaline

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kui euroopas "väga häid" ei müüda, siis järelikult neid siinpool lompi keegi piisavalt ei vajagi. meil pole ju "väga häid" saagegi. :lol: mis imet sealt saekettast ikka oodata niiväga? kui lõige on täpne ning materjali karvaseks ei rebi ja hambad vajalikul määral vastu peavad, siis piisab enamikule kasutajatest. euroopa marketing jääb ka usa omale selgelt alla. kui piisavalt haipida, siis võib mistahest kettast imesid tulla. :lol:
Mart 5
külaline

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas Mart 5 »

Ma kaldun toetama seda arvamust, et Euroopas häid saekettaid (nagu ka mitmeid teisi asju) ei müüda.
Sugulane on USA-s ja organiseerib mulle aeg-ajalt sealt tehnikat. Kuigi pealtnäha on välimus sama, siis USA-st saadud saekettad lihtsalt lõikavad paremini, isegi õhukesed akusae kettad ei kisu kõvas puidus viltu, ei jäta karvast serva jne. Mina ei tea, mis värk see on, teine sulam, parem töötlus või mis iganes.

Teine näide on DeWalti kolme tera ja nelja tugipostiga paksusmasin DW735, mida lihtsalt ei müüda Euroopas ja kogu lugu. Teeb paremat tööd, kui Euroopas müüdav kahe tera ja kahe tugipostiga DW733 masin. Mõlemad mul olemas.

Kolmas näide: sain autole USA-st seal väga kõrge kasutajahinnanguga Continental ExtremeContact DW rehvid. Märgatav vahe võrreldes siinsete paremate rehvidega. Hoopis teistsuguse tehnoloogiaga tehtud. Kui siin rehve alla panin, tulid rehvitöökojas kõik töömehed järjest vaatama ja katsuma, sest polnud enne sellises mõõdud nii kerget rehvi näinud. Euroopas võib unistada sellistest rehvidest, kuigi USA-s juba kümme aastat saadaval.
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas tequila »

Neid asju on veel. Euroopas ei müüda näiteks pikimootoriga käsiketassaagi (inglise keeles on worm drive) , ainuke võimalus on tellida kuidagi vist UK kaudu Skilsaw 230V variant. Speed square on täiesti tundmatu. Jah, saab suht hingehinnaga ebayst ka meetermõõdu oma kätte. Täiesti müstiline. Isegi õhukese hiina nurgikuga on supermõnus ketassaega tükeldada.
Külaline
külaline

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tequila kirjutas: 06 Okt 2018, 17:16 Neid asju on veel. Euroopas ei müüda näiteks pikimootoriga käsiketassaagi (inglise keeles on worm drive) , ainuke võimalus on tellida kuidagi vist UK kaudu Skilsaw 230V variant. Speed square on täiesti tundmatu. Jah, saab suht hingehinnaga ebayst ka meetermõõdu oma kätte. Täiesti müstiline. Isegi õhukese hiina nurgikuga on supermõnus ketassaega tükeldada.
Mõistlik oleks panna lingid juurde, siis saaks eurooplased ka teada, et millistest riistadest jutt käib.
:hello:
Külaline
külaline

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

panen paar linki siia, selle saega on terve ameerika üles ehitatud, kõige legendaarsem tööriist sealtmaalt.
tänapäeval muidugi selle riista väärtus on devalveerunud juba, silmas pidades nüüdset ehitustehnikat.
https://www.amazon.com/SKILSAW-SPT77WML ... ds=skilsaw

https://www.amazon.com/Swanson-NA202-Me ... are+metric

Tequilal on õigus, neid siin mail ei tunta, vaikselt on hakanud ilmuma jaapani saed siia, mille üle on väga hea meel.
Nende asjadega on nii, et kui ei tea, siis ei oska puudust tunda ilmselt.
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas NLS »

tequila kirjutas: 06 Okt 2018, 17:16 Speed square on täiesti tundmatu.
selline nurgik asendab speed square-i üsna edukalt http://www.wolfcraft.ee/et/a/universaal ... -200x300mm
tequila
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 102
Liitunud: 01 Jaan 2017, 10:25
On tänatud: 6 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas tequila »

Ei asenda. Olen proovinud.

