Kas gaasivoolikut saab suruda suuremale ühendusele otsa?

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
vanakasutaja
külaline

Kas gaasivoolikut saab suruda suuremale ühendusele otsa?

Lugemata postitus Postitas vanakasutaja »

Terekest! Mul on keevitus, millel on 8mm voolikuühendus ja gaasireduktor, millel on 6mm voolikuühendus. Küsimus on selles, et kas ma saan osta 6mm vooliku ja suruda 8mm ühenduse otsa?

näiteks selline voolik https://www.stokker.ee/gaaskeevitusvool ... -634959325
Igasuguseid voolikuühendusi olen ka otsinud aga ei leia, ei poest ega netist, seega üritan saada hetkel sellele vastuse.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Kas gaasivoolikut saab suruda suuremale ühendusele otsa?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Hoia vooliku otsa kuumas vees, peaks venima küll.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Kas gaasivoolikut saab suruda suuremale ühendusele otsa?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

igasuguseid ühendusi ja üleminekuid leiab firmast Hydroscandia
http://www.hydroscand.ee/
ahtos
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 108
Liitunud: 09 Mai 2012, 12:29
On tänatud: 4 korda

Re: Kas gaasivoolikut saab suruda suuremale ühendusele otsa?

Lugemata postitus Postitas ahtos »

Ostad 8mm vooliku ja korraliku klambriga tõmbab selle kindlalt ka 6mm peal kinni.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10825
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kas gaasivoolikut saab suruda suuremale ühendusele otsa?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

vanakasutaja kirjutas:Terekest! Mul on keevitus, millel on 8mm voolikuühendus ja gaasireduktor, millel on 6mm voolikuühendus. Küsimus on selles, et kas ma saan osta 6mm vooliku ja suruda 8mm ühenduse otsa?
Kas lihtsam poleks emba-kumba otsadest ära vahetada, et mõlemad otsad oleks ühesuguse läbimõõduga?
Kui valida Küülalise või Ahtose pakutud variantide vahel, siis eelistaksin Küülalise oma. Proovitud ja igaks juhuks olen ka klambri peale keeranud. Sobib ka Ahtosè pakutu, kuid ise pole sattunud nii heade klambrite peale, mis natukenegi tugevamal pingutamise puhul üle ei hakkaks viskama. Tegelikult pole vist pole vaja olnud väga kvaliteetseid klambreid ja sellepärast olen leppinud kohaliku ja suuremate "hästivarustatud ehituspoodides" saada olevatega.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Kas gaasivoolikut saab suruda suuremale ühendusele otsa?

Lugemata postitus Postitas toomas »

vanakasutaja kirjutas:Terekest! Mul on keevitus, millel on 8mm voolikuühendus ja gaasireduktor, millel on 6mm voolikuühendus. Küsimus on selles, et kas ma saan osta 6mm vooliku ja suruda 8mm ühenduse otsa?

näiteks selline voolik https://www.stokker.ee/gaaskeevitusvool ... -634959325
Igasuguseid voolikuühendusi olen ka otsinud aga ei leia, ei poest ega netist, seega üritan saada hetkel sellele vastuse.
Tere.

Kui minu poisil tekiks selline idee, teab ta juba idus, et on lahti lastud. See voolikuühendus ei maksa midagi. Aga see jama mida sa teha tahad, see võib maksta mõne inimelu.

Toomas.
Vasta