akutrimmerid

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
yasaka8
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 29 Juul 2011, 11:11

akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas yasaka8 »

Kas kellelgi on kogemusi 18V akutrimmeritega (Makita, Dewalt..)? Aku kestvuse kohta ei leia netist väga infot ning teistel lõikeseadmete tootjatel on akutrimmerid enamasti suuremate voltidega akude peal.
Plaanis seotada miskine väikesel 500m2 krundil aiaäärsete ja põõsaaluste/puude ümbruse hooldamiseks. Kas 200 eurone hinnasilt õigustab ennast mõne väiksema bensiinimootoriga trimmeri ees (Mcculloch Trimmac, Stihl FS38), mis tiba odavam?
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

yasaka8 kirjutas: 23 Mai 2018, 11:36 Kas kellelgi on kogemusi 18V akutrimmeritega (Makita, Dewalt..)? Aku kestvuse kohta ei leia netist väga infot ning teistel lõikeseadmete tootjatel on akutrimmerid enamasti suuremate voltidega akude peal.
Plaanis seotada miskine väikesel 500m2 krundil aiaäärsete ja põõsaaluste/puude ümbruse hooldamiseks. Kas 200 eurone hinnasilt õigustab ennast mõne väiksema bensiinimootoriga trimmeri ees (Mcculloch Trimmac, Stihl FS38), mis tiba odavam?
mul on greenworksi oma ehitusmarketis müüakse: trimmer , hekikäärid , niiduk 40V ja kõik toimivad. Kolmas aasta läheb, aku veel väsinud ei ole ja trimmerit ja hekikääre kasutad ehk paar korda aastas ka ja need nagu uued.
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas laurit »

Mul on Makita 18V trimmer. Ostsin ilma akuta, kasutan olemasolevaid akusid trelli küljest.
Toimib. Päris võsa lõigata ei saa. Kõrtega pole probleemi.
Fgh
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Dewaldi oma on päris hea, makitaga võrreldes vähe parem. Espakis koos 5ah Akuga oli eelmine suvi 160 euri. 20 minutit umbes võib joristada. Peenra ääred jms saab teha. Võsa ja kõrged putked vms jääb püsti
A.S.
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas A.S. »

yasaka8 kirjutas: 23 Mai 2018, 11:36Aku kestvuse kohta ei leia netist väga infot...
Saab ju ise veidikene arvutada/oletada. 18V ja 5Ah teevad kokku 90Wh. Ehk siis 90W mootor töötaks täiskoormusel terve tunni. Kui võimas on mootor? Ei oska arvata, aga vaadetes juhtmega elektritrimmereid, väga suurt optimismi just ei teki.

Aga niita kindlasti saab, parem ikka kui mitte midagi. Ja mugav on, pole mässamist ei kaablite ega bensiiniga. Väikese krundi korral ilmselt üsna mõistlik valik. Eriti siis kui sama akut saab kasutada ka teiste tööriistade juures.
 
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1093
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Prill »

Muidu Makital on 36V trimmer ka, mis toimib kahe 18V akuga, http://www.makserv.ee/toode/akutrimmer- ... 5uz-akuta/
Endal tegelikult sama teema, et tahaks akutrimmerit, ja peaks üldse oma senise kodukasutuse 10.8V Makita akusüsteemi vahetama 18V vastu. Aga kas Makita on 18V puhul parim, turul on ka teiste brändide ökosüsteeme DeWalt jne. Erinevates võrdlustestides kipuvad Makita akukad olema pigem keskpärased, samas Eestis on Maikta ülipopp, hea müügitöö vist :)
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas anto »

Sai vanematele Makita DUR365UZ ehk kõige võimsam akutrimmer (rohulõikur) kingitud. Lisaks kaks 5 Ah akut koos kiirlaadijaga. See on 36 V pingel töötav trimmer, mis kasutab kahte 18 V akut.

Miks just see?
1. Sest 36 V mootor on piisavalt võimas. Võibolla oleks ka 18 V-st piisanud, ei oska öelda. Igatahes ei hakanud riskima ja läksime maksimumi peale välja.
2. See on 350 mm ehk kõige suurema lõilelaiusega. Vist sama lai nagu endine bensiinimootoriga trimmer.
3. Käepide on U-kujuline ehk mugavam kui nn. silmus.
4. Kasutab 2.4 mm jõhvi ehk sama paksu nagu endine bensiinimudel. 2.4 mm jõhv oli end varasemalt juba tõestanud. Ei olnud soovi peenema peale üle minna.

Lisaks, akutrimmerite üldised plussid ehk pole vaja kütusega jurada (ostmas käia, 2-taktiliste puhul õliga segada), ei pea töö ajal väljaheitegaase sisse hingama, madal müratase, täiesti hooldusvaba, erinevalt bensiinimudelitest, millel on kord küünlaid, kord karburaatorit vahetada vaja. Samuti, käivutub nupust vajutades. Mugav, eriti vanainimeste või naisterahvaste jaoks, kes ei suuda seda krdi nööri sada korda tõmmata, et bensiinimootor käima läheks!

