millist elektrisaagi valida

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Kasutaja avatar
High-Q
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 12 Sept 2006, 13:29
Asukoht: Tallinn

millist elektrisaagi valida

Lugemata postitus Postitas High-Q »

sooviks endale mõistlikku elektrilist käsisaagi soetada, aga pisut nõutu valiku ees:
1) tikksaag: positiivne külg on hea kerge ja saab nokitsemistöid teha. miinus vibratsioon ja üle 3cm puidu juures hakkab vist vaikselt võhmale kiskuma (vb minu isa seadme viga).
2) ketassaag: kiiresti lõikab, aga sügavus pole tegelikult tikksaest parem ja ka täpsus väiksem.
3) väiksem kettsaag: saaks puid lõigata, samuti kiirem lõikus, aga sellega vast ei nikerda ning täpset lõiget ei tee (eriti nurga all lõikus).
4) otssaag: hea pikk tera, aga puudub sellega igasugune kogemus.

töö oleks puitkarkassi prusside lõikamine (enamus 5cm paksud, 10cm on vähe ja selleks jõuab ka käsisaagi kasutada), sise ja välisvoodri lõikamine (paksus kuni 2cm), üldised puutööd (trepiastmete puit, põrandarestid), vaja oleks vanu saelaudu juppideks ja küttematerjaliks lõigata.

millist valida? rahaline ressurss ca 2500 eeku. samuti eelistaks korraliku tootja toongut.
mel777
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Mär 2006, 14:42

Lugemata postitus Postitas mel777 »

mina ostsin Boschi tikksae ja laseb 5cm märga puitu ka kui vaja ..
olen seda ehitusel kasutanud juba aasta aega - väga hea asi on igasuguse asja saagimiseks.
saag
külaline

Lugemata postitus Postitas saag »

mul kolm saagi - kett-, ketas- ja tikk - üks ei asenda teist, pean kindlasti neljanda veel muretsema - el. nurgasae
zoja uba
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 252
Liitunud: 03 Veebr 2007, 18:48
Asukoht: tallinn

Lugemata postitus Postitas zoja uba »

otssae all mõtled vist nn tiigersaagi.Väga hea universaalne relv.Tollise rauastveetoru saeb 10sek läbi ka seal kuhu relakaga ei pääse.Ja sädemeid ei lenda.Puidu jaoks ka hea.Muidugi pikkupidi puitu sirgelt temaga ei lõika just nii nagu ketassaega.Jah kettsaag,tikksaag,ketassaag,tiigersaag-üks ei asenda teist täielikult
H&M
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Mär 2007, 10:53
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas H&M »

Kui tahad kõike töid teha siis ka peavad riistad olema, nendaele riistadele ma lisandaks raamsae Devaldi. Et kõik saed kokku saada siin minul läks isiklikult "26200EEK"kokku rääkimatta teistest tööristadest. Eks igaüks teab millise tööristagaa tööd teeb :lol: :lol:
Lamekatuste ehitamine,katmine,parandamine sbs rullmaterjaliga .56229595
mel777
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Mär 2006, 14:42

Lugemata postitus Postitas mel777 »

H&M kirjutas:Kui tahad kõike töid teha siis ka peavad riistad olema, nendaele riistadele ma lisandaks raamsae Devaldi. Et kõik saed kokku saada siin minul läks isiklikult "26200EEK"kokku rääkimatta teistest tööristadest. Eks igaüks teab millise tööristagaa tööd teeb :lol: :lol:

Paistab, et sul ongi vist "Devalt" nimelised riistad kuskilt Põhja-Koreast tellitud :shock:
õige asi on ikka DeWalt ..
H&M
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 115
Liitunud: 03 Mär 2007, 10:53
Asukoht: Harjumaa

Lugemata postitus Postitas H&M »

Õigus, ikka DeWalt :oops:
Lamekatuste ehitamine,katmine,parandamine sbs rullmaterjaliga .56229595
quattro
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 23 Jaan 2007, 18:35
Asukoht: Lääne-Virumaa

Lugemata postitus Postitas quattro »

selle töö jaoks soovitaksin siiski kett saagi, enamus selle tööga saab ära tehtud, muidugi see saag nõuab täpset kätt aga hätta ei tohiks jääda. Dolmaril tuli väga hea uus saag välja ja jääb hinnalt 2500 kr kanti. Sai endal jons selle vastu vahetatud. Muidugi üks saag ei asenda teist täielikult. Ketas saag võiks kah veel olla, teistest saagidest mina isiklikult ei ole puudust tundnud.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kettsaagidel on praegu ehitusservices head hinnad.
Makita pidi olema ainuke, millel ei ole sees plastikust ülekandehammakaid. Teised kõik on järelikult saast :idea:
Omale ostsin ära, eks aeg näita, kas sain persest? :evil:
Kasutaja avatar
High-Q
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 12 Sept 2006, 13:29
Asukoht: Tallinn

Lugemata postitus Postitas High-Q »

mõtlesin "säästa" ja valisin ehitusservciest Skili 5166 ketassae. 90 kraadi 66mm ja 45 kraadi 51mm. raske küll raibe (4,5kg midagi). seni emal olnud skili puurvasar ja amatööri riistana juba mitu head aastat teenib.
hea kohver oli ja 24 hambaga hambaga lisaketas oli kaasas (mingi karbiid vms otstega), oli hea alega (1900-lt allahinnatud 1200-le). säästetud raha eest ostsin korraliku trummel-pikendusjuhtme.

seni sain eile lammutustöödel proovida. lauda/plaati lõikab nigu muda, hea riist on. loodame siis, et kestab ka.
Vasta