Speed square on ehituspuussepa tööriist, mõeldud laudade ja prussidega majandamiseks ja mis kõige põhilisem, sarikate nurkade lõikamiseks. Mõõtmed ja kuju on täpselt sellised, et läheb ripptaskusse. Kõige magusam asi on võimalus mööda serva lõigata, kuna ta on paks.

See Wolfcrafti vidin on vist põhiliselt mööbli tegemiseks.
Mart 5
külaline

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas Mart 5 »

Saksa Amazonis on kõige tuntum Swansoni meetermõõdistikuga speed square olemas, hind küll ligi kolmekordne võrreldes USA Amazoniga.

https://www.amazon.de/Swanson-Square-S0 ... nson+NA202
Külaline
külaline

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline
külaline

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Odavat cräppi ei tasu osta, need 3 eurised kõlbavad ainult risti lõikamise abimeheks
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas anto »

Jah, olen ka ise pidanud korduvalt tõdema, et USA-s on palju asju, mida Euroopas lihtsalt ei müüda.

Samas, mõned Euroopa eelised:
* 3-faasiline (400 V) elekter! USA-s on hea, kui 240 V kätte saab. Enamus on üldse 120 V peal.
* Sliding table saws, mida ameeriklased euroopalikuks nimetavad. Neil on teatavasti rohkem cabinet saws levinud.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

anto kirjutas: 09 Okt 2018, 09:39hea, kui 240 V kätte saab. Enamus on üldse 120 V peal
Mida see muudab, voolud on lihtsalt suuremad ja kaablid jämedamad?
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas di20 »

Mart 5 kirjutas: 06 Okt 2018, 14:31 Teine näide on DeWalti kolme tera ja nelja tugipostiga paksusmasin DW735, mida lihtsalt ei müüda Euroopas ja kogu lugu. Teeb paremat tööd, kui Euroopas müüdav kahe tera ja kahe tugipostiga DW733 masin. Mõlemad mul olemas.
Kõigepealt tänud asjaliku arutluse eest.
Elektri teema jätkuks küsiks kuidas elektriliselt on võimalik DW masin euroopas tööle saada?
Ise olen mõelnud oma väike töökoda päikeseenrgial 110V ehitada.

A kui saeketaste linke tahate siis
http://www.freudtools.com/products/product/P410

https://www.forrestblades.com/woodworker-ii-48-tooth/
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas anto »

Küülaline kirjutas: 09 Okt 2018, 11:24
anto kirjutas: 09 Okt 2018, 09:39hea, kui 240 V kätte saab. Enamus on üldse 120 V peal
Mida see muudab, voolud on lihtsalt suuremad ja kaablid jämedamad?
Jah, seda ka. Lisaks, 3-faasilised mootorid on efektiivsemad.
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas di20 »

USAs on ka kolmefaasilisi masinaid.
Ja kui aus olla siis on neil ka parem mõõtühikute süsteem. Oma tisleri projektides olen juba poolteist aastat loobunud täielikult mm mõõdustikust.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6095
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

di20 kirjutas: 09 Okt 2018, 22:09loobunud täielikult mm mõõdustikust
Mille poolest 0,79" on parem, kui 20 mm või 0,98" parem, kui 25 mm?
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Saeketas

Lugemata postitus Postitas di20 »

esiteks kasutab tollmõõdustik täisarve ja murde, mitte koma. teiseks 12 jagub kolmega aga 10 ei jagu. kolmandaks on murdudega märkimine lihtsam. neljandaks on kuldlõike jne proportsioonide paikaajamine lihtsam ehk siis eseme propertsioonide kavandamine jne. jne.
Vasta