Ahsoo, veel, akutrimmereid saab ka teistpidi pöörlema panna, et ümber lõikepea kerinud väänkasvudest vabaneda.

Nende 5 Ah akudega saab tööd teha umbes tund aega. Seejärel peab laadima. Sõltub muidugi mitmendal kiirusel seda kasutada ja kui rasket tööd teha, aga vanematelt saadud tagasiside järgi kestavad akud tund aega.
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1161
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas val »

Olen kasutanud elektri trimmerit ja 120 € bensukat. Kuna mul Makita 18v süsteem olemas võtsin hiljuti ka trimmeri ja varasematega võrreldes on see parim. Aed ~500m2. Makita peale läksin üldse seetõttu, et nt Metabol ja Dewaltil ei olnud aiatööriistu sel ajal või olid need palju kallimad. Nüüd võibolla on ka teistel võrdväärset pakkuda.
aer0
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas aer0 »

anto kirjutas: 23 Mai 2018, 14:39...
Lisaks, akutrimmerite üldised plussid ehk pole vaja kütusega jurada (ostmas käia, 2-taktiliste puhul õliga segada), ei pea töö ajal väljaheitegaase sisse hingama, madal müratase, täiesti hooldusvaba, erinevalt bensiinimudelitest, millel on kord küünlaid, kord karburaatorit vahetada vaja.
Misasjadel sa küünlaid ja karbussi oled vahetanud?? Ma olen 2 saagi + 1 niiduki ära pidanud, trimmer kasutuses. Erinevad margid. Mitte ühelgi, mitte kunagi pole vaja olnud küünalt vahetada või üleüldse näppida. Karbussist rääkimata. 2-takti segu ei pea ise tegema, on bensukates müügil.
anto kirjutas: 23 Mai 2018, 14:39 Samuti, käivutub nupust vajutades. Mugav, eriti vanainimeste või naisterahvaste jaoks, kes ei suuda seda krdi nööri sada korda tõmmata, et bensiinimootor käima läheks!
Su nöör oli ilmselgelt pekkis 8). Nii mu Stihli trimmer kui muldvana Taloni niiduk käivituvad alati 1. tõmbest (kui toores on õigesti). Stihli saag soovis tõesti külmalt 2-3 tõmmet. Lumehelbekesed neid käima ei saa, küllap nii ongi parem. Seda peab küll ütlema, et 4,8 kg on raskevõitu, vaja korralikke trakse. 0,7kW + 2,4mm tamiil tundub muruservadele kuri. Kui hoolikas ei ole, laseb juurteni puhtaks :(. Sellepärast (kaal ja pauer) olen paar korda mõelnud, et äkki peaks akukale üle minema, see on vast leebem?

Kas tänasel päeval on peale Makita veel variante? Vaatan, et see topelt akudega pill on veel 400g raskem kui mu bensukas...
yasaka8
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 29 Juul 2011, 11:11

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas yasaka8 »

val, laurit - jagate äkki kogemusi, kaua akud tööd lasevad teha?
Kui Dewaldil 5Ah akuga 20 minutit, siis vist 2Ah akudega ei ole mõtet üritadagi..

Poes katsudes Makita DUR188 tundus käes päris mõnus ning hääl, mis sealt välja tuleb paneb muigama. Vahe müriseva bensukaga on korralik kui mitte öelda võrreldamatu. Speci järgi lubatakse tööaega 30-90min.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Mul on kõige väiksem Makita trimmer DUR181. 3ah akuga kannatab ca pool tundi siristada.
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas laurit »

Mul on Makita DUR181, kasutan hetkel 1.5Ah akusid (2 tk) järjestikku, kokku saab vast ca 25-30 minutit siristada.
Plaan hankida suuremad akud, kuna tekkis ka soodsalt Makita akukettsaag.
Enne Makitat oli miskine Boschi akutrimmer, mis oli teradega, mitte jõhviga. See oli küll saast. Korra vastu kivi lasid, oli uut tera vaja.
anto
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 03 Jaan 2014, 14:14
On tänatud: 4 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas anto »

Tänud neile, kes omakorda DUR181 kohta kogemusi jagasid! Peale seda, kui vanematele akutrimmer kingitud sai, hakkasin mõtlema, et peaks ka omale midagi soetama. Midagi väiksemat, kuna oma kodus teen ma suurema osa tööst niidukiga ära, aga aiaäärte ja puude/põõsaste ümbert tegemiseks oleks hea mingit väikest trimmerit omada, et ei peaks küürutama ja käsitsi lõikama.
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina olen kasutanud 18V Worxi, Hechti ja nüüd on 36V Black& Decker. Kui rohtu liiga kõrgeks ei lasknud, sobisid kõik, isegi Hecht, mis oli muidu kahjuks üsna rämps: vilets aku jms. 36v B&D (soodukaga hind u 115, aku ja kiirlaadija komplektis) on päris kobe, vist paarkümmend minti saab trimmerdada 2Ah akuga, laadija ongi ka kiire, u pool tundi ja hakka jälle hagu andma. Kui saksa amazonis mingi aeg jälle soodukas peaks tulema, on plaanis võtta 4Ah, aga 18v B&D, sest tegelikult paistab, et 18v on ka täitsa okei. Eestis on ka praegu üks taoline B&D soodukaga, selline, mille saab n.ö muruniitjaks teha, aga see on vanem mudel.
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Akutrimmer muidugi tööriist pole, rohkem mänguasi.
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas laurit »

Külaline kirjutas: 24 Mai 2018, 08:41 Akutrimmer muidugi tööriist pole, rohkem mänguasi.
Mänguasi jah, aga aiaservad jne saab ära teha. Rohkem polegi vaja.
Kes tahab minna võsa langetama, siis selle jaoks on teised vahendid.
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas di20 »

Külaline kirjutas: 24 Mai 2018, 08:41 Akutrimmer muidugi tööriist pole, rohkem mänguasi.
:D
Ostsin just Ryoby 36V trimmeri/võsalõikuri. Sellega võrreldes mis tahes 100 eurone bensukas on mänguasi. Heaküll kettad ja jõvid on väiksemad aga selle kompenseerib seade pööretega. Reaalne töökiirus kõrge ja paksu heina ja kerge võsaga on kiirem kui sama klassi bensukal.
Testitud.
Lisaks pole jama kütusega, õli ja muu hooldusega. Käimatõmbamise jne jne.
Hais riietel ja mootorimüra jääb ära. Ja see rõve vibratsioon mis teeb sisepõlemismootoriga trimmeri kasutuskõlbmatuks tööriistaks.
aer0
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas aer0 »

Kas keegi on trimmerile rattad alla pannud? Bosch pakub, kinnitus tundub suht universaalne (vanema tüübi omal). Pildi järgi tundub hea mõte seda 3-5 kg asjandust mitte käes hoida vaid murule toetada.

Pilt

https://www.amazon.co.uk/Bosch-Attachme ... Attachment
aer0
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas aer0 »

Esimene pilt veits eksitav, "kõhu alt". Praktikas näeb välja nii:

Pilt
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

di20 kirjutas: :D
Ostsin just Ryoby 36V trimmeri/võsalõikuri. Sellega võrreldes mis tahes 100 eurone bensukas on mänguasi. Heaküll kettad ja jõvid on väiksemad aga selle kompenseerib seade pööretega. Reaalne töökiirus kõrge ja paksu heina ja kerge võsaga on kiirem kui sama klassi bensukal.
Testitud.
Lisaks pole jama kütusega, õli ja muu hooldusega. Käimatõmbamise jne jne.
Hais riietel ja mootorimüra jääb ära. Ja see rõve vibratsioon mis teeb sisepõlemismootoriga trimmeri kasutuskõlbmatuks tööriistaks.

Ää aja jama. Sa pole vist kõrget ja paksu HEINA näinudki. :jooma
Külaline
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tööriist on ikka aku oma ka, muru jaoks justkui paremgi, vaikselt siristad ja jääb justkui ühtlasem. Heina võtan mina küll suure bensukaga, aga kui korralikul akumasinal on lõikeketas vms, miks mitte?
aer0
külaline

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas aer0 »

Mulle sobiks mõni Makita 18V mänguasi, tööd (muruservad) on ~20 min korraga. Tobe, et neid ainult 1,3/1,5Ah akudega pakutakse. Alates 3Ah oleks vaja. Trimmer + aku + (kiir)laadija eraldi ostes läheb kallimaks kui trimmer + mõni muu tööriist kus aku koos (tavalise) laadijaga komplektis. Kas 3x kiirem laadimine keerab aku 3x kiiremini pekki?
val
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1161
Liitunud: 28 Dets 2010, 13:32
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 20 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas val »

Kui Makita süsteemi juba olemas ei ole, siis tundub odavam mõni muu komplekt võtt: http://a.co/8VJhIBg , http://a.co/3eUyJLK
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas di20 »

Külaline kirjutas: 24 Mai 2018, 12:07

Ää aja jama. Sa pole vist kõrget ja paksu HEINA näinudki. :jooma
Ära seleta kui isiklik kogemus puudub. Elan maal ja mul on üle 4 ha maad. Ja see pole ainuke kinnistu mida hooldan.
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: akutrimmerid

Lugemata postitus Postitas di20 »

Inimesel on kalduvus minna äärmustesse.
Iga töö jaoks oma riistad.
Ja tuleb vaadata millega ma antud trimmerit võrdlesin.
Aga selles iseenesest ei kahtle, et see saab hakkama ükskõik millise heinaga. Eile võtsin maha aastase pajuvõsa.
Kes ei tea siis Kagu-Eestis kasvab pajuvõsa aastaga ca 160cm+-20cm ja on täiesti puitunud varrega.
See pole siiski võimsaim akutrimmer mis turul on. Oleksin võinud valida ka 56v või 80v jne.
Tegelikult algselt mõtlesin 18V Ryobi One+. Sest maal on mul peamine vajadus lasta majaserva, viljapuude ümbrust jne. Tööriista oleks sellest olnud küll.
Kunagi pole mõtet niita jaanipäeva üleelanud heina, kuigi ka seda on tehtud. Siis see on lihtsalt õigeagselt tegemata töö.
Vasta